Hirdetés

  • Mindent megtudtunk az új Nokia 3210-ről

    ma Részletes képek, specifikációk és euróban megadott ár is van a legendás modell újraélesztett verziójához.

  • Lunar Lander Beyond teszt

    gp Nagyon sok évtizeddel az eredeti Lunar Lander megjelenése óta ismét ezen a címen jelent meg Atari logóval egy játék. Vajon mennyit javult a játékdesign a hetvenes évek óta?

  • AMD Radeon undervolt/overclock

    lo Minden egy hideg, téli estén kezdődött, mikor rájöttem, hogy már kicsit kevés az RTX2060...

Új hozzászólás Aktív témák

  • jube7

    tag

    válasz csurgoi #92045 üzenetére

    Szubjektív véleményem szerint a vázcsere indokolt, különösen az új 3-as szoftver ismeretében, ami tovább javította az E-M1II váz képességeit, főleg, ha a CAF fontos szempont repülő madarakhoz. A 75-300II a maga szintjén egész jó lenne, de a követő fókusz nem az erőssége (ezt csak a régi szoftverrel ismerem, úgy, mint a 100-400-as Leicát, és már egyik sincs meg). Utóbbi előnye az elég jó stabi, de a rajzával a hosszú vége felé nem tudtam igazi barátságot kötni (van, aki szerint szuper, én sokat teszteltem, talán nekem volt először itthon, de nálam a régi 50-200 SWD + 2x konverter azonos fókusztáv lefedettséggel nyert képminőségben ellene, ami azért kérdéseket vethet fel...). 300mm-ig barátságos a Leica, de a fényereje ott f/5,7, ami felvetheti a Pana 100-300(II) létjogosultságát is (f/5,6) a beépített stabival, bár az elődjénél jobbnak tartottam az Oly 75-300-ast (abból gondolom, hogy azt tartottam meg a kettő közül akkor). A kérdésedre nem tudok én sem válaszolni ("vagy EM1 váz és marad a régi 75-300 vagy marad az EM10 M2 és hozzá egy Pana-Leica 100-400"), de én betennék a kalapba egy kifogástalan állapotú 50-200 SWD-t is mondjuk valamelyik (1,4x vagy 2x, vagy mindkét) konverterrel, de ez nyilván csak PDAF-es vázzal jöhetne szóba. Amitől persze a képlet nem lett egyszerűbb... :(

    [ Szerkesztve ]

    "Minden jó valamire, ha másra nem, hát elrettentő példának."

Új hozzászólás Aktív témák