Új hozzászólás Aktív témák
-
majom2
senior tag
Viszont a 120-ból csak "pár darab” a legolcsóbb variáns, a többség 3G-s... Vagyis brutális készlethiány lesz. Ez kb csak arra jó, h az Apple elmondhatja, h megvolt időben a rajt. Egyébként röhelyesek ezek a mennyiségek - főleg, h a legnagyobb kereslet a "pár darabos" készletre lesz.
-
joey04
titán
140k az alapverzió, és az xms 120 darabbal nyit. további árak: [link]
-
joey04
titán
-
erdoke
titán
Lesz a héten a Media Marktban, vagy nem? Ha igen, talán veszek egyet.
-
Everman
addikt
válasz
alamuszi #282 üzenetére
"Hát persze melyek is ezek? ... "
Sony, Samsung, LG, Panasonic, Technics, Logitech, TDK, Altec Lansing, Bose, Philips, Yamaha, Harman Kardon, Klipsch, Mercedes, BMW, Audi, meg még több tucat kevésbé ismert gyártó. Ezek mind felhasználják az iPod csatlakozó lehetőségeit.
Jelenleg több mint 300 millió ezzel kompatibilis eszköz van forgalomban (iPodok, iPhone-ok, iPadek).
Biztos, hogy ha te lennél Jobs helyében, akkor felrúgnád ezt a hatalmas piacot, de valószínű azért sírsz hogy, drágák az Apple termékek mert nem igazán hoztál még túl sok jó üzleti döntést eddigi életedben. Szóval én nem rád szavaznék Jobs ellenében -
vtechun
veterán
lesz@rom a kabelt , akkor is kurv@ jo cucc az ipad
-
alamuszi
senior tag
Lehet sértődőset játszani, csak éppen ha valami nem praktikus, akkor nem kell bebizonyítani, hogy az. Tudod távolról jött ember azt mondd amit akar. Csak ne olyannak mondja aki halotta azt a történetet, amit előad, mert könnyen hülyeségbe fordulhat a mese folyása, akárcsak most.
-
alamuszi
senior tag
Eleve ez az egész nem is arról szól ahonnan kiindult gondolom ez nem baj? Hanem teljesen másról már. Tudod, ha valamire nincs csak "nem" válasz, akkor nem kell bebizonítani, hogy márpedig "van". Röviden ennyi. Nem is arról beszélsz, miről ez a beszélgetés szólt. Na mindegy megszoktam.
-
Karma
félisten
válasz
alamuszi #287 üzenetére
Tényleg, komolyan nem értem, miért rugózol a kábelen. A kérdés az volt, használja-e még valaki (igen, használja, kiegészítőkhöz). Saját terméket nem csinálnak ilyennel, az meg egy másik tény. Ezek után nem értem, miért kell ennyit szőrözni. Bár ez már eggyel jobb téma, mint az árak miatt flémelni... Troll az egyébként, aki direkt ingerli a fanatikusokat, hogy szórakoztassa magát. Vagy az a fanatikus, aki direkt ingerli a kritizálókat.
-
alamuszi
senior tag
Értem akkor meséld már el, hogy mi a fene köze van a hangtechnikának, alapvetően az adatkábelhez. Megint nem arra válaszoltok amit az ember felvet. TROLL vagy te ezt megbeszéltül csak nektek apple fanoknak olyan a memeóriátok mint az aranyhalé. TROLL az aki nem azt mondja amit TI ennyi. Szóval akkor melyik cég is használlja ugyanazt az adatkábelt mint az apple?
Troll vagy Te, marad ez, ha nem tudsz értelmesen válaszolni ugye.
Ja kék az én, ja miért írtam, csak úgy apple-sen tudod. A sötétség nagy úr.
-
Karma
félisten
válasz
alamuszi #284 üzenetére
Elég lesz a trollkodásból. Nem hitted, hogy nagy gyártók is gyártanak Apple-csatlakozóra kiegészítőket, én meg csak erre válaszoltam, a vita többi részébe nem akarok belefolyni. Egyébként is Everman hangtechnikai cégeket mondott, na azok lényegesen többen vannak (Harman, BOSE, kitudjahánymásénnemértekhozzá); én csak az ironikus párost említettem meg
-
vtechun
veterán
elvileg ma ejfeltol lehet majd tudni a magyar arakat, kivancsi leszek
-
Everman
addikt
válasz
alamuszi #275 üzenetére
"XMS szerintem is érdekes hely. De ezt neked kell tudni."
Miért is? Egyetlen egyszer jártam az XMS-be, mikor még a régi helyükön voltak.
"Ja édeskevés, a sok hülye gyártónak mind elég az USB."
Picit több gyártó támogatja az Apple megoldását (gyakorlatilag nem tudnál olyan szórakozató elektronikai, hangtechnikai céget mondani, amelyiknek ne lenne ezzel kompatibilis eszköze), mint a microUSB-t.
-
ezek
tag
Van
"
Ismeretes, hogy a 4.3-as iOS frissítésben megjelent “Personal Hotspot” funckió iPhone 4-en ad-hoc WiFi hálózatot képes létrehozni, amire maximum 5 bármilyen eszközt csatlakoztathatunk..." "...a telefon által leolvasott GPS koordináta is átkerül a Personal Hotspot hálózatra csatlakoztatott iPad eszközre, ami feleslegessé teheti az iPhone 4-el is rendelkező tulajdonosoknak a 3G készülék vásárlását.
"
[link] -
majom2
senior tag
válasz
alamuszi #277 üzenetére
szerintem az almánál elég magas lehet a régi vásárlók megtartásának aránya. ők is csak profitálnak a régóta változatlan csatlakozóból. persze, biztos van akinél ez hátrány, főleg egy új vásárlónál, de sztem a többség nyer vele.
igen, az usb egységesítés jó dolog. kérdés, h mennyire lesz időtálló. mert ugye a hdmi mint igény már most felmerül sokaknál, és itt megint döntenie kell a gyártóknak. a méretek miatt ismét csak valami módosított hdmi csatolóra lesz szükségük, ahhoz szintén új kábel kell. és persze nem lehet tudni, h ez az új hdmi csatoló meddig lesz életképes, mikor jön a következő megoldás, ahol megint lehet menni az újabb kábelért.
egyetértek, h drága az apple féle hdmi megoldás. de azt is észre kell venni, h így pl az ipad1 tualdonosai is hozzájutottak a hdmi-hez, holott ezt korábban nem támogatta a gyártó. másrészt biztos lehetsz benne, h a jövőben megjelenő új alma termékek (iphone, ipot) is mind tudják hasznosítani a hdmi kábelt. az is valószínű, h hamarosan megjelennek töredékáron a kínai másolatok.
nyilván kockáztatott az apple a saját csatlakozóval, mert ez elsülhetett volna ez fordítva is, de úgy tűnik a folyamatosan növekvő eladásokat látva, h ez nem jelent visszatartó erőt a vásárlók számára. a piac egyenlőre őket igazolja. -
alamuszi
senior tag
Ha csak apple terméked van, akkor igen, Csak ez nem nagyon jellemző U.S.A. -an kívül seholsem. Itt van egy kettő fanatikus, akinek csak Apple termékei vannak, de meg is lehet nézni szegényeket, nem is látnak azon túl.
Az pedig lehet, hogy a kényszer szülte, na de sikerült, és ezzel a vásárlók jártak jól.
-
majom2
senior tag
válasz
alamuszi #275 üzenetére
A sok hülye gyártó... Hát ja. Nem kell olyan nagyon visszamenni az időben, amikor _minden_ cég a saját elszabott csatlakozóját akarta ráerőltetni a vevőkre. Csak persze csúnyán elbuktak, mivel túl sok hibát követtek el:
- a kábelek még a saját készülékekkel sem voltak tökéletesen kompatibilisek
- a legritkább esetben adtak csak valami plusszt más megoldásokhoz képest
- nem voltak piacvezetők, tehát a külső gyártóknak nem érte meg ezekre fejleszteni
Ezt a mostani nagy USB-s összeborulást sokkal inkább a kényszer szülte mint a közjó iránti igény. Az Apple megteheti h szarik az egészre és én ennek örülök, mivel az ő megoldásukkal szerintem a vásárlók többet nyernek mint veszítenek. -
Everman
addikt
válasz
alamuszi #273 üzenetére
"Nem arra válaszoltál ismét amit írtam, és kérdeztem, ha ennyire degenerált vagy miért válaszolsz"
Én konkrétan arra válaszoltam amit összehordtál, sajna személyeskedésen kívül máshoz nem ér fel a szellemi képességed, így ezt nem is értetted meg, sajnállak is ezért nagyon.
"A Mac Minihez mi is kaptunk egy Mini-DVI-VGA átalakítót, amihez aztán még kellett venni egy Micro-DVI-DVI átalakítót."
Érdekes helyen vásárolhattatok, én anno DVI átalakítót kaptam a dobozában (azzal is használtam) és a mostani Mini-hez is az jár, igaz most már HDMI-DVI kivitelben.
"a többihez elégl lesz egy sima 500 Ft-os USB-USB kábel is."
A dokk kábel is beszerezhető kemény 500 Ft-ért, igaz nem gyári, azért elkérnek egy ezrest is.
Arról meg nem az Apple tehet, hogy a többi gyártó össze-vissza cserélgeti a csatlakozóit. Náluk már 8 éve ugyanaz a csatlakozás van, erre egy komplett iparág épült mára.
A konkurensek meg kezdték a saját egyedi megoldásukkal, majd mini USB, most micro USB, holnap meg majd megint kitalálnak valamit, mert rájönnek, hogy egy komplex eszköz vezérléséhez, töltéséhez és adatkommunikációjához a sima USB szabvány édeskevés. -
alamuszi
senior tag
válasz
Touch-ko #272 üzenetére
Valóban azt értam, hogy amikor még megérte, ennek az oka nagyon egyszerű, az IBM féle Power 4, Power 5 processzorok valóban egyediséget jelentettek az x86 korszakban ezért írtam.
A Mac Minihez mi is kaptunk egy Mini-DVI-VGA átalakítót, amihez aztán még kellett venni egy Micro-DVI-DVI átalakítót.
Szerencsés vagy hogy 2500 Ft-ért vetted, mikor megvettük a 3 Mini-t 24 ezer Ft volt a 3 db az XMS-ben. Ma már csak 18 ezer lenne a 3 db.
Az a baj, hogy az Apple a kábelekkel is ugyanazt teszi, mint a többi eszközzel, amit gyártat. Egyediek. Azzal sincs baj, hogyha nekem van egy HDD-m, MP3 lejátszóm, mondjuk CREATIVE, hogy egy sújban legyen az az IPod-al. Egy telefonom, esetleg még egy telefonom, nagy eséllyel csak az Apple eszközhöz kell majd més kábel, a többihez elégl lesz egy sima 500 Ft-os USB-USB kábel is.
Nem azzal van a baj, hogy ne adna adatkábelt az apple a cuccaihoz, de vajon az összes apple use szeret 3 - 4 kábellel járkálni, mert csak. Na ez viszont érdekes...
-
Touch-ko
őstag
válasz
alamuszi #269 üzenetére
Szep felsorolas, de a vegen irtad
"Valamint a megboldogult Apple korszakból, amikor valóban volt értelme a magas árnak, egy MacBook Pro-t."
Par sorral lejjebb meg azt irtad, hogy draga...-erdekes.
A magas aru kiegeszitok valoban nem a magyar atlagkeresethez vannak bearazva, de elsosorban errol nem az Apple tehet, illetve a kiegeszitoket gyarto cegek. Szerintem az Apple nem tehet arrol, hogy az Afa nem 10% koruli Magyarorszagon, es a Huf-Eur arfolyamot sem o szabja meg.
A Mac minihez azert nem jar semmi, mert sokaknak biztos volt a Mini elott is gepuk, ami ugye kompatibilis a tobbi periferiaval. Nekem is volt Mac Mini-m, (2007 late) es meg anno egy CRT monitorral hasznaltam. A hozzavalo atalakitot, kemeny 2500,- ert vettem.
"Bezzeg mennyivel nagyobb baromság lenne az, hogy van 3 - 4 eszközöd (2.5" külső hdd, Telefon, Tablet, szabványos USB töltő), és ezeket mindet ki tudod szolgálni 1 vagy kettő 500 Ft-os kábellel."
Sync cable: nem ertem a felhaborodasodat, mivel ha veszel iPhone-t, iPod-ot, vagy esetleg iPad-et, mindengyikhez jar kabel, aminek a vegzodese ugye USB. Tehat a 3 device kompatibilis egymassal. Jelenleg hasznalok egy 1st gen. IPod nano adatkabelt is(2006), a gephez, a tobbivel toltom az eszkozoket, tehat 5 eves kabellel szoktam szinkronizalni az iCuccaimat.
Egy sima kabel?
Nemtudom mire gondolsz, de atlagosan nezve, egy kabel 5-6,000ft. Draga? Akkor meg tudod venni mashol is.
De semmikeppen sem 10,000... -
alamuszi
senior tag
Hallgatok az okosabbra, és nem vitatkozom olyan emberekkel, akik azért is félrebeszélnek, menj el orvoshoz, vagy végezd el az SZTE-KMI--in megint a grafika szakot, hátha ismét nem sikerül megtanulnod szöveget értelmezni.
Nem arra válaszoltál ismét amit írtam, és kérdeztem, ha ennyire degenerált vagy miért válaszolsz, vagy a grafikusi munka nem elég kreatív itt éled ki a hülyeséget....
Nem kell vélaszolni erre gondolom azt válaszolnád, hogy kék az ég.....
-
Everman
addikt
válasz
alamuszi #269 üzenetére
"Mert az ugye egy apple user számára evidens, hogy egy gyenge minőségű 10 cm-es kábel 10 000 Ft."
Hát nem tudom, én a tartalék kábelemet, hogy legyen egy a cégnél is kemény 1000 Ft-ért vettem és a fényképezőgépemhez a macska által megrágott microUSB kábelt is egy ezresért, szóval jó helyre járhatsz vásárolni, ahol egy Apple USB kábel 10 rugó
"Valamint azt is megkérdezném, hogyha veszek egy Mac Mini-t, akkor miért nem adnak hozzá legalább 2 - 3 csatlakozót a Mini Display port-hoz"
Ha veszel bármilyen notebookot, ahhoz miért nem adnak? Tudod én DVI-os monitort használok és nem jó sem a HDMI, sem a DSUB kimenet, kell egy átalakító, amit egyik gyártó sem mellékel (ja bocs, dehogynem, pont az Apple igen, ha meg neked nem elég a DVI, HDMI és mini Display port, akkor sajnállak).
"És most jó lenne még esetleg, ha elkezdene valamelyik jól értesült a kereskedővel természetesen semmilyen viszonyban nem álló consuner, belinkelgetni $-os árakat."
Már írtam, a problémáddal fordulj kedves politikusainkhoz, az áfát és a vámot egyelőre még nem az Apple határozza meg tudtommal.
-
alamuszi
senior tag
válasz
Touch-ko #267 üzenetére
Milyet használtam, sorolom:
MacBook Pro 13", Mac Mini, IPhone, IPod. Mind céges egyik sem az enyém, de használtam egy kettőt hetegik. Valamint a megboldogult Apple korszakból, amikor valóban volt értelme a magas árnak, egy MacBook Pro-t.Ugye érzed, hogy nem ez a lényeg amit leírtál. Valóban vannak kiegészítők, nahát, de milyen áron? Mert az ugye egy apple user számára evidens, hogy egy gyenge minőségű 10 cm-es kábel 10 000 Ft. De nekem nem, aki egy 500 Ft-os Mini/Micro USB kábelhez szokott. És természetes, hogy egy olxan embernek is evidens ez, aki fél évet gyűjt egy 120 000 Ft-os notebook-ra.
Megkérdezném tőled, hogy az teljesen természetes, hogy az apple, és a kereskedő sík hülyének nézi a User-t, az ilyen bagatel árakkal?Mert akkor én tévedtem.
Valamint azt is megkérdezném, hogyha veszek egy Mac Mini-t, akkor miért nem adnak hozzá legalább 2 - 3 csatlakozót a Mini Display port-hoz, nem fér bele a 90 %-os haszonkulcsba? El ne mondd én választhatom meg, hogy mit akarok használni, röpke 10 000 Ft-ért.
Ja tudom ezt se mondd el, erről csak az Apple, a Kereskedő, valamint a user nem tehet, aki hirdeti a hülyeséget. Bezzeg mennyivel nagyobb baromság lenne az, hogy van 3 - 4 eszközöd (2.5" külső hdd, Telefon, Tablet, szabványos USB töltő), és ezeket mindet ki tudod szolgálni 1 vagy kettő 500 Ft-os kábellel.
És most jó lenne még esetleg, ha elkezdene valamelyik jól értesült a kereskedővel természetesen semmilyen viszonyban nem álló consuner, belinkelgetni $-os árakat. Mert már csak az hiányzik, egy jó kis flame-hez.
Semmi baj a késői válasszal, nincs baj.
-
Touch-ko
őstag
válasz
alamuszi #194 üzenetére
'Na persze, meg ne magyarázzátok már, hogyha pl egy micro USB csatlakozót rátesznek, akkor az mekkora hatalmas nagy, és főleg felesleges dolog lenne. Ja hogy ez a felhasználók 90 %-ának kényelmes és megoldható dolog lenne a csatlakoztatás a PC-hez fillérekbő'
Bocs a kesoi valaszert
Nemtudom lattal-e mar Apple sync cable-t, de az egyik vege ugye a szokasos 30 pin connector, a masik oldalan egy USB dugo talalhato. Egy USB vegzodes minden szamitogepen van. A 'madzagot' az Apple a termekeihez adja, tehat neked nem kell kulon megvasarolni, ergo tudod hasznalni a PC-del. Eloszor gondold vegig..
A masik, hogy kapasbol tudnek 5-6 ceget felsorolni aki premium kategorias kiegeszitoket arul iPod-hoz, illetve egyeb iOS eszkozokhoz, amik szinten a fennt emlitett kabellel mukodnek. Veszel mondjuk egy JBl On Time-ot, cirka 55k, es nehany honap mulva megvaltozik a csatlakozo, mert ugye TE meg par user hianyolja a micro USB-t... Tehat nem tudod hasznalni, a bolt a penzt nem adja vissza, miert is adna?
Jogos lenne a reklamaciod?
Mellesleg tobb ceg foglalkozik vele, szerinted mekkora bevetel visszaesest produkalna az Apple- nek ez a kis huzasa a kiegeszitot gyarto cegeknek?Megkerdeznem, hogy milyen Apple termeket hasznaltal mar, ha azt sem tudod, hogy USB csatlakozoja van a sync cable-nek....
Esetleg tapasztalat nelkul szedted ossze eme remek kommented?? -
Balli
őstag
Hihetetlen mekkora fogadtatása van kint NY-ban a gépnek. Bátyám már múlt hét óta kint van és egyszerűen nem tud venni, utolsó napján azaz holnap meg minimális esélye van: fél kilométeres sorok, percek alatt elkapkodják ha jön egy kis utánpótlás, egyszerűen hiánycikk.
Kár pedig már nagyon beleéltem magam, itteni átváltás miatt nem hiszem, hogy beruházok egyre mostanábankiváncsi leszek itthon mi lesz e téren...
-
d-boy
senior tag
Már alig várom a márc. 25.-ét, rohanok a legközelebbi Apple Reseller-hez!
-
majom2
senior tag
jó lenne valami GPS tethering megoldás, ahol (pl telóról) áttolhatod a gps adatokat a pad-be
-
Taybor
tag
Hello!
Gondolkozom egy ipad 2 vételén, de egy valami nem világos. Tudom-e a sima wifis verziót gps-ként használni? Persze nem gps kiváltására hanem ha valahol vagyok akár vidéken és keresek egy utcát akkor belövi hol vagyok és hova kell mennem pontosan?
-
rankesz
veterán
Így van, a droidot is be lehet lőni, hogy alig kortyolgasson a kulacsból, bár nem ez az általános.
Nekem most egy nagyon jól eltalált ROM/kernel beállításom van, ezzel elketyeg 2-3 napot, este pedig 1-2%-ot eszik bekapcsolt wlannal, viszont kikapcsolt 3g móddal, mert eléggé hülye a rálátás az adótoronyra, és itthon többet eszik 3g-n -
madgie
titán
Nem hiszem, hogy kimagasló volna, minden a használattól és a normális akkutöltéstől függ. Én is le tudom meríteni egy nap alatt, ha le sem teszem, illetve a ZTE topicban egy srác szinte alig használja, neki volt, hogy hatodik napon az akku bőven bírta. Képpel bizonyította, mert mi sem akartuk elhinni
-
-
rolkaDb
aktív tag
Várós.
-
Everman
addikt
"Harmadik napja megy a ZTE-m"
Olyat még nem ettem, a véleményem Desire, Desire HD, Nexus One és Galaxy S használatán alapult.
Ha Blade-ed 3 napot elmegy, akkor nagyon elégedett lehetsz, a specifikációi alapján messze nem hinném el ezt róla."Egyébként azért olvasol annyi Androidos merülési bibit"
Nem csak olvastam, tapasztaltam is, gyári ROM-mal is.
-
vtechun
veterán
nekem androidos telóm van, legelső, de elég is belőle egy időre
ha iphone-t nem is veszek, de ipad-et tuti
-
Everman
addikt
"Ugye ezt csak véletlenül címezted nekem? "
Nem, konkrétan neked volt válasz erre: "Amit linkelsz az egy 3.5" low-power ips kijelző előnye a 4" Super duper amoledhez képest."
Sajnálom, ha nem emlékszel, hogy mit írtál pár perccel korábban
"Jaj. Androidon is maradhatnak a rádiók, meg mehet a wifi-szink is. A folyamatos 3G eszi, neked az be van kapcsolva? "
Igen, csak az iOS nem 3G-n forgalmaz, ha van wifi is.
De ezen kár vitázni, volt itt már nálam nem egy Androidos jószág és egy éjszaka alatt jó, ha csak 8-9%-ot merültek és a fórumokat olvasva ez még jó fogyasztási eredménynek számít."Bocs, ha bárhol személyeskedősre sikerül, csak a frusztráció, hogy minek válaszolok mikor nyilvánvaló, hogy semmi érelme, de majd most.. "
Nincs harag, de mindkét platformon személyesek a tapasztalataim, a véleményem erre alapul. Szóval frusztráció ide, vagy oda, Androidon olyan fogyasztási értékeket amik iOS alatt alapból elérhetők, ha a fejem tetejére álltam sem tudtam összehozni és mások tapasztalata is hasonló.
-
madgie
titán
Harmadik napja megy a ZTE-m, most is wifin van, meg három widget figyel rajta (35%-on az akku). Ja, átlag éjszaka maximum 1%-ot merül. Ez az androidos megállapításod ugyanolyan fika, mint amire te szoktál ráugrani Apple oldalról. Ja, ha visszaemlékszel, volt iPhone-om, így tudom, hogy ez, meg az mit fogyaszt.
Egyébként azért olvasol annyi Androidos merülési bibit, mert romcserénél törlődik az addigi battery stat, oszt sokan nem (ténylegesen) 100%-ra töltött akkuval pakolják fel a főzött romot, így az helytelenül fog működni. Egy idő múlva ez ugyan normalizálódik, de csontra töltéssel (kikapcsolt készülékkel), majd azutáni battery stat resettel tök jó lesz.
-
cqr
aktív tag
No mi van, nem az AMOLED-nek kéne kevesebbet fogyasztania?
Ugye ezt csak véletlenül címezted nekem? Ha igen, akkor megtennéd, hogy linkeled, hogy hol írtam ilyet? Vagy csak térítésből átmentél trollkodásba? ""
Bocsi, én semmit nem kapcsolok ki. A készülék végig bekapcsolt rádiókkal üzemel éjjel is (bármikor elérhetőnek kell lennem és a leveleket éjjel is leszedi a wifin).
Jaj. Androidon is maradhatnak a rádiók, meg mehet a wifi-szink is. A folyamatos 3G eszi, neked az be van kapcsolva? (Vagy csak nem megint feerdíí.. xd)Persze, az Android kezdetleges energiagazdálkodása is sokat ront a dolgon, de dobd ki egy éjszakára az összes widgeted és kapcsold ki a felesleges szinkronizálásokat (facebook, twitter, stock) meg fogsz lepődni a különbségen.
Nyilván kipróbáltam, és úgy írtam, hogy nem a widget eszi. (Persze biztos le lehet tölteni annyit, hogy azok egyék, vagy hogy akár össze is akadjanak..)Bocs, ha bárhol személyeskedősre sikerül, csak a frusztráció, hogy minek válaszolok mikor nyilvánvaló, hogy semmi érelme, de majd most.. : pp
-
bosa
tag
Hehe sim nélkül 4 nap alatt 11 még jó de megkérdezem ha a polcon volt sim nélkül akkor mi fogyasztotta az aksid? Ugyanis gms, 3g adatforgalom, kijelző használat nem volt akkor mit hajtott a gép??? Képzeld én lerakom az asztalomra az aksit akármelyik telefonból fél év múlva beleteszem vissza a telefonba és láss csodát kb 15%-ot merült... VÁÓ
-
Everman
addikt
"Amit linkelsz az egy 3.5" low-power ips kijelző előnye a 4" Super duper amoledhez képest."
No mi van, nem az AMOLED-nek kéne kevesebbet fogyasztania?
"Tudom, hogy felesleges, de ezen a pár soron már ne múljon. Android ugyan úgy max 1%-ot fogyaszt éjjelente, ha a modemet lekapcsolod (gyári kernellel is..). "
Bocsi, én semmit nem kapcsolok ki. A készülék végig bekapcsolt rádiókkal üzemel éjjel is (bármikor elérhetőnek kell lennem és a leveleket éjjel is leszedi a wifin).
"Ha pedig a modem be van kapcsolva, akkor sem a widget miatt annyi a fogyasztás."
Persze, az Android kezdetleges energiagazdálkodása is sokat ront a dolgon, de dobd ki egy éjszakára az összes widgeted és kapcsold ki a felesleges szinkronizálásokat (facebook, twitter, stock) meg fogsz lepődni a különbségen.
-
Everman
addikt
" viszont ha neked egy éjszaka alatt 1 % akkor az 50 napos készenlét"
Azt hiszem holnap reggel linkelek neked egy screenshootot
Nálam a 4-es normál használat mellett 3 napot bőven elmegy (igaz én nem játszom a készülékkel). Amikor meg legutóbb egy DHD-t teszteltem és az iPhone SIM nélkül, csak a polcon volt, akkor 4 nap alatt 11%-ot merült csak készenlétben.
-
cqr
aktív tag
Annak az idézetnek mi köze van a widgetekhez vagy akár az androidhoz? XDD
Amit linkelsz az egy 3.5" low-power ips kijelző előnye a 4" Super duper amoledhez képest.
Látod? Most is ferdítesz/térítesz.. vazz téged repülőre felengednek egyáltalán? : dTudom, hogy felesleges, de ezen a pár soron már ne múljon. Android ugyan úgy max 1%-ot fogyaszt éjjelente, ha a modemet lekapcsolod (gyári kernellel is..). Ha pedig a modem be van kapcsolva, akkor sem a widget miatt annyi a fogyasztás.
-
bosa
tag
10 óra + 16 óra az csak 26 óra... viszont ha neked egy éjszaka alatt 1 % akkor az 50 napos készenlét számolj kicsit, utánna beszélj. Asszonyomnak 3gs van és egy üzletnapot (7-18) alig bír ki ha 3-4 órát használja (játszik telefonál netez) ezzel szemben nekem nexus s állandó 3g illetve ha itthon vagyok wifi kb 3 óra net + telefonálás és így 26-28 óra. Ennyit a widget zabál...
-
Everman
addikt
Mármint mire gondolsz? A fogyasztás tény, hogy szerintem a widgetek felesleges csicsák, az meg az én véleményem.
Ferdítésről szó nincs...Csak egy csorsan kikeresett idézet, de több százat találok neked, ha kéred
[link]Nos én erről beszéltem, ha ez neked ferdítés, az a te problémád..
-
cqr
aktív tag
Szerencsére sehol, ezt a baromságot remélem meghagyják az Androidos usereknek. Jobb szeretem, ha egy éjszaka alatt 1%-ot csökken a töltöttsége a készülékemnek, mint hogy 8-10%-ot csökkenjen, mint az Androidos csodáknál a felesleges csicsák miatt.
Sírva röhögök a fórumokon, amikor minden bűvészmutatványt bevetnek az android userek, hogy csökkentsék a készülékük fogyasztását és büszkén újságolják, hogy adott kernellel készenlétben már csak 1-2%-ot merül óránként a csodájuk és ez milyen nagyszerűHmm, bár te kifejezetten szereted az almalés-robotos témákban a valóságot ferdíteni.. ez talán még tőled is sok.. ; D Bár fene tudja, lehet tőled még épp belefér.. : d
-
Everman
addikt
"Ahhoz hogy támogasson valamit driver kell nem pedig beleírni az oprendszerbe "
Írhatsz olyan drivert amit akarsz (egyébként nem kell, mert alapból van benne, a jailbreakelt iPad, Cydiás filemanagerrel még külső vinyót is kezel), ha az App Store-os alkalmazások NEM használhatják, mert a saját virtuális fájlrendszerükből (sandbox) nem léphetnek ki. Ezért kéne alapjaitól újraírni az egész rendszert és az alkalmazásokat is, de kevesebb lenne a nyereség, mint a veszteség a biztonság oldalán és a lassú memóriakártyák miatt a sebesség oldalán.
Egyébként is csak a tech oldalakon problémáznak ezen, normál felhasználókat ez nem érinti. Egyrészt vásárláskor olyan méretű háttértárral veszi, ami elég neki, másrészt a memóriakártyás készülékeknél sem cserélgetik a kártyákat, megveszi adott méretűvel és többet ki sem veszi azt. Ha megkérdezel 100 embert, akinek van memóriakártya a mobiljában, akkor a fele azt se fogja tudni, hogy mekkora az a kártya, milyen típusú, vagy, hogy hol kéne azt kicserélnie..."másik meg az hogy a widgetek hol vannak az ipadban??"
Szerencsére sehol, ezt a baromságot remélem meghagyják az Androidos usereknek. Jobb szeretem, ha egy éjszaka alatt 1%-ot csökken a töltöttsége a készülékemnek, mint hogy 8-10%-ot csökkenjen, mint az Androidos csodáknál a felesleges csicsák miatt.
Sírva röhögök a fórumokon, amikor minden bűvészmutatványt bevetnek az android userek, hogy csökkentsék a készülékük fogyasztását és büszkén újságolják, hogy adott kernellel készenlétben már csak 1-2%-ot merül óránként a csodájuk és ez milyen nagyszerű"még jó hogy gyorsabb mint az állandóan változó widgetek"
JB-s iOS-re olyan widgeteket raksz, amilyet akarsz, és nem lassít semmit, csak a kutyának nem kell mert felesleges erőforrás pazarlás.
Dashboard, OSX mintára (ráadásul kompatibilis is vele): [link]
Lock Screenen: [link]
Aki meg akarja megoldhatja home screenre is: [link]
"az sd kártyáknak nincs értelme??? Akkor miért használja több millió ember???"
Gondolom azért, mert a kedves gyártó kispórolta a készülékből a gyors flash memóriát és kénytelen a user az olcsóbb, ámde jóval lassabb memóriakártyákkal bohóckodni.
"Ha nincs értelme akkor miért kapható hozzá külön???"
Hogy akinek lényeges, hogy a fényképezőgépéről át tudja importálni a képeit, az meg tudja tenni, ugyanis csak erre jó.
-
bosa
tag
Én azt arra írtam hogy az android sokkal több mindent támogat csak úgy mint a régi winmok..
Ahhoz hogy támogasson valamit driver kell nem pedig beleírni az oprendszerbe a másik meg az hogy a widgetek hol vannak az ipadban?? ott csak ikonok vannak még jó hogy gyorsabb mint az állandóan változó widgetek. szóval azt az 1ghz dual core procit mire is használja az ipad??? Jha a másik akkor az sd kártyáknak nincs értelme??? Akkor miért használja több millió ember???Ha nincs értelme akkor miért kapható hozzá külön??? -
Everman
addikt
"hiszen most mondták hogy pl egy sima sd slotot nem kezel le rendesen funkciójának mérten!"
Persze, hisz soha nem is volt funkciója a rendszerben és valószínű, hogy nem is lesz, mert a biztonság és a gyors működés a legtöbb felhasználónak és az Applenek is fontosabb.
"Magyarul ha van egy forráskód ami 100 sor az jóhogy gyorsabb mint ami 10000! "
Ezt ne erőltesd, rendszer szinten az Android a kevésbé fejlett.
-
bosa
tag
Nem azért a 2 forintért de nem tudom miért kell ennyire odalenni az apple termékek sebességéért... hiszen most mondták hogy pl egy sima sd slotot nem kezel le rendesen funkciójának mérten! Magyarul ha van egy forráskód ami 100 sor az jóhogy gyorsabb mint ami 10000! A winmo7 is... no multitasking 1ghz-es processzor mellett még jó hogy gyors... A csatlakozás meg szerintem oly mindegy ugyanis mindenki azt vesz hozzá amit akar, amire használni akarja... de az tény 1ghz dual core proci mellé nem biztos hogy csak játék-, mail-, fb-, netezés-re kéne használniSzép vékony az tény :-D.
-
Enjoy
addikt
Ha fullosan kihalna végre a flash, akkor lecserélném a notebookomat egy iPad-re.
De sajnos van jó néhány oldal, amire mindenképpen szükség van, s amik flash alapúak.
Tegnap írtam is pl. az UniCredit-nek emailt, hogy lecserélhetnék már igazán a SB alatt a flash-t html5-re. Biztos fontolóra veszik.... -
majom2
senior tag
majd beleolvasok. nekem az a tapasztalatom, h egyre kevesebb helyen kérnek pénzt a netért. én mindenesetre furcsállom amikor egy drága szállodában ilyen járulékos költségek vannak. nem a pénz miatt, hanem mert ma már a net sztem alap mindenkinél. vagy akkor lehetne a tv távirányítónak is bérleti díja
-
erdoke
titán
Bár rég felhagytam a frissítésével, van egy itteni blog bejegyzésem, amiben pont ezzel a témával foglalkoztam. Azóta több tucatnyi egyéb szállodában megfordultam már, és szerintem többnyire van WiFi, bár néha ragaszkodnak a tyúkbeles megoldáshoz. Az is gyakori, hogy fizetős a net, de aki 4-5 csillagos szállodában eltölt akárcsak egy éjszakát, annak a 10-20 euró akkor is belefér, ha nem a cég fizeti.
-
#16820480
törölt tag
igen, ez általában nem szempont annyira. mi fix partnerekkel igyekszünk dolgozni, és ahol elégedettek a vendégek, oda viszünk legközelebb másokat is. (és ha eddig nem volt egyértelmű, akkor most az, hogy én szervezői oldalon vettem részt a dologban
).
egyébként szerintem is alap kellene legyen manapság már a wifi, főleg egy ilyen kategóriában. -
#16820480
törölt tag
-
#16820480
törölt tag
ez elméletben jól hangzik, de gyakorlatban praktikusabb, ha mindegyik a saját szólamát tudja hallgatni, és oda/annyiszor tekeri vissza, ahányszor és ahova akarja, ezért jó, ha külön hallgatják meg. a szállodával meg az a gond, hogy bár 4*-os volt, de még az internetért is külön kellett fizetni, szerintem biztos nem engedtek volna csak úgy be egy konferenciaterembe hajnali 1-kor (bár gondolom nem csak akkor nem).
füles amúgy van minden telefonhoz, és ha nem is a legjobb minőség, de vannak előnyei, mivel mobilabb, és diszkrétebb a hangosan hallgatott zenénél. -
erdoke
titán
válasz
#16820480 #220 üzenetére
A CD-s magnónak megvan az a nagy előnye, hogy a zenészek együtt, jobb minőségben tudják meghallgatni a művet. Hacsak nincs mindegyiknek fülese a telefonjához, de ha laptopot nem vitt egyik se magával, jó eséllyel fülest se.
Egyébként már egy félnormális szállodában is vannak olyan termek, ahol van hangosítás, ott is meg tudták volna együtt hallgatni, akár többször is. Ha nem szóló zenét adnék elő, mindenképpen a változások közös meghallgatását preferálnám, de ez már teljesen fikció, még csak zenész se vagyok. -
#16820480
törölt tag
tudom, hogy szar volt a szervezés, ebben megegyezhetünk, de ha már így alakult, akkor sem árt, ha meg tudjuk oldani a helyzetet. amúgy meg nem vagyok benne biztos, hogy tudtak volna adni 4-5 cd-s magnót a hotelben. a zenészekkel beszéltünk ott helyben, mivel jelen voltak, és ez volt az egyetlen lehetőség, hogy a telefonjukra tesszük fel. igen, nem profi minőség, de működőképes megoldás a semmivel szemben.
-
erdoke
titán
válasz
#16820480 #201 üzenetére
Ki kellett volna írni CD-re, a hotelben pedig kérni egy CD-s rádiót. Vannak ám 20. századi eszközök, amik kiválóan működnek... Ha volt náluk telefon, először fel kellett volna hívni a zenészeket, és megkérdezni, miként tudják meghallgatni estig, és annak megfelelően cselekedni. Fontos dolgok esetében bizonytalanra menni nem a zenészek telefonjának hibája, hanem aki odaállít előzetes szervezés nélkül...
(#216) Everman
Tudtommal az "egyezmény" engedi az átalakító használatát is, és az Apple pont ilyet fog adni a készülékei mellé, nem pedig micro USB-t tesz beléjük. -
Blyan
félisten
Minél többet nézegetem, annál inkább úgy gondolom ez (iPadek) az egyik legjobb termék a piacon (és egyben az egyik legjobbja az almának), és nem is igazán drága.
-
AkosL
aktív tag
válasz
alamuszi #212 üzenetére
Én ezt értem, de megvan az a lehetőség, hogy legyen egy komolyan elterjedt szabvány, jelen esetben a Micro USB két évvel ezelőtt a Mini USB volt.
Ez egy elég jelentős ellenérv a különböző USB "szabványok" ellen.
Az Apple 30 tus csatlakoznia több, min 6 éves, és a legújabb iPhone -t ugyanúgy tudom tölteni a 6 éves kabellel, mint a legelső iPod Mini-t. A többi eszközről nem ős beszélve...Mellesleg ha minden Apple eszköz melle kapsz kábelt, egy Ft-ot nem kell pluszban koltened, ha valamire rá akarod kötni.
-
Everman
addikt
válasz
alamuszi #214 üzenetére
"írd lassan a vásárlóidnak"
Írnám, ha lennének, de sajna én más területen dolgozom és nem igazán a kereskedelemben
"Hülyeségeket írni tusz mi.."
Khhmm. Nem a saját írásaidat olvasgatod véletlenül?
"A telefonok egy fajta kábellel szerelik fel, ami egyben adatkábel, és töltö is"
Igen, erre írtam, hogy az ilyen buta megoldásokat ne hasonlítsd egy univerzális porthoz, mert nem egy kategória. Az Apple féle dokk port alkalmas külső diagnosztikai eszközök (pl. orvosi műszerek) irányítására, audió ki és bemenetre (analóg és digitális), videó jel kimenetre, adatátvitelre, nagy áramfelvételű töltésre, a készülék külső vezérlésére (pl. gépkocsi fejegységre való csatlakozásra) stb. Ehhez képest egy microUSB port egy agyhalott, őskövület.
"Fél hollywood macet használ akkor azért készülnek a komolyabb grafikával rendelkező filmek Linux render farmok alatt ugye?"
Szerintem olvass utána, hogy mi a különbség a videófeldolgozás, a vágás, tervezés és renderfarm között. Biztos érdekesnek fogod találni, mert sok újdonságot olvashatsz, amiről szemmel láthatólag eddig még csak nem is hallottál.
De itthon is rengeteg helyen dolgoznak Mac-kel, én is személyesen tudok legalább 10 olyan grafikai stúdiót, ahol ilyen rendszereket használnak.
"egy Kínai olcsó telefongyártó cég is képes volt rátenni a telefonjára egy Micro USM csatolót, az apple.nek egy ilyen eszköze sincs."
Az említett egyezség januárban született meg, szerinted a tavaly bemutatott iPhone 4-ben miért is nincs ilyesmi? Te tényleg ennyire korlátolt vagy, vagy csak szándékosan szítod a flamet? (Az utóbbiban reménykedem, mert akkor nem kell teljesen kiábrándulnom a mai felsőoktatásból.)
"Hát persze, na akkor most ismered el, hogy itt tulajdonléppen nem teljesen semleges indokok miatt írogatsz. Vagyis fordítsam le amit ide vetettél?"
Lefordítom neked, hogy értsed. A nagyobb tableteket gyártó cégek azért nem microUSB-s töltést használnak, mert az 1, vagy annál nagyobb amperes töltőáram átvitelére az nem alkalmas (ez konkrétan a Samsung nyilatkozata, de ha ezek után kideríted, hogy Samsung kereskedő is vagyok, már nem fogok meglepődni
).
"Gondolom Magyarországon, esetleg Európában, Afrikában, Ázsiában"
Még mindig nem értem, hogy ezzel mit akarsz mondani. Kit érdekel, hogy itt mennyien veszik, globálisan mennyi fogyott, ez a lényeg, legalábbis a gyártóknak. Az, hogy te mint csóró egyetemista nem tudod megvenni és ezért frusztráltan köpködsz egy szakmai fórumban, abszolút senkit nem érdekel.
-
alamuszi
senior tag
Everman figyelj csak írd lassan a vásárlóidnak, ők nem értik mire megy ki.... Miért nem ültetsz kruplit, arra van szükség:
Pár tévhit, amit itt előadtál OK, tudom ha nincs a szifonon nem kell DE, azért vannak még cégek akik az apple számára SCI-FI kategóriát képviselik...
Hülyeségeket írni tusz mi..
Érdekességek tanulmányozt...
A telefonok egy fajta kábellel szerelik fel, ami egyben adatkábel, és töltö is, ilyen az enyém is tudod a 100 $-os Huawei Joy.
A Sony PRS-650-em is USB-ről tölhető, mikozben adatkábel is.
A C3 szintén...
Fél hollywood macet használ akkor azért készülnek a komolyabb grafikával rendelkező filmek Linux render farmok alatt ugye?
Valamint Hollywood megint szinte itt van a szomszédban USA. Esetleg nem akarsz kiköltözni. Mert ott nagy sikere lenne ennek a köpönyegforgatásnak amit csinálsz.
De gondolom, hogy itt magyarországon nem lenne pénze az IKO-nak Mac Pro-ra ami 2500 euro, hanem vesz egy 11 000 Eurós Z400 architektúrát Avid-el, mert ott hülyék dolgoznak ugye,,, Bezzeg Hollywood...
JA hogy az apple másodiknak írta alá a micro USB szabvány elfogadását/fejlesztését, és vajon akkor mi az oka, hogy egy Kínai olcsó telefongyártó cég is képes volt rátenni a telefonjára egy Micro USM csatolót, az apple.nek egy ilyen eszköze sincs.
Na akkor csak pár konkrétum azzal szemben amit itt elkamuzgattál.
"Az általam felhozott érv nem az enyém, hanem a gyártóké (és nem csak az Apple-é)."
Hát persze, na akkor most ismered el, hogy itt tulajdonléppen nem teljesen semleges indokok miatt írogatsz. Vagyis fordítsam le amit ide vetettél?
Az apple termékeit képviseled ilyen vagy olyan viszonyban, Az indok nem is lényeg értem...
"Teljesen igazad van, végül is inkább szívjon az a 200-250 millió user, akik dokk portot használnak..."
Gondolom Magyarországon, esetleg Európában, Afrikában, Ázsiában.
AHA...
-
Everman
addikt
válasz
alamuszi #212 üzenetére
"Az pedig, hogy van egy eszközöd, ami nem ilyen csatlakozóval rendelkezik OK ez nagyon kellemetlen, csak éppen miért szívjon -e miatt még másik sok user, akinek esetleg nem ilyen eszjöze van. Ezért az adott gyártó a hibás. Adott esetben az Apple."
Teljesen igazad van, végül is inkább szívjon az a 200-250 millió user, akik dokk portot használnak...
"Az ilyen érvek amit Everman felhoz az komolytalan"
Az általam felhozott érv nem az enyém, hanem a gyártóké (és nem csak az Apple-é).
-
alamuszi
senior tag
Én ezt értem, de megvan az a lehetőség, hogy legyen egy komolyan elterjedt szabvány, jelen esetben a Micro USB két évvel ezelőtt a Mini USB volt.
Az pedig, hogy van egy eszközöd, ami nem ilyen csatlakozóval rendelkezik OK ez nagyon kellemetlen, csak éppen miért szívjon -e miatt még másik sok user, akinek esetleg nem ilyen eszjöze van. Ezért az adott gyártó a hibás. Adott esetben az Apple.Az ilyen érvek amit Everman felhoz az komolytalan. Értem én, hogy vannak gyártói specifikációk, és vannak gyártó befektetők által megkövetelt bevételi szint amit meghatároztak, de nem így kellene.
-
Everman
addikt
válasz
alamuszi #206 üzenetére
"De az, hogy professzionális ne magyarázd. Kérlek mondj egy bármilyen Apple terméket, amit az iparban elismertnek"
Mondjuk a filmipar, zeneipar, nyomdaipar, művészeti területek eléggé pro terület neked?
"És most hagyjuk a 3 fős suftni cégeket,"
A Hollywoodi stúdiók szerintem nagyobbak 3 fős sufni cégeknél, meg jó pár zenei stúdió is ahol alap a Mac, de itthon is eléggé elterjedt a nyomdaiparban és a DTP területén.
-
Everman
addikt
válasz
alamuszi #204 üzenetére
Lassan írom, hogy te is felfogjad: nem vagyok kereskedő és nem árulok semmiféle Apple terméket.
"Nem profi, hanem konzumer, de a kettő neked ugyanaz, a lényeg hogy el tudd adni másfélszeres áron a terméked igaz?"
TE írtad a profi jelzőt, nem én.
Másfélszeres ár mihez képest? Számolni még tudsz, vagy segítsek?
Az USA ár, ami az Apple oldalán fel van tüntetve NETTO ár, erre jön rá még a hazai ÁFA és VÁM.
Nézzük a 16 GB-os iPadet:
499 dollár a nettó USA ára, ez átszámolva kb. 106.000 Ft.
Erre jön a 25% áfa, amivel már 132500 Ft-nál tartunk.
Erre még rájön a 3,5% VÁM, mert ugye nem EU-n belüli termék, 136210 Ft-nál tartunk.
A hazai kereskedő meg 140.000 Ft körül fogja kirakni a polcra.
Nem tudom te milyen iskolába jártál, de az az alig 4000 Ft különbség nekem nem tűnik kétszeres árnak..."Van egy Nokia E5 a családban hmmm... Micro USB... A lakótársnőm most cserélte le a telefonját N8-00-ra Hmmm... Micro USB. Ami volt neki C3-00 Hmm micro usb"
Majd szólj, ha megtaláltad a microUSB csatlakozón a vonali analóg és digitális ki/be, a videó jeleket és az eszköz vezérlését. Addig nem kéne egy buta töltés és adatcsatlakozót egy univerzális porthoz hasonlítani, főleg, hogy a szerinted elterjedt microUSB-t még így is kevesebb eszköz használja, mint a "nem szabványos" dokk portot
De azt is jó ha tudod, hogy a microUSB szabványt elfogadó és aláíró cégek között a második az Apple volt és az iPhone 5 már fel lesz erre készítve, még ha csak egy hozzácsomagolt átalakítóval is. Viszont fel kell rá hívnom a figyelmedet, hogy az iPad nem mobiltelefon és a többi hasonló áramfelvételű tablet sem microUSB-n keresztül töltődik.
-
madgie
titán
válasz
alamuszi #204 üzenetére
Én meg mondom, három kütyü, három kábel. Egyik sem őskövület, Pana G1 fényképező, ZTE Blade telefon, kártyaolvasók, ilyesmi. Hol van itt a nagy szabványosítás? Pár éve még mindenen mini USB volt, most a micro, legközelebb megint jön más. Kár szidni olyanért az apple-t, ami másnál is ugyanúgy megy (ja, nem, bocs,a legelső iPod-on is ugyanaz a csati volt, mint most az iPad 2-n, nem? és nem, nincs már semmilyen apple cuccom nem védem indokolatlanul őket)
-
#16820480
törölt tag
ebben a helyzetben semmilyen más megoldás nem volt. mobilnete nem volt az illetőnek, mert külföldi, külföldi sim-mel, tehát az email kiesik (főleg, hogy a laptopon sem ovlt éppen net). kábel volt nálunk, csak nem ismerte fel a telefont, és net hiányában nem is tudtunk hozzá letölteni meghajtókat. a laptopon nem volt itunes (minek, ha valaki nem használja ugye), ezért hiába van kábeled mondjuk egy szifonhoz, akkor sem ment volna a rámásolgatás, kivéve ha esetleg jailbreakelve van már.
de egyébként ugyanez igaz a wp7/zune párosra is, azzal sem ment volna ez a dolog...madgie: hát igen, vannak problémás dolgok. mondjuk más üzemmód nekem nem annyira fontos igazából. a mass storage menjen. ha netet akarok megosztani, akkor az megy wifi-n is simán
-
alamuszi
senior tag
Everman :
A másik, ha valaki kényelmesnek találja, a Mac-et. akkor vegye meg. Ha neki ezt a legjobb használni vegye meg. De az, hogy professzionális ne magyarázd. Kérlek mondj egy bármilyen Apple terméket, amit az iparban elismertnek és használnak nagyvállalati szinten. Bármelyiket!
Ne főiskolásokat emlegessd.
Mondjuk Gépipar, Professzionális videótechnika?, Nagyvállalati felhasznállás? Hol használlják az iparban.
És most hagyjuk a 3 fős suftni cégeket, meg az USA felsőoktatását.
-
Everman
addikt
válasz
#16820480 #201 üzenetére
Senki nem mondta, hogy nincsenek helyzetek, mikor jól jönne. Az SD kártya slotra is írtam, hogy semmi gond nincs vele, ha van mögötte funkció. De ilyen esetek ritkán fordulnak elő és ezek is megoldhatók. Az említett példádnál is simán kértem volna, hogy küldje el e-mailbe, mert azért bár vannak eldugott helyek, de mobilnet, ha lassan is ma már mindenhol elérhető, ha nincs a notebookhoz net, akkor a mobilról megosztom és máris van.
Az megint más kérdés, hogy ha elmegyek valahova több napra, akkor kábelt, már csak a töltés miatt is viszek magammal és wifi kapcsolat is kiépíthető a két eszköz között. Szóval nem lett volna teljesen veszett helyzet, de tény, hogy nagyobb hozzáértést, vagy mobilnetet igényelt volna. -
alamuszi
senior tag
Alapvetően kit érdekel, hogy mit böfög egy magát alapvetően is jól lejáratott magyar kereskedő? Hmmm....
A tudatlan fiatalokat átverheted, de aki régebben van az informatikai jereskedelemben, csak nevet rajtad, észrevetted?
"Ha valaki a profizmus miatt vásárol Mac-et, akkor ezzel elismered, hogy maga termék a pro kategóriában van, és általában a professzionális termékek nem olcsók és nem is a kispénzű, besavanyodott lelkivilágú egyetemista számára készülnek (ez mondjuk részemről is ellentmondás, mert az Apple az egyik legnagyobb oktatási beszállító és támogató az USA-ban
)."
Nem profi, hanem konzumer, de a kettő neked ugyanaz, a lényeg hogy el tudd adni másfélszeres áron a terméked igaz?
Nem Professzionális, Konzumer, de mindegy neked mondhat várki bármit, a lényeg hogy eladd a terméked.
A Jó minőség, és a professzionális nem ugyanaz, igaz a azt is jól tudom, hogy a szerencsétlen kereskedő ezt próbálja a hülyegyerekekkel elhitetni, azaz TE, csak éppen aki valóban tudja mi a professzionális, az nem a MAc-re gondol, még nyugaton sem. Az hogy elterjedt a hangtechnikában adott helyen, valamint használlják videóvágáasra is, az nem ugyanaz, mert aki a videót komolyan gondolja nem játszadozik Mac-el, hanem mondjuk Z400-al kezd el foglalkozni (TV2, RTL, Telemedia stb)
Próbálkozz csak de nem megy az üzlet, és ez csak jó, mert a gátlástalan kereskedőt, meg ilyen komolytalan magát szakember kategóriába kategórizálló ULkesh srácokat kielégíti, egy mérnöknek, max a második játékszerre elég.
Na jó fogást szerencsétlenekhez, akiket edetleg megint lehúztok.
(#203) madgie:
Érdekes, hogy a Mac Userek soha nem tudnak olyan eszközt venni, ami kompatibilis lenne bármilyen eszközzel és még a következő generációs Mac- eszközzel sem, ja igen lehet azért, mert mindig más csatlakozóval kerül forgalomba az új Mac eszköz.
Az viszont baromi érdekes, hogy nekem van egy Huawei Joi-om szabványos Micri USB, van egy Sony PRD-650-em hmmm... Szabványos Micro USB. Valszeg venni fogok egy ennél picit modernebb nem apple eszközt, hmmm szinte 100 %- hogy Micro USB lesz a csatlakozója. Van egy Nokia E5 a családban hmmm... Micro USB... A lakótársnőm most cserélte le a telefonját N8-00-ra Hmmm... Micro USB. Ami volt neki C3-00 Hmm micro usb
-
madgie
titán
válasz
alamuszi #194 üzenetére
"Ja hogy ez a felhasználók 90 %-ának kényelmes és megoldható dolog lenne a csatlakoztatás a PC-hez fillérekből."
Ja, az. Három kütyüm van, amihez elvileg a szabvány USB-nél kisebb csatlakozófelülettel bír, mindháromhoz más kábel kell (mini USB, elvileg szabvány micro USB, meg valami más szabványú micro USB a Panasonic fényképezőmhöz). Hát ez marha kényelmes...
sheratan: nekem a ZTE Blade-nél még az "elvileg tuti" drivereire is csak pislog a Win7, pedig az aztán eddig mindent felismert nekem
Mass Storage-ként mondjuk megy, ez előny. -
Everman
addikt
válasz
alamuszi #197 üzenetére
"Valamint amit hirdetsz, baromira nem jön be mert itt nem olyan anyagi helyzetből indulnak a consumerek, mint USA-ban."
No ezt kifejthetnéd, szerinted kit érdekel az Apple-nél, hogy itt kinek, milyen az anyagi helyzete???
New Yorkban több a vásárlójuk, mint kis hazánkban összesen."Van egy kettő elkényeztettt pincsi lány, és pincsi srác, és van a másik fél aki a profizmus miatt vesz Mac-et, de ezek az emberek, nagyon kevesen vannak."
No itt már önellentmondásba keveredtél
Ha valaki a profizmus miatt vásárol Mac-et, akkor ezzel elismered, hogy maga termék a pro kategóriában van, és általában a professzionális termékek nem olcsók és nem is a kispénzű, besavanyodott lelkivilágú egyetemista számára készülnek (ez mondjuk részemről is ellentmondás, mert az Apple az egyik legnagyobb oktatási beszállító és támogató az USA-ban).
" Csak éppen hiába csúcs, ha az ország 90 % , hónapokat/éveket gyűjt egy 120 000 - 180 000 Ft-os notebookra, vagy egy fele ennyibe kerülő számítógépre."
Ez hol érdekli a gyártót? Nem erre a piacra gyártanak.
Ne haragudj, de a szövegedből süt az irigység és frusztráltság, hogy számodra ezek az eszközök anyagilag elérhetetlenek. Ezt őszintén sajnálom, de ettől még nem fog egyetlen gyártó sem olcsóbban árusítani itthon."Ha erre baromira nincs annyi kereslet, mint tőlünk nyugatabbra."
Most elmondtad, hogy kék az ég. Minek írsz olyasmiről, amit mindenki amúgy is tud?
Itt és most egy készülék tudásáról és megjelenéséről beszélgetünk, nem a magyar emberek pénzügyi helyzetéről. Az itthoni keresetekhez képest nem olcsó az iPad, de kategóriájában, a többi gyártó hasonló tudású eszközéhez képest olcsónak számít, ami rendesen meg is bolygatta a piacot. [link] -
#16820480
törölt tag
nem a flémbe akarok belefolyni, csak most eszembe jutott a napokban megesett dolog, amikor a halálba kívántam volna az egész itunes-osx-megkötéses szívást.
egy fellépés próbáján a zeneszerző a javított hanganyagot akarta odaadni azenészeknek, hogy még az este meghallgathassák, és a másnapi főpróbán ne legyen gond vele. mivel a művészek a világ másik végéről jöttek, így egy darab telefon volt náluk a hotelben is, semmi laptop és hasonlók. persze amire át akartuk tenni (Touch HD), az sem ment külön program telepítése nélkül (nem volt internet az öltözőben), és valamiért BT-on sem tudott csatlakozni a laptopra. ezek után fogtam a saját telefonom, rádugtam usb-n (mert meglepő módon ilyen kábel volt éppen kéznél több is), egyből felismerte az Xp mint standard háttértár, felmásoltuk ami kellett, és utána át tudtam küldeni BT-on a másik telefonra.
ha netán éppen szifonja van a zenészeknek, akkor ez úgy lett volna halott ügy, ahogy van (sem mass storage, sem BT obex). szóval nem lehet mondani, hogy haszontalan lenne a funkció. de hozzáteszem, hogy a srác a laptoppal igencsak meglepődött, hogy ilyen simán ment, mert az SGS-e nem képes csak úgy csatlakozni a gépre plusz driver telepítése nélkül...
Új hozzászólás Aktív témák
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Bemutatkozott a Poco X7 és X7 Pro
- ASUS ROG Ally
- 5.1, 7.1 és gamer fejhallgatók
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Vallás
- Windows 11
- NVIDIA GeForce RTX 5070 / 5070 Ti (GB205 / 203)
- Nyaralás topik
- Kínai és egyéb olcsó órák topikja
- További aktív témák...
- GYÖNYÖRŰ iPhone 12 mini 128GB Black -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3328, 94% Akkumulátor
- GYÖNYÖRŰ iPhone 12 mini 128GB Purple -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3326, 94% Akkumulátor
- GYÖNYÖRŰ iPhone 12 mini 128GB Purple -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3327, 94% Akkumulátor
- HIBÁTLAN iPhone 13 mini 128GB Starlight -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3323
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 mini 128GB Red -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3322, 100% Akkumulátor
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 14600KF 32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- HIBÁTLAN iPhone 13 mini 128GB Midnight -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3320
- Bomba ár! HP EliteBook 840 G4 - i5-7GEN I 16GB I 256GB SSD I 14" FHD Touch I Cam I W10 I Garancia!
- Magyarország piacvezető szoftver webáruháza
- PS Plus előfizetések kedvező áron
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest