- Honor Magic8 Pro - bevált recept kölcsönvett hozzávalókkal
- Fotók, videók mobillal
- One mobilszolgáltatások
- Poco X8 Pro Max - nem kell ide sem bank, sem akkubank
- Okosóra és okoskiegészítő topik
- iPhone topik
- Nem kicsi teleppel jöhet a Vivo X Fold6
- Xiaomi 13 - felnőni nehéz
- Samsung Galaxy S25 - végre van kicsi!
- Google Pixel topik
-
4950 - 4801
4950 - 4801 4800 - 4701 4700 - 4601 4600 - 4501 4500 - 4401 4400 - 4301 4300 - 4201 4200 - 4101 4100 - 4001 4000 - 3901 3900 - 3801 3800 - 3701 3700 - 3601 3600 - 3501 3500 - 3401 3400 - 3301 3300 - 3201 3200 - 3101 3100 - 3001 3000 - 2901 2900 - 2801 2800 - 2701 2700 - 2601 2600 - 2501 2500 - 2401 2400 - 2301 2300 - 2201 2200 - 2101 2100 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
Mobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
vacs
veterán
Google szerint:
Beállítások (Options) -> Lejátszás (Playback) -> jobb oldalon a Hiba jelentése, ha a renderelés sikertelen (Report which pins fail to render) jelölőnégyzetet vedd ki belőle a pipátKikapcsoltam és azóta jó, köszi szépen.
Kerestem google-be, de én nem találtam. -
Dragon3000
nagyúr
Sziasztok.
MPC-BE kérdés, talán maradhat.
Ha a hangszóró nincs bekapcsolva és így indítok videót, akkor egy felugró ablakban minden indításkor kiírja a képen látható üzenetet, és csak akkor megy a videó, ha ezt bezárom (ha a hangszóró be van kapcsolva, akkor nincs ilyen üzenet).
Hol lehet ezt kikapcsolni (beállásokban Én nem találtam)?
Google szerint:
Beállítások (Options) -> Lejátszás (Playback) -> jobb oldalon a Hiba jelentése, ha a renderelés sikertelen (Report which pins fail to render) jelölőnégyzetet vedd ki belőle a pipát -
vacs
veterán
Sziasztok.
MPC-BE kérdés, talán maradhat.
Ha a hangszóró nincs bekapcsolva és így indítok videót, akkor egy felugró ablakban minden indításkor kiírja a képen látható üzenetet, és csak akkor megy a videó, ha ezt bezárom (ha a hangszóró be van kapcsolva, akkor nincs ilyen üzenet).
Hol lehet ezt kikapcsolni (beállásokban Én nem találtam)?
-
tibaimp
nagyúr
Gondolom a két lejátszó más kodeket használ, állítsd be ugyanazt az mpc-hc esetében is és úgy nézd meg.
Mondjuk az lehet, nem is néztem, csak letöltöttem az újat és rá is indítottam a filmet próbából.
-
Dragon3000
nagyúr
-
tibaimp
nagyúr
-
Raidon
őstag
Most néztem a Windows Microsoft Store is leszedett mindenféle codecet. Töröltem mindent. Most kikapcsoltam a hardveres gyorsítást megnézem most milyen lesz.
Tuti valami hardveres gond lehet. Youtube meg játék minden jó... Ráadásul gépcsere után friss telepítés után csinálja ezt a hülyeséget... -
Urzu_7
aktív tag
Hát még VLC-vel megnézheted, de ha ott is beakad akkor vagy a fájl sérült meg, vagy valami hardveres baj lehet. Így látatlanba nehéz, esetleg mediainfo meg naplófájlok után talán többet tudunk.
-
Raidon
őstag
-
aok1
aktív tag
-
aok1
aktív tag
Valamikor régebben emlékszem rá, hogy leállt az Mpc-hc fejlesztése. Ugyanaz a fejlesztő csapat van mögötte, mint régen, vagy más fejlesztők vitték tovább a projektet?
-
Raidon
őstag
Úgy néz ki ez eddig bevált. Jó kérdés, hogy más rendszernél, friss telepítésnél mi akad össze.
Én valami driverre tippeltem volna. :S Mindenesetre érdekes a dolog, hogy most ez a sima nem csinálja... -
Urzu_7
aktív tag
-
Raidon
őstag
-
Urzu_7
aktív tag
Sziasztok! Olyan gondom van, hogy K-lite full packot leszedtem felraktam, de...!
Bármilyen lejátszásnál film, sorozat random megfagy pár másodprecre majd megy tovább mintha mi sem történt volna...
Adatlapomon lévő konfignál. Korábbi gépen X570, 5800X DDR4- ott nem volt semmi hiba.
Merevlemez hibátlan, friss telepítés.Köszi ha van valakinek valami ötlete.
K-lite-ot letörlöd mert felesleges, MPC-be be van építve LAV szűrők meg dekóderek meg minden ami kellhet. Valószínűleg összeakad valami valamivel.
-
Raidon
őstag
Sziasztok! Olyan gondom van, hogy K-lite full packot leszedtem felraktam, de...!
Bármilyen lejátszásnál film, sorozat random megfagy pár másodprecre majd megy tovább mintha mi sem történt volna...
Adatlapomon lévő konfignál. Korábbi gépen X570, 5800X DDR4- ott nem volt semmi hiba.
Merevlemez hibátlan, friss telepítés.Köszi ha van valakinek valami ötlete.
-
Urzu_7
aktív tag
Vannak itt ilyen plusz beállításai azokat próbálgasd.
Én megadtam neki az exe-t is hátha baja lenne.
-
zolikaDB
veterán
Sziasztok!
Feltettem a MPC-HC.2.6.1 verziót.
A yt-dlp.exe kiegészítőt akarnám használni.
Azt mondja, tegyem a telepítési mappába:
És ott is van:
De nem hajlandó megnyitni semmilyen youtube linket...
Mit rontottam el? -
Lauda
titán
Mpc-be esetén hogy lehet a képernyőre kitenni az időinfót? Tehát mikor például belepörgetek, mutassa a képernyőn hol jár időben a film, majd a pörgetés után eltűnik. Mpc-hc ezt alapból csinálja, mpc-be beállítasaiban nem találtam meg.

szerk:: megtaláltam, osd menüpont alatt keresési idő.
-
Khaosz55
addikt
Örülök neki. Sokaknak mondtam, hogy szerintem a legjobb interpolációs program. Bug nélküli rengeteg beállítási lehetőségel személyre szabható. Én a projektorhoz használom nincs benne interpoláció.
Korrábbi projektoromba volt és a TV-ben is van, de az SVP lényegesen jobb. Persze csak PC-ről lehet használni. -
Tom5
addikt
Na és az, hogy bug nélkül megy MPC-al úgy hogy insatallal beállít mindent...
Kíváncsiságból, default vagy user beállítással használod?
Ha user beállítással akkor melyik mozgás kisimítás jött be végül ? Ahogy fent linkeltem nekem a 1.5m less artifacts. Megmarad a mozis hatás és nem vasalja ki teljesen a képet, viszont a 24hz remegés lényegesen csökken.
Feltételezem 120Hz esetén még jobb lesz 1.5m less artifcts-al úgy hogy megmarad a mozis hatás.Nem volt sok időm. Defaultban csak a hz-et változtattam. Mélylélektanba nem mentem még bele. Talán majd hétvégén.
De már ennyi is jelentős élményfaktort adott. -
Khaosz55
addikt
Na és az, hogy bug nélkül megy MPC-al úgy hogy insatallal beállít mindent...
Kíváncsiságból, default vagy user beállítással használod?
Ha user beállítással akkor melyik mozgás kisimítás jött be végül ? Ahogy fent linkeltem nekem a 1.5m less artifacts. Megmarad a mozis hatás és nem vasalja ki teljesen a képet, viszont a 24hz remegés lényegesen csökken.
Feltételezem 120Hz esetén még jobb lesz 1.5m less artifcts-al úgy hogy megmarad a mozis hatás. -
Tom5
addikt
Tegnap kipróbáltam tökéletesen működik.
Még a 120 fps-is.
Köszönöm a segítséget. -
Khaosz55
addikt
-
Tom5
addikt
Nem tudom melyikre gondolsz én ezt használom [SVP] . Paraméterizálva nagyon jó artifact mentes eredményt lehet elérni. Próbáltam pár félét, de ez működi tökéletesen MPC-HC-vel nekem még a madvr is megy közben. Szépen be lehet állítni hogy mennyire vasalja ki a képet, nagyon vagy mozis hatású (enyhe remegéssel) legyen, ez egyéni izlés kérdése. Javaslom hogy ne a default beállításon használd az eléggé artifactol.
Illetve azt hiszem hogy örök licence díj ilyen 20 dollár ha jól emlékszem. Szerintem megéri, még ha jól tudom a YT videókat is felkonvertálja.
Nem kell megijedni nem kell hozzá böszme VGA simán vissza lehet venni a paraméterekből. Nekem 4080-nál 10%-ot zabál el 4K HDR 24 to 60 FPS esetén.
Nvidia optical flowt- ne kapcsold be, nagyon artifactol.
Mozgás kisimításért a "Frame interpolation mode felel".
Szuper, köszönöm! Megnézem és tesztelem!
-
Khaosz55
addikt
Nem tudom melyikre gondolsz én ezt használom [SVP] . Paraméterizálva nagyon jó artifact mentes eredményt lehet elérni. Próbáltam pár félét, de ez működi tökéletesen MPC-HC-vel nekem még a madvr is megy közben. Szépen be lehet állítni hogy mennyire vasalja ki a képet, nagyon vagy mozis hatású (enyhe remegéssel) legyen, ez egyéni izlés kérdése. Javaslom hogy ne a default beállításon használd az eléggé artifactol.
Illetve azt hiszem hogy örök licence díj ilyen 20 dollár ha jól emlékszem. Szerintem megéri, még ha jól tudom a YT videókat is felkonvertálja.
Nem kell megijedni nem kell hozzá böszme VGA simán vissza lehet venni a paraméterekből. Nekem 4080-nál 10%-ot zabál el 4K HDR 24 to 60 FPS esetén.
Nvidia optical flowt- ne kapcsold be, nagyon artifactol.
Mozgás kisimításért a "Frame interpolation mode felel".
-
Tom5
addikt
Sziasztok.
Jó pár éve volt egy kodek amivel a videó fps-ét lehetett növelni. Például be tudtam állítani h lejátszáskor 60fps (ha fps nek nevezzük ez esetben) ben játsza le a filmet. Persze hardver erőforrás kellett hozzá de működött. Létezik ez még?
-
tibaimp
nagyúr
Szia!
Köszönöm a beállításaid! Sikerült odáig eljutnom, hogy már kb. 20 fps-t tud.
Nagyon vicces amúgy, hogy a régi M1 iPad-em gyorsabban kódolja át a szerkesztett videókat, mint a Win laptop DaVincivel vagy Premier Proval - és úgy általában minden ilyen grafikus dolog szánalmasan optimalizálatlan ezen a rendszeren. Igaz, 2025 végén is még ott tartunk, hogy ha megfogok egy fájlmásolós ablakot, az addig megfagy, amíg el nem engedem. Vagy hogy egy nem létező drive miatt képes egy percig is mindent hullára fagyasztani, míg nem jön a megváltó timeout... na de ez már más téma.@tibaimp
Azt is leszedtem, valóban folyékonyabb alapból, de néhány sec után az is lagzik.Ez érdekes, na ilyennel még nem találkoztam.
-
Kapanyél
őstag
Szia!
Köszönöm a beállításaid! Sikerült odáig eljutnom, hogy már kb. 20 fps-t tud.
Nagyon vicces amúgy, hogy a régi M1 iPad-em gyorsabban kódolja át a szerkesztett videókat, mint a Win laptop DaVincivel vagy Premier Proval - és úgy általában minden ilyen grafikus dolog szánalmasan optimalizálatlan ezen a rendszeren. Igaz, 2025 végén is még ott tartunk, hogy ha megfogok egy fájlmásolós ablakot, az addig megfagy, amíg el nem engedem. Vagy hogy egy nem létező drive miatt képes egy percig is mindent hullára fagyasztani, míg nem jön a megváltó timeout... na de ez már más téma.@tibaimp
Azt is leszedtem, valóban folyékonyabb alapból, de néhány sec után az is lagzik. -
tibaimp
nagyúr
Üdv,
biztosan én leszek az N+1. ilyen nyomorult, de évek óta használom ezt a playert és valamiért ragaszkodok hozzá, de kiborít teljesen, hogy a GoPro 4k60 videóimat képtelen lejátszani. Szerintem az összes videót és tutorialt megnéztem már, mindegyik ugyanazokat a szar beállításokat ajánlja, mégis rettenetesen akadozik minden clip.
A gép tuti elég kell legyen (i9-RTX3080), a kijelző is HDR 4k. Mad VR-re állva, bármelyik felskálázó algoritmust választva is egy kudarc. Gyűlölöm a VLC-t, előbb dobom a kukába ezt a laptopot és veszek helyette egy MB Air-t, mert még a 14-es iPhone-om is simán játssza ezeket a videókat.
Van valami trükk, varázslat, bármi, amivel normálisan lehet Win11 alatt 4k videókat nézni, vagy felejtsem el a platformmal együtt?Próbáld meg a MPC-BE-t mert nálam minden állítgatás nélkül lejátszik kb. mindent. Max a file formátumot kell neki megadni, alapértelmezetté tenni.
-
Urzu_7
aktív tag
Üdv,
biztosan én leszek az N+1. ilyen nyomorult, de évek óta használom ezt a playert és valamiért ragaszkodok hozzá, de kiborít teljesen, hogy a GoPro 4k60 videóimat képtelen lejátszani. Szerintem az összes videót és tutorialt megnéztem már, mindegyik ugyanazokat a szar beállításokat ajánlja, mégis rettenetesen akadozik minden clip.
A gép tuti elég kell legyen (i9-RTX3080), a kijelző is HDR 4k. Mad VR-re állva, bármelyik felskálázó algoritmust választva is egy kudarc. Gyűlölöm a VLC-t, előbb dobom a kukába ezt a laptopot és veszek helyette egy MB Air-t, mert még a 14-es iPhone-om is simán játssza ezeket a videókat.
Van valami trükk, varázslat, bármi, amivel normálisan lehet Win11 alatt 4k videókat nézni, vagy felejtsem el a platformmal együtt?Madvr elég sok beállítást kínál de teljesen felesleges mert csak felskálázásra használjuk. Jelenleg a legjobb és leggyorsabb ha MPC video renderert használsz. HDR beállításokkal játszhadozhatsz.
-
Kapanyél
őstag
Üdv,
biztosan én leszek az N+1. ilyen nyomorult, de évek óta használom ezt a playert és valamiért ragaszkodok hozzá, de kiborít teljesen, hogy a GoPro 4k60 videóimat képtelen lejátszani. Szerintem az összes videót és tutorialt megnéztem már, mindegyik ugyanazokat a szar beállításokat ajánlja, mégis rettenetesen akadozik minden clip.
A gép tuti elég kell legyen (i9-RTX3080), a kijelző is HDR 4k. Mad VR-re állva, bármelyik felskálázó algoritmust választva is egy kudarc. Gyűlölöm a VLC-t, előbb dobom a kukába ezt a laptopot és veszek helyette egy MB Air-t, mert még a 14-es iPhone-om is simán játssza ezeket a videókat.
Van valami trükk, varázslat, bármi, amivel normálisan lehet Win11 alatt 4k videókat nézni, vagy felejtsem el a platformmal együtt? -
hampidampi
őstag
View/Options/Playback/Output/Audio Renderer. itt válszd az "MPC Audio Renderer"-t. A program újraindítása után már jó lesz.
-
tylerddd
veterán
Üdv! Be lehet-e állítani valahogy, hogy amikor gyorsítva nézek egy videót, akkor ne chipmunk hangja legyen a beszélőnek, hanem mint pl. a VLC-nél, a normál hangmagassággal beszéljen, csak gyorsabban?! Köszi!
-
Viktor77
titán
Ugyan HDR-es a monitorom (bár a 400-at nem igazán hívnám annak), de nem tetszik amit ebben a módban produkál, így nem használom.
-
tibaimp
nagyúr
Inkább azért van, mert nem hdr képes a megjelenítője és nincs jól beállítva a lejátszóban használt kodek, a BE-vel azért jó, mert az általa használd kodek jól van beállítva. A videó dv/hdr, a képen látszik is, hogy hdr menne, mivel dv-ben lilás/zöldes lenne a kép.
Ennyire nem értek hozzá, bocsi.

Pár éve én is ezzel a problémával szembesültem, abban totál igazad van, hogy egy "sima" monitorom van nekem is, gondolom Viktor77 kollégának is, és ez volt a megoldás!
-
Dragon3000
nagyúr
Inkább azért van, mert nem hdr képes a megjelenítője és nincs jól beállítva a lejátszóban használt kodek, a BE-vel azért jó, mert az általa használd kodek jól van beállítva. A videó dv/hdr, a képen látszik is, hogy hdr menne, mivel dv-ben lilás/zöldes lenne a kép.
-
Viktor77
titán
-
tibaimp
nagyúr
Sziasztok!
Kis help kéne.
Berakok egy képet, remélem látszik a különbség. Az egyik kép DV-ös a másik nem. A DV-ös fakó, a másik színesebb, élettelibb. Ez a DV miatt van, vagy a 264/265 kódolás miatt?
A monitorom 1440-es, de emiatt 1080-as filmeket kell letöltenem, mert azokból még van DV nélküli, csak ez ugye nem néz ki olyan jól.
Lehet ezzel valamit kezdeni?
[link]Én úgy tudom, hogy a Dolby Vision miatt van, igen!
Viszont, én ez miatt használom az MPC-BE-t, mert ez nálam mindenféle beállítás nélkül, szépen játssza a DV filmeket is. -
Viktor77
titán
Sziasztok!
Kis help kéne.
Berakok egy képet, remélem látszik a különbség. Az egyik kép DV-ös a másik nem. A DV-ös fakó, a másik színesebb, élettelibb. Ez a DV miatt van, vagy a 264/265 kódolás miatt?
A monitorom 1440-es, de emiatt 1080-as filmeket kell letöltenem, mert azokból még van DV nélküli, csak ez ugye nem néz ki olyan jól.
Lehet ezzel valamit kezdeni?
[link] -
mmdms
addikt
Van az mpc-ben is sötét mód.
Kicsit felrevezeto lehet ez, , be kell zarni a progit a tema aktivalasahoz, eloszor en is csak neztem h miert nem alkalmazza
-
Dragon3000
nagyúr
Van az mpc-ben is sötét mód.
-
janakbacsi
őstag
-
zümzümm
senior tag
-
tibaimp
nagyúr
mpc-hc lejátszóval indított mkv kiterjesztésű fájl hangja recseg. nem mindegyiké. mi lehet a megoldás a problémára? másik gépen nincs ilyen probléma.
Van valamilyen hang codec beállítva?
-
tibaimp
nagyúr
Használj MPC-BE-t az eleve fekete.
-
zümzümm
senior tag
Sziasztok,
A lejátszó fejlécének fehér színét át lehet állítani feketére? Kerestem a beállításokban de nem találtam.
Nem akarom mindig teljes képernyő módban használni, és olyankor ott virít alul-felül a fehér sáv, amt feketére szeretnék állítani. -
janakbacsi
őstag
mpc-hc lejátszóval indított mkv kiterjesztésű fájl hangja recseg. nem mindegyiké. mi lehet a megoldás a problémára? másik gépen nincs ilyen probléma.
-
tibaimp
nagyúr
Innen elveszett pár hasznos hsz
(de a lényeg, hogy az oldalcsalád már megy) -
tibaimp
nagyúr
Az 1.8.5 verziót szedtem le, hogy megnézzem a beállításait.
Igen, közben én is leszedtem, azt a verziót. Köszi

-
Dragon3000
nagyúr
-
tibaimp
nagyúr
Gondolom frissebb verziót szedtem le, mert nekem több érték is van itt:
Az lehet én még az 1.5.5 használom.
-
Dragon3000
nagyúr
-
tibaimp
nagyúr
Beállítások/Lejátszó és itt jobb oldalt az Előzmények részen van olyan, hogy fájlpozíció megjegyzése, ezt jelöld ki és megjegyzi, hogy hol tartottál. Ha ugyanúgy működik, mint MPC esetében, akkor a beállított értékig megjegyzi még újraindítás után is, felette a két érték fog erre vonatkozni.
Nagy köszönet
, valóban itt van és működik, bepipáltam mindent:
-
Dragon3000
nagyúr
Beállítások/Lejátszó és itt jobb oldalt az Előzmények részen van olyan, hogy fájlpozíció megjegyzése, ezt jelöld ki és megjegyzi, hogy hol tartottál. Ha ugyanúgy működik, mint MPC esetében, akkor a beállított értékig megjegyzi még újraindítás után is, felette a két érték fog erre vonatkozni.
-
tibaimp
nagyúr
Üdvözlet!
MPC-BE-t használok már jó ideje. Az lenne a kérdésem, hogy valahogy meg lehet vele jegyeztetni, hogy egy adott filmben hol tartottam, meddig történt a lejátszás, és onnan folytatni akár Win újraindítás után is?
-
Lauda
titán
-
Teal'C
veterán
-
Teal'C
veterán
Sziasztok
Lenne egy kérdésem, sok videón 2 hangsáv van és hiába írom be hogy alapértelmezett hun akkor is a második lesz automatikusan mert az AC3 a magyar meg csak mp3.
Van erre megoldás?
-
Thrawn
félisten
-
VGYke
addikt
Sziasztok! Eltüntettem a felső "navigációs sávot.
Most ilyen (tehátnincs):
Hogy a bánatba tudom visszakapcsolni, mert kb. felrobbanok,csak nem lehet ez annyira bonyolult, de nem jövök rá! -
vg
veterán
-
vg
veterán
-
VGYke
addikt
"Ha ráteszed a beépített élesítőt...."
Hogyan kell? -
zümzümm
senior tag
CTRL+O vagy Fájl Megnyitása és ott lesz két opció. A felsőnél nyisd meg a videót, az alsónál a szinkront. Ha stimmelnek az időzítések akkor kész. Ha nem akkor az hangsávot tudod tologatni a Beállítások>Belső szűrők>Audió-váltó>Eltolás (ms) résznél vagy állítasz be egy gyorsgombot rá (905 és 906 az ID-je)
Ha menet közben össze-vissza ugrál akkor sajnos vágni, szerkeszteni kell.
-
mmdms
addikt
-
Wasp91
aktív tag
Mint valami 90es évekbeli játék textúrái közelről.
-
vg
veterán
Ha más lejátszóval próbálod? vlc vagy mpc-be?
-
mmdms
addikt
Előfordulhat, de eddig miért volt jó?
Azért néz ki így mert már mindent visszaállítottam alapra. Amúgy csalóka mert megállítva ilyen homályos csak.
Lőttem telcsivel egy képet, én ezt látom a TV-n:
Ez se igy nez ki csak kicsit vilagositottam rajta h konnyebben lathato legyen. -
vg
veterán
Szerintem az a color banding, olyan az anyag eleve, nem? Én nekem inkább az a kérdésem, h nem zavar, hogy ilyen homályos a kép? Ha ráteszed a beépített élesítőt soha többet nem akarsz nélküle nézni semmit. Olyan tű éles lesz a 1080, mintha 4k lenne. Én azért is imádom ezt a lejátszót.
-
mmdms
addikt
Telon nezve nem latszik a hiba, szuper.
-
mmdms
addikt
Sziasztok!
Pár napja nem tudom mi történt de minden filmbe fekete artifactok vannak a nagyon sötét helyeken, és nem sikerül visszavarázsolni. Nagyon zavaró és élvezhetetlen így filmet nézni, tudnátok valami tanácsot adni hogy szüntessem meg?
-
Urzu_7
aktív tag
CTRL+O vagy Fájl Megnyitása és ott lesz két opció. A felsőnél nyisd meg a videót, az alsónál a szinkront. Ha stimmelnek az időzítések akkor kész. Ha nem akkor az hangsávot tudod tologatni a Beállítások>Belső szűrők>Audió-váltó>Eltolás (ms) résznél vagy állítasz be egy gyorsgombot rá (905 és 906 az ID-je)
Ha menet közben össze-vissza ugrál akkor sajnos vágni, szerkeszteni kell.
-
zümzümm
senior tag
Sziasztok,
Valahogy megoldható, hogy egy film régi/eredeti szinkronját beillesszem az újraszinkronizált képileg sokkal jobb minőségű verzióba? -
makoss
veterán
-
vg
veterán
-
vg
veterán
sztem 100%, h a truemotion be van kapcsolva. a hdmi beállítást kell átállítani PC-re a tv-n. van egy küldön app rá gyárilag, de ahogy látom mindegy, mert te még mindig windowsba keresed a megoldást
-
makoss
veterán
-
makoss
veterán
-
vg
veterán
Üdv!
Kb 2 hete vettem LG Oled tévét, nem tudom mi állíthatódott el, de a 30 fps alatti 23.976 fps videók érezhetően szaggatnak. Milyen beállítás, szoftver kell ehhez, hogy kevésbé szaggassanak ezek a videók?
Videólejátszáshoz Potplayert használok, de ugyanúgy szaggat a többi lejátszókon is, így az MPC-HC lejátszónál is.
Windows 10 pro 64 bites oprendszert használok.tedd át a hdmi-t PC-re a tv-n, kapcsolj ki minden javító dolgot a tv-n
-
makoss
veterán
Üdv!
Kb 2 hete vettem LG Oled tévét, nem tudom mi állíthatódott el, de a 30 fps alatti 23.976 fps videók érezhetően szaggatnak. Milyen beállítás, szoftver kell ehhez, hogy kevésbé szaggassanak ezek a videók?
Videólejátszáshoz Potplayert használok, de ugyanúgy szaggat a többi lejátszókon is, így az MPC-HC lejátszónál is.
Windows 10 pro 64 bites oprendszert használok. -
Pityu.
nagyúr
Azt átállíthatod MPC Video Renderer-re, annyira nem kell erős gép hozzá és több beállításod is lesz. Nem hinném, hogy a problémát megoldaná mondjuk.
Nem tudom állítottál-e bármit is VLC-ben, de ekkora különbségnek tényleg nem kéne lennie, hacsak nem a GPU vagy Windows állítgat valamit amit csak az egyik program érzékel
Nem igazán állítgattam semmit sem.
-
Urzu_7
aktív tag
Azt átállíthatod MPC Video Renderer-re, annyira nem kell erős gép hozzá és több beállításod is lesz. Nem hinném, hogy a problémát megoldaná mondjuk.
Nem tudom állítottál-e bármit is VLC-ben, de ekkora különbségnek tényleg nem kéne lennie, hacsak nem a GPU vagy Windows állítgat valamit amit csak az egyik program érzékel
-
Pityu.
nagyúr
-
Urzu_7
aktív tag
-
Pityu.
nagyúr
-
Urzu_7
aktív tag
Lehet, de jó lenne tudni milyen renderert használsz mert lehet az van elállítva vagy szimplán rosszul ismeri fel a színprofilt amit meg ugye jelezni kéne.
Amúgy itt:
-
Pityu.
nagyúr
Sziasztok nekem az MPC-HC 2.3.9 van fent de már egy ideje észrevettem,hogy kicsit olyan ködösebb a film rajta vagyis,hogy a színek kicsit tompábbak haloványabbak mint a VLC lejátszóban.Ezt lehet valahogy állítani?
-
patroly61
tag
Érdeked dolgokat tud produkálni ez a lejátszó. Feltettem a legújabbat mert a régi nem akarta a feliratokat megjeleníteni. Ma elindítok egy uhd filmet iso-ból a pc hdmi-vel avr-en keresztül tv-be atmos hangsáv kiválaszt a lejátszóban az avr mégis pcm-et ír kiválsztom a másik dd hangot az is pcm az avr-en.
Beraktam egy másik filmet mkv formátum ott minden hangsáv megfelelő visszarakom az előző filmet és ott is megjelenik az atmos és a dd+ is. A két film lejátszása közben nem állítottam el semmit lejátszás közben a mpc hc mindig jól írta ki a kiválasztott hangsávot. -
#88171395
törölt tag
https://livepush.io/mp4-player/index.html
ezen kódolású a streamet az MPC-HC is lejátsza nem csak a böngésző...stb.
-
Urzu_7
aktív tag
Beállítások>Lejátszó>Fájlpozíció megjegyzése
Options>Playback>Remember File positionHaladóban meg a remember-rel kezdődő részekben jobban testreszabhatod.
-
zümzümm
senior tag
Sziasztok,
Hol találom azt a beállítást, amivel ugyan ott kezdi lejátszani a filmet, mint ahol a legutóbbi bezárásnál? Átnyálaztam a menüt de nem találtam.
-
vg
veterán
Elkezdtem ezt használni ezt a mpc-be64 helyett, mert ebben van sharpen shader. Hát basszus, hihetetlen.

-
Atomgeszi
nagyúr

hát igen. Sajnos még mindig nem teljes.
-
Fire/SOUL/CD
félisten
-
Atomgeszi
nagyúr
Vajon van arra esély, hogy az MPCHC-ben valaha is meglesz a normális Dolby Vision támogatás?
-
karpetya87
csendes tag
Sziasztok,
Segítséget kérnék. Biztos sokszor előjött már, de nem tudom visszakeresni. MPC-HC-n beállítva a 24p lejátszás fullscreen módban, elindítom a filmet, a TV átváltja a frekit (1080/24p kiírva), de sajnos sokszor nincs kép, csak hang. MPC video renderer-el is, meg a másikkal ami az alapértelmezettje (sajnos nem jut eszembe most a neve), azzal is fennáll. Mi ennek az oka és mi a megoldás ha van? VGA driverrel nem hiszem hogy gond lenne, mert pl. a KODI használata mellett nincs ilyen probléma. Csak az MPC-n egyszerűbb váltani hangsávot, feliratot stb., összességében kényelmesebb használni. MPC-BE-nél is megvan ez a bug? Vagy másik video renderelőt kéne kipróbálni (melyiket)? -
Hege1234
addikt
Várj egy kicsit, rosszat töltöttem le, nem a BE-t szedtem le...

okés köszi

írok is nekik -
Fire/SOUL/CD
félisten
Várj egy kicsit, rosszat töltöttem le, nem a BE-t szedtem le...

-
Hege1234
addikt
Ugye ilyenkor Én csak azt látom, hogy amikor letöltöm a meghajtómra, ott mikor jött/jön létre, de ezt jól mutatja.
okés, akkor felrakom a HC változatot, hogy nálam az mit mutat majd
vagy ez csak a sima média player classic?
-
Fire/SOUL/CD
félisten
Ugye ilyenkor Én csak azt látom, hogy amikor letöltöm a meghajtómra, ott mikor jött/jön létre, de ezt jól mutatja.
-
Hege1234
addikt
Akkor -csak hogy szinkronban maradjunk-, privátban adj egy linket egy videóhoz, letöltöm, feltelepítem a legújabb MPC-BE-t és ránézek...
rendben, köszi!
-
Fire/SOUL/CD
félisten
Akkor -csak hogy szinkronban maradjunk-, privátban adj egy linket egy videóhoz, letöltöm, feltelepítem a legújabb MPC-BE-t és ránézek...
-
Hege1234
addikt
Ez igen fura... A linkelt képeden, olyan, mintha nem is az AVI időbélyegzőjét nézné, hanem az NFO fájl időbélyegzőjét...
olvasgattam külföldi oldalakon, hogy a lejátszott videó > Tulajdonságok
az végülis honnan szedi össze az adatot, de nem találtam róla semmit..neked van esetleg MPC-BE?
rá tudnál nézni, hogy nálad mit mutat egy random videóra?
-
Fire/SOUL/CD
félisten
Ez igen fura... A linkelt képeden, olyan, mintha nem is az AVI időbélyegzőjét nézné, hanem az NFO fájl időbélyegzőjét...
-
Hege1234
addikt
Ez csak tipp, de másra nem tudok gondolni.
Lehet, hogy az MPC a video infoblokkjából (itt is vannak ilyen ID-k) veszi a létrehozás dátumát, és az van elkettyintve, azaz az a progi a ludas, ami a video-t létrehozta. Ez viszont csak akkor igaz, ha az MPC nem az összes videó esetében jelezi rosszul a létrehozás dátumát.sajnos mindenhol 2 óra minuszba van
egy letöltött videó esetén is és egy mkvmerge/mkvtoolnix gui-val létrehozott fájlnál is
vagy pl. ennél a régi avi fájlnál:
[kép] -
Fire/SOUL/CD
félisten
Ez csak tipp, de másra nem tudok gondolni.
Lehet, hogy az MPC a video infoblokkjából (itt is vannak ilyen ID-k) veszi a létrehozás dátumát, és az van elkettyintve, azaz az a progi a ludas, ami a video-t létrehozta. Ez viszont csak akkor igaz, ha az MPC nem az összes videó esetében jelezi rosszul a létrehozás dátumát. -
Hege1234
addikt
Intézőben jó a létrehozás dátuma? (jobb egér a fájlon/tulajdonságok/általános fül)
-
Fire/SOUL/CD
félisten
sziasztok! (MPC-BE)
azt esetleg lehet tudni, hogy miért van 2 órával előbbre a Készült:
dátum?
egy lejátszott videó közben a Tulajdonságokra menve jön be
a beállításokba semmi infót nem találtam ami arra utalna, hogy 2 órás eltérésnek kellene lenni
gondoltam valami időzónás beállítás van, de nincs..Intézőben jó a létrehozás dátuma? (jobb egér a fájlon/tulajdonságok/általános fül)
-
Hege1234
addikt
sziasztok! (MPC-BE)
azt esetleg lehet tudni, hogy miért van 2 órával előbbre a Készült:
dátum?
egy lejátszott videó közben a Tulajdonságokra menve jön be
a beállításokba semmi infót nem találtam ami arra utalna, hogy 2 órás eltérésnek kellene lenni
gondoltam valami időzónás beállítás van, de nincs.. -
boygabi_
aktív tag
Köszönöm srácok. Ablak érintése belülről. Ez volt a megoldás. Ezt nem hiszem, hogy babráltam mert alig találtam meg.
Full HD kijelzőim vannak. Fire/SOUL/CD: visszaállítani alapra ezt megjegyzem, köszi.
Amúgy egy MPC 1.7.13 -at használtam eddig de gondoltam próbálok egy újabbat és ott volt valami probléma. -
wwenigma
Jómunkásember
-
Fire/SOUL/CD
félisten
Ha úgy gondolod, hogy Te állítottál el valamit, akkor állíts mindent vissza alapbeállításra (Beállítások/Egyéb beállítások/Visszaállítás gomb) és próba.
Egy régi 1.9-es nightly build-el (K-Lite Codec részeként települt) és a legújabbal is megnéztem most, nálam nincs ez a jelenség, amiről írtál -
boygabi_
aktív tag
Sziasztok! Full HD videókat teljes képernyőn le tudok játszani viszont 720p-t csak a képernyő közepén egy fekete kerettel a szélén. Lehet én állítottam el valamit.
MPHC 2.2.0. -
Sz_Imre
senior tag
Na felirat már valahogy összejött mindkettő lejátszóval, de a jóistenért sem akar elmozdulni a képről az alsó fekete sávra. Ebben tudnátok segíteni:?
Szia!
A feliratot a mpc-hc (de szerintem a mpc-be is) itt tudott betölteni a feliratot.
(jobb egér gomb a lejátszón)
Sőt, ha biztosra akarsz mennyi a megjelenítésben, akkor át kell nevezni olyanra, ami a film címe, "film cím.srt, ass stb".
Ha nem jó a szöveg elhelyezése, akkor itt tudsz esetleg alakítani.
(jobb egér gomb -> feliratsáv-> beállítások) -
gordonfreemN
addikt
Sziasztok!
MPC-BE betölti látszólag a feliratot (srt) de nem jeleníti meg. Pedig a feliratfáljban ott van a szöveg fajinul.
Az MPC-HC meg nem találom hol kell betölteni. Tiszta gáz ez a pc-s filmnézés már![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Na felirat már valahogy összejött mindkettő lejátszóval, de a jóistenért sem akar elmozdulni a képről az alsó fekete sávra. Ebben tudnátok segíteni:?
-
gordonfreemN
addikt
Sziasztok!
MPC-BE betölti látszólag a feliratot (srt) de nem jeleníti meg. Pedig a feliratfáljban ott van a szöveg fajinul.
Az MPC-HC meg nem találom hol kell betölteni. Tiszta gáz ez a pc-s filmnézés már![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Új hozzászólás Aktív témák
-
4950 - 4801
4950 - 4801 4800 - 4701 4700 - 4601 4600 - 4501 4500 - 4401 4400 - 4301 4300 - 4201 4200 - 4101 4100 - 4001 4000 - 3901 3900 - 3801 3800 - 3701 3700 - 3601 3600 - 3501 3500 - 3401 3400 - 3301 3300 - 3201 3200 - 3101 3100 - 3001 3000 - 2901 2900 - 2801 2800 - 2701 2700 - 2601 2600 - 2501 2500 - 2401 2400 - 2301 2300 - 2201 2200 - 2101 2100 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
Mobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Shield TV-t csinált a Shieldből az NVIDIA
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- Honor Magic8 Pro - bevált recept kölcsönvett hozzávalókkal
- Vezetékes FEJhallgatók
- Projektor topic
- GL.iNet Flint 2 (GL-MT6000) router
- Milyen TV-t vegyek?
- Hobby elektronika
- AMD vs. INTEL vs. NVIDIA
- Formula-1 humoros
- További aktív témák...
- Dell Latitude 9420 i5-1145G7 14" FHD+ 16GB 512GB 1 év garancia
- iPhone 15 Pro 128GB 88% (1év Garancia) - Kijelzőn pici folt!
- Eladó Apple iPhone 14 Pro Max 256GB fekete / 12 hó jótállás
- AKCIÓ! Microsoft XBOX Series X 1TB SSD fekete játékkonzol Starfield extrákkal garanciával
- BESZÁMÍTÁS! GIGABYTE B650M R7 8700F 32GB DDR5 1TB SSD AMD 9060XT 16GB Montech XR TG fehér 750W
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
Cég: aiMotive Kft.
Város: Budapest

, de az én MPC-BE 1.6.11 ezzel az óriási különbséggel jeleníti meg a videókat, mi lehet az oka ennek:

De már ennyi is jelentős élményfaktort adott.



(de a lényeg, hogy az oldalcsalád már megy)




Ez se igy nez ki csak kicsit vilagositottam rajta h konnyebben lathato legyen.
Szóval, lehet a tv topicban vannak okosabbak mint én.
A renderelős dolgot azt hol tudom megnézni?





![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)


