Hirdetés

2018. október 20., szombat

Gyorskeresés

(#301) bikficc11 válasza foxi69 (#298) üzenetére

bikficc11
(kvázi-tag)

nekem makkor csinálja ha egy csomo alkalmazást már inditottam, biztos valamelyk bekavar

(#302) mkRoland válasza bikficc11 (#297) üzenetére

mkRoland
(senior tag)

QR-kód: kell hozzá egy olvasó (nekem a kedvencem: QRdroid vagy QuickMark => mindkettő ingyenes, de a Market-ből egyik sem tölthető le erre a készülékre, úgyhogy trükközni kell a felrakással, de a QRdroid-ot próbálva az tökéletesen működött; amúgy szokták még javasolni a Barcode Scanner-t, ami viszont tényleg letölthető a Piactérről).
Ezt feltelepíted, elindítod, ha kattintani kell valamire, akkor olyasmit keress: Camera vagy From Camera vagy Read from Camera. A lényeg, hogy érd el, hogy a kamerán keresztül akarja a droid olvasni a QR-kódot. Ha ez megvan, bejön a kamerád képe, aminek jellemzően a közepén egy vonal lesz, vagy egy négyzet alakú rész kiemelve, ide kell beigazítanod egy QR-kód képét (úgy rémlik, hogy ha el van forgatva 90-180°-kal a kép akkor is tudja értelmezni).
Amire célszerű figyelned: autofocus nélküli kameráknál ne legyen túl közel a QR-kód, mert nem fogja olvasni, helyette célszerű kinagyítani a képet a számítógépen és úgy 20 centiről olvastatni.
Miután digitalizálta magának az információt, feldob egy ablakot, hogy mivel akarod megnyitni. Ha program linkjét olvastad be, akkor valamelyik böngészőt célszerű indítani, az majd tovább passzol a Market-be.
Kb. ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#303) foxi69 válasza bikficc11 (#301) üzenetére

foxi69
(fanatikus tag)

Lehet, hogy ez volt a kiváltó ok. Újraindítás megoldotta.

(#304) bikficc11 válasza mkRoland (#302) üzenetére

bikficc11
(kvázi-tag)

köszi..milyen segitőkész közösség a slimeseké))

kérdeztem a futárt, inviteles biztos van több tucatnyi amit kiszállítottak, reméljük ide találnak)

(#305) HuaweiU8500 válasza bikficc11 (#297) üzenetére

HuaweiU8500
(senior tag)

Most elvesztettem a fonalat, ez most a qr kodra vonatkozott?

Motorola MCR 4800...... J5 (2016), Ulefone Power 2, Umi Plus, Oukitel K3

(#306) bikficc11 válasza HuaweiU8500 (#305) üzenetére

bikficc11
(kvázi-tag)

persze, de már válaszoltak itt meg priviben is igy vágom a dolgot

(#307) HuaweiU8500 válasza bikficc11 (#306) üzenetére

HuaweiU8500
(senior tag)

Kiraly, csak ugyesen :)

(#308) bikficc11 válasza HuaweiU8500 (#307) üzenetére

bikficc11
(kvázi-tag)

ügyes szórol jutott eszembe:

OFF

eladtam a 3,6" csili-vili kínai hiphone-m telom, személyes átvétel, minden rendben, én a pénz boldog birtokosa hazafele, ficko fel száll a troliba, első fékezésnél nekicsapta a kapaszkodonak, szeva kijelző))

On

na ki lesz az első közölünk aki leejti a lépcsőházban vagy ráborítja a reggeli kakaós tejet?
:Y

(#309) HuaweiU8500 válasza bikficc11 (#308) üzenetére

HuaweiU8500
(senior tag)

Az garvesztessel jar... ami kellemetlen, es sokba kerul... :(((

(#310) mkRoland válasza bikficc11 (#304) üzenetére

mkRoland
(senior tag)

Az összetartozás nevében megalakíthatnánk lassan egy Ideos Tablet Fíling Klub-ot!
Én is eltűnődtem már azon, hogy egy ekkora kijelző vajon mennyire törékeny, de nem szeretném megtudni!

[ Szerkesztve ]

(#311) bakter24 válasza mkRoland (#310) üzenetére

bakter24
(őstag)

Amúgy ezen is a híres GorillaGlass található, vagy csak valamilyen sima üveg? Vagy nem is üveg? Annak tünik!

"Negyvenkettő - mondta Bölcs Elme végtelen méltósággal és hidegvérrel."

(#312) HuaweiU8500 válasza mkRoland (#310) üzenetére

HuaweiU8500
(senior tag)

Facebook oldala mar van :)

(#313) HuaweiU8500 válasza bakter24 (#311) üzenetére

HuaweiU8500
(senior tag)

Holnap csinalok egy probat, hogy mit bir :Y

(#314) HuaweiU8500

HuaweiU8500
(senior tag)

http://android.blog.hu/2011/07/14/a_huawei_tabletjei_semmivel_sem_rosszabbak?utm_source=ketrec&utm_medium=link&utm_content=2011_07_15&utm_campaign=index

(#315) foxi69

foxi69
(fanatikus tag)

Ismét segítséget kérnék. Számítógéphez szeretném csatlakoztatni USB-n keresztül a gépet. A használatiban olvasható üzenetek nem jelentek meg a tableten, a gép nem is látja meghajtóként (csak egy IDEOS SUITE meghajtót). Esetleg valamit a beállításoknál kihagytam volna?

(#316) HuaweiU8500 válasza foxi69 (#315) üzenetére

HuaweiU8500
(senior tag)

Mit szeretnél csinálni? Mert az usb háttértárolót le kell OK-zni, hogy a PCn lássad a belső SD-t és a belső memóriát... Ha letöltöd a www.huaweidevice.com-ról a Hisuite-ot, akkor mindenféle szinkronizációs lehetőséged lehet, meg backup, screenshot stb.

(#317) HuaweiU8500 válasza HuaweiU8500 (#316) üzenetére

HuaweiU8500
(senior tag)

Most latom, h a Hisuite elérhető az eszközön...

(#318) mAtThEw0319 válasza HuaweiU8500 (#285) üzenetére

mAtThEw0319
(senior tag)

Köszi. Még nem mertem le resetelni, mert nem tudom, hogy a feltelepített programokat is törli ?? Amúgy tutira biztos, hogy a hardreset nem oldja majd meg ?? Cseréltethetem ki az invitelnél ?? Amúgy csak akkor csinálja, ha használom a hangszórót: zenét hallgatok és le pause-zom. --- "klakk" meg játék közben (ha levan némítva, akkor is). Amúgy e hibáján kívűl teljesen megvagyok elégedve a tablettal.

(#319) HuaweiU8500 válasza mAtThEw0319 (#318) üzenetére

HuaweiU8500
(senior tag)

A feltelepített progikat törli, de elvben azok visszakerülnek a google backupból.

(#320) yoyoboy válasza mAtThEw0319 (#318) üzenetére

yoyoboy
(újonc)

Üdv mAtThEw0319!

Korábban én is írtam ide ezzel a problémával kapcsolatban.
Múlt héten csütörtökön kaptam kézhez a gépet, és másnap telefonáltam az Invitelnek, hogy ezt az érdekes hangjelenséget (ahogy te írtad: klakk) tapasztalom.

Azt mondták, hogy ez a hang a készenléti állapotba kapcsolásnak a hangja.
Erre én azt válaszoltam, hogy szerintem film nézés, és játék közben nem nagyon kéne a hangszórónak kikapcsolnia.

Végülis meggyőztem őket, és a 3 napos cseregaranciára hivatkozva kicserélhettem egy teljesen új készülékre.
Sajnos nagy csalódottságomra az új gép ugyanezt produkálja.

Meg kell hogy erősítsem egy korábbi hozzászóló véleményét, miszerint ez nem egyedi probléma, hanem valószínűleg minden gép ezzel a gonddal küzd.
Azt is említették korábban, hogy valószínűleg egy szoftverfrissítés megoldhatja a gondot.

Egyébként ezenkívül én is maximálisan elégedett vagyok a kicsikével. :)

(#321) Zoltanius válasza danih (#12) üzenetére

Zoltanius
(újonc)

Nem 85.000, mert a T-Mobile-nál akár 40-50 ezerért is megkapható részletre + a mobilinternet díjcsomag 3-4-5 ezer forintos ára.

(#322) mAtThEw0319 válasza yoyoboy (#320) üzenetére

mAtThEw0319
(senior tag)

Sziasztok !!!

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat !! Írtó rendesek vagytok :) Jó kis közösség alakult itt ki :)

(#323) bikficc11

bikficc11
(kvázi-tag)

én azt szeretném kérdezni hogy amit appot a marketről töltök le azt melyk könyvtárba tölti le ??Mert le akarom menteni gépre hogy ne kelljen ujra megvenni, nem az instaláltat mondom hanem a *.apk fájlokat

(#324) Ł-IceRocK-Ł

Ł-IceRocK-Ł
(PH! addikt)

Tegnap került kezembe egy ilyen gép, hát mind mondjak, kellemes darab. Jól elhatároltak az érintési felületek (pl billentyűzetnél), a progik gyorsak, a kijelző is egész jóra sikerült.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#325) insido válasza bikficc11 (#323) üzenetére

insido
(tag)

Nem menti le de van egy appUninstaller nevű nagyon ügyes progi amivel a telepített fileok apk-ját el tudod menteni a belső sd-re. Marketen fenn van ingyér'.
üdv.

[ Szerkesztve ]

...Hirtelen szétrobban minden és rádüvölt az élet. Megszakad legmélyebb álmod, nem szökhetsz meg mégsem... /Lelkes Állatok - Újságos/ A hosszú élet titka: Lélegezz!!!

(#326) Orcsi

Orcsi
(fanatikus tag)

Sziasztok, sikeresen megkaptam az Inviteltől én is a kis csomagot és hát nagyon tetszik a gép. DE mint kezdő júzerlenne egy két kérdésem (lehet hogy láma majd kiderül)

Azt esetleg tudja valaki, hogy meglehet oldani azt ezzel a géppel, hogy az otthoni LAN-on lévő NAS-t lássa WIFI-n keresztül?!

Eddig nem volt Androidos készülékem és a beépített fájlkezelő az nem ad olyan opciót mint hálózati meghajtók stb ...

Ha bárkinek bármi ötlete van azt szívesen veszem.

Üdv,

Same shit, different day!

(#327) bikficc11

bikficc11
(kvázi-tag)

insido köszi!

Orcsi, total commander van már rá, talán az?

(#328) foxi69 válasza HuaweiU8500 (#316) üzenetére

foxi69
(fanatikus tag)

Köszi. Simán fájlokat akartam másolni. A gép nem ismerte fel, a Hi Suite-ban meg fogalmam nincs, hogy lehet simán másolgatni. Beállításokban az USB debugging be!kikapcsolása után végül összejött.

(#329) bakter24 válasza foxi69 (#328) üzenetére

bakter24
(őstag)

Szerintetek lesz normális support? Mármint frisebb android? Van ilyesmire igéret, vagy utalás? Vagy kishazánk el lesz hanyagolva, mint mindig?!

szerk. bocs, nem a tiedre válasz, csak merengés...

[ Szerkesztve ]

(#330) HuaweiU8500 válasza bakter24 (#329) üzenetére

HuaweiU8500
(senior tag)

Probalunk normalis supportot, amenyire lehet.
kb. 2 heten belul van tervben egy apro javitas. De meg terv...
Mivel a bevezetes elott kozvetlenul kapta a 2.2.2-t, rovidtavon nem hiszem, h OS update jonne. 3.0 v 3.2 jelenleg nem latszik 2.3 meg egy tabon nem jelent lenyeges elonyt.

(#331) HuaweiU8500 válasza Orcsi (#326) üzenetére

HuaweiU8500
(senior tag)

Synodroid?

(#332) Orcsi válasza HuaweiU8500 (#331) üzenetére

Orcsi
(fanatikus tag)

Szerinted működik esetleg Netgear NASal is ?! Mert ahogy néztem ez synologyhoz van ?!
Üdv,

(#333) Orcsi válasza bikficc11 (#327) üzenetére

Orcsi
(fanatikus tag)

Nortoncommander android ?! Hmm ilyen is van ?! Na erre rákeresek.

