Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • adika4444

    addikt

    válasz Horvi #9442 üzenetére

    Hali!

    A konfig ismerete nélkül csak találgatni lehet, esetleg egy exportot felrakhatnál pastebin-re a routerről, bizalmas adatokat kivéve. Általánosságban azért megpróbálok válaszolni:

    "Az egyik az, hogy mit és hogyan kellene beállítani, hogy a vpn-re csatlakozó eszközökről is el tudjam érni a routert winboxból?"
    Nézd meg, hogy a WinBox elérése nincs-e korlátozva a 192.168.1.0/24-re, illetve, hogy engedve van-e a /ip filter-nél a VPN-es tartományból a WinBox port elérése.

    "A másik, hogy láttam sok helyen, hogy állítanak címfodítást a vpn tartományra is, hogy a csatlakozott eszközök tudjanak netezni. De furcsa módon nekem ez működött enélkül is."
    Lehet, hogy a 192.168.0.0/16 tartományra van állítva a címfordítás? Abba beleesik a VPN-é is...

    "Az utolsó pedig az, hogy láttam pár leírásban, hogy csinálnak port forwardot az openvpn portra. Ez akkor is kell ha nem egy mögöttes eszköz csinálja az openvpn-t hanem maga a router?"
    Nem, ha a router csinálja nem kell ilyen. Nálam egy Linuxos laptop feladata, így kellett a port forward.

    üdv, adika4444

Új hozzászólás Aktív témák