Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz bot1978 #316 üzenetére

    Felesleges mindenféle ideológiát és egyéb, kifordult szemléletet rakni a mögé, hogy egyesek futtatnak egy programot a számítógépükön és pénzt fektetnek bele.

    Jobb lenne, ha értelmetlen freemium játékokra, meg skinekre meg egyéb, valós hasznot nem termelő hülyeségekre költenék a pénzt?

    Energia mindig lesz, ezen teljesen értelmetlen parázni.

    Ha a BTC és barátainak meg kell buknia, akkor meg fog bukni, és továbblép az emberiség. Ha nem bukik el, hanem valós haszna lesz a jövőben, akkor meg tévedtél.

    [ Szerkesztve ]

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • Reggie0

    félisten

    válasz bot1978 #316 üzenetére

    Pedig az. A turizmus sokkal kornyezetszennyezobb es energiapazarlobb. Amellett a banyaszat csak lepkefing a tornadoban. A banyaszat korlatozasaval kb. semmit sem lehet sporolni, mig az igazi problemaforrasokat nem szuntetik meg, csak egy kis gyakorloterep lenne a diktatorkodasban.

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz bot1978 #329 üzenetére

    Túlgondolod a témát.
    A te mindennapi életed nem befolyásolja a bitcoin. Az enyémet sem. Leszámítva azt, ha nem tetszik a kialakult VGA árazás, de ugye (hacsak nem megkerülhetetlen munkaeszköz) nem létfontosságú produktum.

    A te általad vizionált problémák még jóval arrébb vannak. Az árfolyam túl ingadozó, instabil, bizonytalan, így a btc jövője kérdéses ebben a formában. Ezt figyelembe véve, valószínű, hogy össze fog omlani, mielőtt tényleg, globális szinten érzékelhető problémát okozna. Ellenben van mögötte egy más területeken is alkalmazható technológia.

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • Reggie0

    félisten

    válasz bot1978 #329 üzenetére

    Erdekes modon az ipari vallalatok meg olcsobban is megkapjak ugyan azt az energiat, mint amiert te lakossagi fogyasztokent tobbet fizetsz. A lakossagi arak a valos koltsegeknel tobbet fedeznek, nincs itt semmi kulon adobol, az a BKV. Ugyhogy legyszives jarjal gyalog.

  • Reggie0

    félisten

    válasz bot1978 #341 üzenetére

    Nezd, attol meg, hogy a te es mi, a magyarok altal letrehozott koztarsasag egy degeneralt idiota, attol meg az energiapiac piaci alapokon mukodik. Az, hogy az allamnak van egy olyan heppje, hogy ertelmetlenul el akar cseszni egy rakat penzt, hogy kozben a haverok levamoljak a projectet, meg nem valtoztat semmit azon, hogy boven ki van fizetve a szamla. Gondold azt, hogy a banyaszok kifizetik a maganszektor altal epitett piaci alapokon mukodo gazeromuben megtermelt aramot, te meg szopsz az allammal es azzal, hogy a radvert ertelmetlen beruhazasokat finanszirozod nekik, mert ez a hobbid. Meg ha az osszes eromu is allami lenne, akkor sem lenne igaz, amit allitani probalsz, mert a valos helyzetrol a kornyezo allamok energiapiacai tajekoztatnak. Ha az allam kitalalja, hogy holnaptol 10x ennyi lesz a villany ara, mert O1G kerjebe is atomeromu kell, attol meg nem lesz 10x pazarlobb a banyaszat, csak 10x szarabb lesz itt elni, mert ezt MI MAGUNKNAK CSINALTUK. Persze ki lehet talalni elmeleti toriakat, hogy ha szuken magunkkal kibsztaunk, akkor erre egy hamis ervelesi rendszert felepitve megmagyarazzuk, hogy tagan magunkkal is bszunk ki, ugy szolidaris alapokon. Csakhogy ez a tenyeken nem valtoztat, a szart lokalisan magunknak okozzuk es lubickolunk benne, ettol meg az energiatermeles termeszete nem valtozik, hiaba nem latjuk a valosagot a sok szartol.

    Marpedig az energiapiac, ha hagyjuk piaci alapokon mukodni, nyereseges es mukodik allami befektetes nelkul is. Semmi kozpenz nem kell hozza. Igy baromira senkinek sincs koze hozza, hogy a medencemet futom, vagy szamitogepeket uzemeltetek. X kWh-t elfogyasztok, amit kifizetek, mindenki orul.

    [ Szerkesztve ]

  • borg25

    senior tag

    LOGOUT blog

    válasz bot1978 #346 üzenetére

    Az elektromos áram tényleg piaci alapon működik. És elég nyereséges is az MVM.
    Nézd meg részletesen az elmű számládat. Ami a legközelebb van a támogatáshoz az az, hogy szépen fizetsz a Vértesi erőmű fennmaradásáért, mert alapban többe kerül az üzemeltetése, mint a megtermelt áram. De ezt is te fizeted, és nem az állam.
    Ha nagyon akarod, akkor erre mondhatod, hogy a bányász nagyobb százalékban használja a Vértesi erőművet, viszont ő nagyobb arányban is támogatja, szóval egál.

    Az, hogy Paks 2 túlárazott, drága hitelből lesz fedezve, valszeg sosem fog megtérülni, az nem a bányászok hibája, hanem az olyanoké, akik azt mondják, hogy az jobb vezető aki ellopja a fél országot, amit sosem vallana be, és nemlétező migránsok ellen indít háborút, mint az aki azt mondja, hogy eddig hazudtunk, hogy megnyerjük a választásokat, de mostmár tényleg jó lenne tenni is valamit a közért. (Hozzátenném, hogy a politikában azt választják meg, aki többet ígér, szóval a politikusok eléggé rá vannak kényszerítve, hogy egymásra rálicitáljanak, mégha tudják is, hogy amit mondtak lehetetlenség. Ha érdekel, hogy miért, akkor privátba elmondom, hogy miért is vennél meg tőlem egy 10000Ft-ost 11000Ftért)

    Szóval az elektromos áramot tényleg piaci alapon kapod, állambácsi nem támogatja, nem úgy mint a gázt. Az, hogy lesz egy Paks2 nevű gigaberuházás, ami sosem fog megtérülni ebbe még belefér. Jah, és azért ki lehet kényszeríteni, hogy piaci alapon megtérüljön, elég csak törvényileg előírni, hogy az mvmnek megtérülési áron kell átvennie az áramot Paks2től, erre ő majd megemeli a te díjadat, te használatarányosan többet fizetsz, szóval megtérül.

  • butch3r

    senior tag

    válasz bot1978 #415 üzenetére

    de van de.
    ez nem szerencsejáték. ha az akkor gondolom a te szemedben a tőzsde is az ugye?
    az meg külön zseniális hogy 100ért veszel, 110ért eladod majd 110 a profitod :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • szazbolha

    addikt

    válasz bot1978 #417 üzenetére

    Közel jársz az igazsághoz, szerintem is szerencsejáték + piramisjáték, de adózás szempontjából nem az.
    A crypto coin csak egy ígérvény (akár te vagy én is csinálhatnék hasonlót egy papírfecniből), akkor válik adókötelessé, amikor azt valós pénzre váltod.

  • szazbolha

    addikt

    válasz bot1978 #415 üzenetére

    Magyar boltban - például 220volt - vehetsz BTC-ért videókártyát, amivel elkezdheted a bányászkodást.
    Nyilván nem minősül fizetőeszköznek a magyar jogszabályok szerint (ahogy kaszinó zsetonja sem) , ezért előtte történik egy ígérvény beváltás forintra (ez adóköteles), majd a br. vételár 21%-át is megkapja az állam adó formájában.

  • butch3r

    senior tag

    válasz bot1978 #420 üzenetére

    aha és ha bukok akkor negatív adózom? hagyjuk már. azért mert neked nem tetszik, mély zöld lettél vagy nem jutott vga a világban sehol nem tiltják (a kereskeést vele van ahol igen, a bányászat is szürke zóna itt ott de a protokollt sehol nem tiltják még a legvadabb diktatúrában sem (minusz észak korea).

    ahogy írtad is, lehet rúgkapálózni de pandóra szelencéje kinyílt és a cryptok nem mennek sehova. ez van srácok.

    amúgy meg a tőzsdés kérdést szépen ignoráltad, amiből levonom a következtetést hogy számodra az is szerencsejáték...

    + senki nem mondta hogy a profitból nem kéne adózni, bár teszem hozzá hogy a szomszádos (haldokló nyugat európai no go zona) ausztriában ha 1 évig birtkolsz (vásárolt! nem bányászott) crpytot és ezt igazolni is tudod akkor adómentesen veheted ki amit abból €-ra váltasz.
    de valószínűleg mi itt a forumon jobban tudjuk. mi amúgyis sokkal inkább európa gazdasági motorja vagyunk :C

    [ Szerkesztve ]

  • szazbolha

    addikt

    válasz bot1978 #429 üzenetére

    Nem jó.
    A szerencsejáték szervezése engedély köteles, sőt monopolizált, de a BTC-vel , illetve a crypto valutákkal (mint ígérvényekkel) való kereskedés nincs szabályozva, azaz nem is engedély köteles.
    Bárki kereskedhet vele, a bányászat sincs szabályozva, bárki bányászhat crypto coint .

  • borg25

    senior tag

    LOGOUT blog

    válasz bot1978 #429 üzenetére

    Pár apróságról elfeledkezel:
    Mikor valamilyen sorsjegyet veszel nincs garantált nyeremény, igen nagy valószínűséggel a sorsjegyed nem fog nyerni azaz 0Ft lesz az értéke, ezt előre kellett tudnod.
    Ezzel szemben a BTC, részvény, deviza, ingatlan, ingóság esetén miután megvetted az értéke igen nagy valószínűséggel nem 0Ft lesz. Azt likviditástól függően bármikor vissza tudod váltani forintra. Az eladáskori ár, lehet felette, vagy alatta a vásárláskori árnak, ennek megfelelően lehet nyereséged vagy veszteséged.

    Ha kimész külföldre váltasz eurót, visszajössz, s az eurót visszaváltod forintra, most se rohansz adózni, hogy kérem nekem az eurónak nevezett sorsjegyemért fizettek 317Ft-ot, amit szeretnék 16%-al leadózni, azaz itt van 50Ft. Ha nagyon be akarod vallani, akkor is max annyit fogsz tenni, mint ami a törvényben le van írva, megvetted 312Ft-ért, visszaváltottad 317-ért, nyereség 5Ft, adó 80 fillér.
    Ezért a BTC-nél is csak a megvásárlási ár és az eladási ár különbözetéért, a nyereség után kell adóznod. Éves szinten összesítve, ha voltak veszteségeid, azt a nyereségből levonhatod. Sőt, ha tavaly volt veszteséged, és azt feltüntetted, azzal csökkentheted az idei nyereséged.

    Bár te gondolom arra gondolsz, hogy valaki bányászott, lett BTC-je, azt átváltja Ft-ra, s az aktuális árfolyam alapján adózzon. Nos nem tudom mi vonatkozik rá, ki hogy adózik. De ugye itt az történt, hogy a BTC átváltásából volt bevételed, viszont ezt csökkenti, hogy
    - neked volt egy befektetésed (videokártyák) azoknak van amortizációja ami csökkenti a bevételt
    - költségeid vannak (áram, hűtés, helységbérlés)
    - esetlegesen hitelből vetted rig-et, aminek kamatköltségei vannak
    - egyéb költségek merültek fel (könyvelő díjazása stb.)
    Ezek után lesz valamekkora nyereséged, és az után adózol. Mert teljesen mindegy, hogy azért van bevételed, mert BTC-t számoltál, vagy a vason big data számításokat végeztél egy megbízó számára, és abból van bevételed. Adó szempontjából a nyereség számít.

    [ Szerkesztve ]

  • borg25

    senior tag

    LOGOUT blog

    válasz bot1978 #443 üzenetére

    A likviditás az tényleg fontos dolog, de szerintem a BTC-nek nagyságrenddel nagyobb a likviditása, mint kis hazánkban tőzsdén hivatalosan jegyzett B kategóriás részvénynek.
    BTC-nél van nagyobb hülyeségnek látszó részvény amivel lehet kereskedni és van értelme. Gondolj bele, te vennél napsütéses napok száma részvényt? Nem tűnik hülyeségnek? Tiszta lenyúlásnak hangzik nem? Arra fogadni, hogy ebben az évben Kaliforniában mennyi napsütéses nap lesz. De nézzük, hogy mire való: Ott a mezei narancsültetvényes, aki év elején nem tudja milyen lesz a termés, ha sok lesz a napos idő, akkor jó, ha nem, akkor az összes narancs ott rohad a földeken és bukik egy csomót. Mit lehet tenni? Kockázat kezelés. A pénze felén vesz napsütés részvényt, a másik felét az ültetvényére fordítja. Ha sok lesz a napsütéses napok száma, akkor a részvénye semmit se fog érni, de az ültetvény busásan fog tejelni, ha kevés lesz a napsütés, akkor az ültetvényből semmi pénz nem fog befolyni, ellenben a részvények sokat fognak érni. Oké, nem fog annyit keresni, mintha csak az ültetvénybe fektetne és bejön neki, viszont cserébe nem kell azon aggódnia, hogy mi lesz jövőre.

    Lehet, hogy a BTC egy zseton, de sokan használják, jelenleg van értéke. Számomra hasonlít egy műtárgyra, egy Picasso kép is addig ér valamit, amíg felkapott, és a többség azt mondja, hogy hú, Picasso, milyen értékes. Ha egyik napról a másikra kiderülne, hogy Picasso 5 éves migráncs kisfiúkkal mit művelt, egyből azt mondanák, hogy Picasso már nem trendi, inkább Van Gogh, és a Picassokat szép lassan elkezdenének leértékelődni, majd legvégül kidobnák őket. Szerintem a BTC-re is legrosszabb esetben ez várna.
    De mivel nagyon sok embernek van benne a pénze ezért inkább fel fogja váltani egy energia-hatékonyabb kriptovaluta. Tuti nem nullázzák az értékét, hanem a BTC közösség majd azt mondja, hogy itt a biztonságos, energiahatékony eBTC, amihez nem kell annyi energia. Hó elején mindenkinek átváltják a BTC-jét eBTC-re, és mindenki boldog lehet. Mikor már majd kibányászták az összes BTC-t, vagy közel az összeset, akkor már úgyis csak a tranzakciók hozzák a pénzt, arra meg mondhatják, hogy azt tegyük hatékonnyá, mert úgy sincs bányászat, akkor miért legyen energiapazarló? Egyszerűen algoritmust váltanak.
    Persze a LehmannBrothers is csődbe ment, tehát minden megtörténhet, mégis az a legvalószínűbb amit említettem.
    Azért marad a BTC, mert sokan használják, sokaknak érdeke, s sokmindent meg lehet vele tenni, bár a darkweben mással is lehetne fizetni. Nézd meg az USD-t. Az USA sokáig azon volt, hogy az legyen a tartalékvaluta, az olajpiacokon dollárban jegyezzék az olajat stb. Mert akkor nem csak az USA-nak, hanem mindenkinek érdeke, hogy megőrizze az értékét. Kínának is. Be tudná dönteni Amerikát, hogy lejártak a hitelek, de akkor a készpénztartaléka egy részét dobhatná a szemétbe. A rossz nyelvek szerint Kadhafinak is az tett be, hogy euró alapú olajtőzsdét akart létrehozni...

  • borg25

    senior tag

    LOGOUT blog

    válasz bot1978 #500 üzenetére

    A te olvasatodban ez történik (A kriptográfiai részt hagyjuk ki)
    1. Generálnak egy bytesorozatot (crypto), amire azt mondják 100$ ér
    2. A bytesorozatért elkérik a 100USD-t kp-ban
    3. A bytesorozattal elkezdenek fizetni, azaz összevissza cserélgetik mindenféle illegális és nem illegális dologra
    4. Legvégül a bytesorozat ott marad valakinél, és senki se lesz hajlandó elcserélni másra, vagy adni érte 100 USD-t

    A kérdés viszont az, hogy mi történik a 3. lépésben, azt kellő számban végrehajtják-e, hogy végül azt mondják, hogy a 4. lépésnél jelentkező 100$ veszteséget bőven ellensúlyozza-e az a (legális) cserekereskedelem, ami a 3. pontban megvalósult.
    Az az igazság, hogy ez a lépéssorozat nem csak a kryptopénzekre igaz, hanem az összes pénzre, csak ott bytesorozat helyett papírt és kagylót használnak. A készpénzhasználatnak is van ára, ami a GDP 1% körüli összeg, és végső soron mi használók fizetjük meg az árát. Az mondjuk egy érdekes kérdés, hogy mi van akkor, mikor egy pénz elértéktelenedik, vagy elkezdik nem használni. Mindenki bukik rajta. Viszont míg használták a pénzt, hogy létezett egy cserekereskedelmi alapegység jótékonyan hatott a gazdaságra, az mindenkinek több bevételt termelt, mint a kivezetéskori veszteség.
    AZ is fontos, hogy a cryptoval folytatott kereskedés mennyivel olcsóbb a hagyományos kereskedésnél. Ha azt nézed nálunk a tranzakciós illeték miatt kb 1%-ba kerül egy átutalás
    Idézet egy előző hozzászólásból:
    „Ott valami nem kerek, az ETH withdrawal díj 0.01 ETH. (Most: 1822HUF) Nem lehet, hogy magasabb árfolyamon vásároltad, mára pedig bezuhant?
    Egyébként a SEPA utalás díja ~2500 HUF.”
    Könnyű belátni, ha 2 ETH-nál többet utalsz kis hazánkon belül, akkor nyersz, mert fele annyi, mint bankokon keresztül tranzakciós adóval.
    Jelenlegi árfolyam:
    1ETH=680USD=182 240HUF
    Igen, ha ez alatt utalsz, akkor a tranzakciós adóval terhelt összeg még mindig megéri.
    Ott vannak még a banki terminál költségei. Régen ezek is pár százalékon mozogtak, ezért volt az, hogy azoknál a (informatikai) boltoknál, ahol a nyereség nem érte el a terminál üzemeltetési költségét nem tudtál kártyával fizetni. Ez is olyan tétel, ami a 3. pontra jótékonyan hat.

    A lényeg, hogy ez csak elsőre tűnik zéró összegű játéknak, mert a közösség számára a nyereség a 3. pontban képződik, amibe én nem látok bele, de ha ez több, mint amit a bányászoknak ki kell fizetni, össz társadalmi szinten jó dolog a crypto. Az is igaz, hogyha olyannál ragad be a 4. szinten a crypto aki előtte nem realizált elég nyerséget a 3. pontban, akkor ő rosszul jár. Illetve az, hogy ez termelhet nyereséget, az nem jelenti azt, hogy nem lehetne a működést optimalizálni, hogy még kevesebb befektetéssel (energia) még nagyobb hatásfokkal működőn az egész rendszer. Pl csökkenjen a tranzakció költsége, ami elsődlegesen hat a 3. pontban jelentkező nyereségre stb.

  • Reggie0

    félisten

    válasz bot1978 #530 üzenetére

    Igen jo kezekben. Pont ez a baj az alapveto gazdasagtannal es az alapveto politologiaval, hogy racionalis es felelos resztvevokbol indul ki. Ilyen itthon eleg keves van.
    Ezen felul persze en is ugy gondolom, hogy kell inflacio, mert a hianya(akar deflacio, akar 0 inflacio) nem a befektetesre, hanem a felhalmozasra osztonoz. Az pedig sem a gazdasagi fejlodes, sem a piaci likviditas szempontjabol nem jo. Viszont eleg nehez egy cryptonal ezt kozossegi es konszenzusos alapon valami ertelmes dologhoz kotni, mert ehhez jellemzoen a piaci viszonyokbol eredo valtozokat kell felhasznalni, ami egy tavoli reteg a tarca es blokklanchoz kepest.
    A bitcoinban - ezen felul -ott latom a problemat, hogy a coinokkal konnyu extra deflaciot letrehozni, marpedig erre epult mar coin, ugynevezet Proof of Burn algoval, amikor azert adtak valamilyen aranyban shitcoint, ha megsemmisitettel bitcoint. Ezzel a modszerrel eleg konnyu egy csereugylet moge bujtatni a deflacio vegrehajtasat. Persze ezek a shitcoinok idovel eltunnek, az elegetett BTC ellenerteke elparolog.

    (#529) borg25: Pontosan.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák