Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • parandroid
    félisten

    annyi a gond, hogy a vírus nem állt meg a határon, másrészt idézet vakmajomtól:
    "Paradox módon a tömegmédia hisztériakeltésre hajlamos volta ebben az esetben még hasznos is lehet, mert segítheti az egyelőre 2%-os mortalitási rátával (440 fertőzött, 9 halott) bíró vírusos tüdőgyulladás-járvány kordában tartását, másrészt a jelenség rámutat arra is, hogy a szabad információáramlás és a teljes transzparencia az ügyben létszükséglet, amit a kínai diktatúra amúgy korlátoz és utál, de itt ugye mégis alapvető érdeke és el is várja a más ügyekben megfélemlített helyi káderektől az infót. Ha vírus jön, az információs elnyomást fel kell függeszteni..."

    Ottapont.
    Amúgy a mortalitási rátához meg még annyit, hogy az ilyesmi jó eséllyel a ‘gyengèket’ viszi el: kisgyerekeket, időseket, az eleve betegeket, legyengülteket, alultápláltakat, egészségtelenül élőket, esetleg ezek kombinációival bírókat. Mindemellett nem lebecsülendő a társadalomra kifejtett hatása. Egy mezei influenzajárvàny is kimutatható visszaesést tud okozni a termelékenységben, nem is beszélve arról, hogy meg tudja dobni a fentiek körében a halálozási rátát is. Na most ha ez egy különösen agresszív vírus, ami szinte automatikusan tüdőgyulladással is jár, az különösen para. Átlagember, aki egészséges, erős, fitt, fiatal, nem különösebben veszélyeztetett, és abban a szerencsés helyzetben van, hogy egy civilizált országban él, ebből annyit lát, hogy a munkahelyen minden második kolléga lebetegedett, esetleg ő is ágynak dől 1-2 hétre. Beszedi a méregdrága antibiotikumot, igazán szarul van egy hétig, max kettőig, esetleg sikerül a családot is befertőznie (vagy eleve a gyerek hozta haza a suliból). Ha van a családban egy 90 éves nagyi, aki amúgy is ápolásra szorul, neki ilyenkor jobb nem a közelébe menni, hasonló helyzetben vannak a csecsemők, vagy az immunhiányos betegségekben szenvedők. Na, ők azok, akik jó eséllyel ebből nem épülnének fel.

    Szóval van para, igen. Kereken 100 évvel ezelőtt a spanyolnátha több tízmillió halottat hagyott maga után. Nyilván más most a közegészségügyi helyzet. Európában, és a US-ben, meg még pár fejlett országban. Ha ilyesmi beszabadul Afrika, Ázsia elmaradottabb részeire, ott azért lesz nemulass.

    p

Új hozzászólás Aktív témák