Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Keem1

    addikt

    válasz St3ven #102471 üzenetére

    Szerintem teljesen univerzális megoldásban kéne gondolkodnia mindenkinek, ha ebből indulunk ki, akkor meg is értem.
    Nézzük csak:
    - régi Google Talk: ⊘
    - MSN Messenger: ⊘
    - ICQ (gyakorlatilag): ⊘
    - Hangouts (gyakorlatilag): ⊘
    - IRC (gyakorlatilag): ⊘

    És még sorolhatnánk.
    Ellenben SMS? Nem tudom hány évtizedes már, de él és virul. És fog is. Ígéretesnek hangzik az RCS.
    Tehát mi a magyarázat? A kommunikációs platformnak (IM, video, audio) szabványosnak, egységesnek kell lennie. Aki ma mással próbálkozik, az vagy erőből tudja csak megoldani (Facebook), vagy kihullik, vagy csak egy szűk csoport használja (Telegram). Ezen háromból egyik se jó.

    Az RCS-t egyre több ismerősöm használja (már öt :DDD ), nem függ platformtól, nem függ (majd egyszer) szolgáltatótól. Én már azt se értettem, amikor a Skype decentralizáltságát megszüntették (de, mégis, kereskedelmi szolgáltatás).

    "Örök" életű lesz, ha:
    - nem kereskedelmi, nem függ nagy cégektől
    - nem szolgáltatóspecifikus
    - teljesen szabványos
    - open source
    - pont-pont titkosítású
    - platformfüggetlen
    - hang, írás, video, fájlküldés biztosan az implementáció része, de akár képernyő/munkamegosztás is belekerülne, akár 2.0-ás verzióba, vagy később
    - az adott cég "csak" a felületet adja, hiszen ha elegem van abból, hogy XY cég belepakol teljesen fölösleges dolgokat (napom, játékok, kutyafüle), akkor váltok egy másik appra, hisz az alap kommunikációs csatorna azonos

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák