- Sokkal jobb ajánlat lett elődjénél az iPhone 17e
- Samsung Galaxy Z Fold7 - ezt vártuk, de…
- Xiaomi 17 Ultra - jó az optikája
- Samsung Galaxy S23 Ultra - non plus ultra
- Akciófigyelő: Jelentős kedvezményekkel veheted meg a Xiaomi 17-eket
- MWC 2026: Megérkezett a NXTPaper AMOLED
- Huawei P10 - pisztácia nem is volt
- CMF Phone 1 - egy jó telefon
- MWC 2026: Na, fussunk vele még egy kört!
- iPhone topik
Új hozzászólás Aktív témák
-
BlacKSouL
addikt
válasz
parandroid
#60707
üzenetére
Ezért írtam, hogy mindenki más kicsit. Kávés topikban én is elvesztettem a fonalat, rájöttem, hogy az én heti napirendemben az otthoni igényes kávézás nem talál magának szabad helyet, ezért megálltam ott, hogy van egy 30 ezres kis műanyag, általában lenézett, már nagynyomásos de nem szarvasi gőzkazános kávéfőzőm, meg egy kézi darálóm, ami így összességében bőven jobb eredményt ad, mint a korábbi esetek, de ettől több nem kell, mert hétköznap reggel úgyis melóban az itteni féleutomatából kávézunk, ami kb. azt a minőséget hozza. Ja meg még van egy french-pressem valami 1200 Ft-ért, amit néha változatosságból használok. Van aki 100-150 ezres gépparkot tart, 3-4 főzőt, 4-5 darálót, mert jól esik neki, van ideje próbálgatni, tuningolgatni, rézcsövezi, kevergeti, őrelményt oszlat, kocogtat, tízezres tamperrel tamperol, vuduzik, stb. Törekszik az általa otthon elérhető legjobb minőségű kávéra. Ezt ezekkel tudja elérni.
A bor esetében úgy tűnhet, hogy ha valaki megvesz egy palackot, akkor onnantól minden le van tudva. De nem, ott meg azzal tud játszani (mondjuk feltételezve hogy nem a 25 fokos teszkópolcost vesszük alapul) hogy hogyan tárolja, hol, és milyen hőmérsékleten fogyasztja, esetleg miből (műanyagpoharas, bögrés borzalmaktól tekintsünk el). Vagy még vesz egy ezresért egy temperálót, abba beállítja a palackot, és akkor a 14 fokon bontott palack utolsó 3-4 decijét nem a szobahőmérsékletre melegedve issza, hanem 16-17 fokon.És ez így van mindenfélével. Van aki a munkájában akar mindenáron 200%-on tökéletes lenni, és ezért tesz meg mindent, van aki a ruházatát tartja mindennél előbbre, és vásárol százezrekért havonta, van aki az autójára költ százezreket, mert mindenki másra igényes, mást tart fontosnak. Vannak általános szintek, meg sokaknak 1-1 valami amiben megtesz amit csak tud hogy az adott dologban a lehető legnagyobb élvezetet találja meg.
Nincs azzal gond, ha valakinek az 5, a 15 és a 25 fokon felszolgált/fogyasztott bor vagy sör között nincs élvezeti értékbeli különbség, van aki meg azt mondja, hogy ő viszont érzi, és törekszik rá hogy idealizálja. Ahogy az sincs kőbe vésve, hogy marhahúshoz vöröset, halhoz meg fehéret, de a tapasztalat szerint az arra érzékenyek érzik a különbséget ha mondjuk fordítva issza valaki.
Új hozzászólás Aktív témák
- TP-LINK routerek
- talmida: Változások 2. rész
- Energiaital topic
- Mesterséges intelligencia topik
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Lexus, Toyota topik
- Sokkal jobb ajánlat lett elődjénél az iPhone 17e
- Óvodások homokozója
- Samsung Galaxy Z Fold7 - ezt vártuk, de…
- Meghozta a régóta várt asztali Ryzen APU-kat az AMD
- További aktív témák...
- HIBÁTLAN iPhone XR 64GB Red-1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4490,100% Akksi
- Creality HALOT ONE gyantás nyomtató
- HIBÁTLAN iPhone 11 128GB Black -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4411, 100% Akksi
- Eladó Pritom L8 Kids tablet 2/64GB/ 12 hó jótállás
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone i5 12400F 16/32/64GB RAM RTX 3060 12GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest

