Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Throme

    veterán

    Tegnap "meghülyült" az EM10 m 2 vázam.

    Nem tudom köze van hozzá, de az új vakuval fotózgattam és a kitobi 14-42 volt fent a vázon.
    Bekapcsoláskor a gomb elforgatása ellenére nem kapcsolódott be a gép, aztán volt, hogy 2-3 mp után kapcsolt be, aztán jól is működött.
    2 akksim van, az eredeti mellett egy jupio.
    Ezek fel vannak töltve.

    Aztán gyanakodtam a kitobira, hogy valami érintkezési gond lehet, bár az nem kéne, hogy befolyásolja a bekapcsolást. Kipróbáltam obi nélkül is, úgy is marháskodott a váz.

    Aztán áttörölgettem az érintkezőket. Talán jobb lett a helyzet, de nem szűnt meg a jelenség. (akksi érintkezők, váz belső akksi tüskék, obi érintkezők)

    Aztán elkezdtem gyanakodni a bekapcsoló gombra, hogy ott van valami gebasz. Próbáltam lassan, végig fogva a gombot, bekapcsolni, aztán "belökni", mikor a gomb saját mechanizmusa is átbillen.
    Ekkor a jelenség az volt, hogy közvetlen többszöri bekapcsoláskor "beindult" a gép, de ha kicsit magárahagytam és utána próbálkoztam, megint nem kapcsolt be, vagy 2-3mp-et "gondolkodott".

    A váz, ha bekapcsolt rendesen működött. Az akksi ikon se jelzett alacsony töltöttséget.
    A kikapcsolással semmi gond nincs.

    Visszaállítottam a vázat gyári beállításra, hátha én tekertem el valamit, de ez nem befolyásolt semmit.

    Gondoltam az utángyártott akksi hülyéskedik és az eredetit hagytam benne, az utántgyártottat pedig felraktam tölteni.

    Ma ... éjszakai "pihentetés" után ... bekapcsolva, mint ha mi sem történt volna.

    A váz nem volt megáztatva, de még csepergő esőben sem volt kint.
    (még az időjárásálló nikon vázat is elteszem már csöpögő esőben is).

    Neten próbáltam utána nézni a dolgonak, de nem találtam rá magyarázatot.

    Hosszúra sikerült leírás után van akinek lenne ötlete, hogy mi a fene történhetett (remélem múltidő...) ?
    Szeszélyes lenne a technika?

    kösz!

Új hozzászólás Aktív témák