Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TomiLi

    addikt

    Sziasztok!

    Érdekes problémába ütköztem.
    Adott egy ITX-es gép: Asrock B450I; Ryzen 3200G; 16GB memória, egy m.2-es nvme 1TB-os SSD; egy (és egy másik tartalék) Raidsonic hot swap rack, valamint egy usb3.0-ás külső hdd ház, és 3db 2.5" hdd
    - 500Gb Seaget Momentus Thin
    - 1,5Tb Samsung ST1500ML006
    - 2 TB Samsung

    Először az volt a probléma, hogy a hot swap rackben csak a legkisebb volt hajlandó elindulni.
    Hallom ahogy a nagyobbak bekapcsolnak, de sehol nem látom windowsban őket (lemezkezelőben sem). Ezek már használt HDD-k, de csak biztonsági mentésre. Semmi bajuk, ellenőriztem HD sentinel-lel.
    Után ellenőriztem a Bios-ban. Ott sem látja a rendszer a nagyobb HDD-ket, csak a kicsiket.
    Akkor direktbe kötöttem be a lapra őket, variálva a sata portokkal, pluszban két tápkábel kombinációt alkalmazva, valamint 4 különböző adat kábelt. Semmi. Mindig ugyanaz a probléma. Akkor elővettem a külső usb3.0-ás házat, és abban próbáltam a hdd-ket, és akkor meglepődtem, mert működik! Akármelyik HDD.
    Mi lehet a gond? Szeretném használni a házba épített hot swap rack-et sata-ra csatlakoztatva. Van erre esély?

    Köszi előre is a segítséget!

    Bogyorisz

Új hozzászólás Aktív témák