Hirdetés
- Kézbe fogható paradoxon lett az iPhone Air
- iPhone topik
- Nonjour: nem fordít az EU-ban az AirPods
- Az Apple bemutatta az iPhone 17-et
- Leminősítik az S26 Ultra zoomkameráját
- Fotók, videók mobillal
- One mobilszolgáltatások
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Vivo X200 Pro - a kétszázát!
- Google Pixel topik
Új hozzászólás Aktív témák
-
''egy gyors, (alaposan) kibővített utasítászkészletű 386-os''
Ugyan ez itt mar erosen off, de miert baj ez? Igazabol ez a mostanaban elkepzelheto legjobb felallas: a CISC utasitaskeszlet miatt a kod joval kevesebb helyet foglal, mint a RISC-eknel, igy a memoriahozzaferes nem akadalyozza annyira a CPU-t, a mag meg ugyis RISC, ami jelentosen leegyszerusiti a pipeline-okat meg az out-of-order executiont, a ket utasitaskeszlet kozti forditas meg nem igenyel tul sok eroforrast. -
bambano
titán
válasz
Rickenstein #194 üzenetére
Ha olvastad az eredeti hsz-t, rendes pc-ről volt szó. Ahhoz nem kell napokig drivert vadászni.
-
tiv83us
veterán
válasz
Rickenstein #194 üzenetére
Guess What? A BMW es a ''Merdzso'' nalatok sokkal olcsobb es atlagban kb ugyanannyian jarnak a fentiekkel, mint USA-ban.
Egyebken itt kozkedvelt auto lett a Volvo, tenyleg nagyon jo kocsikat csinalnak, europai minoseg, luxus...stb es olcso.
Szal' aki nagyon akar szamitogepet venni Magyarorszagon es nagyon akar egy Mac-et, az meg is veheti. Nem sokkal dragabbak mar mint a PC-k. Foleg ha egy brand PC-t nezunk. -
Rickenstein
senior tag
Ja linux. Csak használom mi? Az, hogy órákat (ha nem napokat) küszködök néha egy driver-rel, biztos szuper. Annak aki élvezi. De mi van azokkal, akik nem buherálni, hanem csak használni szeretnék a gépüket.
Ebben a Mac-kes témában egy boszantó dolog van: Az amerikaiak miért tudnak megvenni pl. egy iMac-et már 187eFt-tól (apple.com), míg nállunk az apple.hu-n a minimál ár 272eFt. Mi gazdagabbak vagyunk mint az amerikaiak? Na ezért nem vesz nállunk senki Machintosh-t. -
lajo
senior tag
-
rii
nagyúr
Én nem akarom védeni a PC-t, de ha a sokat emlegetett csökkentett jogú userként használta volna, akkor oda sem bírt volva bemenni valszeg az amit bekapott.
mert a gond nem ott van, hogy bemegy a memóriába, mert kikapcsoláskor szevasz van neki.
Hanem ha be bírja magát írni bizonyos helyekre, és a rendszerrel együtt az is elindul.
Na erre nincs joga csökkentett jogú, átlag user-ként
Amúgy nem szeretem a PCket. Úgy szar, ahogy vannak.
Szeritem ott lett az egész elcseszve, hogy a 80286-80386, 16bit-32bit váltásnál megőrizték a lefelé valü kompatibilitást. És ezért a mai PC-k (és már a MAC-ek is, ismerjük be) nem mások, mint egy gyors, (alaposan) kibővített utasítászkészletű 386-os.
Részemről ezért áll a R.I.P. PPC.
Amúgy OSX-en nem úgy van, hogy van egy szint ahoöl dolgozol, működsz, de ebből a szintből, ami egy user-szint, lejjebb kell, alacsonyabb szintre lépned, ha jobban rendszerközeli dolgokat akarsz csinálni?
[Szerkesztve] -
tiv83us
veterán
Nem ertem melyik reszet kene ''magamra szivni''
Unix rendszeru igen. Es?Kisse dragabb /foleg Europaban...es?/.
Mint ahogy az irasban is ''elhangzott'', nekem megeri. A vilag legjobban osszerakott PC-eert sem adnam oda akar a /jelenleg kedvesemnel tartozkodo/ mac-emet.
Szarok en ra milyen alapu, megy, virusmentes, stabil es gyors. Es meg porno oldalakat is latogathatok vele -
3psilon
aktív tag
Ez akár a Unix alapnak is betudható.
Az (és most csak a Linuxról tudok beszélni) nem szemetelődik. A home könyvtár kitisztítható. A többi program meg csak oda írhat, a többi feltelepített fájl meg törlődik a program eltávolításakor.
Windows meg? Mindig marad némi Registy, meg Uninstall Information, meg Application Settings, meg pár dll a System32-ben, és az elmaradhatatlan beállításfájlok.
Ezért folyamatosan RegCleaner, ISIIM, meg lemeztisztító nyavalyák.
Szerintem, ha bizonyos dolgok vannak csak, amiket csinálni szeretnél, jobb Linuxozni. Illetve Macezni. Persze az, hogy nem kell hozzá érteni, benne van az árában. Ugyanígy Windows is kapható előre-telepítve gépekre, driverrel stb.
Most már fagyogat is az XP, ideje visszatérni Linuxra... csak azt nem tudom, most tegyem föl az Ubuntut, vagy várjam ki az új 7-est? Mit tudtok, elég zökkenőmentes a frissítés?
u.i. ez most általánosba is ment ne szívj mindent magadra -
TomiFiu
tag
Én az utobbi időben Ubuntu Linux-ot is használok. Mindösszesen az vonz a Linux-ba, hogy a meglévő gépemre feltudom rakni, valamint hogy ingyenes. Mellesleg az Ubuntu azért elég igéretes és lelkesen fejlődő project. Érdemes kipróbálni!
Természetesen WinXP-t használok emellet és pl. használok Object Dock-ot meg Visual Task-ot mindössze azért mert kibőviti az XP-t és még kényelmesebbé teszi a használatát.
Ha olyat tapasztaltam, hogy belassúlt a gép akkor RegCleaner-el kipucoltam a regisztrit illetve az indítópúltból kivettem minden olyan dolgot (pl.: Quick Time Task) ami tök feleslegesen töltődik be rendszerinduléskor.
Amúgy meg Avast antivirt használok és XP tűzfalat.
Mindezek mellet a gépem 1.5éve megy ugyan azzal az XP-vel.
Mindez a következő konfigon:
Biostar M7VIT Grand alaplap
AMD AthlonXP 2500+
2x512MB DDR400
Ati Radeon 9600 128MB
80+120GB ATA133 HDD (Hitachi, Seagate)
Leadtek WinFast TV2000 XP expert tuner
...
Ezt a konfigot már több mint 3 éve használom. És DVD minőségben szoftveresen veszek fel műsorokat és vágom őket. A játékok is mind jól mennek (persze nem full beállításon)
Tervezem év vége felé egy kétmagos CPU-s; PCI experss VGA-s fejlesztés megjátszását amire úgy 100.000.- HuF-ot szánok és akkor az is jó leszz nekem vagy 3 évig.
A legutobbi komolyabb fejlesztésem a monitor cserém volt. 55.000.- HuF és egy Xerox 17'' TFT-LCD. Az is már több mint 1 éve.
És elégedett felhasználó vagyok!
Tehát a fentiek alapján láthatók az én igényeim.
Ami azt jelenti, hogy nem nagyon akarok 3-5 évente 4-500.000.- HuF-ot költeni, de szeretnék minden általam kitűzött feladatot megoldani. -
tiv83us
veterán
A fonokomnek a redneck faterja csusszant fel olyan oldalakra, ahova nem kellett volna. Na en ket napig a teszt kedveeig csusszantgatam fel a mac-el olyan oldalakra, ahonnan PC-vel kb egy oran belul beszopnek valamit. Sot, hogy mondjak jobbat.
Mig Europaban tartozkodtam, a Mac-em egy olyan havernal hagytam, akinek goze nincsen a gepekhez, meg tan PC-vel sem volt dolga. Mondanom sem kell, hogy a gepem ugyanazzal a sebesseggel es tisztasaggal kaptam vissza, mint ahogyan odaadtam. Jo, talaltam az iTunes-ban ''Szeged Radio'' meg hasonlo ''szemetet'', de ezen kivul semmi.
Na add kolcson a PC-d 4 honapra egy olyan haverodnak aki meg eleteben nem latott gepet es nezd meg mi lesz belole mikor visszakapod... -
rii
nagyúr
nekem ebből csak az jön le, hogy a MAChez nem kell hozzáértés, míg egy PChez igen. (A PC elterjedsége, támadhatósága miatt)
Legalábbis számomra nonszensz, amikor azt mondják egyesek, hogy ha vesznek egy számítógépet, akkor miért kell érteniük is hozzá, miért nem csak a használatával kell foglalkozniuk.
Ezért.
Ami a főnököddel is megesett. -
tiv83us
veterán
Egy igenyesebbe Alienware gep $4000-8000-ig mozog. Akkor az kiknek a gepe?
/A gazdag PC-seke./
Egyebkent a fonokom $5000-os Alienware-je most volt szervizben, beszopott valami kemeny vitrust /igen, azt atlag felhasznalok nincsenek ''felszerelve''/ es $200 dollar elleneben megmentettek az elveszett adatait. Vistaja van. -
Brumi
senior tag
Hát valahogy úgy. Bár szerintem, aki PC-ből egy izomgépet akar összehozni, annak is mélyen a zsebébe kell nyúlnia... Ott is vannak finomságok.
Szerintem a lényeg inkább az, hogy aki nagyon komoly minőségű számítógépre vágyik, legyen az PC vagy Mac, annak igen sokat kell rá áldozni. Felesleges PC-Mac vitáról beszélni, mert nem ez a lényeg. Azért egy Alienware gép sem 2 forint... és az PC. -
tiv83us
veterán
Steve Jobs neveben is koszonom a penzbeli tamogatasodat az Apple-nek, abban az esetben ha tenyleg ennyi eszed lenne, hogy kidoboj par tizmilliot az ablakon
Ha meg veletlenul nem nyersz a lotton, akkor koszonom hogy nem mondhatod magad Mac tulajnak es kifejezetten orulok, hogy felvilagosultam, miert is vettem Mac-et. A kurva proganda belemsulykolta. Ja meg a sznobizmus -
azbest
félisten
válasz
M@trixfan #167 üzenetére
Haha egyik fórumtárs az elején [link] éppen ilyen progikat sorolt hogy tudtával nincs Mac-re... meg is lepődtem, mert az intelre váltás bejelentésekor az előadáson pont a Mathematica volt a minta, milyen könnyű a fejlesztőknek a váltás...
A lényeg hogy a mac is jó rendszer, és ár/értékben is versenyképes a hasonló képességű más pc-kkel. Aki meg nem akar annyit költeni a rendszerére, az is összerakhat magának jó gépet, csak ahhoz utánna kell járni sokmindennek (de mire is való az internet)...
aki meg ''csak'' játszani akar, annak a legdrágább gép is csak rövidtávú kapcsolat
A számítógép kezelését, használatát is tanulni kell bizonyos mértékig.. aki hardvert is maga választja annak többet kell ismerkednie a gépek lelkivilágával. Nameg... gondolkodni, gondolkodni... nem véletlen volt az az üzenet a képernyőn -
chop
őstag
Nem tudom, hogy bennem van-e hiba, de en alapvetoen elegedett vagyok a Windowssal, nagyon ritkan fagy, nem maga az OS zabalja a ramot (mar ha neha-neha elofordul ilyesmi), spam, virus sose kinoz, es - szerintem - amilyen program van az egyik platformra, az van a masikra is. Es ha a PC feleannyiba kerul, akkor azt fogok venni. En ezt a MAC ajnarozast kicsit sznobizmusnak erzem. Bocs.
-
M@trixfan
addikt
Azért örülök, hogy valamennyien nem mi adjuk az Apple-nek a tanácsokat és nem visszük csődbe az Apple-t minél hamarabb. Első lépés lenne a csőd felé az OS X kiadása általánosan. Maradjon csak meg azon a pár konfiguráción hivatalosan a Mac OS X. Stabilitás szempontból lényeges, hogy kevés adott konfigot kell tesztelni.
Úgy tűnik itthon mindenki a nagyker ár feléből tud még alkudozni gépvételkor amikor az árról beszél. 2005-ben a G5-öm kb 50000 Ft-tal volt több mint amennyibe egy márkás IBM gép fájt volna, szoftvercsomaggal együtt pedig elment a kedvem a noname géptől is. Mert ugyebár valóban használható, elég profi programokat kap az ember a géppel. Egyedül játékban lett volna jelentősen jobb. Minden szempont kérdése főleg, nem mindegy, hogyan hasonlítunk. Egy árban vannak Asus laptopok a hasonló paraméterű MacBook Pro-val, pedig egymás mellett a két gép közti különbség ordít a MacbookPro javára. Észre kéne venni, hogy az Apple azoknak kedvez akik felsőkategóriás gépben gondolkoznak és a funkcionális design-ban. Ezt lehet utálni, nekem is +2 év spórolást jelentett gépvásárláskor.
Másfél év mindennapos használat után már valóban van összehasonlítási alapom. Én is csak áradozni tudok róla, főleg a felszín alatti informatikai megoldások tömkelege és a használhatóság fogott meg. Legfőbb szempont a zenélés, multimédia, stabilitás. Naponta nyüstölöm mindennel: játékkal, programokkal, telepítek, letörlök, szóval műben van rendesen. Sokkal értelmesebbek a shortcut-ok, nincs registry, UNIX szemlélet erősen befigyel. Kedvencem a terminal. Nem néz hülyének mindenféle wizard-dal, hanem célratörően intuíció alapján be lehet mindent állítani pro módon. Persze Spotlight keresés van a beállítások között is. Egyetemre van Matlab, Labview, Maple, stb... Az egész gép ''mérnököktől mérnököknek'' érzést áraszt annyira logikus minden. Mindennek tetejébe bedugom a gitárt és már mehet is a felvétel semipro minőséggel Garageband-be effektekkel együtt. Mondjuk zene = Mac, sok ipari program első sorban OS X-re jön és utána Windows-ra.
Higyjétek el, van miért lekesedniNap mint nap használok XP-t is, Linux azóta érdekel amióta megvan a Mac. Egyébként a legjobb ár/érték aránya az Apple gépek közül a laptopoknak és a Mac Pro-nak van. Tessék nyugottan összevetni noname körökben is!
Bocs a hosszú post miatt, de egy Mac kocka már csak ilyen marad
-
Brumi
senior tag
Azért ezt nem mondtam, hogy toprongyos suttyó lenne. Mint ahogy az sem toprongyos suttyó, aki nem Ferrarit, hanem Suzukit vagy bármi mást vesz. Végülis nem minden milliárdos jár Rolls Royce-szal, és attól még azok nem suttyók.
Ezeknek a gépeknek megvan a maga piaca, vásárlóköre. Lehet hogy valakinek meglenne rá a pénze, de azt mondja, hogy ő ezért nem ad ki ennyit. Vagy inkább a moduláris felépítést preferálja, tehát jobban szereti maga összerakni a gépét.
Nem minősítem sem azt aki Mac-et vesz és azt sem, aki PC-t. Más ember más igény. Ennyi.
Én az egész hozzászólásommal csak azt a tévhitet szerettem volna eloszlatni, hogy a Mac drága a PC-hez képest. Ha hasonló kategóriájú PC-vel hasonlítod össze, akkor látható, hogy nagyjából 1 kategória. -
bambano
titán
Azon agyalok, hogy az utolsó mondatodat hogyan kell helyesen negálni... Állít-e valamit az a mondat azokról, akik nem barebonét vesznek, vagy sem. Az-e a helyes negálása, hogy aki viszont nem barebone-t vesz, az egy toprongyos suttyó?
20 perc agyalás után se tudom, de arrafelé hajlok, hogy nem mond semmit... de nem tartom kizártnak, hogy aki nem matematikus szemmel nézi, az félreértheti.
[Szerkesztve] -
Brumi
senior tag
Ebben igazad van, de aki Mac-et vesz, annak a külcsín is fontos és csak egy barebone közelítheti meg a Mac-ek minimalista méretét és kinézetét.
Például ha én legközelebb gépet veszek, akkor mindenképpen fontos lesz az hogy kicsi legyen és ezért hajlandó vagyok felárat is fizetni. Ezért fogok valószínűleg egy Mac mellett dönteni, ha 5-600 k akkor is. Kiszámoltam, hogy hasonló méretű és tudású gépet PC-ből kb ebben az árban tudok kihozni. Pl a 24''-os monitor, ha nem gagyit veszel (legyen mondjuk Dell, vagy NEC), akkor az jelenleg is meghaladja a 200k-t. És egy barebone-t nem nehéz 300k-ig tornászni. Most nincs kedvem kikeresni, de nemrég még itt a PH-n is volt szó 1 milliós barebone csúcsgépről.
Ezt korábban is leírtam, hogy ez nem az elsőgépes gyerekek szórakozása. Ezt az veszi meg, aki egyébként más területen is baromira ad magára és kevésbé a pénz dominál. -
REDeath
őstag
nézd meg mire válaszoltam...
idézem a kérdést:
''Mikortol kaphatok azok a PC-k, amin olyan op-rendszer fut, amihez nem kell drivert vadaszni, nincs rajta virus, adware es a barataik? Ha mar vannak ilyenek, akkor szolj, dobom is ki a Mac-et /soha /.''
linuxon nem kell drivert vadászni, nincsenek rá vírusok, spywareek és adwareek.
egy szóval sem említttem, hogy PS meg 3dmax meg ilyenek mennek linuxon, és nem is az ultimate fegyverem a linux...
[link] itt elég egyértelmű szerintem amit írtam, de lehet csak nem olvastad el.
'' viszont profi munkákra windows marad szerintem még sokáig, és nem csak megszokásból, hanem mert egyszerűen a windowsnak a legnagyobb a támogatottsága.'' -
VladimirR
nagyúr
jah, ez most ugrott be => Bovebben: [link]
-
sazabi
aktív tag
plázában volt alkalmam kipróbálni macet meg minit..különbséget 20 perc alatt nem nagyon vettem észre sebességben(ami feeling)..mighty mouse volt melléjük rakva(halálosan idegesítő). ha nyerek a lottón veszek egy fullextrás macet, és széttöröm..aztán majd belinkelem ide a videót
sztem másra nem jók ezek(meg talán pénzkidobásra)..
ha bárki macra akarna váltani pcről, az előbb mindenképpen próbáljon ki egy macet..aztán gondolja meg magát.
itunes, quicktime stb..miért akarnál magadnak ekkora rosszat? mondom ezt ipod shuffle tulajdonosként(hálistennek már kezeli a winamp az új shufflet)..
a cikkbe beleírhatta volna a szerző hogy ''usa rezidens''..sztem ez meg is magyarázza a hozzáállását..hiszen ki van téve a mac propagandának..itthon ez minket hálistennek nem fenyeget. -
bambano
titán
válasz
VladimirR #145 üzenetére
És van, aki nem beszél magyarul rendesen, így neki a piac tizede töredék. Semmi gond ezzel, de ez a versenytárs durva alábecsülése.
Tiszteljük meg azt a rengeteg embert, akik ingyen beletoltak valamit a linuxba, azzal, hogy se nem becsüljük túl, se nem becsüljük alá eredményeiket. -
bambano
titán
A mac-ben mostanában ugyanaz a hulladék hw van, ami a pc-ben és amin a linux kiválóan elüzemel. Ugyanazokat a cuccokat megkaphatod márkás vagy noname pc-s alkatrészként is, összerakhatod magadnak.
Egyébként nyugodj meg, a bsdi nem fog csak úgy összeborulni, az rendes oprendszer. Még a windows se szokott szó nélkül összeborulni, az esetek jelentős részében megnyomhatod előtte az ok gombot -
rii
nagyúr
ha átadják a windows-os világnak az OS-X, mint alternatíva lewhetőségét, akkor mi vonzó lenne egy MAC-ben?
Eddig a MAxc amiben szebb jobb (szubjektíve persze)
PPC (lett intel)
biztonságos működés (ma már a PC-ket is lehet jól managelni)
OS-X (ezt nem akarják odadni)
designe (mert akkor már csak ez maradna) -
VladimirR
nagyúr
válasz
bLaCkDoGoNe #147 üzenetére
eszkozkezeloben nezet menu, rejtett eszkozok megjelenitese bekapcsolasa utan le tudod szwedni a fennmaradt drivereket
3rdparty programokkal pedig tetszoleges rendszert szet lehet verni (mellesleg nekem pl 3 oszlop volt a startmenum (klasszikus nezet kis ikonokkal 1280*960-as felbontasban), szoval volt ott is program boven) -
bLaCkDoGoNe
veterán
válasz
VladimirR #50 üzenetére
Nem feltétlenül, nekem például meló miatt ezermillió USB-s kütyüt kell feldugdosni a gépre (MP3 játékosok, kártyaolvasók, pendrive-ok, etc.), van olyan, ami összesen egyszer jár a gépen, de persze attól még telepíti a maga kis driverjét. Sokhoz szoftvereket is kell felrámolni (pl. logószerkesztők, firmware frissítő alkalmazások, stb.), másfél év alatt olyan szemetes lett tőle a Windows, hogy valami borzasztó.
Most már virtuális gép alól csinálom ezt, így legalább a normálisan működő rendszeremet nem szarozza össze. -
tiv83us
veterán
''manapsag meg pc processzorok vannak abban is... es nem is a legjobbak.''
Azert egy Intel Core 2 Duo-t nem is neveznek szarnak.
Egyebkent sosem a processzor volt az adu asz, hanem egy jol felepitett, jol osszerakott, szep /kinek az, kinek nem/, stabil oprendszerrel felszerelt gepeket dobtak a piacra.
Ezaltal jo dragak is, ezaltal nem is tul elterjedt. /Foleg pl kelet-EU-ban, ahol masfelszer annyiert adjak es negyed annyit keresnek az emberek.../ -
VladimirR
nagyúr
nem hinnem, hogy tul nagy meglepetesz erne
viszont nem kutymutyukrol van szo
sot, igazabol nem is szerverekrol, hanem pc-rol, de leginkabb mac-rol - persze ez mindig hitvitaba fullad, mintazt a mellekelt abra is mutatja
van, aki olyan dolgokkal isteniti a mac-et, amik minden mas rendszeren is termeszetesek a donto tobbsegnek, es mindig van, aki elougrik a linux elsopro felsobbrendusegevel (bar nehez eldonteni, melyik tabornak (mac vs linux) van fanatikusabb, alvakultabb rajongotabora), megfeledkezve a ~10%-os desktop reszesedesukrol (es tobbnyire nem a webszervereken, vagy eppen router-ekben betoltott poziciojukkal nyitnak)
el kellene fogadni, hogy van tobb lehetoseg is, valassza mindenki a neki tetszot, es ne akarjon teriteni, akarmennyire is hatast dob a rendszertol, amit hasznal
van egy stabil windoze rendszerem (pontosabban mindig is stabil windoze rendszereim voltak), hasznalok mellette debian-t is, mindkettot hasznalom munkara, szerverkent is, otthon windoze-t hasznalok, mert nekem jobban illeszkedik az elvarasaimhoz
megsem szurom magam tokon, ha valaki jogosan ugy veli, hogy az xy rendszer jobb, mint azmit en aktualisan hasznalok
hasznalja, egeszsegere
de ne akarjon teriteni, foleg ne hulysegekkel
koszonom -
kovasz
senior tag
az egeszben az a vicc, hogy par eve meg az volt a nagy aduasz a mac hivoknel hogy a mac az jobb hw-bol van. pl jobb a processzora. manapsag meg pc processzorok vannak abban is... es nem is a legjobbak.
-
tiv83us
veterán
Valszeg azert, mert a Tiger ''ossze van nove'' a Mac hardware-ekkel, igy mukodik tokeletesen, tudja mi van a gepben.
Ha egy Tigert feldodbnek egy olyan PC-re, amiben a hardware-ek 8 kulonbozo gyartotol szarmaznak, nem adnek az OS X-nek 5 percet, hogy az arcomba ne csapjon egy hibauzenetet, rosszabb esetben fagyjon, vagy szo nelkul rebootoljon. -
Obi-1
őstag
Nem értem, hogy miért nem adják ki a Tigert hardvertől függetlenül. Egy kis verseny igazán jót tenne az OS piacnak. A Tiger elég nagy név lenne, könnyen szerezhetne magának akkora részesedést, hogy elérje a kritikus tömeget. Főleg ha annyival jobb / szebb/ gyorsabb.
Bár rémlik valami olyasmi, hogy az MS komoly részvényese az Applenek. -
viharhozo
addikt
A Windows igenis meghal. Én telepítés után megfelelően kitisztítottam. Rendszeresen defrag, cleanup. És mégis, 2 hónap után spontán haldoklik. Fagy. Leáll. Sípol. ...
En a nagyobbik gepet masfel eve telepitettem, es nem fagy, nem lassu, koszoni szepen, jol megvan. Nem feltetlen erv, csak ugy mondom. -
#43960832
törölt tag
válasz
foregister #132 üzenetére
Azért a VAIO-t nem nyomatják annyira, mint az Apple termékeket. Gondoljunk csak pl az i-POD-ra.
-
(Kolombusz)
veterán
Tudom, elismered a Vistát, de nekem startból mindent felismert, a net is egyből ment, nem kellett hozzá mindenféle driver.
A Mac-ből azért nem olyan sok konfig létezik, hogy esetleg valamit ne ismerjen fel, viszont pc-ből szinte nincs két egyforma.
Egyedül a hangkártyához kellett keresnem, de az is meglett a gyártó oldalán.
Na meg egy komoly VGA drivert, hogy menjenek a játékok.
Hétköznapi használatra jó lett volna a gyári ms vga driver, szépen felismerte, hogy x1900 series, aero, 1280*1024 ment gond nélkül. -
bambano
titán
-
foregister
tag
Lehet, hogy apuci anyuci jól keres, de abba bele sem mertél gondolni, hogy Ő maguk sikeresek és ez nem biztos, hogy helyfüggő...
Azért külföldön sem mindenki rohangál mac-cel. Nem egyszer voltam kint a nagy almában és nem láttam mindenkit mac-kel rohangálni a hóna alatt, sőt. Aztán lehet bennem volt a hiba és nem figyeltem meg. Szal annyi embernél nem láttam mint teszem azt a filmekben az embereknél, hogy mindenkinél mac van. Amúgy abba bele sem gondoltatok, hogy miér tilyne drága? Ahogy van marketingelve a filmekben, sorozatokban a mac és ez kemény dollármiliókba kerül neki és akkor kell a biztosítás a gépekre, mivel elromlanak - és persze, hogy nem ingyen cserélik ki hanem úgymond benne van az árban-, a support és még sorolhatnám.
Ehhez hasonló talán a VAIO, azt nyomatja is a sony és meg is kérik az árát, esetleg a DELL bár azok árban nincsenek annyira elszállva, de nem is nyomatják annyira mint a VAIO-t vagy az apple-t -
tiv83us
veterán
válasz
#43960832 #126 üzenetére
Senkit nem probaltam ''atkonvertalni'', hogy vegyen Mac-et, de mivel ez egy blog, voltam olyan bator es szot adtam annak, hogy lehetosegem adodott talalni /igazi kicsit dragan/ egy olyan konstrukciot, ami nekem kezreallobb, kenyelmesebb es szebb, mint eddig barmelyik MS vagy akarmilyen Linux termek.
Egyebkent ahogy olvasgatom a www.beszeljukmac.com foruman, egyes emberek olyan gekepkkel rohangalnak a honuk alatt, amit en valoszinu akkor tudnek megfizetni, ha egy evig felretennem minden kis centemet...
Bar biztos ok Magyarorszag mas reszen laknak, avagy apuci/anyuci nagyon sikeres business/wo/man. -
#43960832
törölt tag
A cikknek szerintem egy kicsit nyálcsorgatásos szaga van. Persze, hogy az USA-ban sokkal elterjedtebbek a Mac-ek, ott ez egyáltalán nem különlegesség, mivel ott (általában) nem létminimumon él az emberek többsége --> van pénzük megvenni a Mac-et.
Itthon meg mindenki azon van, hogy ''vajon menni fog-e a vista a gépemen?'' ''havernak 256 mega rammal is elindult...'' Meg ilyenek. -
ByB
addikt
Szerintem nem üti egymást a te és az én hozzászólásom...
Én a felhasználási terültet arra értettem, hogyha valaki például vérbeli játékos, csak a Microsoft alternatíva, ha általános felhasználó, jöhet bármi és még sorolhatnám, a konkurálás alatt pedig azt értettem, hogy míg a Microsoft kiszolgálja a felhasználási területek (nem valós adat) 90%t addig a Mac max 30%-t. Remélem így már érthetőbb amit a #121-ben írtam.
-
rii
nagyúr
nem a felhasználási területekről van szó. Nem a felhasználók érdklődési köre hatrozza meg, hogy milyen OS-t használnak, hanem hogy az ő érdeklődésükbe eső program milyen OSen elérhető.
itt arról van szó, hogy a 22-s csapdájában vergődik minden elhanyagolt OS a programok területén
Egy OS akkor sikeres, akkor használják sokan, ha programok vannak rá
és akkor írnak rá programokat, ha sokan használják, sok usert meg lehet célozni az adott software-val.
programokat viszont nem fejlesztenek 2-3-5-10 %-os felhasználüi bázissal rendelkező Linux-ra, ezzel párhuzamosan a Windows 80-90%-os felhasználói bázisát kiszolgálják. -
-
tiv83us
veterán
Hohoho...Ket eve Mac-es vagyok es eddig egy kibaszott penny-t nem adtam ki driver-re.
Beismerem, hogy codec-ek, meg egyeb baromsagok kellenek a filmekhez, mint ahogy PC-n is.
Orulok hogy jol megy a Vistad, bar ha jol tevedek kb 3-4 hete dobtak piacra nem 7 honapja /biztos valami teszter vagy/
Hasznald egeszseggel es szivembol szolva orulok, hogy nincs gondod vele. -
Jancsi
aktív tag
Gondolom a munkádhoz kellenek ilyen programok, akkor pedig szenvedjen vele a cég a ahol dolgozzol, mind a rendszertelepítéssel mind a beszerzésükkel.
Én egy átlagos otthoni felhasználó igényeit kielégítő programokra gondoltam, vagy egy első pár éves egyetemistáét.
Hogy szerkesszen szöveget, chat-eljen, képet, levelezzen, programozzon, vágja meg a házivideókat, stb.. -
rii
nagyúr
Bárcsak igazad lenne.
Egyből pakolnám is fel.
Adobe PS, Adobe ID, Adobe Illu, Adobe Acrobat, Adobe Distiller
, 3dMax, Maya
programok közül ''csak'' a Maya van meg Linux alá. És már ez nagy szó, hogy a Maya-át portolták. A Gimp meg fényévre el van (sajnos) maradva a CS2-től, de még a CS-től, és a 7estől is. És még nem is sorotltam fel mindent, mire szükségem van. Macromedia dreamwaever, Flash.
(#112) Jancsi
Az alternatíva az egy dolog. Nekem konkrét programokra van szükségem. Én örülnék a legjobban, ha nekieshetnék, és fel kellene tennem a debiant. Az adobe programok nélkül köpni-nyelni nem tud a DTP-s világ már.
[Szerkesztve] -
Jancsi
aktív tag
Egy ideig én is így voltam vele és szivattam öcsémet rengeteget ezzel. Egyszer fogta magát és megkédezte mire van szükségem, írtam neki egy listát a lehető legbetegebb ötleteimmel hogy ilyen és ilyen program kellene, pár óra alatt mindet beszerezte 95% nyiltforrású és ingyenes, a maradék 5% csak ingyenes.
-
erdoke
titán
Miért, Mac-hez nem kell driver? Összevadássza neked 500 $-ért az Apple, én meg összaevadászom magamnak ingyen. Majdnem pontosan 7 hónapja fut ez a Vista a gépemen, és nem láttam vírust, nem láttam adware-t és popupot sem. Mindezt úgy, hogy egyiknek az irtója se fut a gépemen. Vajon zseni vagyok, vagy csak nem vagyok láma?
Még a végén ringyóze-fanatikusnak titulálnak, de azt azért ismerjük el, hogy lehet azt is használni normálisan, ha ésszel vásárol hardvert az ember, és nem csinál orbitális marhaságokat.
Emellett csak van valami oka annak, hogy odaát is vindózos laptopot vesz az emberek többsége, és nem Macbookot. Talán mert nem akarja méregdrága szoftverekkel megoldani azt, amit Win alatt ingyenes, gyakran open source alkalmazásokkal is meg tud? Persze aki csak netezik meg szövegszerkeszt, az ilyen gondokkal még nem szembesült. -
Jancsi
aktív tag
Megsúgom hogy néhány PC-re is fel lehet tenni az OSX-et, természetesen nem hivatalosan.
Amiröl te beszél az az operációs rendszer dolga már. Minden autóval fának lehet menni nem kell ahoz BMW, mint ahogy minden rendszer alá lehet vírust is írni, ha elég bamba a felhasználó és rendszergazda jogokkal futtaja az e-mailhoz csatolt állományokat.
Egy nagyobb PC gyártó gépéhez sem kell drivert vadászni, többnyire a gyári telepítő cd-be építik, esetleg mellékelik. A vírusok ellen sem olyan nehéz védekezni, nem rendszergazda jogokkal kell mindig dolgozni (ezt többnyire Windows alatt nem könnyű kivitelezni, Linux alatt lehet).
A Windows-t nem úgy találták ki hogy otthon fellököm és akkor majd milyen jó lesz nekem, szépen egy hozzáértő (többnyire rendszergazda) fetelepíti, beállítja a jogolsutságokat, majd a j(l)uzer az átala létrehozott felhasználókat használja, amikkel nem tud már semmit elrontani.
Jobb helyeken pl egy infóterembe is, több felhasználó van, rosszabb esetben tantárgyanként szétbontva, pl: infrmatika, programozás gyak, könyvtárhasználat, jobb esetben mindenki külön felhasználó a neki kellő jogokkal és programokkal, külső forrásbol származó állományt nem futtathat senki, a gépek nem közvetlenül kapcsolódnak a netre.
Öcsém nem szedett össze vírust, sem adware-t és minden eszköze működik a gépben, Fedora-t használ, ha jólemlékszem.
Hol keressem a kuka mélyén a Mac-et? -
REDeath
őstag
huh, beletelt egy kis időbe míg átolvastam összes hsz-t
szvsz attól függ az egész, hogy ki mire használja. átlagos felhasználásra biztos jó, mert egyben van minden, (mint egy konzol, beteszed a leemzt és játszol is, nem kell telepítgetni stb...) viszont profi munkákra windows marad szerintem még sokáig, és nem csak megszokásból, hanem mert egyszerűen a windowsnak a legnagyobb a támogatottsága.
Nekem meg amióta megvan a gépem, (lassan 2 év) csak egy reinstall volt, az is tök fölöslegesen mert mint kiderült más volt a gond... nem kell windows gurunak lenni ahhoz, hogy ép maradjon a rendszer, csak figyelmesnek kell lenni egy kicsit, és józan ésszel gondolkozni.
egy másik nagyon jó alternatíva meg a pc linuxal, az is stabil, az se fagy, kevés erőforrást zabál, és sokkal olcsóbb!!! (és azt se mondhatja már senki, hogy bonyolult a használata, mert annál egyszerűbb nem leeht, hogy az ember beírja a progi nevét amit akar, install, és pár perc múlva indíthatja a pogit)
a driverek meg a gyártókon múlnak, és elég sok cucc van forglomban aminek csak windózos drivere van... meg aztán ott vannak a játékok is. windows azért is marad elterjedtebb szvsz mert mindent lehet rajta. van aki csak netezget vele, van aki profi és aszerint használja, és vannak akik csak játszani akarnak a pc-n. és ez a fontos, hogy mindent lehet egy oprendszeren.
ráadásul rengetegen vannak akik szeretik buherálni a gépet, bővítgetni stb... macen nem fog menni nekik
szerintem akkor számíthat európában is nagyobb ismerettségre az apple oprendszere, ha nem csak macen fog menni, de ez meg ugye nem valószínű
mert hiába szép és jó, ha csak egy méregdrága géppel adják. -
erdoke
titán
Mivel ma már a Mac is egy szaros x86 PC, ésszel sokkal kevesebből hasonló minőségű alkatrészenként össze lehet rakni egyet, amin kis tököléssel akár OS/X-et is futtathatok. Már ha akarnék.
Ja, hogy lusta, láma amcsi vagyok, tele pénzzel? Akkor veszek inkább Macet...
PS: Ez nem egy anti-tiv83us hozzászólásnak készült. Elismerem az Apple munkáját, csak kicsit túl sok a pénzbeli érdekeltsegük és ezzel sokakat megszopatnak. -
rii
nagyúr
PC-re sincs spy, meg vírus veszély, csak ésszel kell használni.
korlátozott userként, és csak akkor adminként, ha telepíteni kell valamit. Sima win tűzfal, és semmi nem jön be, mivel nincs írási joga
persze rohadt nehéz így használni a PC-t :-/
én ezt az árat fizetem meg, mert ezt meg tudom -
rii
nagyúr
a noname PC legangyobb hátulütője, hogy Te magad választod ki az alaplapot, MEM-et, vid.car-t, nem pedig erre specializálódott emberkék csoportja teszteli őket agyonra, hogy jól megférnek-e egymás mellett
továbbá szerintem egy keményen használt noname PC-nek 2 év után szevasz van, elkezd hülyeségeket csinálni. Van egy határ, amikor a reinstall már nem oldja meg a dolgot.
Ha sokáig akarja valaki használni ugyanazt a vasat, akkor MAC, vagy BRAND PC _szerintem_ -
Ijk
nagyúr
Nekem kb 1 éve Asus notim van. Előtte mindenféle ''olcsóbb'' alkatrészekből összedobált pc-t használtam. Előfordultak vele kompatibilitási problémák, nyilván mert ahány alkatrész annyi gyártó. A notit egy helyen rakták össze, még eddig soha nem fagyott. Win xp sp2-t használok, és mondhatni mára már kiforrta magát. A vírusokról, meg spamekről annyi, hogy ha nem látogat az ember kétes tartalmú weboldalakat, akkor állítom hogy az sp2 tűzfala is megvéd.
Egyébként nyilván a mac-ek előnye hogy az egészet készen kapja az ember, és az oprendszert is ugyanaz a cég szállítja. Tehát nem lehetnek driver gondjai. Vistát mindenki szidja, mivel a 10.000 féle márkájú alkatrészhez nem jönnek ki a driverek. Nem is lehet így elvárni egy oprendszertől hogy megfelelően működjön.
Én igazság szerint ezt szoktam meg, de azért szívesen kipróbálnék egy mac-et is egyszer.
Új hozzászólás Aktív témák
- Apple iPhone 13 Mini 128GB, Akku: 83%, Normál, Kártyafüggetlen, Töltővel, 1 Év Garanciával!
- Alkatrész felvásárlás (VGA, CPU, félkonfig, konzol, notebook, komplett gép)
- Apple Watch Series 9 (GPS + Cellular), 45mm, prémium rozsdamentes acél, zafírkristály
- Precision 5680 16" FHD+ IPS i7-13800H RTX A1000 32GB 512GB NVMe ujjlolv IR kam gar
- Aspire A515-58M 15.6" FHD matt i7-13620H 32GB 512GB NVMe ujjolv új akku gar
- Nvidia Quadro M2000/ P2000/ P4000/ RTX 4000/ RTX 5000/ RTX A2000
- GYÖNYÖRŰ iPhone 11 128GB Red -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3128
- GYÖNYÖRŰ iPhone 12 Pro 128GB Graphite - 1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3258,100% Akkumulátor
- GYÖNYÖRŰ iPhone 12 Pro 128GB Pacific Blue -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS2919
- GYÖNYÖRŰ iPhone 14 Pro 256GB Deep Purple -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3351
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest