Hirdetés

2018. november 21., szerda

Gyorskeresés

(#1451) bakter24 válasza Bucy (#1450) üzenetére

bakter24
(őstag)

Nem, mert az enyimen még a gyári Inviteles van, és az S7-201uV100R001C178B011 számú.

"Negyvenkettő - mondta Bölcs Elme végtelen méltósággal és hidegvérrel."

(#1452) Surmi69 válasza Bucy (#1450) üzenetére

Surmi69
(kvázi-tag)

Az enyém Trémobilos. :)

[ Szerkesztve ]

A munkahelyemen én vagyok az Isten. :) Mindenki hallott már rólam, de még senki se látott. :P

(#1453) simbazz

simbazz
(fanatikus tag)

A firmware témához annyit, hogy augusztus 19. óta létezik egy S7-201uV100R001C178B018 build is (T-Mobile HU). Véletlenül futottam bele, de csak listázva volt, nem letölthető. Érdeklődtem a Huawei-nél, elég hamar reagáltak (jó pont), valóban létezik ez a firmware, viszont sajnálattal közlik, hogy nem áll módjukban közzétenni (rossz pont). Arra hivatkoztak, hogy a legtöbb eszközben a szolgáltató által módosított fw van, így náluk kell érdeklődni frissítések után. Na, azt megnézem, hogy a T*-nél mikor lesz publikus...
Egyébként a "C" szám nem annyira országkód, inkább szolgáltatójelző. C178: T-Mobile HU, C207: Invitel HU.

Elektromos abakusz

(#1454) Bucy válasza simbazz (#1453) üzenetére

Bucy
(senior tag)

Ha csináltak nekik akkor még biztos tesztelik, kérdés kik és mennyi ideig?

(#1455) bakter24 válasza simbazz (#1453) üzenetére

bakter24
(őstag)

Olvasd el újra a hozzászólásomat: Az enyim Invis, és C178 (S7-201uV100R001C178B011), viszont, amit korábban közzétettek, az is Invis, és az meg C207 (S7-201u V100R001C207B012(Hungary Invitel))

Tehát nem lehet szolg. azonosító szerintem.

(#1456) HuaweiU8500 válasza Bucy (#1450) üzenetére

HuaweiU8500
(senior tag)

A C utáni szám a verzio build száma (Invitel, T, Stb).

Motorola MCR 4800...... J5 (2016), Ulefone Power 2, Umi Plus, Oukitel K3

(#1457) Bucy válasza bakter24 (#1455) üzenetére

Bucy
(senior tag)

Nézd meg itt a listát, alul az indonézekből kiderül, hogy valóban nem országot, hanem szolgáltatót jelöl a C utáni szám.

[ Szerkesztve ]

(#1458) simbazz válasza bakter24 (#1455) üzenetére

simbazz
(fanatikus tag)

Olvastam, értem is, de nekem más tapasztalataim vannak. Főleg a huawei-s levélváltás után.
Sajnos már nem aktuális, de a tisztábban látás kedvéért érdemes ezt átbogarászni: http://sites.google.com/site/his7slim/firmware

#1457: megelőztél, szóval ebből (is) kiderülnek érdekességek.

[ Szerkesztve ]

Elektromos abakusz

(#1459) bakter24 válasza Bucy (#1457) üzenetére

bakter24
(őstag)

Jogos, igazad van. Akkor C mint CELL, viszont amit én írtam, azzal mi van? Ami a listában Invi. nek van írva, az nem egyezik az én gyári invitelemmel. Nem szőrszálhasogatás, csak érdekel. Vagy összefügg vele, hogy kártyafüggetlen vagy sem? Ha jól tudom, az invitelesek függetlenek.

(#1460) simbazz válasza bakter24 (#1459) üzenetére

simbazz
(fanatikus tag)

Tippem szerint a T-s is független. Korábban írta valaki, ha van gyárilag Opera mini, akkor C178, ha nincs, akkor C207. Az Invitel kaphatott a T-s fuvarból, és vice versa, akármi előfordulhat. Tovább bonyolítja a dolgot, hogy a T-Home-tól is vehetsz, a T-Mobile-tól is vehetsz, sőt, akár a sarki zugGSM-től is :)

Elektromos abakusz

(#1461) bakter24 válasza simbazz (#1460) üzenetére

bakter24
(őstag)

Csak már lenne hivatalos az a nyomorult FW, már raknám is fel, csak félek a gar.vesztésől. Ha lenne legalább egy hivatalos, amit vissza lehet rá tenni, ha gáz van, akkor nyugodt lennék. Vagy ha tudnám, hogy nem deríthető ki gyári számból, hogy melyikkel vettem :P

(#1462) Bucy válasza bakter24 (#1459) üzenetére

Bucy
(senior tag)

Nekem is az a tippem, hogy T-s szállítmányból van, lehet még eleinte nem is volt invis firm.
Az enyém C178B011 és független, a telenoros kártyámmal tudok telefonálni és netezni is.

(#1463) zebede

zebede
(őstag)

Böngészőnek ajánlom a Miren Browser-t, nekem eddig ez pörög legjobban rajta.

(#1464) gylacc válasza zebede (#1463) üzenetére

gylacc
(újonc)

Nálam a Dolphin ketyeg, jobbat még nem találtam.

Huawei ascend g300, Huawei IDEOS S7 Slim

(#1465) Bucy

Bucy
(senior tag)

Megjött a tok is, már nem védtelen a gép, bátran hurcolhatom. :)

(#1466) reechyke válasza Bucy (#1465) üzenetére

reechyke
(kvázi-tag)

Honnan rendeltél tokot? Billentyűzetest?

(#1467) Grecky

Grecky
(fanatikus tag)

Üdv mindenkinek!

Huawei Tré kálváriám története:

22 napja /08.04.-én/ újítottam meg a kábelnet előfizetésem a Huawei tablet reményében, akkor másfél hetet igértek max. (az nálam 10 nap), és kezemben tarthatom az áhított készüléket. Ezután kezdődtek a gondok: 7 nappal a megrendelés után próbaképp felhívtam a t-home-ot, aránylag gyorsan 4-5 perc után sikerült ügyintézővel beszélnem, aki megnyugtatott, hogy minden rendben jön a cucc, a fantasztikus, csodálatos (Pókember) szuperszerviz szállítja házhoz. Vártam egy hetet, és gyanusan nem történt semmi, senki sem hívott, hogy örömmel tájékoztat, hogy holnap hozza a táblagépet routerestül simestül és mikor lenne jó nekem. Na ezután elkezdtem telefonálni, hívtam a webshop-ot (amit egy itteni fórumozó dobott fel, kösz neki), pár napig folyamatosan igérgettek, többször visszahívást is, amiből egyszer lett valami, de csak azért hívott a faszi, hogy közölje még nem kapott választ. Elakadt a két rendszer közt, tudtam meg miután a t-home-ot felhívtam, és erre a hétre igérték, hogy megkapom. Mondanom sem kell természetesen egy kalap szart se ért az igéretük. Közben kijött a csekkes számla a gépről (09.03.-ai lejárattal), annak ellenére, hogy a szerződésben az szerepel, hogy a szuperszerviznek kell fizetnem a kiszállításkor, és majd utólag fogom megkapni a számlát postán. Tegnap újra hívtam őket visszahívást igértek mára. Hívott is, de azért, hogy közölje, hiba a van a rendszerükben (lilahalál?), és ő hatig dolgozik, de intézkedik és visszahív. Megint mondanom sem kell nem hívott, így hát bementem a T-fosba, az Árkádba, hátha megtudhatom mi az a számla, ill. mikor várhatom a gépet. Az ügyintéző telefonált egy pár percest, majd mondta, (amit már 8-szor hallotam), hogy elakadt a 2 csodarendszer közt. De most felekerült szuperszerviz rendszerébe 22 nap után. Hozzátette, hogy ír egy mailt, szupermen szerviznek, hogy megsürgesse a kiszállítást. Oh, mondom, remek, de mi lesz a csekk befizetési határidejével, mi van ha lejár? Mert sem a számlát a gép nélkül, sem késedelmi kamatot nem fizetem be. Persze, mondta, ha esetleg jövő héten sem viszik ki, akkor majd parkoltatják a számlámat, hogy ne járjon le. Ehhez persze menjek be. Milyen kedvesek nem?!
Viszont most hívtak (nagy szó!!), hogy már a szuperszerviznél van az a rendelés, jövő héten hozzák, amit megvallom hiszem, ha látom...
A történet röviden ennyi, kérdésem az lenne, kedves fórumozók, ill. ha van jogban jártas illető: van-e valami elállási jogom a hűségtől, lévén a tré nem teljesíti a szerződésben leírtakat, és hány nap után tehetem meg ezt?
Köszönöm a válaszokat!

Hardveraprós hirdetéseim-> https://goo.gl/AmFu78

(#1468) csoki46

csoki46
(senior tag)

Én csak hétfőn fogom megrendelni mert a t-nél dolgozó ismerős szabadságon volt, de már előre félek, hogy mikorra jön meg... Ezek a történetek amiket írtok igen csak elrettentenek :/

(#1469) Grecky válasza csoki46 (#1468) üzenetére

Grecky
(fanatikus tag)

Csak a szerencsén múlik, ez egy komolytalan, lassú, ügy tili-tolizó körülményes cég, nem egyszer volt velük problémám. Komolyan, egy állami hivatal jobb náluk.

Hardveraprós hirdetéseim-> https://goo.gl/AmFu78

(#1470) Bucy válasza reechyke (#1466) üzenetére

Bucy
(senior tag)

Innen, sima tok.
Két észrevételem van vele, a borító mágnese lehetne erősebb, valamint az előlapi kamerába kicsit beletakar, de ez még igazodhat, ha belakja a kütyü, mert van olyan helyzet, amikor jó.
Összességében jónak tűnik.elsőre.

Grecky: akkor én még maradjak csöndben. :(
Az én T webshop-os ügyintézőm előtt viszont le a kalappal, egy órán belül visszahívott és elintézte a DHL 3 napi bénázását. :R

(#1471) molnartom válasza Bucy (#1470) üzenetére

molnartom
(fanatikus tag)

Én is ezen a tokon gondolkodom, megérte az árát? Mennyi is volt? Hány napra jött meg?

Köszi előre is a válaszokat

(#1472) Carambola

Carambola
(tag)

Sziasztok!

Kérdeztem, de sajnos semmi válasz nem jött...Az Inviteles fw akkor is tanácsos, ha T-mobilos a gépem?
Egy link is jó lenne, ha Tmobilra is ajnlott, mert nem találom már a fw-t.

Köszi előre is

(#1473) Carambola válasza Bucy (#1470) üzenetére

Carambola
(tag)

Kíváncsi lennék, hogy mikor rendel be egy élelmes forgalmazó valami hasonlóból pár száz darabot.
Elég sok S7 Slim eladásra került már, ahhoz, hogy ne csak Galaxy és IPAD tokokat áruljanak mindenhol.

(#1474) Szpisti válasza simbazz (#1453) üzenetére

Szpisti
(őstag)

Igen, én is megtaláltam az utalást rá, de sajna nem tölthető le...

(#1475) Bucy válasza molnartom (#1471) üzenetére

Bucy
(senior tag)

Az ár, amit ott látsz, szerintem megérte, átfutás szokásos 10 nap körül.

(#1476) mAtThEw0319

mAtThEw0319
(senior tag)

Sziasztok!

Szerintem frissíteni fogom a tabletet. De a fw telepítés leírásában egy- két - számomra - fontos dolgot nem találtam ( [link] ) !!
1.) Mikor kell lehúzni töltőről?
2.) (megjegyzés: nekem megállt ott hogy "Az adatok másolása kész." vagy hasonló, és én egy jó 20 perc után ujrainditottam, és tökéletesen működik) <-- ez azt jelenti, hogy miután végzet még 20 percet várni kell és utána indítsam újra? :B
szerk.: 3.) Csak a dload mappa lehet a memóriakártyán?

Köszi előre is a segítségetek.

[ Szerkesztve ]

(#1477) noxika72

noxika72
(tag)

AZ itt belinkelt fw, nálam már két napja, az esti töltés után reggel a bekapcsolás helyett ujraindul.
Másnál is elõfordul ez?

(#1478) direwolf válasza HuaweiU8500 (#1456) üzenetére

direwolf
(őstag)

Szia!

Ezt meg tudod szerezni? -> S7-201u V100R001C178B018(Hungary T-Mobile)
Akár "nem hivatalos" úton... ;)
Nagy riszpekt járna érte :D

4 wheels move the body, 2 wheels move the soul

(#1479) .mf

.mf
(PH! kedvence)

Sziasztok!
Nalatok is szorakozik azzal, hogy egy ido utan 14660 ora akkus uptime-ot, es 351900 ora teljes uptime-ot ir?

Mas: a billentyuzetes tokot probalta mar valaki, tenyleg nem megy?

(#1480) mkRoland válasza mAtThEw0319 (#1476) üzenetére

mkRoland
(senior tag)

A frissítés töröl minden beállítást, program-mentést, stb.-t a tabletről, ezért célszerű a belakott operációs rendszert rootolni és a Titanium Backup progival egy biztonsági mentést készíteni mindenről az SD-kártyára.
Az akksi a frissítés előtt legyen 100%-ra töltve (nem csak biztonsági okokból; a frissítés ugyanis törli az akksi statisztikákat és össze-vissza fog ugrálni az akkumulátor töltöttségének a jelzése az update-et követően).
A memóriakártyán BÁRMI lehet, maradhatnak a mappák, fájlok, ahogy vannak, de a kártya elsődleges partícióján legyen egy "dload" gyökérkönyvtár, amiben csakis a 2 fájl (UPDATE.APP és unlmt.cfg) található, és ajánlott a legalább 256 MB-nyi szabad tárhely.
Ha végzett a frissítéssel (folyamatjelző végigért, OK gomb világít), akkor:
1, akksi kivesz
2, töltőről kihúz
3, memóriakártya kivesz, vár (akksi és töltés nélkül) 10 mp-et
4, akksi visszatesz
5, tablet indít
6, Ha sikeres a frissítés, akkor a memóriakártyát addig ne tedd vissza, amíg le nem törlöd a dload mappát, vagy a nevét nem módosítod valamire!
Nekem így indult elsőre, nem kellett 20 perc után restartolnom manuálisan a tabletet.

Itt van egy hivatalos (angol nyelvű) frissítési útmutató, képekkel (lejjebb pedig ennek a QR-kódja)

Más: Tapasztalható bármi probléma, ha a wifi-only (csak wifi-s) 201w készülékre rátöltöm a 201u (wifi + 3G) firmware-t? Gondolom, a tárcsázó meg az Üzenetek megjelenik, talán egy ikon is lesz kint, az értesítősávban meg egy felirat a feloldóképernyőn hogy "Nincs SIM-kártya, de valami gondot okozna?

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#1481) gycs02 válasza molnartom (#1471) üzenetére

gycs02
(tag)

Szia!
Én is ezt rendeltem 16-án, 17-én postázták, 26-án jött meg. Szerintem nem rossz, amit írtak, a mágnesről tényleg lehetne erősebb, majd valami patentos vagy tépőzáras cuccal megerősítem, mert így mindig kinyílik. Egy helyen találtam tépőzáras pánttal a neten, de az 2x ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#1482) gycs02

gycs02
(tag)

Üdv!
Nem rég feltettem egy kérdést, mindenki elsiklott felette, vagy nincs rá megoldás?

Mégegyszer:
Szerintetek, meg lehet azt oldani, hogy a szgépen lévő filmeket wifin keresztül játszom le a tab-n (akkor mehet rá Tv-re és mplayerként is használható lenne)?
Ha igen mi kell hozzá?
K gycs

(#1483) Kossuth válasza .mf (#1479) üzenetére

Kossuth
(kvázi-tag)

Kipróbáltan nem működik a billentyűzetes tok, mármint amelyik USB-vel csatlakozik. A bluetooth-os állítólag működik.

(#1484) bakter24 válasza gycs02 (#1482) üzenetére

bakter24
(őstag)

VLC direct Pro. Elvileg pont erre való, de még nekem sem volt időm megnézni. A gépen mennie kell a VLC-nek hosztként, és ahhoz kapcsolódik a tab.

Itt van leirás

Sőt azt is meg tudod vele csinálni, hogy a géped+TV és a tabbal távirányítod a VLC-t a gépeden. A linkelt oldalon van egy videó, elég beszédes :D Tapasztalatokat írj, mert engem is érdekel, de most nem lesz időm próbálgatni!

Kossuth: Ezt tudtuk, USB hostot nem támogat a készülék sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#1485) Démonlord válasza gycs02 (#1482) üzenetére

Démonlord
(újonc)

Én a File explorert ajánlom. A gépen lévö fájlt megkeresed és elinditod a tableten valamilyen lejátszóval.

(#1486) insido

insido
(tag)

Sziasztok! EGYEDI HÁTTÉRKÉP témáját újra felvetném, mert már egyszer felvetettem de válasz nem volt azóta sem. Hogyan lehet egyedi hátteret rárakni? Mert ha be akarok állítani valamit mindíg eltorzítja, levág belőle, pixeles, homályos lesz a kép. Az ugráló "vágókertről"nem is beszélve az meg egyenesen idegesítő. Milyen febontású képet érdemes rátenni? Nem tudom ti hogy vagytok vele de én szeretnék egyedi képet rátenni nem a sok millió képből választani amit mondjuk a PicSpeed vagy hsonlók nyújtanak. Tehát várom a válaszokat és köszönöm a figyelmet!!! :DDD

...Hirtelen szétrobban minden és rádüvölt az élet. Megszakad legmélyebb álmod, nem szökhetsz meg mégsem... /Lelkes Állatok - Újságos/ A hosszú élet titka: Lélegezz!!!

(#1487) Kossuth válasza bakter24 (#1484) üzenetére

Kossuth
(kvázi-tag)

Tudom, én csak .mf kérdésére válaszoltam.

(#1488) bakter24 válasza Kossuth (#1487) üzenetére

bakter24
(őstag)

Tudom, csak gondoltam leírom mégegyszer, mert már 10+ kérdés volt, hogy USB hosztot tud-e. Ismétlés a tudás anyja :U :D

(#1489) Alwares

Alwares
(fanatikus tag)

Srácok most néztem T-nél van ez a Tablet 9900-ért. De nekünk már hosszú évek óta van netelőfizunk, így ránk az vonatkozik, hogy 9900 kezdőrészlet és 0 forint részlet? Akkor minek írják oda, hogy részlet mikor nem az? :D
És amit a T ad az független 3G-s cucc, vagy kell unlockolni is? Mert nekem csak kicsit kéne mobilnet és láttam kiscégeknél mobilnetet (telenoros) elég olcsóért. Azokkal működne?

(#1490) insido válasza Alwares (#1489) üzenetére

insido
(tag)

Tehát még egyszer és utoljára a T - Home-os készülék FÜGGETLEN bármely szolgáltató sim kártyájával működik!!! Olvassatok vissza szerintem rá lehet szánni húsz percet, ne kelljen már mindent minden oldalon újra leírni!
üdv.

...Hirtelen szétrobban minden és rádüvölt az élet. Megszakad legmélyebb álmod, nem szökhetsz meg mégsem... /Lelkes Állatok - Újságos/ A hosszú élet titka: Lélegezz!!!

(#1491) bakter24 válasza insido (#1490) üzenetére

bakter24
(őstag)

Arról nem beszélve, hogy: első hsz, ott egy link, a weboldalamon egy kb 10 oldalas komplett leirás a cuccról, BENNE van, hogy független a cucc a Tmobiltól is. (idézem: "Mindkét szolgáltató kártyafüggetlenül adja a 3G-s verziót, és normál mobil sim-kártyával telefonálni is lehet rajta.") És még száááámtalan hasznos infó! Olvassatok már emberek! Nem magamnak írtam, és már csomóan hozzá is tettek! Hasznos, becsszó!

Grrr--.... az agyamra megy a meleg :O :))

[ Szerkesztve ]

(#1492) Alwares válasza bakter24 (#1491) üzenetére

Alwares
(fanatikus tag)

Sorry, nemszokásom hülyeségeket kérdezni, csak láttam hogy sokan kérdezgetnek össze-vissza, már nem tudtam mit hidjek.
Szerintem akkor veszek egyet az őszi szemeszterre. Tetszik a gép, nem egy csúcs de hát 10k-t messze megér :)

(#1493) bakter24 válasza Alwares (#1492) üzenetére

bakter24
(őstag)

Semmi gond. Tényleg elég jó holmi, van pár hibája, de elég kényelmes, mérete is rendben van, a tárhely is elég, eddig csak 1 játék volt, ami játszhatatlanul akadt rajta (Credo).

(#1494) Bucy

Bucy
(senior tag)

Függnek a telepített programok az SD kártyától?
Értem ez alatt, ha most telepítek progikat egy 1GB-osra és később átmásolom ezeket 1 nagyobbra, ha kell azonos nevet is adok a kártyának, akkor fognak működni a progik, vagy újra kell rakni őket?

(#1495) bakter24 válasza Bucy (#1494) üzenetére

bakter24
(őstag)

Szerintem, ha azonos mappaszerkezettel átmásolod, akkor fognak futni.

(#1496) direwolf

direwolf
(őstag)

Óóó bazzzzz... rájöttem mi zabálta le az akkut screen offban: a google locations. Ez a szerencsétlen jelentgette a helyzetét még airplane módban is :W Lekapcsoltam, így 10 óra alatt 10%-ot merült. Ez több, mint 4 napos készenléti időt jelent, ami már teljesen elfogadható.

No és egy kérdés is eszembe jutott: azt írjátok, hogy a belső memória ketté van partícionálva... pontosan hogy kell kinéznie, mert nekem a /mnt/sdcard ~4 gigás, és ha rádugom a gépre csak ez jelenik meg, meg a külső /mnt/sdcard2. Ehhez nem nyúltam, tuti így bontottam ki a csomagból :F

[ Szerkesztve ]

4 wheels move the body, 2 wheels move the soul

(#1497) Bucy válasza direwolf (#1496) üzenetére

Bucy
(senior tag)

Elivleg lefoglal egy harmadik betűjelet is, de azt nem látod alapból, csak a saját progija kommunikál vele, ha jól tudom.

(#1498) asturel

asturel
(őstag)

Auto rotation kikapcsolt auto brightress mellett masnak se mukodik?

(#1499) Szpisti válasza direwolf (#1496) üzenetére

Szpisti
(őstag)

Köszi az infót, már lövöm is ki a Google Locations-t!
Kéretik betenni ezt is az első hsz-ben lévő linkre!

Nagyon jó lenne, ha lenne már egy megoldás az /sdcard vs. /sdcard2 kérdésre!
Miszerint a komolyabb programok (pl. a gameloft játékok) a nagy mennyiségű adataikat -amiket letölt- ne a belső sd-re tegyék, hanem a külső -valódi- sd kártyára illetve ott is keressék. (sdcard2)

(#1500) bakter24 válasza asturel (#1498) üzenetére

bakter24
(őstag)

Ha ki-be kapcsolod, utána meg kikapcsolttal is egy ideig. Még nem jötte rá, mikor felejt el forogni.

A locations-t már írom is bele! A kikapcsolást csak menüből csináltad, vagy le is törölted? Mert én még sosem nyitottam meg, és nem is szokott futni. Vagy használtad, és bekapcsolva maradt a frissítés?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.