Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Azie

    őstag

    válasz Reggie0 #206 üzenetére

    erre vonatkozott a "drága lesz" a szabályozás megjegyzésem :)

    #203 én is előremutatónak tartom a bc-t, de a kriptozás szabályozás nélkül veszélyesebb, mint trump. :)

    "Believe in the ideal, not the idol." - Serra

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz Reggie0 #206 üzenetére

    Azért az egyetemi hálókon, meg a cégnél is egyből kiszúrták ha 10 TB-os kaiju ufópornó gyűjteményemet seedeltem torrenten :D

    Vagy lokálban gondolom könnyebben megoldható azért a p2p szűrés, mint egy isp-nél...

    [ Szerkesztve ]

  • bot1978

    senior tag

    válasz Reggie0 #332 üzenetére

    Te és én, mi együtt magyarok megragadtuk a lehetőséget és létrehoztunk egy köztársaságot és vele az államot többek között azzal a határozott céllal, hogy a saját pénzünk egy részéből közfeladatokat lássunk el úgy, hogy az ne vegye el az időnket.
    Az egyik legmeghatározóbb döntés a közelmúltból, hogy felveszünk egy gigahitelt Paks2-re. Mi a hitel? (Alapfogalmak.) Előre hozott fogyasztás.
    Tehát megállapodunk mi együtt abban, hogy nem csak a most megkeresett és befizetett adót költjük el erre, hanem azt az adót is, amit még meg sem kerestél és még be sem fizettél. Sőt azt is elköltjük erre, amit majd a gyereked fog megkeresni, aki még talán meg sem született. Miért?
    Hogy biztosítsuk az energiát. Kifizetjük az árát, mert ez egy fontos közfeladat, hogy biztosítsuk például az áramot elérhető energiaárak mellett.

    Mindennek utána leírod nekem, hogy nincs itt semmi adóból, mert a lakossági energiaárak magasak és járjak gyalog, mert BKV. Ez nem azért keserít el, mer butaság. Azért keserít el, mert ahhoz képest, hogy mekkora hülyeség még mindig qrva drága.
    Úgy értem ilyenkor lesz úrrá a gondolat rajtam, hogy minden közoktatásból kivett Ft talált pénz. Nem azért, mert az oktatás nem fontos, hanem azért, mert ez az oktatás, ami nekünk van ahhoz képest amibe kerül… Azt a jól működő funkcióját, hogy emberek tömegeit tartsa távol a diplomától sokkal kevesebb pénzből is betöltheti.

    Abban biztos vagyok, hogy egy átgondolt szakmai alapokon kidolgozott koncepció része minden oldal minden tankönyvben és fontos megtanítani egy 16 éves gyereknek, hogy a gombák ivaros szaporodásuk után milyen alakú termőtestet képezhetnek. Nem vitázom, de talán érdemes lenne kutatni, vajon 100-ból hány ember emlékszik a tömlősgombák osztályára mondjuk 30 évesen, amikor beleugrik egy lakáshitelbe, vagy nekifog mondjuk BTC-t bányászni egy másfél millás géppel? :U

  • #54625216

    törölt tag

    válasz Reggie0 #344 üzenetére

    "az energiapiac, ha hagyjuk piaci alapokon mukodni, nyereseges es mukodik allami befektetes nelkul is"

    Ez alapvető tévedés. Minden ország energiapiaca nemzetbiztonsági kérdés. Ha pl. per pillanat olcsó a kirgiztáni gáz és ezért egyetlen magánbefektető sem tolja a pénzét erőművekbe az EU-ban, mert piaci alapon nem éri meg, akkor ha az EU államoknak nem lenne önálló energia stratégiájuk, akkor az oroszok szépen lerohannák Kirgiztánt és kikapcsolnák az EU-ban az áramot.

    "baromira senkinek sincs koze hozza, hogy a medencemet futom, vagy szamitogepeket uzemeltetek"

    Szintén tévedés. Véges mennyiségű erőforrásokról beszélünk. Nem véletlenül van pl. aszálykor locsolási tilalom, mert fontosabb, hogy legyen a háztartásokban ivóvíz, mint hogy ne égjen ki a gyeped. Ez teljesen független attól, hogy egyébként mekkora állami szubvenció jut egy köbméter vízre.

  • bot1978

    senior tag

    válasz Reggie0 #344 üzenetére

    Amikor azt mondod, hogy „piaci alapon működik” úgy érted, hogy működni is fog, ami egy várakozás. Nem több. Szerencsejáték. Vagy bejön, vagy nem. Importálni is csak akkor lehet valamit, ha valaki hajlandó exportálni… és ha nem?
    Nálad sokkal több információval rendelkező miniszterelnököt is hallottam már áradozni az olcsó hitelekről és a világgazdaság pénzbőségéről, aztán jött egy hitelválság és csak annyit tudott kinyögni, hogy elkúrtuk. Egyszer csak nem tudtunk piaci alapon elég pénzhez jutni. Hoppá. Kiderült, hogy piaci alapon csődbe is lehet menni. Jé.
    Szóval óvatosabban piacozzunk szerintem. Egy erőmű az egy tiszta sor. Annak nem kell világgazdaság. Lehet vitázni, de azért … degenerált idióta? Nem mondanám. Ha egy erőmű itt van, akkor az nem megy innen lábon sehová. Az értelmesebb dolgok közé sorolom.

  • Polllen

    nagyúr

    válasz Reggie0 #347 üzenetére

    Ha megnézzük az elektromos áram termeléséhez felhasznált forrásokat én nem lennék biztos abban, hogy a jelenlegi árú energia végtelen... Sok van belőle, meg relatíve könnyen hozzáférhető, így van olcsó áram. Ha esetleg a megújuló erőforrások nem lesznek ennyire olcsók, amire ezek a források megdrágulnak, akkor majd nem lesz olcsó áram. Azt, hogy ez kinek fog fájni, majd meglátjuk.

    IEA böngészni való

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

  • #54625216

    törölt tag

    válasz Reggie0 #347 üzenetére

    "Strategiai kerdes a fuggetlenseg es az ellatas biztonsaga, de az mas temakor."

    Nem más, mert amint az állam beavatkozik a piaci folyamatokba - márpedig stratégiai okokból kénytelen beavatkozni - már nem beszélhetünk tisztán piaci árakról, akár beépíti az áram árába a beavatkozás költségeit, akár egyéb adókból szedi be.

    Az energiaforrások egy része nem megújuló, tehát véges mennyiség áll rendelkezésre belőlük. A megújulóknak pedig a kapacitásuk véges, azaz nem lehet fél méterenként szél, nap vagy vízerőműveket telepíteni.

    Tehát akár tetszik, akár nem, az energia szolgáltató cég vagy maga az állam nagyon is beleszólhat, hogy ki mire használhatja az energiát.
    A bányászat jelenleg nem akkora terhelés a hazai energiaszektornak, hogy megérje foglalkozni vele, de biztos lehetsz benne, hogy ha a fogyasztás elérne egy kritikus értéket, akkor le lenne tiltva a bányászat.

    Az egész alapvetően prioritás kérdése: amíg a közszolgáltatások, ipari termelés stb. energia ellátottsága és a bányászat megfér egymás mellett, addig nincs gond, de amint dönteni kell, hogy melyik élvezzen elsőbbséget, garantáltan a bányászat kerül a sor végére és hiába érvelsz azzal, hogy ugyanannyi jogod van a piacról vásárolt energiát arra használni, amire akarod, simán lekapcsolják a bányádat a hálózatról ha kell.

  • Polllen

    nagyúr

    válasz Reggie0 #357 üzenetére

    Pedig a történet egyik legfontosabb része ez. Mindennek ára van.

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

  • dabadab

    titán

    válasz Reggie0 #359 üzenetére

    "akar ugy, hogy az energiaeloszto halozatba be sem kapcsolodik, csak lokalisan eltermelget a kornyezetenek, ahogy ez nem is ritka(pl. google is vesz igy aramot)."

    Ilyen nincs. A Google nem így vesz áramot.

    DRM is theft

  • Arpee78

    senior tag

    válasz Reggie0 #359 üzenetére

    Az orszagnak meg az az erdeke, hogy minel tobb penz aramoljon be, ebbol a szempontbol a banyaszat csak elonyos lehet egy jo szabalyozas mellett. Az ilyen aranytojast tojo tyukot nem levagni szokas.

    Az államnak a bányászat nem csak adóbevétel, hanem közvetve kiadás is. A bányászok által a VGA és egyéb hardver után kifizetett pénz egy jó része ugye külföldre megy, de a vásárolt "izépénzek" után fizetett valódi pénz is. A kiáramlott pénzekből pedig már nem lesz adóbevétel és nem fogják a belföldi gazdaságot sem élénkíteni. További probléma, hogy a biznisz nyertesei kevesebbet fognak dolgozni(és adózni), a vesztesek kevesebbet fognak vásárolni, de majd akár segélyezni is kell őket.

    Összességében tehát a Magyar államnak inkább hátrányos ez az egész, mintsem "aranytojást tojó tyúk". Szerencsére egyenlőre elhanyagolhatóan hátrányos.

  • Zolik

    senior tag

    válasz Reggie0 #368 üzenetére

    világos, legalább ennyi haszna van, de ha az én fizetésem után levon az állam több mint 40%-ot akkor joggal vagyok morcos, hogy a bányászatból keresett pénzt meg nem adózzák le...ha valaki kivesz a cégből osztalékot adót fizet, ha eladsz/veszel egy lakást/kocsit adót fizetsz, ha tőzsdézel fizeted a kamat adót, ha bármilyen extra jövedelmed van azután is adózni kell (és itt nem arról van szó hogy 7végén vki kifesti rózsika néni lakását pár ezer ft-ért, vagy elad pár használt cuccot a neten mert az nem rendszeres jövedelem)

    '' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

  • dabadab

    titán

    válasz Reggie0 #367 üzenetére

    "Ja nincsen"

    Nincsen.

    Ha megnézed, a guglis sztoriban a Google a hálózatról veszi az áramot, a naperőmű meg a hálózatra termel és valójában az adatközpont nem a naperőmű áramával működik, a dolog csak pénzügyi szinten értelmezett, konkrét technikai szinten nem.

    A BC-bányászat meg klasszikus szigetüzem, csak nem dízelgenerátort használnak, hanem egy komplett szénerőművet.

    DRM is theft

  • LámaZ

    addikt

    válasz Reggie0 #368 üzenetére

    Sejtem, hogy az anarchista agymenések szerzője az SG.hu-n is te vagy (bár mostanában nem jelenek meg ott).
    Hogy a piac így, meg úgy, meg annál is jobban.
    Jóember, ne szívj annyi füvet!
    A piac önmagában egy rakás szerencsétlenség, olyan, mint egy baktériumtelep vagy egy korallzátony, semmit nem fog megoldani. Lehet, hogy a hozzád hasonló smucigoknak jó a káosz, de az emberek többségének nem.
    Azért nem, mert a piac önszabályozása egy büdös nagy kamu. Ha nincs állami/társadalmi szabályozás, akkor rövid időn belül elszabadul, mint a már említett baktériumtelepben a féktelen szaporodás.
    A kápitálistának pénz kell, nem azért mert megeszi vagy magával viszi a sírba, hanem a rendszert ez tartja életben. Őt, a piaci kápitálistát nem érdekli, hogy te beledöglesz - és bele fogsz dögleni, erre mérget vehetsz! ← ezt is adja – akkor is eladja neked a szarságait, pl. a gyógyszert, vagy a gyógyszer hlyett mérget. De ugyanez érvényes még a repzenére is. A környezetszennyezésről nem is beszélve!

    Na, szóval, biztos lesznek mindig naiv fiatalok, akiket hülyíteni tudsz, de a tapasztaltabbak nem fognak bedőlni a meséidnek, a paksi sztorizásaidnak sem.

    Legyen minden jó!

  • LámaZ

    addikt

    válasz Reggie0 #444 üzenetére

    Jó reggelt, Vietnám és Kambodzsa! :DD

    [ Szerkesztve ]

    Legyen minden jó!

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz Reggie0 #456 üzenetére

    Viszont ha becsatolsz a hálózatba egy kellően nagy compute kapacitást, akkor átvehető a hálózat felett az uralom, mert onnantól te mondod meg, hogy melyik tranzakció mikor és ki között zajlott, a pénzt is újra el lehet költeni.

    Ilyen módon a rendszer biztonságosság a PoW-nál a compute kapacitástól függ,ami BTC-nél 51%... éppen ezért volt ez szerintem hatalmas para, hogy az egyik pool majdnem átvette a hatalmat:

    "Because transactions on the network are confirmed by miners, decentralization of the network requires that no single miner or mining pool obtains 51% of the hashing power, which would allow them to double-spend coins, prevent certain transactions from being verified and prevent other miners from earning income.[81] As of 2013 just six mining pools controlled 75% of overall bitcoin hashing power.[81]

    In 2014 mining pool Ghash.io obtained 51% hashing power which raised significant controversies about the safety of the network. The pool has voluntarily capped their hashing power at 39.99% and requested other pools to act responsibly for the benefit of the whole network.[82]"

    [ Szerkesztve ]

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz Reggie0 #458 üzenetére

    Köszi a leírást.
    Viszont a teljes adatbázis mennyire van biztonságban, hogyha valaki eléri az 51% feletti kapacitást?

    A redundancia és a kriptográfia gondolom garantálja, hogy nem tehetem meg azt, hogyha elérem az 51%-ot, akkor manipulálom és utána a rendszer azt fogja elfogadni valid adatbázisnak?

    Egyébként mi van akkor, ha mondjuk teoretikusan USA-t (51% compute power) és Európát (49% compute power) elvágjuk egymástól, nincs p2p kapcsolat, ilyenkor ez hogyan reprezentálódik, ha én 100 BTC-t utalok egy EU gépről? Melyik adatbázis lesz a valid?

    Akkor azért felmerül a double-spent probléma.

    Azért kicsit aggasztó, hogy úgy kellett megkérni a poolt, hogy vegyék vissza 39.9%-ra a teljesítményt... Mi van ha nem veszik vissza, mert pont a BTC bedöntése a cél?

    [ Szerkesztve ]

  • LámaZ

    addikt

    válasz Reggie0 #470 üzenetére

    Ha elmúlt a haragod, akkor mondd meg nekem, hogy a Bitcoin Cash ugye a Bitcoin forkja? bármit jelentsen is ez.
    Melyiket érdemes venni, ha már Bitcoint venne az ember?

    Legyen minden jó!

  • #54625216

    törölt tag

    válasz Reggie0 #494 üzenetére

    Szerintem nézz utána alaposabban, hogyan működik egy állam. Függetlenül az államoformától vagy a politikai erőviszonyoktól, bármilyen tulajdon csak akkor a tiéd, ha legális módon jutottál hozzá.
    Azon persze lehet és kell is vitatkozni, hogy mit tekintünk legálisnak, ez aktív része a politikai diskurzusnak.
    A legtöbb államban pl. az adózatlan jövedelem illegális, ezért az adóhatóság a teljes vagyonodat zárolhatja, ha adócsalás gyanúja merül fel. Nem az adó vélt mértékének megfelelő mennyiséget foglalja le, hanem az összes vagyonodat, mert amíg fenn áll a gyanúja, hogy illegálisan szerezted, addig az állam szempontjából a vagyon nem a tiéd.

  • maajsz

    senior tag

    válasz Reggie0 #503 üzenetére

    De a pénz elsődleges célja a tranzakció, nem a spekuláció. Az infláció meg azért legtöbb esetben kiszámítható és ugye elvileg ha az államnak jó az neked jó. Lévén, hogy (most nem akarom minden egyes alkalommal kiírni, hogy elvileg, tegyük félre a korrupció stb témát) a politikus ugyanúgy fizut kap mint akárki más, az infláció után nem kap vmi jutalékot, hogy de fasza voltá' öcsém ezt most kifejezetten ezért kapod a zsebedbe mert pont ennyivel gyengébb lett a valuta. A pénz az államot képviseli, aki alapesetben téged törvényekkel megvéd stb (itt megint megint ne menjünk bele hogy milyen hatásfokkal), ha most ki veszed a kezéből a valutát és elveszti a kontrollt örülsz az anarchiának, ami bele fér mert kriptóval lehet fizetni és de jó te már bányásztál xy-nyit? Továbbra is úgy látom, hogy aki bányászik tisztán profit érdekében teszi, az kb egy melléktermék lett kvázi, hogy lehet vele fizetni is (néhol).

  • Arpee78

    senior tag

    válasz Reggie0 #503 üzenetére

    (A kripto egyik előnye, hogy nem lehet zarolni, így az állam kényének nem vagy annyira kiszolgáltatva.)

    Ez valóban csak előny?

    Melyik történik gyakrabban és nagyobb mértékben?
    1. Államcsőd, diktatúra miatt elveszik az állampolgárok pénzét. Miféle "kiszolgáltatottságtól" kell még tartani?

    2.
    a, Egy csaló vagyonát (pl Questor, stb) elveszik és abból kártalanítják az áldozatokat.
    b, Kripto nélkül nehezebb drog, fegyver, stb kereskedelem.
    c, Időnként beavatkozás a stabilabb árfolyam érdekében, hogy használható legyen pénzként

    Az állami kontroll hiányának szvsz hátránya is van, ami pedig méretesebb az előnyöknél, tehát végeredményben hátrányos.

    "kripto egyik előnye" Felsorolnád a többi előnyöket is?

  • borg25

    senior tag

    válasz Reggie0 #528 üzenetére

    "Nem veletlen nem eroltetjuk itthon se az eurot, mert azt nem tudnak ugy manipulalni a forintot. A politikus celja az, hogy eltuntessen penzt, es mivel tudja mikor gyengiti erositi a forintot, tud spekulalni is."

    Eszembe juttattál egy tökéletes példát, mikor 2010-ben a Fidesz hatalomra került, s direkte olyan beszólásokat csináltak, hogy az euró felfelé induljon, aztán, ahelyett, hogy csillapították volna a piacot Szijjártó még rá is tett még egy lapáttal, biztos nem vettek előtte eurót 100x tőkeáttétellel...

  • bot1978

    senior tag

    válasz Reggie0 #528 üzenetére

    Az infláció egy jól használható hasznos szerszám. Szerintem egyáltalán nem kéne kifogni. Nem rosszabb más adóknál, sőt.
    Oké, kiválóan alkalmas egy nemzettest elszegényítésére is, ha „megszokjuk” és folyamatosan túl magas kötelezettségeket vállalunk kifelé (magas kamatra veszünk fel kintről hitelt), majd a Ft tartozást képező összeg érétkét később kényszerből infláljuk, ami idáig még csak-csak ha ezzel arányosan emelkednek a bérek. Viszont ha mindeközben túl magas lesz a devizakitettség az infláció már egyenesen rémálommá válik, a tartozás meg csak nő, mert még a kötelezettségeket is új hitelfelvételből lehet csak fedezni, alacsony beruházások mellett nem lehet kinövekedni. Beruházásokhoz meg alacsonyan kell tartani a béreket, hogy jöjjön a tőke, miközben a fizetések vásárlóereje egyre csak csökken. A tetejébe ilyenkor erősödik a deviza jön az árfolyamveszteség. Szar kilátások, leminősítenek drágul a hitel. Igazi rémálom avagy elqrás classic.
    Emiatt is vagyok most úgy vele, hogy lehet szidni a migráncskampányt, de ezeknek legalább nem csak annyi eszük volt, hogy mit kell hazudni. Legalább levitték a kamatot és állampapírra nyomták a háztartásokat, hogy legalább befelé adósodjanak el. Persze volt kit másolni, én nem mondom, hogy ők találták fel a spanyol viaszt, de legalább nem a legnagyobb kreténséget csinálták meg velünk, amit csak csinálni lehetett. Nekem már nincsenek nagy igényeim. NAGYON, de tényleg nagyon zavar ez a hurráoptimista propaganda híradó, ami most megy, de még mindig jobb, mint amikor minden politikai vitaműsorban az államcsőd volt a téma és azon remegett mindenki, hogy az országházban mikor szól be valamelyik a sajtóra reflektálva valami államcsődös khm… okosat... és zuhan meg az egész hóbelevanc.

Új hozzászólás Aktív témák