Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Grga_Pitic #89142 üzenetére

    "Az itteni közösség többségének ugyanakkor megfelel az MFT minősége."

    Ez azért annyira nem meglepő egy MFT topikban. :) De amúgy nem amellett kardoskodok, hogy az MFT nem elég.

    "Én hiába váltanék FF-re, a képeim 98%-án nem lenne érdemi változás."

    Én gyakran fotózok kevés fénynél a városban, G80-on az ISO 3200 már nagyon a vége, a Sony A7 III-at még ISO 12800-ig elengedném (nagyjából amúgy ez a két fényérték a jól körülhatárolható előnye). Van akinek az ISO 12800-ra való igény épp annyira nem számít, míg fordított esetben a kompaktságra való igény. A másik meg a DOF, de ebbe már nem akarok belemenni, mert sok felkent MFT szamuráj menten agyvérzést kap. :)

    "És itt sokan gondolják úgy, hogy ez az FF-et vásárló amatőrök nagy hányadára is igaz."

    Ez nem FF specifikus dolog, ez az összes kütyübuzi gyűjtőszenvedélyre igaz. Egyesek MFT vázat gyakrabban váltogatnak, mint én alsógatyát. Én is jókat röhögök amúgy azokon, akik begyűjtenek egy FF vázat, meg fogcsikorgatva nyögik az objektívek árát a nagy semmire, de ha azt akarod megnézni, hogy egyik vagy másik rendszer hol fog tartani 1-2-3-akárhány év múlva, akkor nem csak a tudatos vásárlókat kell figyelembe venned. A gyártó szemében csak egyféle vásárló létezik: Amelyik fizet.

Új hozzászólás Aktív témák