Hirdetés

2018. július 16., hétfő

Gyorskeresés

(#12001) bakter24 válasza Lawrence74 (#11999) üzenetére

bakter24
(őstag)

Jogos :D Valami olyasmi volt a fejemben, hogy "akkor nem kell átalakító". Habár azt nem tudom, hogy van-e olyan usb-s Bill, aminek microUSB vége van, és úgy van bekötve, ahogy az OTG működéséhez szükséges.

Hát visszaolvasva most sem lett érthetőbb, mindegy hagyom, meleg van :D

"Negyvenkettő - mondta Bölcs Elme végtelen méltósággal és hidegvérrel."

(#12002) bb.bocs

bb.bocs
(őstag)

olvastam forumokban, hogy kivitelezhető valahogy, hogy usbn keresztül otg vel, ha rákötök az usbre vagy elosztóra ugye 1 dvb t tunert, akkor valahogy tudok dbv t adásokat nézni a tabon. ez mennyire lehetséges?

a másik kérdésem hogy létezik e homesys tabletre? xD mert akkor az jó lenne :D
persze lehet lehetetlent kérek :D de manapság már kb it nem tudnak megcsinálni?:D

köszi a válaszokat :9

[ Szerkesztve ]

(#12003) bb.bocs válasza bb.bocs (#12002) üzenetére

bb.bocs
(őstag)

ezzel a gagyi tabbal is meglehet csinálni :D
[link]

(#12004) Lawrence74 válasza bakter24 (#12001) üzenetére

Lawrence74
(fanatikus tag)

:R Itt is. :D

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel...

(#12005) bb.bocs

bb.bocs
(őstag)

hogy tudok ubuntut tenni a gépre emulátorral?:D
ezt találtam :)vajon win 7 kinézetű nincsen? :D igy egérrel meg billel tök zsir :D lenne D:

[ Szerkesztve ]

(#12006) freddirty válasza bb.bocs (#12003) üzenetére

freddirty
(fanatikus tag)

A közvetlen dvb-t stick dugdosásnál szerintem jobb ha kistreameled az adást egy szerverről. Így kódolt adások is nézhetők, illetve platformfüggetlen, tehát nézheted notin vlc-vel v. androidon (mobil, tablet, media player) mx playerrel.
Ami kell hozzá:
- DVB-T stick (nekem alcor dvb-t duo)
- Linuxos szerver PC (részermől egyéb szerver funkciókra is használt ultra alacsony fogyasztású Intel D945GSEJT miniitx)
- Tvheadend szerveroldali stream software
- USB-s smart card reader
- MindigTV előfizu kártya
- Sok idő amíg összelövöd :)

fred

(#12007) noxika72 válasza bb.bocs (#12003) üzenetére

noxika72
(tag)

bb.bocs

Már írtam itt is egy pár hónapja, megpróbáltam a leírtak szerint megcsinálni, de nem jött össze a DVB-T. Már a script futtatásnál gondjai akadtak. Kérdeztem hátha valakit érdekel a téma, de a netes TV- nézés mellet döntöttek többen :( .Pedig az SBP tv az F1-et pl. nem adja.

(#12008) bb.bocs válasza noxika72 (#12007) üzenetére

bb.bocs
(őstag)

aha. hát ez érdekes.ezzel meg az a gáz hogy most azért fizessek hhogy netezzek és tvzzek..wifi nincsen mindenhol,meg olyan amilyen, meg hát az akksit is kicsit meriti :D

(#12006) freddirty
sajna szerver pcre nincs pénz...

( az msi smart card readerem emg már ano tönkremet, leszakadt rola az usb csati meg a forrasztott kábe. elvileg meglehet csinálni, gyakorlatilag én hiába próbáltam...megforrasztottam, elkezdte beolvasni a memkártyákat, és 2 másodperc mulva eltünt minden.

[ Szerkesztve ]

(#12009) vamosip

vamosip
(tag)

Sziasztok!

Másnál is belassul, megakasztja a táblát a Maps gyári ROM-on?
Párat nagyítok, scrollozok, belassul, elkezd rezegni, nem válaszol felirat, ilyesmi.

Nem fut semmi extra, Go Launcher van, Swiftkey3... Gyári ROM, rootolva, felesleg törölve, de root nélkül is csinálta...

(#12010) V.Stryker válasza vamosip (#12009) üzenetére

V.Stryker
(PH! nagyúr)

Hát erről nem tudok nyilatkozni, de a Lawrance féle rom alatt nem lassul.

-

(#12011) mjani1172

mjani1172
(őstag)

Sziasztok!

Tegnap vettem egy ilyen készüléket és van vele egy kis gondom,de utánaolvasva nem találtam hasonló gondot.
A wi-fi, ha csatlakozva van akkor nem minden weboldal töltődik be,pl nem megy a facebook,a marketről nem tudok letölteni semmit (még a legkisebbet sem) s a youtube azt írja, hogy nem tud csatlakozni a hálózathoz,és ellenőrizzem a rendszeridőt.
Más weboldal működik,bár a sebesség kicsit döcögős.
Ebbe nincs sim kártya téve,(bár lehetne)csak wi-fin próbáltam.

Gari?

(#12012) V.Stryker válasza mjani1172 (#12011) üzenetére

V.Stryker
(PH! nagyúr)

Csak úgy kíváncsiságból, próbálj meg egy másik hálózathoz csatlakozni, hogy ott is csinálja-e.

-

(#12013) Lawrence74 válasza mjani1172 (#12011) üzenetére

Lawrence74
(fanatikus tag)

Lehetséges, hogy a routered nem jól van konfigurálva. Ahogy V.Stryker is ajánlja meg kell nézni másik wifi hálózaton.

[ Szerkesztve ]

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel...

(#12014) V.Stryker válasza Lawrence74 (#12013) üzenetére

V.Stryker
(PH! nagyúr)

Én is erre gondoltam, csak nem akartam egyből letámadni, hogy user error. :D

-

(#12015) Lawrence74 válasza V.Stryker (#12014) üzenetére

Lawrence74
(fanatikus tag)

Nem mindenki ért a router beállításához, nekem is vannak még homályos pontok, de mindent meg lehet találni az interneten, csak keresni kell. :)

(#12016) mjani1172

mjani1172
(őstag)

Ok,most beviszem a melóba ,megnézem ott.
Amit viszont nem értek,ha már fent van a hálózaton akkor már csatlakozott, mit lehet még a WI-FI-n állítani? Ezen egyébként sok eszköz van és még sosem volt gond.

Üdv

(#12017) V.Stryker válasza mjani1172 (#12016) üzenetére

V.Stryker
(PH! nagyúr)

Ilyet egyébként csinált nekem is, de csak a kapcsolódás után pár másodpercig. Fél perc után helyreállt.

-

(#12018) mjani1172 válasza V.Stryker (#12017) üzenetére

mjani1172
(őstag)

Na máris lement kb 10 frissités és megy a Youtube is.
Ezek otthon egyik sem,így akkor a WI-FI vel vannak rosszban.
Tehát még mindig ugyanaz a kérdés hogyha kb 6 másik eszköznek jó a wi-fi, ennek miért nem?
Mit lehet azon állítani?

(#12019) V.Stryker válasza mjani1172 (#12018) üzenetére

V.Stryker
(PH! nagyúr)

Szerintem a wifi sebességével lehet gond. Lehet fix n -en van, amit szerintem nem bír a slim. Próbáld auto-ra tenni vagy b/g -re és próbáld ki úgy.

-

(#12020) direwolf válasza mjani1172 (#12018) üzenetére

direwolf
(őstag)

Próbáld másik csatornára tenni a wi-fit, lehet, hogy a környéken sokan használják azt amin a tied is megy. Az S7 Slim rádiója sajnos elég gyengus...
A tabra töltsd le a Wifi Analyzert, és nézd meg hol vannak a legkevesebben.

4 wheels move the body, 2 wheels move the soul

(#12021) redjam

redjam
(újonc)

Sziasztok, már régóta használom az S7-et megelégedéssel.
Kb 2 hete azonban nem tudom elindítani a gyári email alkalmazást, minden próbálkozásnál hibát jelez és "hirtelen leáll".
Korábban ilyet nem csinált, folyamatosan használtam, minden más app megy.
Valaki tapasztalt már ilyet?
Üdv, Redjam

redjam

(#12022) bostone válasza redjam (#12021) üzenetére

bostone
(őstag)

Ha nem ragaszkodsz minden áron a gmail-jez, tégy egy próbát a K9-el.
Ha mégis, rootolt készülék esetében eltüntethető az alkalmazás. Play-ről be lehet szerezni a legfrissebbet.

(#12023) Lawrence74 válasza bostone (#12022) üzenetére

Lawrence74
(fanatikus tag)

Ez a K9 tényleg jó, most kiváncsiságból feltettem, és tetszik. :)

(#12024) bakter24 válasza Lawrence74 (#12023) üzenetére

bakter24
(őstag)

Azt tudja valaki, hogy a K9 és a K10 (KaiTen Mail) között mi a különbség? Valamit olvastam régebben, hogy a fejlesztő közös, de mégis valahogy két alomból van... Csak mint érdekesség érdekel, én az utóbbit használom.

(#12025) Lawrence74 válasza bakter24 (#12024) üzenetére

Lawrence74
(fanatikus tag)

Mivel engem kérdeztél, válaszolok. :)
Ahogy látom a Play!-en, a Kaiten mail a K9 tovább fejlesztése, tablet támogatással. De biztos van aki többet tud mondani róla.:) Nekem még a K9 is újdonság.

(#12026) noxika72 válasza bakter24 (#12024) üzenetére

noxika72
(tag)

Én is K10-et használok nekem az tetszett valahogy jobban.
Azt hiszem a K9 ingyenes a K10 fizetős

(#12027) V.Stryker válasza noxika72 (#12026) üzenetére

V.Stryker
(PH! nagyúr)

Azt hiszem a K9 ingyenes a K10 fizetős - Ezek szerint a K10-et megvetted. :DDD

-

(#12028) mjani1172

mjani1172
(őstag)

Úgy látom ez a gép szórakozik velem.
Még hasonló rendszert nem láttam,kártyát még nem volt időm tenni bele,így anélkül próbálgatom.
Két problémám van,:
-bárhová teszem a filmet amit le szeretnék játszani nem találja meg,ez még hagyján,de a második az megőrjít,
- hogyha fényképezek vagy filmezek akkor visszanézve megvannak a filmek,miután csatlakozok a PC -hez ott már 0 a terjedelmük és utána már a táblagépen sincs meg sem a fénykép sem a film.Egyszerűen eltűnik.

(#12029) Lawrence74 válasza mjani1172 (#12028) üzenetére

Lawrence74
(fanatikus tag)

A másodikat mintha írta volna már valaki a fórumban. De lehet hogy nem itt olvastam. Gyári romod van, ugye jól gondolom ?

(#12030) mjani1172 válasza Lawrence74 (#12029) üzenetére

mjani1172
(őstag)

Teljesen gyári,tegnap vettem.

(#12031) redjam válasza bostone (#12022) üzenetére

redjam
(újonc)

A kérdés a K9 mail -el kapcsolatban, hogy Exchange -el megy vagy nem?
Eddig a beépített kliens minden gond nélkül működött, de valami elromolott benne.
Amiért szerettem, mert minden Exchange tartalmat leszinkronizált, kapcsolatokat, naptárt, maileket és berakta a tablet alap alkalmazásaiba (naptár, kapcsolatok) így minden más progiban és widgetben elérhetőek voltak az infók.
Ha ez működik K9 -el is, akkor jó lesz.

redjam

(#12032) bucsupeti

bucsupeti
(senior tag)

Sziasztok!

A tablet már régen volt bekapcsolva, már régen lemerült. Most szerettem volna feltölteni, de miután rádugom a töltőt a három gomb fel-fel villan szabályos időközönként egyszerre és egy pillanatra a rezgés is beindul (kb 2-3 másodpercenként). Ha az aksit kiveszem, akkor elindul ha ráteszem a töltőt.
Gondoltam várok vele, hátha annyira lemerült hogy nem veszi fel egyből a töltést. EZ kb 4 órával ezelőtt történt, de azóta sem változott semmi.
Ötlete valakinek a problémára?

[ Szerkesztve ]

"Nem gond ha nem vágod a párologtatók bináris nyelvét..."

(#12033) bucsupeti válasza bucsupeti (#12032) üzenetére

bucsupeti
(senior tag)

Nem tudtam ülni várva a válasszal.
A probléma tehát az volt hogy teljesen lemerült aksival (lemerült magától és egy hónapig nem votl töltőre téve) nem vette fel a készülék a töltést. Próbált beindulni de csak villogtak a gombok és a rezgés egy pillanatra elindult, majd sötétség és ezt ismételgette (kb 4 órán keresztül volt így töltőtn, de semmi változás)
Szóval kísérletezgettem és a következő megoldás működött:
USB csatlakozón keresztül rátettem a PC-re, majd így dugtam be a töltőt. Ekkor a készülék elindult. Bootolás után az USB-ről levettem és töltődik az aksi rendesen.

Bakter kolléga esetleg fel is veheted az okosságok közé, hátha valaki belebotlik a problémába.

(#12034) bakter24 válasza bucsupeti (#12033) üzenetére

bakter24
(őstag)

Meg fogsz lepődni, de már benne van... A FAQ résznél:

"- K: A készülék teljesen lemerült / sokáig állt kikapcsolva, és most hiába teszem fel töltőre, csak az oldalsó gombok villognak. Mit tegyek?
V: Ha teljesen lemerül, ezt csinálja. Előfordul. Akksi ki, töltő rá, bekapcsol akksi nélkül, ha bekapcsolt teljesen, akksi vissza menet közben. Tölteni fogja, és ha feltöltött, onnantól újra normálisan működik. "

Szóval jól végzem a munkámat :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

(#12035) V.Stryker válasza bakter24 (#12034) üzenetére

V.Stryker
(PH! nagyúr)

Ebben mi egy percig se kételkedtünk. :DDD Már abban,hogy jól dolgoztál...

Egyébként tegyünk már pontot a végére : tényleg a bakter vagy a MÁV-nál? :DDD

-

(#12036) bucsupeti válasza bakter24 (#12034) üzenetére

bucsupeti
(senior tag)

Hááát. Nem tudom de ezt a módszert is kipróbáltam, mert mint írtam, aksi nélkül elindult nekem is. Miután bebootolt rendesen megpróbáltam én is visszatenni az aksit, de abban a pillanatban kikapcsolt. Ez nekem nem jött be.
Ez után próbáltam az USB-s megoldást, ami viszont bejött. Talán nem annyira "barbár" módszer mint a menet közben rálökni az aksit... :)

Azért köszi!

(#12037) bakter24 válasza V.Stryker (#12035) üzenetére

bakter24
(őstag)

Igen. A teljes valómban. És nem is ám valami modern helyen :D

bucsupeti: A többieknek ment sima töltővel/akksi nélküli módszer, de közszolgálatilag hozzáadom a Te verziódat is :D

[ Szerkesztve ]

(#12038) V.Stryker válasza bakter24 (#12037) üzenetére

V.Stryker
(PH! nagyúr)

Gratulálok. Egy élmény egy igazi bakterral beszélni! :R

-

(#12039) bakter24 válasza V.Stryker (#12038) üzenetére

bakter24
(őstag)

Hát még a Bakterházban a mostani időjárásban :D Bent - ha nagy szerencsém van - , akkor
nincs melegebb, mint kint :DDD

bucsupeti: Most esik le, hogy hogyan indítottad, szerintem sokkal barbárabb módszer duplán megtáplálni, mint menet közben betenni az akksit! Ettől még működhet, de én nem csinálnám így.

[ Szerkesztve ]

(#12040) V.Stryker válasza bakter24 (#12039) üzenetére

V.Stryker
(PH! nagyúr)

Nekem van klímám, az elmúlt 2 évben nem működött..a héten rávettem magam, szétbontottam és megcsináltam...szar volt a kondenzvízszivattyú...így nálam jó az idő. :P Mondjuk a kollegáknál az irodában ma 34 fok volt...kitették a digitális mérőszerelést az ablakon kívülre, árnyékba...ott meg 31 fok volt....nekik látod meleg napjuk volt. :)

-

(#12041) V.Stryker

V.Stryker
(PH! nagyúr)

Neztetek az RTLen a Korda Gyuri riportot? Meg mindi vilagbajnok az oreg. :C

[ Szerkesztve ]

-

(#12042) Lawrence74 válasza V.Stryker (#12041) üzenetére

Lawrence74
(fanatikus tag)

EZT nézted már ? Tudom hogy oda vagy érte. :DDD

(#12043) bakter24 válasza V.Stryker (#12041) üzenetére

bakter24
(őstag)

Én nem igazán nézek TV-t, kb 4-5 éve ilyesmi okból kifolyólag! Amúgy melyik műsorban volt?

(#12044) V.Stryker válasza bakter24 (#12043) üzenetére

V.Stryker
(PH! nagyúr)

RTL-en ami a híradó után szokott lenni. Majdnem visítottam mikor úgy énekelt,hogy a szeme csukódott le. :DDD

Lawrence74 - köszi. Meg is nézem. :R

-

(#12045) Lawrence74 válasza V.Stryker (#12044) üzenetére

Lawrence74
(fanatikus tag)

Sajnos még nem tökéletes, de remélem a visszajelzések alapján javítanak még rajta.

(#12046) V.Stryker válasza Lawrence74 (#12045) üzenetére

V.Stryker
(PH! nagyúr)

Epp most akartam neked megirni, hogy van ezzel meg gond rendesen. :)

-

(#12047) Lawrence74 válasza V.Stryker (#12046) üzenetére

Lawrence74
(fanatikus tag)

Igen, de igéretes. Ha kijavitják a hibáit, akár még jó is lehet. :)

(#12048) Rabidsnail válasza Lawrence74 (#12042) üzenetére

Rabidsnail
(senior tag)

A felbontása miatt szerintem a mi tablettánkra alkalmatlan! :( :( Egy 10"-os Samun elmegy,bár a paraméterezhetősége akkor is szegényes! A sima Go Launcher lazán veri!! Csak az én véleményem,de szerintem tabra még mindig a VTL a best!!! :K :C

[ Szerkesztve ]

Samsung galaxy Note 4 (N910f) Root, MM 6.0.1 "Ember embernek farkasa!"

(#12049) Lawrence74 válasza Rabidsnail (#12048) üzenetére

Lawrence74
(fanatikus tag)

Így van, épp ezért mondtam hogy ha kijavítják, akár még jó is lehet. Nem igazán 160dpi-re van optimalizálva.

[ Szerkesztve ]

(#12050) V.Stryker válasza Lawrence74 (#12049) üzenetére

V.Stryker
(PH! nagyúr)
Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.