- Azonnali navigációs kérdések órája
- Google Pixel topik
- Bővebb Google-támogatást kap sok Garmin óra
- Samsung Galaxy A36 5G - a középső testvér
- One mobilszolgáltatások
- Poco F7 Pro VAGY Nothing 3a Pro ?
- Változó design, tekerhető lünetta: megjött a Galaxy Watch8 és a Classic
- Huawei Watch 5 - okosóra érintőlegesen
- Vékonyabb lett, jobb kamerát kapott, de az akku maradt a régi: itt a Fold7
- Motorola Moto Tag - nyomom, követ
Új hozzászólás Aktív témák
-
istvankeresz
aktív tag
válasz
ticzi01 #6301 üzenetére
Lehet jobb lenne lemodellezni virtuális szerver + kliensekkel, hogy mi lesz a végeredmény. Éles rendszeren nem célszerű ennyire bizonytalan műveletet végrehajtani.
Sajna, ugye ez idő kérdése, míg telepítesz. De legalább előjönnek a hibák, amire nem is számítana az ember.
-
kraftxld
félisten
válasz
ticzi01 #6301 üzenetére
2003 szerverrel is meg lehet csinálni. Sőt ha van másik tartományvezérlő a hálózatban akkor sima ügy.
Lehet megcsinálható a dolog Bobsys linkje alapján, de én nem vagyok biztos benne, hogy a tartományvezérlő szereti ha átírogatják az IP címét
Természetesen a klienseken meg DHCP-ben is át kell írni a DNS szerver IP címét mert aztán sírás lesz a vége. -
CsodaPOK
senior tag
válasz
ticzi01 #6120 üzenetére
Ha GPO-t piszkálsz, utána kliensgépen cmd-ben futtass mindig gpupdate /force -t.
Ez szólt is volna, hogy olyan beállítások változtak, amik érvényre jutásához újra kell indítani a PC-t.
Ugyanis a computer alapú beállítások a PC indulásakor jutnak érvényre. Ha gyors vagy (vagy lassú a kliens gép), akkor elcsíphetsz valami olyasmi szöveget, hogy "Applying computer policy". Itt rántja le és alkalmazza a computerre vonatkozó beállításokat.
-
gaborbol
őstag
válasz
ticzi01 #5818 üzenetére
Azert nem indul ujra a szerver, mert ha a szunetmentes kapcsolja ki a szervert akkor a "last sate" ebben az esetben normal shut down, vagyis nem fogja visszakapcsolni, mert off a szerver.
Ha szunetmentes nem allitja le a szervert aramszunet eseten akkor a szerver megy ameddig tud, majd elhasal, tehat "last state was on". Visszajon az aram, a szerver be volt kapcsolva->ujrainditja.
A rendes szerverekben van egy funkcio pl hp ilo, dell drac, tavolrol lehet vele kapcsolgatni a szervert ki be attol fuggetlenul, hogy esetleg ki van kapcsolva szerver.
A raid 5 van hasznalatban, az esik szet?
-
ticzi01
aktív tag
válasz
ticzi01 #5818 üzenetére
Bakker srácok, közben megjött a megvilágosodás...............
Az UPS szoftvere helyesen leállítja a PC-t még mielőtt leverné a gépet az áramhiány függvényében. Vagyis ebből kifolyólag, az UPS-ben marad még kraft.
Mivel a gép szabályosan lett leállítva nem csak elvesztette az áramot, az alaplap továbbra is úgy érzékeli, hogy van 240V feszültség a rendszerben és ez még nagyon sokáig meg is marad mivel nincsen nagyfogyasztó.
De amikor kipacsoltam a szünetmentest elvesztette bekapcsoláskor pedig viszajött az áram.
Namost arra lennék kiváncsi, hogy mi van ilyenkor.
Emlékeim szerint az UPS-ben van olyan menűpont, hogy leállításkor az UPS-t is kapcsolja ki, vagyis megszűnteti a tápot a gép felé, de ilyenkor valyon ha visszajön az áram miért nem kapcsolja vissza az UPS-t és indul el a gép? -
bobsys
veterán
-
kraftxld
félisten
válasz
ticzi01 #4414 üzenetére
start, futtatás, dcpromo.
Ha csak át akarod vinni a funkciókat másik tartományvezérlőre, akkor előtte az FSMO role-okat át kell dobni (Schema, RID, PDC, Domain, Infrastructure), kell még egy másik szerver ami átveszi a GC-t, persze a DNS-t is, valamint ha van másik DC a tartományban akkor NE pipáld be a lefokozásnál, az ez az utolsó DC opciót -
brd
nagyúr
válasz
ticzi01 #4309 üzenetére
Pl. Csinálj 2 policy-t, az egyik a helyi bejelentkezésre, a másik a serverre való bejelentkezésre. A GP Management-ben a Scope fülön való beállításokkal játszva el tudod érni, hogy az egyik csak ekkor, a másik csak akkor jusson érvényre. Erre példaként mondjuk nézd meg a Default Domain Controllers Policy, ill. a Default Domain Policy (ha nem piszkáltad el őket) scope-ját.
A gpupdate /force teljesen felesleges (legalábbis login script-be téve), ha nem írod át 5percenként a policy-t, mert egyrészt az az alapbeállítás, hogy 90 perceként magától frissüljön (DC-n a Comp' rész 5 percenként), másrészt minden gépindításkor ellenőrzésre kerül, hogy változott-é... Viszont elmondom (mert tartok tőle, hogy emiatt a félreértés miatt került be az a gpupdate /force oda a bejelentkezéshez) : az, hogy frissül-e a GP, nem azt jelenti, hogy ha nem frissül, akkor nincs is semmilyen a kliensen, csak azt, hogy nem feltétlen van mindig a legfrissebb a kliensen. Tehát pl. ha 3 éve nem módosítottad a GP-t, de 1 éve legalább 1x már lehúzta magának egy kliens, akkor pontosan ugyanúgy használja, mintha percenként lehúzná a DC(k)-ről, csak éppen nem terheli ezzel a DC-t.
-
brd
nagyúr
válasz
ticzi01 #4304 üzenetére
Nem mindig jó az interpreterem a fogalmazásodhoz. De a map-elés talán a legegyszerűbben egy login scriptbe írt net use [meghajtónév] [elérési út]-tal valósítható meg.
Az elindított távoli kapcsolaton nem tudom, mit értesz, de magától nem csinál ilyet, tehát te állítottál be valamit...
-
brd
nagyúr
válasz
ticzi01 #4297 üzenetére
Ha máshol lett leformázva, akkor lehet, hogy nincs hozzá jogod, valóban. Viszont saját tulajdonba tudod venni.
A másik lehetőség, hogy sérült a filerendszer, és ezért nem tudsz írni rá.
A másik kérdésedre: szerintem nem kijelentkeztet, csak zárolja a gépet, ezt a képernyőkímélőnél találod meg, hogy mennyi idő után. Ha viszont valóban kijelentkeztet, azt a policy-ben tudod állítani (bár ez alapból nincs így beállítva, tehát nem hiszem, hogy erről van szó).
-
brd
nagyúr
válasz
ticzi01 #4287 üzenetére
Az admin módot úgy értem, hogy a TS admin módja (TS=Terminal Service), vagyis nem a felhasználó jogaira.
Nos, akkor szükséged lesz 10 db TS CAL-ra, másképpen nem fog működni, mert a TS admin módja csak 2 connection-t engedélyez (sima felhasználó is beléphet persze, ha adsz neki jogot, de egyszerre csak 2 kapcsolat lehet életben+a desktopra is be lehet valaki jelentkezve). Ha meg átkapcsolod licence módba, akkor 120 napod lesz TS CAL-t alárakni (a 120 nap alatt nem lesz belépési korlát, és pontosabban arra van 120 napod, hogy beállíts neki egy elérhető TS licence server-t). -
brd
nagyúr
válasz
ticzi01 #4285 üzenetére
Nem pontosan értem, mit szeretnél. A helyi hálóról jelentkeznének be a 2003-ra (távoli asztallal?), és onnan neteznének, vagy a 2003 ossza meg a netet, és korlátozni akarod a usereket, hogy mit érjenek el? A távoli asztalos megoldás az hivatalosan 2 user admin módban, vagy ts módban 120 napig akármennyi, utána ts cal kell hozzá. XP-hez ismerek ts patch-et, amivel többen is be tudnak jelentkezni így, cal nélkül, de ez persze nem jogtiszta megoldás.
A felhasználói felületet pedig policy-ből gyönyörűen lehet korlátozni.
-
bobsys
veterán
-
-
Snoop-y
veterán
válasz
ticzi01 #3647 üzenetére
Hmm most mit is szeretnél pontosan?
Kliensen elérhetetlenné tenni bizonyos címeket ( host file a barátod ) vagy tűzfal beállítás bonyolultabb esetekben proxy
Avagy egy kiszolgálón hostolt oldalt elérhetetlenné tenni bizonyos címekről? ( IIS-ben tiltani kell ip-re vagy akár tartományra )
-
brd
nagyúr
válasz
ticzi01 #3394 üzenetére
A VNC-s gondodra passz. Valamit nagyon elkavartál, az biztos, mert a viewert bárki futtathatja, a server részéhez meg nem kell engedély, mert azt a telepítéskor kapja meg, ugyanis (nyilván) csak olyan jogosultságokkal telepíthető, aki be tud jegyeztetni service-t, ez meg alapból csak a rendszergazda szokik' lenni.
Esetleg arra tudok gondolni, hogy nem service-ként lett telepítve, hanem a user nevében fut, de ha így csinálta meg valaki, akkor ezt hallván a sírás kerülget.DNS problémák: pl. tipikus hiba, hogy a hálókártya DNS serveréhez beírják a hálózaton lévő valamely DNS-server címét. Ez hiba, mert az Active Directory problémamentes működéséhez elengedhetetlen, hogy az első DNS server, ahol bármit keres az adott server, az a saját DNS servere legyen (vagy egy olyan, ami szintén tartalmazza az Active Directory működéséhez szükséges rekordokat, és persze a helyes tartalom is van bennük), ezért a helyes beállítás ide a 127.0.0.1 (és másikat sem szabad beírni). Ha a servernek további névfeloldásra van szüksége (pl. az internet felé), akkor a DNS MMC-ben, a Forwarders (továbbítók) fülön kell megadni a DNS server(eket).
A másik, ami így hirtelen eszembe jut, hogy korábban más volt a server IP-címe, neve, vagy volt pl. egy megbízhatósági viszony beállítva és ez a DNS-ben még ott van és emiatt lassú a bejelentkezés.
Próbaképpen adj ki a serveren egy ipconfig /registerdns parancsot. -
kraftxld
félisten
válasz
ticzi01 #3323 üzenetére
Nem annyira egyszerű dolog a DNS, de ha nagyon el vagy vele veszve, ajánlom a hozzá tartozó Train Signal lab videót, abból nagyon jól meg lehet tanulni.
De, vasárnap csinálok egyet, ha akarod megnézheted itt Szegeden
lesz benne pár okosság is, ISA 2006, Exchange 2003 stb. -
brd
nagyúr
válasz
ticzi01 #3267 üzenetére
Rosszabb esetben (filléres vezérlővel) csak akkor, ha te megnézed.
Jobb esetben akár e-mail-t is tud küldeni a vezérlőhöz kapott program, pl. hiba, vagy akár bármilyen esemény kapcsán.
Az automatikus tükrözés az adott vezérlőtől függ, van olyan, amelyiknek ha beteszel üres HDD-t, rögtön elkezdni beépíteni a hiányzó HDD helyére, van, amelyiknek be kell állítani ehhez ún. hot spare-nek (azt a HDD-t nevezik így, amely együtt fut a többi HDD-vel, de semmi dolga nincs, csak akkor, ha valamelyik HDD kiesik a tömbből, ilyenkor ez a HDD veszi át automatikusan a szerepét), végül olyan is van, ahol csak kézzel lehet RAID újraépítést csinálni, de ez szerencsére egyre ritkább, most hirtelen nem is tudnék ilyet mondani.
Nem feltétel az egyező méret, és típus, de értelemszerűen a kisebb HDD tárterülete lesz a RAID maximális mérete, ill. a sebességet befolyásolja, ha nem egyformák a HDD-k. A méret akkor lehet gond, ha azonos méretű HDD-k közül kell egyet pótolnod, de abból a méretből már nem lehet kapni, csak másik márkát (vagy ugyanazon márka másik típusát). Ilyenkor gond lehet, hogy az egyik márka pl. 120 GB-os HDD-je nem pontosan akkora, mint a másik márkáé, és ez persze csak a vásárlás után derül ki. -
brd
nagyúr
válasz
ticzi01 #3260 üzenetére
Maga a Ghost 1 db tárterületet fog látni (persze csak ha a visszamásolás előtt létrehozod a tükröt
). A RAID láthatatlan az OS számára (kivéve nyilván azt, amit az OS hoz létre
), pont ez a lényege, hogy az OS nem is tud róla, hogy RAID tárólóeszközön fut, vagy ott tárol adatot. (Most nem arról beszélek, hogy az OS alatt fut olyan program, amelyikkel a vezérlőt meg lehet speciális paranccsokkal szólítani, és így a programban látható, hogy RAID-be vannak kötve a HDD-k). Hibatűrő RAID esetén legalább 1 db HDD-t bármikor kivehetsz a RAID-ből (ha a vezérlő és a HDD támogatja a hot-swap-et, nyilván), és az OS észre sem veszi, fut tovább, mintha semmi nem történt volna...
-
GD
őstag
válasz
ticzi01 #3247 üzenetére
ha raid0-ád van akkor az oprendszered csíkokban szanaszét van a két vinyón, ergo, abból 1 db image kellene amit raid1-re utána visszahúzol
ehhez szvsz egy 3.ik vinyó kell + norton ghost +xp cd ha mbr-t is kell javítani
a rendszered biztonságos lesz de az írási műveletek jelentősen lassulnak majdps: komoly rendszert sosem bíznék alaplapi gagyi raid vezérlőre.. pl mi monitorozza ha az egyik vinyó kiesik a raid1-ből?
-
bobsys
veterán
válasz
ticzi01 #3183 üzenetére
Itt van leirva es innen tudsz letolteni egy adm filet ami segithet neked USB tiltas
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 5***(X) "Zen 3" (AM4)
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- Kompakt vízhűtés
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Azonnali navigációs kérdések órája
- Synology NAS
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Bestbuy játékok
- Apple asztali gépek
- Túra és kirándulás topic
- További aktív témák...
- Windows 10 11 Pro Office 19 21 Pro Plus Retail kulcs 1 PC Mac AKCIÓ! Automatikus 0-24
- Vírusirtó, Antivirus, VPN kulcsok
- Windows 10/11 Home/Pro , Office 2024 kulcsok
- Assassin's Creed Shadows Collector's Edition PC
- Kaspersky, McAfee, Norton, Avast és egyéb vírusírtó licencek a legolcsóbban, egyenesen a gyártóktól!
- Epson Expression 12000 XL Nagyformátumú A3 szkenner
- Tablet felvásárlás!! Apple iPad, iPad Mini, iPad Air, iPad Pro
- 35" ASUS ROG Swift PG35VQ curved GAMER monitor
- BESZÁMÍTÁS! Lenovo ThinkPad X13 Gen 5 notebook - Ultra 5 135U16GB DDR5 512GB SSD Intel Graphics W11
- Telefon felváráslás!! Samsung Galaxy S22/Samsung Galaxy S22+/Samsung Galaxy S22 Ultra
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest