Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz Slownz #59628 üzenetére

    Hogyan lehet megbizonyosodni, hogy a kiszemelt hw jó lesz Linux-ra?

    Sehogy. A live kipróbálás segít, de ezt így, hogy Linuxra jó lesz-e? Épp most írtam a Mint KDE kipróbálásáról és számomra kezd kiderülni sok érdekes dolog, de a lényeg, hogy x hardverre jó sok Linux disztró y verziója, de az sem mindegy, hogy melyik DE-vel. Ez van.

    Amúgy igaz, ha már valamilyen live működik rajta, biztosan lesz rá megfelelően futó disztró is, ha az egyik rendszerű nem, akkor a másik. Ez szinte tuti.

    Ez elég jól mutatja, amit írtam most, ez nem egy DE háború, hanem X VGA-n valós problémák vannak egyes DE-k használatával, de nem írom le még 1x , olvasd el.

    Alaplapot tervezek cserélni, ezt venném: Asus MA97 R2.0 vagy EVO R2.0. Ubuntut szeretnék rá.

    Ha nem túl új egy hardver vagy nem rettenetesen régi, akkor azzal nem lehet gond. Általában alaplapokról nem is hallottam még, hogy ne futna rajtuk a Linux. Nekem elég régi AMD APU-hoz való alaplapom van, de meg se fordult a fejemben, mikor cseréltem a régit, hogy fut-e majd rajta a Mint, azelőtt kezdtem el épp a Linux-szal ismerkedni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák