Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jaanoo89

    aktív tag

    válasz panoly #89609 üzenetére

    ND szűrő nagyon hasznos tud lenni, a kedvenc képeim felét kb. azzal lőttem. Vízesés, tengerpart... jó, ha van.

    Nincs gond a 12-32-vel, f/5.6-6.3 között elég szép képe van, 25mm felett elfogy, de ez rendben van. Szűrő mérete mindenképp legyen 46mm vagy annál nagyobb, hogy több objektívre is rá tudd tenni. Ebay-ről 1-2 ezresért több méretű gyűrűt tudsz venni, így ha mondjuk 60-70mm körüli szűrőt veszel, azt gyűrűkkel minden objektívre rá tudod tenni.

    A Helios nekem is van, még E-P1-el használtam, nekem az volt a tapasztalatom, hogy f/2.8 és f/5.6 között elég éles képe van, igaz az E-P1 "csak" 12 MPX-es gép. Ami még említésre méltó, hogy iso100-on volt szép képe a Heliosnak, iso200-on annyit romlott, mint a kitobjektív kb. iso400-640 körül. Részletességben, zajban is, ezt nagyon furcsáltam annó, de alap érzékenységen nagyot ment.

    Ezek az objektívek kirajzolják a FF érzékelőket, az MFT-s gépek pedig az objektív közepét használják, így elég élesnek kell lennie az adott objektívnek, hogy jó részletességet kapj ezzel a rendszerrel.

    A mai Sigmáknál is mindig az a kérdés, hogy mennyire éles az üveg, egy 16MPX-es MFT váz kb. egy 24 MPX-es APS-C váznak megfelelően veszi "igénybe" azokat az objektíveket, így ha azok élesek APS-C 24 MPX-en, akkor éles lesz itt is.

    Használt piacon 30-35.000 FT körül megy a Zuiko 40-150mm sokszor újonnan is, lesz AF és "szerintem leveri" azt a 135mm-es Sonnart.

Új hozzászólás Aktív témák