Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • daneel_hu

    addikt

    válasz rothfb #48617 üzenetére

    "Reszel. Itt inkább az a kérdés minden gyártó esetében, hogy kell e "reszelni". Én már idáig sem szeretnék eljutni."

    Szerintem elég rendesen körbeírták, miért kell manapság egy ilyen okostévén "reszelgetni".
    Ezek a programok már annyira bonyolultak, hogy teljesen kizárt a hibamentes működés. A legjobb esetben is csak arról van szó, hogy bizonyos userek nem vesznek észre hibákat, mások pedig igen. (utóbbiaknak egy alacsony százalékuk jelenti a hibát a gyártónak - ami szerintem tök jó, mert pl én nem ilyen vagyok)

    Ha 2020-ban valódi, szoftverhiba-mentes műszaki cikket szeretnél vásárolni, akkor inkább ne vegyél semmit, mert ilyen nem létezik.
    Van fogalmad arról mekkora egy 900 megabyte-os kód? (ennek egy része nyilván grafikai elem, de akkor is bődületesen nagy adatmennyiség ez, és ennek egy jelentős része nyers program)

    900 MB = 921 600 KB.
    Anno C64-en ( :D ) írtam egy egyszerű tetris-t assembly-ben, ha jól rémlik 4 000 sor volt a teljes cucc. A hanghatásokkal, grafikai elemekkel együtt ez lefordítva volt nagyjából 10 KB.
    Nyilván a webOS-t sokkal magasabb szintű nyelven írják (de ez csak tipp).
    Összevetve 90 000x nagyobb a kód ami egy 360 000 000 db gépi kódú utasításmennyiségnek felelne meg ha primitív assemby lenne, de nyilván ennél sokkal nehezebb az összehasonlítás.
    Abban biztos lehetsz, hogy 100 milliós nagyságrendű a sorszám. :)

    Biztos nem lesz benne hiba, ó persze. Símán lehet, hogy egyetlen változó okoz problémát egyetlen utasításban.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák