Hirdetés

2018. november 15., csütörtök

Gyorskeresés

(#2301) bakter24 válasza jarisz (#2300) üzenetére

bakter24
(őstag)

Nem telefonálós SIMet kapsz hozzá, hanem mobilneteset. Az invitelnél legalábbis.

És nem a SIM kártya kártyafüggetlen, hanem a tábla. Milyen az a kártyafüggetlen SIM kártya :DD

[ Szerkesztve ]

"Negyvenkettő - mondta Bölcs Elme végtelen méltósággal és hidegvérrel."

(#2302) Voice24 válasza evi88 (#2289) üzenetére

Voice24
(senior tag)

Hát, úgy látszik, én ilyen vonzerőt nem tudok kisugározni magamból ;]

Holnap lesz az egyetlen olyan nap a héten, amikor senki nem lesz otthon, 120%, hogy akkor fognak hívni...

(#2303) jarisz válasza bakter24 (#2301) üzenetére

jarisz
(újonc)

Köszi, teljesen eloszlattad a homályt. :R

(#2304) evi88 válasza Voice24 (#2302) üzenetére

evi88
(újonc)

Nekem is sok időbe telt mire idáig jutottam... :) De csak ajánlani tudom mindenkinek!! :) A gép meg nagyon pöpec, jött hozzá router,sim kártya... :D Amit hiányoltam az a headset,de majd beszerzek egyet valahonnan... :D

(#2305) KPistike

KPistike
(fanatikus tag)

Üdv Mindenkinek!

Khelben által beírt 2000. hsz idejében kezdődött a rövid procedúra, mely során én is tulajdonosa lettem egy Slimnek :) A 2001. hsz idejében már kezdtem belakni :)
Sagesz93 által is javasolt módon jutottam egy T-s készülékhez, melybe saját SIM-et tettem - olyan ritkán beszélgetek azon, hogy nem jelentene nehézséget ezen bonyolítani.

Hagytam az alap firmware-t rajta - már csak azért is, mert a letöltés, melyet direwolf linkjének köszönhetek, sajnos megszakadt egy DNS hiba révén. Ráadásul az lett volna az utolsó lehetőség, azóta az a megaup már nem működik :S Bár csak biztos, ami zicher, akartam letölteni, nem terveztem azonnali frissítést.

Ami kiegészítőket kipróbáltam vele:
- Nokia BH-904 headset - minden funkciója működik, teljesen olyan érzés, mintha E72-vel, vagy a kiváltott C6-tal használnám;
- Nokia CA-101 adatkábel - ugyanaz, mint a headset esetében, bár itt korlátozott a funkciók listája :)
Ezeknek amiatt láttam jelentőségét beírni, mert az eddigi postokban nem szerepeltek, Akik meg leendő tulajok, hasznos lehet.

Nálam e firmware-rel sem tapasztalható sem a "klattyanás" - lehet, hogy botfülem van :D, de igazából sosem volt teljes csend, mikor a Slimet használtam. Valamint sem a gyári zenelejátszóval, sem TuneIn Radioval nem kezdett szaggatni a hang kijelző sötétetésekor, sőt, úgy is teszteltem, hogy direkt lezártam a Power gombbal.

JoikuSpot-ot nekem sem érzi, sem a Premium (3.00), sem a free változatot (ez talán már 3.10, hamar eltávolítottam a kudarc után). Pedig routeremmel ment WEP-pel is. Viszont annyira nem egyedi e jelenség tabletek közt, az előd Alcor e-Pad esetében is ezt tapasztaltam. WPA-PSK/ WPA2-PSK mellett viszont eddig csak a TKIP-t kedveli - ezt viszont rejtett SSID esetén is -, AES-t még külön hozzáadva sem (nesze nekem n-es router :D).

Kb. ennyivel tudtam kiegészíteni az itt szereplő tapasztalatokat nyolc nap használat után, no meg azzal, hogy a májusi teszt alapján keletkezett elvárásaimat teljesítette, elégedett vagyok a Slimmel. Bár nekem is soknak tűnik a 10 desktop - bár esélyes, hogy 2 hét múlva már kevés :D - , az újabb firmware-ig marad a gyári launcher.

[ Szerkesztve ]

K. P.

(#2306) Szpisti válasza KPistike (#2305) üzenetére

Szpisti
(őstag)

Érdemes kipróbálnod a GO Launcher EX-et, én sem akartam, de aztán mégis kipróbálam és fent is hagytam, tényleg sokkal jobb és gyorsabban lapozódik, érzékenyebb a tapizásra is...

(#2307) bakter24 válasza KPistike (#2305) üzenetére

bakter24
(őstag)

Köszi az infókat, a hivatalos új FW már a spájzban van :D 3 Verzió lesz: T-s, Invis 3G, Invis WifiOnly. Tudjátok, "nemhivatalos forrás" :D Hajrá!

(#2308) mkRoland válasza bakter24 (#2307) üzenetére

mkRoland
(senior tag)

Ha ez igaz és használható lesz, akkor kapsz egy :R-t (pedig nem vagyok smile-párti)!

[ Szerkesztve ]

(#2309) bakter24 válasza mkRoland (#2308) üzenetére

bakter24
(őstag)

Igaznak igaz, a használhatóság meg majd elválik! De eddig szépet s jól hallottam róla :DD

(#2310) batabe válasza bakter24 (#2309) üzenetére

batabe
(senior tag)

szia

ez új android verzió is egyben, vagy csak a meglévő modja? (új kernel, ilyesmi)

Xiaomi MI5pro / Oneplus 5 / Chuwi HiBook Pro / Minix Neo U1 / Amazfit Cor

(#2311) krisz12071

krisz12071
(fanatikus tag)

Többen írtátok,hogy gyenge az akksi!Én aktívan nyüstöltem,töltöttem lefelé ezerrel,játszottam,filmeztem és semmivel nem bírta rosszabbul mint mondjuk a Galaxy S!
Szerintem az akksi ideje rendben van teljesen!
Engem a giroszkóp kerget az őrületbe:egyes progiknál a kép normális,a giroszkóp viszont álló helyzetben van!Az Asphalt 5-ben például a kocsi körbe-körbe megy!
Erre valami megoldás?

Hardverapró:krisz12071 felhasználónak 42 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!krisz120_v felhasználónak 167 pozitív visszajelzése van a Vaterán!

(#2312) direwolf válasza KPistike (#2305) üzenetére

direwolf
(őstag)

Pedig működik még a link amit a #1256-ban írtam.

@krisz12071: azt hiszem az akku témát én kezdtem, és nem arról volt szó mennyit bír ha szénné hajtod (mert azzal semmi gond, 2-3 órát akkor is elmegy, ha kinyomod a szemét) hanem az idle time-on problémáztam. De később azt is írtam, hogy megoldottam az összes szinkronizáció kikapcsolásával és az airplane móddal. Így lett kb. 8 nap készenlét.

[ Szerkesztve ]

4 wheels move the body, 2 wheels move the soul

(#2313) HuaweiU8500 válasza direwolf (#2312) üzenetére

HuaweiU8500
(senior tag)

8 nap - az komoly, ezt sosem birtam kiprobalni :-)

Motorola MCR 4800...... J5 (2016), Ulefone Power 2, Umi Plus, Oukitel K3

(#2314) direwolf válasza HuaweiU8500 (#2313) üzenetére

direwolf
(őstag)

Én se, a battery monitor hazudja :D no meg a kisülési időből kalkuláltam...

[ Szerkesztve ]

(#2315) Tex válasza bakter24 (#2307) üzenetére

Tex
(senior tag)

Kíváncsi leszek hogy az I-s és a T-s 3G verziók között mi lesz a különbség. Most is ugye I-s FW van a t-s slimemen. :K
Azt nem tudod ginger lesz-e?

"Amit akartok, hogy veletek tegyenek az emberek, ti is azt tegyétek velük." Máté (7:12)

(#2316) KPistike válasza Szpisti (#2306) üzenetére

KPistike
(fanatikus tag)

Druszám, igaz, hogy a korábbi költözési tapasztalatok alapján nem kellene várnom, de úgy vagyok vele, ha már célegyenesben az új firmware, addig már kibírja :)

Akkor viszont megfogadom tanácsod :R

Apropó, költözési tapasztalat ... Sokan írtátok a Titanium Backup-ot, mely rootolást igényel.
Aki ezt nem meri bevállalni, annak alternatíva: Application Backup & Restore. Nem igényel rootolást, és free :)

Mentés Alcor-on 5-6 perc volt, helyreállítás kicsit hosszabb - minden mentett alkalmazásnál megkérdi, tuti fel akarjuk-e rakni :D
Slimen pozitív tapasztalat, hogy minden telepített alkalmazásról automatikus mentést készít :)

K. P.

(#2317) KPistike válasza bakter24 (#2307) üzenetére

KPistike
(fanatikus tag)

Igazából én köszönöm, bőszen olvasgattam a gyűjteményed vétel előtt, valamint belakás közben is :R

K. P.

(#2318) bakter24 válasza KPistike (#2317) üzenetére

bakter24
(őstag)

Örülök, hogy olvassátok :D Tervezek egy "very useful" programlistát is, csak most nem nagyon van időm.

Tex: Ginger most biztosan nem, de szerintem az később sem valószínű. Habár nem tudom pontosan, annak mi a minimum hardvere.

(#2319) Tex válasza bakter24 (#2318) üzenetére

Tex
(senior tag)

Kár pedig tolhatnák, azzal pörögne igazán a slimi!
Ezen a vason simán mennie kell. Hiszen az X3-on is az van és abban csak 600-as proci van.

[ Szerkesztve ]

"Amit akartok, hogy veletek tegyenek az emberek, ti is azt tegyétek velük." Máté (7:12)

(#2320) mkRoland válasza bakter24 (#2318) üzenetére

mkRoland
(senior tag)

GingerBread minimumja? Ezen a fórum szerint "hasít" (gyári 2.3.3), nem találtam olyan paramétert, amiben alulmaradna a slim!

[ Szerkesztve ]

(#2321) direwolf válasza mkRoland (#2320) üzenetére

direwolf
(őstag)

320x480 vs. 800x480 sztem elég súlyos különbség :U

És ez még úgy is sok, ha csak azt nézzük hogy a processzor 600 vs. 1000 MHz, de ha jól tévedek, a Qualcomm 7227-et már 45nm-en gyártották, ami más architektúrára (is) utal.

[ Szerkesztve ]

(#2322) direwolf

direwolf
(őstag)

Bocs, kifutottam az időkeretből, ezért lett dupla...

Szóval azt értsétek már meg végre, hogy az S7 Slim hardvere a 800x480-as megjelenítőhöz az abszolút minimumot képviseli. Mint az x86 architektúrában az első Intel Atom.
Nincsenek csodák! Viszont ennek ellenére bizonyos keretek között nagyon is jól használható. Mint annó az első Asus EEE...

[ Szerkesztve ]

(#2323) Tex válasza direwolf (#2322) üzenetére

Tex
(senior tag)

Pontosan és az 1G-s SD proci elég is a Gingernek. Tehát elmegy rajta, az más kérdés hogy gyárilag kiadják-e.
A 800M-s Ti proci is elég.

[ Szerkesztve ]

(#2324) mkRoland válasza direwolf (#2321) üzenetére

mkRoland
(senior tag)

Mintha a Nexus One-ban is ez lenne azonos felbontás mellett, nem?
Tudtommal arra van 2.3... Nem hiszem, hogy hardveres akadálya lenne!

[ Szerkesztve ]

(#2325) direwolf válasza Tex (#2323) üzenetére

direwolf
(őstag)

Upsz, ezt benéztem. A Ginger az a 2.3 :B Valamiért a Honeycombra asszociáltam... mea culpa :)

A 2.3 hozhat némi pluszt a frissebb videodriverek miatt, de én óriási változásra nem számítok.

[ Szerkesztve ]

(#2326) Tex válasza direwolf (#2325) üzenetére

Tex
(senior tag)

Én szerintem a Defymből kiindulva a Ginger jobban optimalizált, gördülékenyebb, jobb az akku idő, és várom a bugok javítását is.
Ha ennyit tudni fog az már pöpec lesz! :K

[ Szerkesztve ]

(#2327) clay07

clay07
(újonc)

Hello,
Nekem az lenne a gondom, hogy amikor a marketból szeretnék egy progit letölteni, rámegyek a telepítésre és utánna azt írja ki, hogy your item will be downloaded elkezdi tölteni de csak pár másodpercig aztán abba hagyja és nem történik semmi. Amúgy főleg anyukám használja
kicsi, könnyű elnetezget rajta. Mikor megjött utánna feltettem neki a marketból ami szükséges és akkor rendesen működött. Pár napja akartam egy két dolgot rátanni és akkor vettem észre, hogy nem jó. Hiába indítottam újra meg ilyenek nem segít. A Hi Space rendesen működik. Ha már volt itt ez a hiba akkor bocs, de rákerestem és nem találtam, googleben találtam pár dolgot de egyik sem működött. Jó lenne ha valaki tudna segíteni az androidot nem nagyon vágom. Előre is köszi.

(#2328) bakter24 válasza clay07 (#2327) üzenetére

bakter24
(őstag)

első hsz -> link -> olvas -> megoldás -> örül :D

(#2329) bucsupeti válasza clay07 (#2327) üzenetére

bucsupeti
(senior tag)

Androidos jelenség a problémád. Csináld a következőt:
Beállítások/Alkalmazások/Alkalmazások kezelése/Market/Gyorsítótár ürítése

Ez után már menni fog a letöltés.

"Nem gond ha nem vágod a párologtatók bináris nyelvét..."

(#2330) Voice24 válasza evi88 (#2304) üzenetére

Voice24
(senior tag)

Add kölcsön légyszí a vonzerődet, mert még mindig nem kaptam meg a kütyüt. Azért nem semmi, hogy egy napon rendeltük meg, és Te már kedden élvezhetted a társaságát, én meg már a pénteknek is örülhetek. Bezzeg a szerződésmódosítást már ki tudták küldeni...

(#2331) bakter24 válasza Voice24 (#2330) üzenetére

bakter24
(őstag)

Nézzétek a jó oldalát, mire megkapjátok a táblát, addigra lesz uj FW is (már nagyon várom, nem tudom, látszik-e esetleg :D)

(#2332) Szpisti válasza bakter24 (#2331) üzenetére

Szpisti
(őstag)

Honnan az info?
Tényleg már a héten lesz új firmware?

(#2333) bakter24 válasza Szpisti (#2332) üzenetére

bakter24
(őstag)

Annyit tudok, hogy a hónapban. Ami már csak 8 nap. Ezért várom már nagyon :D

Viszont 2.2.2 verzió lesz. Tehát "csak" hibajavítások.

[ Szerkesztve ]

(#2334) Skynet258 válasza bakter24 (#2333) üzenetére

Skynet258
(PH! kedvence)

A kattogás megmarad? Nem mintha nagyon zavarna mondjuk, csak kíváncsiság. :)

Android telefon/tablet/okosóra tesztek, játékok, programok, hírek: http://androtech.hu

(#2335) Szpisti válasza bakter24 (#2333) üzenetére

Szpisti
(őstag)

Javíthatnák a hangkártya driver-jét, mert az összes zongora vagy szinti programnál megfigyelhető, hogy késik vagy fél másodpercet a hang a lenyomást követően... Így használhatatlanok... :(

(#2336) HuaweiU8500 válasza Skynet258 (#2334) üzenetére

HuaweiU8500
(senior tag)

Elvben kezelve van, ha a fulemhez teszem a tabot, akkor lehet hallani, de inkabb a hatterzaj megszuneset veszem eszre..

Motorola MCR 4800...... J5 (2016), Ulefone Power 2, Umi Plus, Oukitel K3

(#2337) evi88 válasza Voice24 (#2330) üzenetére

evi88
(újonc)

Ez nagyon érdekes tényleg... Én ma már tokot is vettem a picikémnek... :) Ne idegeskedj, inkább érezd hogy már megkaptad és örülj neki... Lehet bejön így elsőre is. :D Mivel nem ismerlek személyesen így elég nehéz lenne az,hogy én bevonzom neked... :D
De lehet hülyének néztek emiatt,de tényleg hiszek benne,főleg hogy te is írtad,hogy még nem kaptad meg...

(#2338) Skynet258 válasza HuaweiU8500 (#2336) üzenetére

Skynet258
(PH! kedvence)

Na, az már jó is, fülemhez nem fogom tenni, de jelenleg simán hallható, még nagyon csönd sem kell hozzá. Mondjuk már egész megszoktam, lehet hiányozni fog... :D Csak gyüjjön mán az a szoftver. :)

Android telefon/tablet/okosóra tesztek, játékok, programok, hírek: http://androtech.hu

(#2339) Keef_Lee

Keef_Lee
(senior tag)

Hol van itt olyan beállítás, hogy "repülő mód"'?
Nekem kikapcsolt helymeghatározással (location, stb) és csak böngészéssel, de inkább olvasással (pdf) elég sokat kibír. Feltöltéskor, lehúzva még párperc után is 100 %-ot ír.

(#2340) napocska2 válasza Keef_Lee (#2339) üzenetére

napocska2
(senior tag)

Jó neked, az enyém most jött le a töltőről és 97%-on áll...
A repülő módot a térerő ikonra kattintva találod meg.

(#2341) bakter24 válasza Keef_Lee (#2339) üzenetére

bakter24
(őstag)

Vagy hosszan nyomva a bekapcsolót, bejön egy menü, és ott is van repülő mód.

(#2342) jarisz válasza bakter24 (#2341) üzenetére

jarisz
(újonc)

Most vettám át. 3 nap alatt megjött az Ivitől. Igaz elötte három hétig várakozattam az ügyintézőt a végleges döntéssel.

Ki se merem bontani.!!! hihihi :P

(#2343) advocat válasza bakter24 (#2331) üzenetére

advocat
(lelkes újonc)

Nem vagy ezzel egyedül :) Bár egyébként így is simán használható a kütyü, de ha kijavítják a főbb hibákat, az sohasem hátrány.

(#2344) Tex

Tex
(senior tag)

Még meg várom (valahogy) ezt a 7 napot, meglesem mit tud az új rom ha nem tetszik ezt fogom kipróbálni.

[ Szerkesztve ]

(#2345) Tex

Tex
(senior tag)

dupla

[ Szerkesztve ]

(#2346) Tex

Tex
(senior tag)

Nem bírom ki. Az akksi már 83%-on. :K

(#2347) Voice24

Voice24
(senior tag)

Megjött a cucc a T-Home-tól!
Mindjárt az elején segítséget kérnék: nagyon megköszönném, ha valaki (akár pü-be is) szájbarágósan leírná nekem a wifi-s csatlakozás beállításait (a hozzá adott D-Link Dir600-as routerrel). A tablet látja a hálózatot, kéri is a jelszót, de hiába írom be, utána ip-címet vár, majd megszakad, és kiírja, hogy letiltva.
A routerre kábellel két gép van rákötve, azoknak én adtam ip címet.

(#2348) evi88 válasza Voice24 (#2347) üzenetére

evi88
(újonc)

Ez engem is érdekelne,hogy azzal a routerrel hogy kell... De örülök,hogy megjött neked is!!! :)

(#2349) direwolf válasza Voice24 (#2347) üzenetére

direwolf
(őstag)

Nem tiltottad le a routeren a dhcp-t? Ha igen miért?

[ Szerkesztve ]

(#2350) advocat válasza Tex (#2344) üzenetére

advocat
(lelkes újonc)

TRZMOD-V3 -- NEW !!

Features :

(...)
> USB on the go (tested USB flash disk/usb keyboard/USB mouse cable/wireless)

Ezek alapján viszont nem hardveresen lehetetlen az USB OTG. Ezt viszont el tudnám viselni, bár bevallom nem szívesen cserélném le a Huawei-s témát, szerintem kifejezetten tetszetősre sikeredett.

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.