Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bot1978

    senior tag

    válasz Reggie0 #528 üzenetére

    Az infláció egy jól használható hasznos szerszám. Szerintem egyáltalán nem kéne kifogni. Nem rosszabb más adóknál, sőt.
    Oké, kiválóan alkalmas egy nemzettest elszegényítésére is, ha „megszokjuk” és folyamatosan túl magas kötelezettségeket vállalunk kifelé (magas kamatra veszünk fel kintről hitelt), majd a Ft tartozást képező összeg érétkét később kényszerből infláljuk, ami idáig még csak-csak ha ezzel arányosan emelkednek a bérek. Viszont ha mindeközben túl magas lesz a devizakitettség az infláció már egyenesen rémálommá válik, a tartozás meg csak nő, mert még a kötelezettségeket is új hitelfelvételből lehet csak fedezni, alacsony beruházások mellett nem lehet kinövekedni. Beruházásokhoz meg alacsonyan kell tartani a béreket, hogy jöjjön a tőke, miközben a fizetések vásárlóereje egyre csak csökken. A tetejébe ilyenkor erősödik a deviza jön az árfolyamveszteség. Szar kilátások, leminősítenek drágul a hitel. Igazi rémálom avagy elqrás classic.
    Emiatt is vagyok most úgy vele, hogy lehet szidni a migráncskampányt, de ezeknek legalább nem csak annyi eszük volt, hogy mit kell hazudni. Legalább levitték a kamatot és állampapírra nyomták a háztartásokat, hogy legalább befelé adósodjanak el. Persze volt kit másolni, én nem mondom, hogy ők találták fel a spanyol viaszt, de legalább nem a legnagyobb kreténséget csinálták meg velünk, amit csak csinálni lehetett. Nekem már nincsenek nagy igényeim. NAGYON, de tényleg nagyon zavar ez a hurráoptimista propaganda híradó, ami most megy, de még mindig jobb, mint amikor minden politikai vitaműsorban az államcsőd volt a téma és azon remegett mindenki, hogy az országházban mikor szól be valamelyik a sajtóra reflektálva valami államcsődös khm… okosat... és zuhan meg az egész hóbelevanc.

Új hozzászólás Aktív témák