Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Touch-ko

    őstag

    válasz gaborbp #38 üzenetére

    Pont nem a lenyeg, hogy miben erossebb a haedware..
    Az uj galaxy tab, amiben 2 magos processor van,meg tobb memoria, lassabb, mint az iPad, ami lassan 1 eve kaphato... Mellesleg iPad userkent, nekem egyaltalan nem lassu a mostani sem..
    Tovabba remek pelda a konkurencia arra, hogy sokkal fontosabb, hogy mennyire van jol megirva a software az adott hardware-re. Meg lehet nezni, hogy az iPad hozza a sebesseget, a nala tobb memoriaval, valamint nagyobb processorral rendelkezo konkurencia ellen...

    Kamera: az iPhone4-en osszesen 1 alaklommal hasznaltam facetime-ot... Elso napon hozzajutottam, es mindossze egyszer probaltuk ki...
    Most elkeozelni sem tudom, hogy mi lehet az ami kihasznalja az iPad 2 hardware-et.
    Felbontas: szerintem teljesen jo, persze pixeleket latsz, ha 20 cm-rol nezed a kijelzot... De aki 20 cm-rol hasznalja, az meg is erdemli....

  • Touch-ko

    őstag

    válasz Dotcom #161 üzenetére

    Szerintem minden termeknek vannak fanatikusai:BMW, Honda, a Nokia fanok, anno mindennek lehordtak a konkurenciat, az nem tunt fel senkinek.
    Ugyanugy vannak, akik csak SONY termeket hasznalnak, vannak az android fanboyok,(akik szerint minden Apple termek sz.r. Aztan vannak a windows partiak, akik az osx-et sz.rnak tartjak...
    Szerintem akiket csak ez tart viszza az Apple-tol, az erossen tuloz.
    Hozza kell tenni, hogy a ceg iszonyatosan nagy dolgokat tett le az asztalra.

  • Touch-ko

    őstag

    válasz Ijk #178 üzenetére

    Szerintem a memoria kartya slot a kovetkezo miatt lenne butasag:
    1., az SD kartya slot utan az lenne a baj, hogy nincs CF, MS, es xD kartya slot az oldalan.Tudod mi lenne ennek a vege? Az oldala tele lenne lyukkal...
    Ra akarod kotni a kamerad? Lehet kapni direkt e celra camera connector kit-et, $39-ert.

  • Touch-ko

    őstag

    Raadasul, azert nincs benne szerintem memory card slot, mivel akkor mindenki csereberelne a file-okat egymas iPad-jen, es talan igy is probaljak feken tartani a zenek, filmek illegalisan torteno osztogatasat.. Megveszem az iTunes Store-bol, radobom a kartyara, odaadom a kartyat, es te is felmasolod magadnak... Szerintem ez az egyik oka a BT file kuldesi lehetosegek tiltasanak.

  • Touch-ko

    őstag

    válasz alamuszi #187 üzenetére

    Nem ertelek titeket... Miert kell mindenfele csatlakozo a tabletre szerintetek?
    Szerintem szamotokra az idealis iPad oldala igy nezne ki: 2-3 USB csati, kell egy HDMI, kell egy mini display port, kell egy SD kari olvaso, egy xd, es egy memory stick slot is, hiszen a Sony kamerak azzal bovithetoek... Kell meg termeszetesen a toltonek egy lyuk, kell minimum 2 PS2- es atlakozo, hiszen ha valaki billentyuzetet akar rakotni, es nincs szabadUSB csatija,(mert mind a 3-at hasznalja) akkor ide is tudja dugni. Mindenkepppen kell egy VGA csati is, (ezt olvastam egy masik forumban, hogy hianyoltak ezt is), nemart ha van FW400/800 csati is, hiszen igy megis csak gyorsabb adatatvitelt biztosit, mint az USB, vagy a sima sync cable. Kell egy audio line in-out is, hiszen miert nem lehet egy microphone-t rakotni....

    Komolyan sracok, miert nem lehet valaminek orulni? Sokkal jobb, mint amit a konkurencia arul, raadasul olcssobb is egy csomonal.
    Tovabba a vekony design-ba, megneznem azt a mernokot aki bele tudja varazsolni az amugy is tomott belsobe azt a 2-3 csatlakozot, amit hianyoltok..

  • Touch-ko

    őstag

    válasz alamuszi #194 üzenetére

    'Na persze, meg ne magyarázzátok már, hogyha pl egy micro USB csatlakozót rátesznek, akkor az mekkora hatalmas nagy, és főleg felesleges dolog lenne. Ja hogy ez a felhasználók 90 %-ának kényelmes és megoldható dolog lenne a csatlakoztatás a PC-hez fillérekbő'

    Bocs a kesoi valaszert:)
    Nemtudom lattal-e mar Apple sync cable-t, de az egyik vege ugye a szokasos 30 pin connector, a masik oldalan egy USB dugo talalhato. Egy USB vegzodes minden szamitogepen van. A 'madzagot' az Apple a termekeihez adja, tehat neked nem kell kulon megvasarolni, ergo tudod hasznalni a PC-del. Eloszor gondold vegig..
    A masik, hogy kapasbol tudnek 5-6 ceget felsorolni aki premium kategorias kiegeszitoket arul iPod-hoz, illetve egyeb iOS eszkozokhoz, amik szinten a fennt emlitett kabellel mukodnek. Veszel mondjuk egy JBl On Time-ot, cirka 55k, es nehany honap mulva megvaltozik a csatlakozo, mert ugye TE meg par user hianyolja a micro USB-t... Tehat nem tudod hasznalni, a bolt a penzt nem adja vissza, miert is adna?
    Jogos lenne a reklamaciod?
    Mellesleg tobb ceg foglalkozik vele, szerinted mekkora bevetel visszaesest produkalna az Apple- nek ez a kis huzasa a kiegeszitot gyarto cegeknek?

    Megkerdeznem, hogy milyen Apple termeket hasznaltal mar, ha azt sem tudod, hogy USB csatlakozoja van a sync cable-nek....
    Esetleg tapasztalat nelkul szedted ossze eme remek kommented??

  • Touch-ko

    őstag

    válasz alamuszi #269 üzenetére

    Szep felsorolas, de a vegen irtad

    "Valamint a megboldogult Apple korszakból, amikor valóban volt értelme a magas árnak, egy MacBook Pro-t."

    Par sorral lejjebb meg azt irtad, hogy draga...-erdekes.

    A magas aru kiegeszitok valoban nem a magyar atlagkeresethez vannak bearazva, de elsosorban errol nem az Apple tehet, illetve a kiegeszitoket gyarto cegek. Szerintem az Apple nem tehet arrol, hogy az Afa nem 10% koruli Magyarorszagon, es a Huf-Eur arfolyamot sem o szabja meg.

    A Mac minihez azert nem jar semmi, mert sokaknak biztos volt a Mini elott is gepuk, ami ugye kompatibilis a tobbi periferiaval. Nekem is volt Mac Mini-m, (2007 late) es meg anno egy CRT monitorral hasznaltam. A hozzavalo atalakitot, kemeny 2500,- ert vettem.

    "Bezzeg mennyivel nagyobb baromság lenne az, hogy van 3 - 4 eszközöd (2.5" külső hdd, Telefon, Tablet, szabványos USB töltő), és ezeket mindet ki tudod szolgálni 1 vagy kettő 500 Ft-os kábellel."

    Sync cable: nem ertem a felhaborodasodat, mivel ha veszel iPhone-t, iPod-ot, vagy esetleg iPad-et, mindengyikhez jar kabel, aminek a vegzodese ugye USB. Tehat a 3 device kompatibilis egymassal. Jelenleg hasznalok egy 1st gen. IPod nano adatkabelt is(2006), a gephez, a tobbivel toltom az eszkozoket, tehat 5 eves kabellel szoktam szinkronizalni az iCuccaimat.

    Egy sima kabel?
    Nemtudom mire gondolsz, de atlagosan nezve, egy kabel 5-6,000ft. Draga? Akkor meg tudod venni mashol is.
    De semmikeppen sem 10,000...

Új hozzászólás Aktív témák