Hirdetés

2018. november 20., kedd

Gyorskeresés

(#7001) batabe válasza bakter24 (#7000) üzenetére

batabe
(senior tag)

pedig reménykedtem a kísérletezőkedvedben :)
sikeres mentést nem próbáltad azóta? :)

Xiaomi MI5pro / Oneplus 5 / Chuwi HiBook Pro / Minix Neo U1 / Amazfit Cor

(#7002) V.Stryker válasza batabe (#7001) üzenetére

V.Stryker
(PH! nagyúr)

Pedig itt van/volt 2.3-as kisérletezés, de gondolom érdeklődés hiányában nem erőltetik. Kár. Valaki írhatna, hogy húzzanak bele. Nekem nem engedi, hogy hozzászóljak.

-

(#7003) bakter24 válasza batabe (#7001) üzenetére

bakter24
(őstag)

A kisérletező kedvemet kicsit megtépázta az észnélküliségem okozta veszteség. Már 29. szintű voltam a Smurf's Village-ben... :DDD Nem vicc, vagy két napig be sem kapcsoltam, annyira dühített a saját hülyeségem. De már kezdem megint belakni, ha már így alakult, fogok csinálni videót a FW frissítésről is, meg a rootolásról is. Addigra csak kiokoskodja valaki, hogy a beharangozott clockworkmod működik-e, és ha igen, honnan érhető el, mert a korábban linkelt oldal túl kínai, (vagy egyéb ázsiai nyelvű) nekem.

V. Stryker: Az S7 nem egyenlő az S7 Slimmel (hardver tekintetében sem) és amit linkeltél, az nekem S7 kisérletnek tűnik

[ Szerkesztve ]

"Negyvenkettő - mondta Bölcs Elme végtelen méltósággal és hidegvérrel."

(#7004) Clemi válasza Cindercone82 (#6995) üzenetére

Clemi
(PH! kedvence)

Lehet nagyon láma vagyok, de még mindig nem sikerül betenni rendesen a háttérképet.

Te melyik FW-t használod? Ha a gyárit, és a Launcher is a gyári, akkor a helyes háttérkép méret 1280x720. Ha nem akarod görgetni, akkor 720x480. Egyetlen launcher sem képes a gyárin kívül ezt a felbontást helyesen megjeleníteni, csak torzítás vagy csonkolás lesz a vége, tudom mert végigprobáltam mindent. A legjobb eredményt a Multipicture Live Wallpaper (marketen ingyenes) nevű alkalmazással értem el, bár az 1280-as felbontással ez sem tud mit kezdeni, mivel csak az egy képernyő méretnyi méretet ismeri, vagyis a háttérkép görgetést nem, de legalább ezzel nem torzulnak a képek.

[ Szerkesztve ]

ASUS Z97-C, Intel I5-4460, Nvidia GTX-760 2GB, 32GB DDR3

(#7005) V.Stryker válasza bakter24 (#7003) üzenetére

V.Stryker
(PH! nagyúr)

Jah, tényleg. :W

Egyébként ezek a random újraindulás, beakadás lehet nálam attól,hogy pár progi le van fagyasztva? MOndjuk nem értem, hogy mi köze van az egészhez ha a Hi Space vagy hanghívás le van fagyasztva...

-

(#7006) batabe válasza bakter24 (#7003) üzenetére

batabe
(senior tag)

én már rutinosan szedem le a kínai oldalról :) egyszer végigkattintgattam, és megvan.

mindjárt feldobom a dropboxba

(#7007) hetfield1 válasza bakter24 (#7003) üzenetére

hetfield1
(tag)

az fw frissités engem is érdekelne, a rootoláson már túlvagyok.

(#7008) Clemi válasza hetfield1 (#7007) üzenetére

Clemi
(PH! kedvence)

Most milyen FW frissítés őrület van?

(#7009) batabe válasza batabe (#7006) üzenetére

batabe
(senior tag)

u201 recovery

(#7010) hackeeeee válasza dionaea (#6998) üzenetére

hackeeeee
(Jómunkásember)

Akkor mindegy. :(

(#7005) V.Stryker: Amikor Nekem javasoltad a fagyasztást, akkor valaki mintha írta volna, h nem túl jó ötlet mert okozhat random fagyásokat, restart-okat.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#7011) V.Stryker válasza hackeeeee (#7010) üzenetére

V.Stryker
(PH! nagyúr)

Hát ez az ami érthetetlen, hogy hetek óta vannak lefagyasztva, eddig tökéletes volt, mára meg meggárgyult. :U

-

(#7012) hackeeeee válasza V.Stryker (#7011) üzenetére

hackeeeee
(Jómunkásember)

Hát a franc se tudja.. Én azt mondom, hogy egy próbát megér.

Mondjuk a hispace az gondolom nem kell semmihez, az szerintem még el is távolítható, a hanghívást viszont nem tudom.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#7013) V.Stryker válasza hackeeeee (#7012) üzenetére

V.Stryker
(PH! nagyúr)

micsoda?

Hanghívás? Ez egy tablet.... :DDD

[ Szerkesztve ]

-

(#7014) Cindercone82 válasza Clemi (#7004) üzenetére

Cindercone82
(kvázi-tag)

Gyári Inviteles ROM és gyári launcher.
Próbáltam már az általad említett felbontású képekkel is. A bajom az, hogy amikor kijelölöm a képet akkor a magassága ugyebár duplája a tényleges képernyőnek, így csak a felső része lesz benne.
Komolyan mondom nem értem....volt már dolgom néhány androidos motyóval, de ilyen lémer hibával még nem találkoztam. Mindegyik kütyü a képnek azon részét engedi kijelölni amit alapvetően meg is tud jeleníteni.....

"Minden bonyolult problémának van egy egyszerű, világos és rossz megoldása. "

(#7015) hackeeeee válasza V.Stryker (#7013) üzenetére

hackeeeee
(Jómunkásember)

Te írtad.. :D

Melleseg, ha 3G-s, akkor szerintem ott van benne., és tudja a hanghívást. Szal nem jelent semmit, hogy tablet, vagy nem tablet. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#7016) kj007 válasza V.Stryker (#7013) üzenetére

kj007
(kvázi-tag)

Tökéletesen működik a hanghívás, természetesen alapból és csakis kihangosítottan (megfelelő SIM-mel).
(T-Mobile-os Slim, 3G-s)

[ Szerkesztve ]

(#7017) hackeeeee válasza kj007 (#7016) üzenetére

hackeeeee
(Jómunkásember)

:)

Véleményem szubjektív...

(#7018) V.Stryker válasza hackeeeee (#7015) üzenetére

V.Stryker
(PH! nagyúr)

Nem azt mondtam,hogy nincs, vagy hogy nem működik. Azt mondom,hogy felesleges. Szerintem ezt nem sokan vették telefonálásra. No de mindegy. Beszéljünk a nemlétező romokról, hogy melyiket tegyük fel. :D

-

(#7019) hackeeeee válasza V.Stryker (#7018) üzenetére

hackeeeee
(Jómunkásember)

3.2. :DDD

Véleményem szubjektív...

(#7020) V.Stryker válasza hackeeeee (#7019) üzenetére

V.Stryker
(PH! nagyúr)

Hát az olyan zsákutca. Én inkább az ICS-t tenném fel most délelőtt. Valaki tudná linkelni? :DDD

-

(#7021) hackeeeee válasza V.Stryker (#7020) üzenetére

hackeeeee
(Jómunkásember)

Annyira azért ne akarj nagyot ugrani.. Először legyen egy HoneyComb! Utána jöhet az ICS. :D

Véleményem szubjektív...

(#7022) gretzky77 válasza batabe (#7009) üzenetére

gretzky77
(PH! addikt)

sziasztok lehet láma kérdés ez a recovery mire jó? Illetve a clockworkmod amiről beszéltek az pontosan micsoda? Köszönöm

LG V30 Blue & AKG K845Bt & Sony h.ear on 2 mini wireless

(#7023) hackeeeee válasza gretzky77 (#7022) üzenetére

hackeeeee
(Jómunkásember)

Google a barátod. :U

Clockworkmod

CWM Recovery

Véleményem szubjektív...

(#7024) Clemi válasza Cindercone82 (#7014) üzenetére

Clemi
(PH! kedvence)

Gyári Inviteles ROM és gyári launcher.
Próbáltam már az általad említett felbontású képekkel is. A bajom az, hogy amikor kijelölöm a képet akkor a magassága ugyebár duplája a tényleges képernyőnek, így csak a felső része lesz benne.

Nos, ha a gyári rommal akarod beállítani a háttérképet, és a beépített háttérkép választóval, akkor mindenképpen az 1200x480-as méretet, illetve az ennek megfelelő oldalarányt akarja beállítani, így természetesen az ettől eltérő méretű képeket csonkolni fogja. Próbáld azt a programot amit írtam és az mellőzi a képernyő görgetést, így a 720x480-as felbontású képet szépen beilleszti a képernyődre.

(#7025) Clemi válasza hackeeeee (#7023) üzenetére

Clemi
(PH! kedvence)

Azért itt egy dolgot nem igazán értek.

1. Megcsinálom a rendszer mentést a backup and restore menüvel, ami a leírás szerint az SD kártyára, vagyis a gyári memóriában lévő mnt/sdcard területre.

2. Csinálok a programmal, egy factory reset-et, ami ugyebár töröl mindent a készülékről, és még a külső SD kártyáról is, ha nem veszem ki, tehát kapok egy szűz gyári állpotot.

3. Elindítom a rendszer visszaállítást a restore menüpontban, na de honnan szedi elő az elmentett adatokat, hiszen korábban a factory reset lepucolt mindent a még magát ezt a programot is.....

Szóval itt a kérdés. Vagy erre az a válasz, hogy ha kész a backup, akkor azt szedjem ki kábelen PC-re, majd másoljam vissza, ha kész a factory reset? Nekem pl kb 1,8 GB szabad helyem van az SD kártyán, ide szerintem alapból el sem fér a backup.

(#7026) hackeeeee válasza Clemi (#7025) üzenetére

hackeeeee
(Jómunkásember)

Nos, a reset a recovery-t nem törli, sőt, elvileg a memóriakártya tartalmát sem kéne törölnie.

Mivel ugye ez itt memóriakártyaként kezeli a memóriát, így szerintem nem törli.

GT540-nél legalábbis így volt.. FR a flash-elt tartalmat nem törölte, tehát a recovery maradt, plusz, a kártya tartalmát sem törölte. Sőt, Samsung-oknál is a gyári recovery-ben elvégzett reset a kártya tartalmat nem törli, csak a kódos reset töröl mindent.

Véleményem szubjektív...

(#7027) bakter24 válasza hackeeeee (#7026) üzenetére

bakter24
(őstag)

Igy van, Factory Reset nem törli az SD-t. Pár napos infó :(

(#7028) hackeeeee válasza bakter24 (#7027) üzenetére

hackeeeee
(Jómunkásember)

Most ez újdonságnak számít? Én ezt eddig is tudtam. :)

Véleményem szubjektív...

(#7029) dionaea válasza Cindercone82 (#7014) üzenetére

dionaea
(senior tag)

honnan szedted le a képeket. quickpic el beállítani próbáltad?

most a goweather élô hátterét használom és nagyon jó látványos és nem lassítja merítia tabot.

"Bismarck was the real Death Star in her time"

(#7030) bakter24 válasza hackeeeee (#7028) üzenetére

bakter24
(őstag)

Nem neked szántam, hanem Cleminek, csak megerősítettem, amit írtál...

(#7031) hackeeeee válasza bakter24 (#7030) üzenetére

hackeeeee
(Jómunkásember)

Ja ja, akkor oké, sry. :)

Véleményem szubjektív...

(#7032) KPistike válasza KPistike (#6980) üzenetére

KPistike
(fanatikus tag)

Végül több teszt lett :K

move-on bekapcsolja a kijelző háttérvilágítását, hangjelzés és vibrálás mellett, amikor lezárt kijelzővel a töltés eléri a 100%-ot. A kijelző marad is bekapcsolva - mondjuk, én így állítottam be az alaprendszerben -, majd feloldás után értesítősávról megnézhetjük a riasztás idejét. Ez kb. hajazik arra, amit Nokia készülékeken tapasztaltam, és elvártam az alkalmazástól :K

Slim-en azonos körülmények mellett viszont csak a hangjelzés történik, és amikor feloldást kezdeményezünk, az alaprendszer "Feltöltve" üzenetét olvashatjuk. Ezt követően az értesítősáv (gyári launchert használok) információi közt olvashatjuk, mikor érte el az akku a 100%-ot. Szóval, nem egészen sikerült elérni a célt, csak egy részét.

Viszont jobban néz ki a widgetje, amelynek van részletes változata is, így lecseréltem a Solo-t :U

K. P.

(#7033) hackeeeee válasza KPistike (#7032) üzenetére

hackeeeee
(Jómunkásember)

Hehe.. :)

Hát köszi. :)

Én a gyári időjárásjelző helyett keresgélek vmit.. Mert elég zavaró, hogy este is azt írja, hogy napos. :DDD

Véleményem szubjektív...

(#7034) Cindercone82 válasza hackeeeee (#7033) üzenetére

Cindercone82
(kvázi-tag)

Beautiful Widgets? Nekem főképernyőn az van. De a gyári óra/hírek/időjárás/fotókeret progi nagyon bejön.
Csak azt nem sikerült eddig beállítani a tasker-ben hogy ha bedugom a töltőt akkor automatice elkezdje szlájdsózni a képeket. Pedig az egy jó fícsör lenne :)

(#7035) hackeeeee válasza Cindercone82 (#7034) üzenetére

hackeeeee
(Jómunkásember)

Melyik widget-et tetted ki? Én bármelyikkel próbálkoztam valahogy nem volt az igazi. :)

Véleményem szubjektív...

(#7036) Cindercone82 válasza hackeeeee (#7035) üzenetére

Cindercone82
(kvázi-tag)

A 4X3-as táblára optimalizált verziót, ezen az aksi jelzés fut, és alá kipakoltam a 4X1-es időjárást napos bontásban. Nekem ez így bejön.

(#7038) V.Stryker válasza Luissimo (#7037) üzenetére

V.Stryker
(PH! nagyúr)

Köszönjük. A katedrális és Az idők végezetéig kötetek életem legnagyobb könyvei közé tartoznak. :R

-

(#7039) Luissimo válasza V.Stryker (#7038) üzenetére

Luissimo
(PH! kedvence)

stimmel.
és a két könyv materializált formátumban több mint egy kiló és egy negyed bőröndnyi a pakkban, amikor nyaralni megy az ember.
így mennyivel könnyebb ! :D

(#7040) Clemi válasza Luissimo (#7037) üzenetére

Clemi
(PH! kedvence)

A korábban linkelt "800 epub" tartalmazza ezt a két könyvet is, csak magyarul..

(#7041) Clemi válasza hackeeeee (#7023) üzenetére

Clemi
(PH! kedvence)

A clockworkmod-ra klikkelve, feljön egy ablak, amiben célszerűen a RomManager progit választottam ki. Azt telepítettem, viszont mikor használni akartam akkor a clockworkmod-ot akarta telepíteni, viszont telepítés előtt ki kell választani a készülék tipusát, de a Huawei u201 vagyis az Ideos S7 Slim nincs a listában. Innen hogyan tovább, mivel a az alap ablak sehogy nem passzol az általad másik linken lévő leírással.

(#7042) Luissimo válasza Clemi (#7040) üzenetére

Luissimo
(PH! kedvence)

:Y Mér, ebben nem magyarul van ? :F

egyébiránt az a 800 epub az már terjed itt a tagok közt, a pultalatt csereberélgetve párnapja... ;)

[ Szerkesztve ]

(#7043) bakter24 válasza Luissimo (#7042) üzenetére

bakter24
(őstag)

Jaja, már én is lekaptam, ha lesz időm, átnézem :D Csak van benne pár, ami érdekel... :D Kösz, aki szerezte/adta/vette/elkobozta/megosztotta :D

(#7044) Nirvatti

Nirvatti
(kvázi-tag)

Sziasztok!

Kb. másfél-két hónapja vagyok a topic olvasója. A készülékem 1 hónapos, nagyon sokat segítettek az itt olvasottak! (Nagy köszönet így általánosságban! :R )

Viszont most megakadtam. Többen említitek, hogy kb. 1000 forintért van 3G-s 1GB után csak sebességet csökkentő mobil internet csomagotok.
Lehet ilyet most találni (nekem nem sikerült a Telenor és T-Mobile hálózati ajánlatai között), vagy ez már lejárt lemez, és magamra vessek hogy nekem nincs? :)

Rendelkezem egy T-mobile-os webquick csomaggal, de még be sem regisztráltam, mert jobb lenne ez a 3G-s megoldás...

(#7045) bakter24 válasza Nirvatti (#7044) üzenetére

bakter24
(őstag)

Az a csomag az Invitel sorait erősíti, és a táblával együtt lehet hozzájutni. Biztosan kapható külön is, invitel.hu-n nézz szét! A többi szolgáltatót nem tudom.

(#7046) Herczi válasza bakter24 (#7045) üzenetére

Herczi
(senior tag)

Még annyival egészíteném ki, hogy ne csak a honlapot nézze, hanem hívja fel a hely irodájukat is, szoktak lenne területi akciók is, amik nincsenek fent a neten. Én is így kaptam ajándékba a tabletet.

(#7047) Tex válasza batabe (#7006) üzenetére

Tex
(senior tag)

Az a helyzet hogy az Atomic-al feltelepült a CWM de sajnos a menüben nem tudtam lépkedni.

"Amit akartok, hogy veletek tegyenek az emberek, ti is azt tegyétek velük." Máté (7:12)

(#7048) batabe válasza Tex (#7047) üzenetére

batabe
(senior tag)

szia Tex

azóta lett pulikálva ugyanott egy CWM verzió, ami külön rakható fel.
az androidtablets.net mai egyik hozzászólása szerint működik

[ Szerkesztve ]

(#7049) Tex válasza batabe (#7048) üzenetére

Tex
(senior tag)

Ok. Hétfőn rápróbálok.

"Amit akartok, hogy veletek tegyenek az emberek, ti is azt tegyétek velük." Máté (7:12)

(#7050) AcélAgyar

AcélAgyar
(fanatikus tag)

Üdv!

Tervezem egy 16 gigás SD kártya vételét, ezért lenne egy kérdésem: a legtöbb komoly játék elég szép méretű data-t szokott leszedni, szóval arra vagyok kíváncsi, hogy a data-k átmozgathatóak-e a külső SD-re, vagy belehet valahol állítani, hogy eleve oda töltse a játék?

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.