Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rum.cájsz

    tag

    válasz .mf #54044 üzenetére

    Van egy fotós kolléga, sztem mindenki ismeri, gyakorlatilag minden rendszeren végig zongorázta már magát és azt látni, hogy akár melyikben is van a végtermék látszólag szinte ugyanaz, éles, kontrasztos, színileg szépen telített képek :K
    Ebből azt a következtetést vontam le, hogy -kis túlzással élve- tök mindegy milyen rendszert használsz, ha ismersz trükköket a feldolgozás során nagyjából ugyanarra vagy képes.
    Néha kiemel dolgokat, pölö E-M5 kiemelkedő dinamika tartalék, faszányos Sony érzékelők és így tovább...
    Van egy kedvenc beállítása (biztosan van több is) PS-ben sharpness menü 0.5 pix - 150%, ettől kipengül minden. :Y
    Jelenleg ha jól tudom prémium kompaktal lődöz, de meg nem mondanám hogy ezzel fotózgat, valszeg ért az alapokhoz is.
    Nem akarok sokat vau-vau, de ahhoz hogy ilyen képek készüljenek végtermékként ismerni kell az egész folyamatot, elejétől a végéig. Én is ezen vagyok és még van mit tanulnom...
    Sztem ezt (majdnem) bármilyen felszereléssel meg lehet csinálni, tehát nem a technika a leggyengébb láncszem... :D

Új hozzászólás Aktív témák