Köszi,

(#334) Carambola válasza HuaweiU8500 (#330) üzenetére

Carambola
(tag)

Én a 2.3-at nem vetném el, hiszen az akkuidőn jelentősen javít pld, ami a 2.2.2- ben még nincs benne.
3.0 pedig lesz majd egyszer, mondjuk karácsonyi ajándékként... :DD

A kis javítás a hangszóró gondra ad majd megoldást? Bár engem nem zavar annyira.

[ Szerkesztve ]

(#335) bakter24 válasza Orcsi (#333) üzenetére

bakter24
(őstag)

Én 2 féle NC klónt találtam rá, a CRKO commander, meg a Ghost Commander. Mindkettő 2 ablakos fájlkezelő, a Ghost commander az összetettebb, abban már van FTP meg Samba csatlakozási lehetőség is.

(#336) insido válasza Orcsi (#333) üzenetére

insido
(tag)

A Norton Commander már régóta TotalCommander mert balhézott a Microsoft.
Amúgy androidra van már béta verzióban én lekapáltam és jól működik, van már egy-két plugin is hozzá.
Ezt a linket adom meg mert én is innen szedtem le, más forrást egyelőre nem találtam.Hátránya a linknek, hogy QR kód olvasó kell hozzá de asszem itt már mindenkinek kell hogy legyen a műszeren... : )

[link]

Total Commander for Android 1.0 beta 8 (public beta)
Tehát a LINK:

[link]
üdv.

[ Szerkesztve ]

...Hirtelen szétrobban minden és rádüvölt az élet. Megszakad legmélyebb álmod, nem szökhetsz meg mégsem... /Lelkes Állatok - Újságos/ A hosszú élet titka: Lélegezz!!!

(#337) insido válasza insido (#336) üzenetére

insido
(tag)

Javítom magam!!!

A Norton commander egy ősi file kezelő dos-ra. A Total Commander amire én utaltam előzőleg Windows Commander (WinCommander) néven futott és Christian Ghisler fejleszti Delphi nyelven a mai napig. Azért lett TotalCommander mert a Windows pampogott, hogy engedély nélkül használja a nevét. Na és ezt csinálta meg derék emberünk androidra is ami ingyenes.

üdv.

[ Szerkesztve ]

(#338) mkRoland

mkRoland
(senior tag)

QR-ből beolvasva: Total Commander direkt link

Itt pedig a QR, hogy ne kelljen annyit kattintgatni:

Köszönet insido-nak!

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#339) Orcsi válasza bakter24 (#335) üzenetére

Orcsi
(fanatikus tag)

Koszi megeztem ezt a Ghost commandert de vahogy a Samba plugin nemigazan megy rajta pedig azt irja hogy fel van installalva .... otlet hogy mi lehet?!?!

(#340) bakter24 válasza Orcsi (#339) üzenetére

bakter24
(őstag)

Nem tudom, nem próbáltam azt ki, csak láttam, hogy van benne.

Most tettem fel a TotalCommandert, elsőre látni, hogy jó lesz, de az is látszik, hogy béta. Viszont elsőre ment a Windowsos megosztás. :D

(#341) -Molesz-

-Molesz-
(újonc)

Hello mindenki.

Érdekes problémával szembesültem. Sok esetben ha a kamerát elindítom, akkor megfagy a készülék. Gyári adatok visszaállításakor tökéletesen megy, de ha pl felrakok egy olyan programot ami valamilyen szinten használja a kamerát, akkor fagyás van. A gép ilyenkor újraindul 1-2 percen belül és utána működik a program. Majd 1-2 fénykép készítés és ismét előjönnek a gondok.
Másnál is jelentkezett már ez a hiba? Ha igen, akkor van rá megoldás?

(#342) sipi86 válasza -Molesz- (#341) üzenetére

sipi86
(lelkes újonc)

Nálam szintén...
De én megoldottam a hibát: Nem haználom a kamerát mert úgyis egy nagy sz@r... :DD
De természetesen ha rendesen működne napfényben énis csinálnék egy két képet,,,,
Ha megoldást valaki talál......akkor jöhet.
De talán egy újabb soft ha leszz ha lessz....

(#343) HuaweiU8500 válasza sipi86 (#342) üzenetére

HuaweiU8500
(senior tag)

Az uj szoftver a kamerat hivatott javítani..

(#344) bakter24 válasza HuaweiU8500 (#343) üzenetére

bakter24
(őstag)

Hála az égnek! Nem nagyon használnám, de pl a QR-hez jó, meg találtam egy Camera360 Ultimate nevű progit, amiben tök sok effekt, miegymás van, el lehetne vele szórakozni, de nekem is fagy, néha zoomoláskor, néha már indításkor, néha az első képnél. A hanghibát elviselem, de ezt nem bánnám, ha megszünne :D Hajrá új szoft!

A másik, amire várok, az a silverlight for android! Nem olyan reménytelen, mint elsőre hangzik, egy OpenSource csapat már rajta van az ügyön, ők csinálták linux/unix alá is, "moonlight" néven, és heggesztik már androidra is! Nemsokára tudom nézni a PH!TV-t is a kütyün :D

(#345) lalakov

lalakov
(senior tag)

Egy barátom vett ilyen készüléket, de van pár gond vele. :(
Nem hallom őt Skype-on, ő engem igen. Találkozott ezzel valaki?
Alapból nincs benne magyar nyelvű billentyűzet??

(#346) insido válasza mkRoland (#338) üzenetére

insido
(tag)

szivesen de én is köszönöm a te segítséged!!!

(#347) insido válasza bakter24 (#340) üzenetére

insido
(tag)

bakter24 kolléga kifejtenéd kicsit bővebben ezt a windowsos megosztást ha megkérlek?köszi!m leszek de jöhet a válasz

[ Szerkesztve ]

(#348) pgyuf

pgyuf
(kvázi-tag)

Bravó!

Nagyszeru keszulek. Ar ertek arany 5-os. Meg gondom van a magyar billel. Egy igazi kerdes nem hagy nyugodni az akku. A battery monitor szerint 1200-as az akku, de ra 3250 van irva. Rosszul merhet a progi, vagy az akku rossz? Egyebkent nem tunik kevesnek a kapacitas.

Szinte csak jot tudok mondani rola, Egyedul a kijelzo lehetne vilagosabb. Csak nehogy ugy jarjak vele mint a Pulse-al, ami egy gyengus volt hasonloan nevetseges arert. Igaz ott a problema gyokere a nevetseges szabad RAM volt. De ha csak fele annyira srapabiro a tabletjuk is, akkor nyugodtan foldhoz vaghatjuk ezt is. :-)
Egyebkent talan a Pulse katasztrofalis szerviz igenyebol talán tanult a ceg.

Az enyem T-s, ott dolgozom. Vezetekes nethez, 5 Mbites eseten 9990 ft kezdo majd 1250 havi 24 honapig. Ha Nagyobb a net, akkor nincs reszlet, a kezdo, meg marad! 50 megas optika mellett meg ingyen. Persze 24 ho rabsag. De en halmozottan elonyos helyzetben vagyok. T-s dolgozo, optia net.

Milyen világ az, ahol a legjobb rapper fehér (Eminem), a legjobb golfozó fekete (Woods) és a németek nem akarnak háborúzni (ők ugye ellenezték Irak lerohanását)?!

(#349) pgyuf

pgyuf
(kvázi-tag)

Ja és a tok! Egyenlőre nem talaltam ilyen meretben. Jo lenne ha valakinek sikerulne. Engem egy sima tok erdekelne, nem bill-es.

Milyen világ az, ahol a legjobb rapper fehér (Eminem), a legjobb golfozó fekete (Woods) és a németek nem akarnak háborúzni (ők ugye ellenezték Irak lerohanását)?!

(#350) -Molesz-

-Molesz-
(újonc)

Én a tokot megoldottam. Győr -> Mediamarkt. :D
Igazából nem mondanám toknak, inkább kis táska, de tökéletes. Belefér a készülék és van külön rész a kábeleknek is.

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.