Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz borg25 #272 üzenetére

    Kincs lehet, de nem műalkotás.

    Semmi egyéb értéket nem képvisel, csak egy egyedi azonosító. Plusz az ígéret, hogy lehet vele fizetni.

    Amint nem tudsz vele fizetni, (nincs/korlátozott a net... és simán el tudok képzelni egy diktatúrán alapuló országot ami a teljes p2p forgalmat lelövi) és nem véges... akkor elillan.

    A végesség adott, de szerintem a végtelen új altcoin kibocsájtás és bányászat ami ezt veszélyezteti. Amíg a piac, külső befektetők belemennek az újabb és újabb piramisjátékokba, amik brutál sok energiát elpocsékolnak, és a 99%-ból nem lesz soha semmi, csak elértéktelenednek valakinél - addig nem jó értéktartó eszköz.

    Azt jelzi, hogyha a bányászat befullad adott coinnál, létrehozunk egy újat gyorsan, felhájpoljuk és lehúzzunk annyi idiótát amennyit lehet. Az altcoinok nagyrésze erről szól :(

    [ Szerkesztve ]

  • Overlocker

    veterán

    válasz borg25 #285 üzenetére

    Persze, ha nincs net akkor nem működnek a pénztárcák, de semmi sem a gazdaságban... Mindent meg lehet oldani pro és kontra, attól függ kinek mi az érdeke és melyik oldalon áll..

  • LámaZ

    addikt

    válasz borg25 #323 üzenetére

    Az én apám régen azt sem tudta megérteni, elfogadni, hogy vannak emberek, akik egy labdát kergetnek egy focipályán, ahelyett, hogy valami hasznosat csinálnának, ráadásul - akkor még volt ilyen - több ezer ember ül a lelátón, és ott baromkodik, ahelyett, hogy kapálnának, kaszálnának, árkot pucolnának, sepregetnének stb.
    :Y

    [ Szerkesztve ]

    Legyen minden jó!

  • #54625216

    törölt tag

    válasz borg25 #348 üzenetére

    Paks 2 esetében a drágább orosz hitel csak egy lehetőség, nem kötelező felhasználni. Azt arra az esetre biztosítják az oroszok, ha a magyar állam nem tudná a piacról olcsóbban finanszírozni a beruházást. A hitel még akkor került a szerződésbe, amikor a magyar gazdaság erős nyugati nyomás alatt volt: leminősítések, IMF zsarolás, stb. Azóta rendeződtek a viszonyok, így a beruházás olcsóbb finanszírozására is több lehetőség van.

  • butch3r

    senior tag

    válasz borg25 #433 üzenetére

    "Ha kimész külföldre váltasz eurót, visszajössz, s az eurót visszaváltod forintra, most se rohansz adózni, hogy kérem nekem az eurónak nevezett sorsjegyemért fizettek 317Ft-ot, amit szeretnék 16%-al leadózni, azaz itt van 50Ft. Ha nagyon be akarod vallani, akkor is max annyit fogsz tenni, mint ami a törvényben le van írva, megvetted 312Ft-ért, visszaváltottad 317-ért, nyereség 5Ft, adó 80 fillér."

    magánszemélyként, hogy ha nem üzletszerűleg váltasz pénzt (mint a te példádban szerepel külföldi utazás után megmaradt pénzt váltanád vissza forintra) akkor az szja törvény értelmében adómentes a dolog. valuta váltásból akkor kell adóznod ha azt üzletszerűleg teszed.

    magyarországon a pech, hogy ebben sem sikerül harmonizálni a törvényeinket az EU-val, mert ott valutának minősül a bitcoin így ha régen vettél 1 keveset magadnak majd azt most eladod (azaz nem kereskedtél vele aktívan, nem foyltattad üzletszerűleg) akkor nem kell adóznod utána.
    [link]

    (értelemszerűen ha kereskedtél vagy bányászatból származik a bitcoinod akkor a fentiek nem vonatkoznak rá)

  • LámaZ

    addikt

    válasz borg25 #435 üzenetére

    Nagyon köszi neked is, meg butch3r -nek is a figyelmeztetést. Amúgy, igen, kezdő vagyok, de nem hülye, és főleg nem Darwin-díjra önjelölt. :-)
    Van bennem naszcens túlélési ösztön, és paraszti rafinéria, így nem valószínű, hogy bárki át tudna verni. :-D

    Legyen minden jó!

  • butch3r

    senior tag

    válasz borg25 #435 üzenetére

    "Ezt eddig a kereskedőháznál parkoltatott kp-d ellensúlyozta, de mostmár nem, kénytelen vagy zárni a pozíciót, így végül 100Ft veszteséggel zársz, a tőkéd pedig 100Ft-ra csökkent"

    már itt kinuláztad magad nem?
    100ft votl a tőke, -10ft-ot zuhant, 10x10=100. 80-nál már nem is fedezi a tőkéd a bukód :F

  • bot1978

    senior tag

    válasz borg25 #433 üzenetére

    Nana, óvatosan. Kezdesz beleesni a leggyakoribb hibába. Ha valamit sok ember birtokol attól még nem lesz likviditása. Lehet, hogy most szőrszálhasogatásnak tűnik, de ezeken a vackokon a spekulációs tőke olyan, mint hagymán a héja.
    Érted ez nem egy részvény, ami mögött ott egy nyereséges cég, ami osztalékot fizet meg számolható értéke van. Ez egy lufi.
    Likvid lufi? Az milyen? Nincs olyan. Ez egy zseton. Itt nincs veszteség, meg nyereség.
    Itt egy játék van és kétféle játékos. Nyertes és vesztes.
    Ha egy egységért adod el, akkor annyit nyertél a játékban. Amikor zsetont váltasz át, akkor a nyereményed adják ki.
    Csak nyereményt tudsz kivenni. Nyereménynek hívják akkor is, ha többet vittél be, mint amennyit kiviszel. Ez zérós buli, itt a vesztes mindent bukik. Számára eladhatatlan. Nulla. (Oké, lehet hogy kap érte 100Ft-ot, mert mindig lesz pár hülye, aki majd reménykedni kezd, hogy újra lesz poén.)

    Egy tombolán tudod, hogy a kisorsolásra kerülő pénzösszeg a kibocsátott sorsjegyek összes értékének 80%-át meghaladja. Itt mit tudsz? Tudod mekkora pénz van vételi oldalon? Itt csak a vételi oldalon lehet a nyereményed, mert valakinek lóvét kell adni a zsetonodért, az meg a vevő, nem a bányász. A bányásznak nincs lóvéja, csak zsetonja van. Egyáltalán mennyit lehet eladni a mindenkori árfolyamon? Tudod? Meddig tart a játék?
    Likviditás de mégis hogy becsülnél likviditást? Mi alapján lehet egy lufit pénzzé tenni? Meddig lehet pénzzé tenni? Mennyit lehet pénzzé tenni?

    Adózzatok inkább egy kicsit. Ne agyaljatok annyit. :DDD

  • dabadab

    titán

    válasz borg25 #449 üzenetére

    "szerintem a BTC-nek nagyságrenddel nagyobb a likviditása, mint kis hazánkban tőzsdén hivatalosan jegyzett B kategóriás részvénynek."

    A BÉT az vicc (most néztem, fél tízkor még a részvények harmadánál egyáltalán nem volt ma kötés, a másik harmadánál meg egymillió alatti összeg volt a napi forgalom), csak a GDAX-on kb. háromszor akkora most a napi forgalom csak BTC-ben, mint a BÉT egy erős napi összforgalma.

    "Mikor már majd kibányászták az összes BTC-t, vagy közel az összeset, akkor már úgyis csak a tranzakciók hozzák a pénzt, arra meg mondhatják, hogy azt tegyük hatékonnyá, mert úgy sincs bányászat, akkor miért legyen energiapazarló?"

    Mert a tranzakciók biztonságát a számítási kapacitás szavatolja, a számítási kapacitáshoz meg energia kell.

    DRM is theft

  • maajsz

    senior tag

    válasz borg25 #449 üzenetére

    Érdekes mihez hasonlít jobban, talán az arany/gyémánt/stb ritka fém/elem-hez mint egy műkincshez, de előbbihez sem igazán, hiszen ezeknek kvázi stabil az árfolyama, illetve ipari felhasználása is van, na meg még tűzzük meg az ékszer témakörrel, de ez számomra már energiapazarlás kategória. Egy műkincsnek meg nincs ilyen előállítási költsége (legtöbb esetben), ráadásul az értéke sem ingadozik napról napra, legfeljebb hasonlóan "túlértékelt".

    BTC-t viszont előállítani is sok energia és nagyon volatilis is lett és már csak a laikus veszi be a jövő technológiája szlogent, mikor már a blockchain(fejlődésé)t rég maga mögött hagyta és az algója is elavult. Szóval a színtiszta pénzhajhászat mellett egyetlen előnyét(?) látom, az pedig talán az hogy újabb coinokat késztet sokkal hatékonyabb algoritmusok fejlesztésére, amiből esetleg valami jó dolog kisülhet, de sajnos a legtöbb shitcoin csak kvázi piramisjáték szinten jön létre, hogy a hamar beszállók/alkotók szakítsanak valamit amíg életben van, már ha felkapják. És pusztán ennyiért ilyen mértékű energia fogyasztás az ember legrosszabb oldalát tükrözi, mert szimplán kreált még egy környezetpusztító tevékenységet a pénz érdekében a többi mellé és ráadásul semmit nem tud felmutatni vele.
    Az ilyeneket meg hogy a gamer káros, teljesen felesleges emlegetni, mert szórakoztató ipar mindig volt/lesz, hiszen azért dolgozol hogy elköltsd arra ami neked szórakozás, legyen az gaming, mozi, zongorázás, motorozás, sajtgurítás vagy akármi.

  • bot1978

    senior tag

    válasz borg25 #449 üzenetére

    Minden játékosnak van egy szubjektív értékítélete. Ezeket, ha összeadod kijön egy elvi értékösszeg, az összes kripto elvi értéke mindösszesen a játékosok szerint.
    Nagyjából az a lényeg, hogy ez a szám (sokkal) nagyobb legyen, mint az árfolyammal számolt összérték, hogy tartsák és ne akarják eladni, mert az árfolyammal számolt összértékhez képest kis pénz van csak a vételi oldalon.
    Szóval teljesen természetes, hogy a játékos szerint a vonatkozó kriptonak van értéke és meggyőzhetetlen ennek az ellenkezőjéről. Másképpen nem lenne játék.
    Ezért szoktak olyan emberektől véleményt kérni, akik a vonatkozó játékban nem játékosok. Szerintük extrém kockázatos ebbe fektetni. A műtárgy nagyon tág fogalom az igaz, lehet kockázatos, de egy ismert festmény, amire gondolsz extrém kockázatos azért nem igazán szokott lenni.
    Attól féltve óvnálak, hogy készpénznek vedd, hogy ha valamibe sokan fektetnek, akkor azt majd megmentik. Ez nem piaci törvényből vett analógia.
    Az egyik kriptot majd átváltják a másikra? Ez egy elég furcsa várakozás. Itt technikai oldala is van a történetnek és azért azt is érdemes végiggondolni, hogy ki vállalná a költségeket és miért illetve Te magad adnál e valami értékeset egy értéktelenért cserébe?

  • maajsz

    senior tag

    válasz borg25 #501 üzenetére

    De hiába hasonlítgatjuk a bytesorozatot a pénzhez, mikor ebben a formában nem egy kategória. Egyenlőre valóban inkább hasonlít egy zsetonra, mint fiatra. Ilyen szempontból teljesen fölösleges tranzakciós költségeket írni. A pénztől elvárod hogy stabil legyen, és Bori néni elvegye tőled a sarki boltba és elvárod hogy amikor a kriptódat átváltod szintén stabil valuta legyen és ne 2x annyit kelljen belőle kifizetni mint tegnap. Ha a bankrendszer majd jó hatékonysággal implementálja esetleg a blokklánc technológiát akkor lehet, hogy a tranzakciós költségek is csökkennek.
    Amíg a kriptózás ilyen formában működik addig csakis spekuláció meg drága pénzhajtás. A gondolat mögötte jó volt, de láthatod hogy egy erőforrás zabáló "ipart" csináltak belőle, hiszen aki kriptózik annak a 99,99% befektetésként és profit reményében vágott bele, nem pedig mert hú de zöld vele kereskedni. Majd ha lesz egy olyan coin, ami azt mondja ebből nem lehet pénzt szakítani, spekulálni vele, aki számoltatja pontosan annyit kap vissza belőle, mint az energiát felemészt esetleg valami kompenzációt, tehát nem éri meg farmokban számoltatni és nem jöhet egy országból sem a kapacitás nagyobb része, nem is anonim pénzmosás, ráadásul mindenki elfogadja és alacsony lesz az önfenntartási + tranzakciós költsége a fiathoz képest akkor járunk valahol abban az irányban, hogy a világ ilyesmi fizetőeszközt fog egyszer használni. A BTC és társai nem igazán ezen az úton járnak szerintem.

  • #54625216

    törölt tag

    válasz borg25 #515 üzenetére

    A Better Call Saul sorozat egyik epizódjában volt egy remek rész, amiben a zugügyvédet megkeresi egy őrült figura, aki a farmját függetleníteni akarja az USA-tól és önálló államot akar alapítani.
    Saul megörül a lehetőségnek, mert egy végtelen ideig húzódó perrel rendesen meg lehet pumpolni az idiótát. A csávó nem is vacakol, felajánl egy millió dollárt kp.-t előlegként: hozza is a táskát, benne a frissen nyomott pénz ... rajta a saját képmásával. :))
    Ez a jelenet kitűnően példázza, hogy mi az alapvető probléma az alternatív pénzekkel.

Új hozzászólás Aktív témák