Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz shteer #392 üzenetére

    Teljesen mindegy ki veszi, akkor azt mondom épp az EU vette, vagy a magyar állam (de vehetném én is saját projecthez, ahogy tervezem is, mert kifutottunk a támogatásból)... és nagyon nem mindegy mennyi műszert tudsz venni a pénzből. Mondjuk egy idegrendszeri betegségeket kutató project, vagy rákkutatásnál baromira nem mindegy, hogy mekkora része megy el a költségvetésnek eszközökre. Dupla annyi számítási kapacitással, annyival előbb jön eredmény is, új kezelések, gyógyszerek stb... Mivel jelen esetben ez semmiféle bevételt és hasznot nem termel ez a k.csoportnak, sem a cégnek (maximum az emberiségnek és a társadalomnak)... ezért nagyon nem hasonlítható össze egy mindenféle módon kártékony, szürkevállalkozással.

    Aminek jelenleg (nagyon nagyrészt) egyedül az a szerepe, hogy sok áram és GPU-power segítségével megvedd a jogot arra, hogy más pénzét elnyerészkedhesd - a másik ember kárára. Ennél már az is ezerszer hasznosabb, ha valaki megvesz egy kártyát játékra, és munka után kikapcsolódik vele.

    Természetesen mindenki arra használja a tulajdonát és az áramot amire akarja, csak ne idealizáljuk már és ne bagatellizáljuk el a kártékonyságát a PoW-nak.

    [ Szerkesztve ]

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz shteer #392 üzenetére

    Egyébként a PoW bányászat és spekuláció szinte minden téren kártékonyságát szerintem a művelői is elismerhetik nyugodtan...

    Egyetlen egy pozitívumot tudok felhozni, hogy a blockchain fejlődik miatta és talán a távoli jövőben valamire jó lehet... csak jó kérdés, hogy hány fókabébi családot kell lemészárolni hozzá virtuálisan, és hány embernek kell elveszteni a vagyonát a spekulációval, ami fenntartja a rendszert jelenleg? :B Jó ez már demagógia... de a lényeg az marad.

    [ Szerkesztve ]

  • Polllen

    nagyúr

    válasz shteer #397 üzenetére

    Én annyiban árnyalnám, hogy az embereknek szüksége van rekreációra, így a szórakozással töltött idő egy része nem pazarlás.

    Definíció hiányában úgysem fogunk megegyezni, hogy meddig egészséges és honnan felesleges.
    Nagyon sok mindent elpazarlunk, szerintem ennek felvállalása nem szabad, hogy kérdés legyen. A társadalmunk és gazdaságunk egyik alapja.

    Viszont az, hogy máshol hogyan pazarlunk, nem lehet mentség egy új pazarlásra. Tehát attól, hogy valaki sokat gépezik vagy autóval jár egyedül dolgozni, nem lehet mentség arra, hogy elkezdjük a semmit számolni.

    Önmagában kell(ene) megnézni, hogy mit is profitálunk ebből azon túl, hogy öntjük bele pénzt.

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

  • bot1978

    senior tag

    válasz shteer #397 üzenetére

    A kutatással foglalkozó cégeknek sokkal többet kell költeni tárgyi eszközre csak, mert annak a számítási kapacitásnak hirtelen árfolyama lett, amit használni akarnak. Hogy jön ide az, hogy hány felhasználó használja játékra a megdrágult számítási kapacitást? Leegyszerűsítve ez nekik pont olyan, mintha Gizike azért nem tudna nyomtatni a Wordből, mert 35.000.000Ft lett egy toner ára a nyomtatójába.
    Mintha kiderülne, hogy a nyomtatójával lehet nyomtatni egy tonerből 2000db 20.000Ft-os bankjegyet, amit elfogaduk eredetinek, csak a Ft árfolyama közben olyat szakadhat, hogy egyik napról a másikra 10.000Ft is lehet egyetlen USD, viszont van aki ezt leszarja, kockáztat és nekiáll bankjegyet nyomtatni ezért felmegy a toner ára. Gizikének is 35 millát kell letenni azért a tonerért, amivel bazira nem bankjegyet akar nyomtatni, hanem tudományos kutatás publikációját vagy akármit. Tényleg annyira irreleváns, hogy amúgy hányan nyomtatnak színezőt a gyereknek otthon ugyanezzel a nyomtatóval.

    Százszor lerágott csont. Ameddig nem tiltott, addig ez egy „kvázi államilag támogatott” fiskális amnesztia. Fekete pénzek becsatornázása államkincstári, költségvetési látókörbe vagy tiszta pénzek tiltott államközi mozgatása stb. röviden minden, ami amúgy nem legális. Beláthatatlan érdekkörök mozgatják. Mára nyilvánvalóvá vált, hogy komoly lobbi erő is akadt hozzá. Fent is megtetszett ez a játék a fijjúknak. Lesz itt pár csavar még szerintem.

    [ Szerkesztve ]

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz shteer #525 üzenetére

    Megkövetem magamat, nem az ETH-et temetem, csak a VGA bányászlázat.
    Az ETH szerintem teljesen jó kis kripto a BTC-vel szemben. Tényleg jövőálló bc technológia lehet.

    Mondjuk azért mérges vagyok, hogy direkt VGA algoritmus, plusz most a Bitmain ASIC ellen is terveznek lépéseket, hogy ne decentralizálódhasson az ASIC miatt.
    Szerintem ez irdatlan parasztság, és önzőség. (Eleve egy ilyen ASIC nem túlzottan jobb a VGA-tól, a memória ugyan olyan drága rá...tehát nem tudná szerintem decentralizálni, mint a Bitcoin esetében... de legalább ennyivel kevesebb VGA-t gyilkolnának kriptoval)... Ha jól tudom a Monero ASIC-ot is betiltották a fejlesztők.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák