Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #68216320

    törölt tag

    válasz tordaitibi #76565 üzenetére

    Nekem az imént volt még egy durva uninstall. Már csak röhögök az egészen. :DDD

    Egy USB-s SSD-re feldobtam egy Ubuntu 20.04 Netboot-ot. Rendben megjött a konzol, ahogy kell.
    Csináltam egy "apt install ubuntu-unity-desktop" telepítést. Ez is rendben lezajlott. Telepítek pár cuccot, törlök pár csomagot, ahogy lenni szokott. Aztán beugrott, hogy nouveau driver fut csak, gondoltam teszek fel nvidia drivert.
    Ránézve a felajánlott driver-ekre kicsit gyanus lett, hogy kevesebb nvidia drivert ajánl fel és a 455 helyett a 440 a legfrisebb szerinte. Mindegy, legyen akkor az.
    Bepötyögtem egy "apt install nvidia-driver-440" parancsot. Lista, hogy miket tölt, stb. Hadd menjen...
    Végeredmény az lett, hogy eltünt minden a programlistából. Nem néztem jobban utána, hogy tényleg uninstall lett-e, de az biztos, hogy a "netplan" is törlésre került és "unmanaged" lett a lan csak a wifi látszott. Persze működött a lan csak hiába volt a netplan-hoz beállítva a "NetworkManager", mégsem működött.
    Szóval vannak meglepetések. Ilyenekre 18.04 esetében nem emlékszem.

    májkimiki: meg fogom nézni

Új hozzászólás Aktív témák