Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sutszi

    veterán

    Úgy tűnik lassan el kell kezdeni keresni az öreg igásló utódját. Az igények túl nőttek rajta... Így 10 éves korára. :DDD

    Szóval elkezdtem gondolkodni, hogy mire lehetne leváltani. Ami biztos, hogy 14-es méret kell csak az évjárat kérdéses.
    20-as sorozat: Én jól elvagyok a T420-al, de már lassan 2 éve, hogy megvettem. "Akkor még jó ötletnek tűnt..." Ma már nem biztos, hogy érdemes beszállni ebbe a szériába. Ami mellette szól, hogy ismerem és nincs komolyabb betegsége. Mehet rá modbios + AC Wifi. EC-vel USB3. Egy szép példánnyal elég kedvező keretből kijön a váltás.

    30-as sorozat: Nem sokkal drágább mint 20-as, és újabb a hardver. Ennek minden előnyével és hátrányával. Gyorsabb mégis takarékosabb. Sajnos a modbios felejtős. Így AC wifi nem lehet benne később sem. De legalább van natív USB3. Itt a billentyűzet váltás ami kérdéseket vet fel...*

    40: Ezt átugranám.

    50-es sorozat: Úgy tűnik a 40-es gyalázat után itt kicsit észbe kaptak. Külsőre jelenleg is ezt a vonalat építik, de bizonytalan vagyok ezzel a sorozattal...

    60-as sorozat. Viszonylag friss és még sok a gyári garanciás darab. Könnyebb jó állapotút találni. A modbios inkáb felejtős de nem is nagyon kell hiszen időtálló benne minden... Eseteleges fejlesztgetésre jó ideig nem kell gondolni. Az egyetlen negatív pont az ára. Az fenti alternatívákhoz mérve elég magas. Inkább egyfajta előremenekülés lenne...
    ------------------------------------------------------------------------------------

    Igazából kíváncsi lennék más, hogy látja ezt a kérdést. Hátha esetleg van olyan amit nem látok és befolyásolhatja a döntést.

    *T530-al annak idején bajoltam. Viszont az X260 billentyűzetét szeretem...az egyik ilyen tulajdonsága a halksága. Ehhez képest egy 20-as nagyon kopog.

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

Új hozzászólás Aktív témák