Hirdetés
- Xiaomi 15T Pro - a téma nincs lezárva
- Külföldi prepaid SIM-ek itthon
- MWC 2026: Bajnoki címre pályázik a Xiaomi Watch 5
- Apple iPhone 17 - alap
- Samsung Galaxy A56 - megbízható középszerűség
- Távozik az Apple vezérigazgatója
- Vivo X300 Ultra - tárcsázz, ha van rá keret!
- Fotók, videók mobillal
- Így spórolhat az Apple az iPhone 18 kijelzőin
- Samsung Galaxy S26 Ultra - fontossági sorrend
-
Mobilarena
Renault, topik összefoglaló
Új hozzászólás Aktív témák
-
kisbago
aktív tag
Ilyen esetben szervizbe menjek? Vagy van valaki akivel lehet e-mail ezni is?!
-
Jaded
őstag
válasz
kisbago
#72690
üzenetére
Ha kicserélik, odaviszem én is
nekem ennyit mondtak, azt mondták az nem volna normális ha lötyögne benne a víz. Nem mondod b.zmeg?
Mondtam, hogy oké, majd kicserélitek ha a pára szétcseszi a ledet. Erre már nem jött válasz..Egyébként érdekes, mert nem mindig párás, csak néha.

forceberg: GrandCoupekra sok a panasz én úgy látom. Török..mintha lett volna hasonló pár éve.. -
Jaded
őstag
válasz
shifty!
#72687
üzenetére
Ha városba lesz, nem vészes az ötös váltó. Városon kívül is elvagyok vele, bár azért tényleg jó lenne néha a 6. hogy ne “üvöltsön” a motor.
kisbago: hogy idézzem a Renault szervízt: “ez a pára teljesen normális, nem hiba”
Persze ha kiszárad.
szerk: egyébként 10-ből 9 ilyen. -
shifty!
senior tag
válasz
rob210
#72563
üzenetére
Boldog karácsonyt mindenkinek!
Reagálva az autókeresős történetre, egyelőre nem elsődleges választási szempont a családi autó szerep, később nyilván jól jön majd.
Ismered a felhasználási szokásaim, mivel főleg város, ezért benzines lesz a következő mindenképp.
A 3-as Megane nagyon szipmi, a Grandtour is és a hatchback is, amelyikből szebbet találok akkor lehet, az lesz a megoldás. Szervizelést tekintve nem tűnik vészesnek ez alapján, ha fele ennyiszer kell hozzányúlni mint most, boldog és kicsit tehetősebb ember leszek.
A Fluence alakja tetszik, de az ötös váltó elrettentő, most is szerethető tulajdonság, hogy van még hova pakolni, nem kell agyonpörgetni M2-t se.
-
Ami változó lehet, az a szél iránya és sebessége.
Nekem anno az tűnt fel, hogy volt, ahol mondjuk délelőtt odafele, majd este visszafele is pont szembefújt a szél.
Vagy akár még az útburkolat is beleszólhat valamennyit.
Plusz még lehet, hogy pont ugyanakkor éred el a körülményeket, hogy regeneráljon. -
mycso
Topikgazda
Érdekesek ezek az autópályák:
M35 oda-vissza, 6.5 - 6.6 közötti pillanatnyi, M3 (m35-ig) oda-vissza 6-6.1 közötti pillanatnyi. (azért írtam, hogy oda-vissza, mert mindkét irányba ugyan azt a fogyasztást produkálja, tehát nem a domborzati viszonyok szólnak bele).
A sebesség, időjárás, körülmények minden ugyanaz.Már régebben is feltűnt, ha Debrecen felé pályáztam, hogy valami nem oké a fogyasztással, csak nem tudtam, hogy hol a hiba. Mondjuk a hibát most sem tudom (nem szereti az autó a hajdú-bihari aszfaltot
). -
-
válasz
diablo1984
#72675
üzenetére
Gombfejre tippelek lehuzas kapcsan, de abbol mar lehet egy par
Boldogat mindenkinek

-
johnny_b
csendes tag
Gratula
Mit is láthatunk a képen? 
-
-FLY->
őstag
Sziasztok! Boldog karácsonyt!
Ma du olyan üzenet fogadott indítás után az autómba (M2 GT 1.4b '09), hogy "service due".
Visszajelzők nem világítanak (se sárga, se piros), folyadék szintek rendben, autó nem ázik be.
Nem egész 8e km pergett le a kb fél éve megejtett nagy szerviz óta, ekkor nullázva lett (teljes elektronikai diagnosztikán is átesett, ami szerint minden ok az autóval). Ilyenkor mi van? -
johnny_b
csendes tag
Békés, boldog karácsonyt kívánok mindenkinek! Azért csak óvatosan a bejglivel
-
atosan
veterán
Boldog Karácsonyt mindenkinek! 🎄
-
MC Pite
veterán
Mert jó látási viszonyok között nem látszik szinte semmi a piros 50 lumeből.
A telefonodon a zseblámpa erősebben világít, nézd meg sötétben; komolyan. Vagy az én szemem rossz csak, de az első 400-1000 lumet azt látom rendesen. Szvsz ezért nem előírás (viszont az az, hogy rossz látási viszonyoknál kell a tompított és látszik). Én is egyetértek azzal hogy normálisan ki van találva, logikusan gondolkodva nem nagyon van jobb megoldás ettől.
A legtöbb embernek javaslom az auto állást, az kb jó (2-300métetes láthtóságú ködnél meg úgyis egyből kapcsolják elől és hátul is,egész napra...)
Pedig 3 mondatba befér az összes (üzemeltetési) tudnivaló a lámpákról, de ezt mégis csak igen kevés ember tudja
És a matt vagy le vagy fel vagy hiányosan vagy a nem megfelelő világítással megint nem tudnak mit kezdeni, ez mind user/műszaki vizsga hiba.
-
MM
őstag
Szerintem pedig pont, hogy a Renaultnál jól csinálták.
Ha van automata világítás kapcsoló, hátul is ég, ha nincs, akkor csak a menetfény magában.
Míg a 3-as Megane nem volt elég érzékeny (az utolsó Laguna is kb ugyanaz), a 4-es Megane már jól lövi be, és pl. ködben, szürkületkor mindig időben kapcsol.
Reggel, mikor sötétben indulok, sokszor már a nap is rég süt, mire lekapcsolja a tompítottat és átvált menetfényre.
-
gooool
őstag
Boldog, Békés Karácsonyt kívánok Nektek! :)
-
Csatravi
senior tag
Kellemes Ünnepeket !
-
mycso
Topikgazda
Pedig teljesen jó a DRL az elve, meg a szabály is.
Mivel nappal és jó látási viszonyok között használható, ezért tökmindegy, hogy hátul pislákol-e valami fény. Az autót napsütésben hamarabb észreveszed, mint a piros helyzetjelzőt (kivéve 1-2 új ledes audit).Inkább azzal rontottak, hogy most már némelyiken hátul is világít, így a user biztosan nem fog este lámpát kapcsolni, mint ahogyan ezt csinálják is.
Itt egy hiba volt, hogy a userre bízták a jó/rossz látási viszony és a nappal/éjszaka értelmezését.
Illetve a túl erős DRL miatt, a kis butusok azt hiszik, már világít a tompított.
DRL témában, csak és kizárólag a felhasználók a hibásak.Egyébként nem jó megoldás a fényérzékelő sem, mert az már jóval a rossz látási viszonyok bekövetkezte után vált. Nyáron viszont túl hamar kapcsol lámpát. Bár nemtom, hogy más gyártóknál használhatóan működik-e.
-
Ablakok nehezen mennek le-fel, elöl, mindkét oldalon. A vezető oldalon ki is akadt, mikor le akartam engedni, azt hittem eltört, akkorát ugrott. Aztán valahogy visszaakasztottam, de ne kérdezzétek hogyan, fogalmam sincs.

Scenic 3. 190 ezer km.
Tapasztalat? Javaslat? Mi nem jó benne? -
-
válasz
Gombinyó
#72649
üzenetére
Nem olvasod el rendesen amit írtam, észrevettem.
Kevesebb olyat látok, aki fény nélkül megy és többet olyat, aki este, vagy szürkületben, esőben, nagyon rossz látási viszonyok között led menetfényt használ.
Legalábbis amióta én vezetek ez a tapasztalatom és amióta ezek az új autók kijöttek ezzel az extrával.Nem megyek bele meddő vitába, felesleges.
”...Tökéletesen jól használható dolog a megfelelő viszonyok között, napsütésben...”
Ha elolvasnád figyelmesen amit korábban írtam, ha nem is így, de szinte ugyanezt mondtam.
-
Gombinyó
őstag
válasz
The.Biker
#72647
üzenetére
Ez továbbra sem a menetfény meg az eu meg a gyártók hibája.
Gondolod, hogy ez az ember, akiről beszélsz, ha nem lenne menetfénye kapcsolna tompítottat? Szted hány embert látok országúton, aki se elöl, se hátul nem világít? Menetfénnyel legalább szemből kiszúrom.
Tökéletesen jól használható dolog a megfelelő viszonyok között, napsütésben felesleges hátul világítani szerintem, világítás nélkül is látok mindenkit már messziről. -
válasz
MC Pite
#72645
üzenetére
”....Nappali menetjelző lámpa hiányában, mintegy lehetséges helyettesítőként, a tompított fényszórót kell bekapcsolni, mely azonban nem jelzőlámpa, hanem útmegvilágító berendezés....”
Hát azért részben igaz, hogy csak az út megvilágítására szolgál a tompított fényszóró.
Például:
Magyarországon, Motorkerékpáron, kötelező mindig világítania a tompított fényszórónak.Nappal, lakott területen belül(is). Tehát jelző fény is.
De mondok jobbat.
Szlovákiában évtizedek óta, minden gépjárművön kötelező nappal, lakott területen belül is a tompított használata. Tehát jelzőfényként is szolgál. -
válasz
MC Pite
#72645
üzenetére
Ahogy írtam korábban:
Rendben, legyen, tényleg szuper a cucc, wow...elölről, de hátulról?
. És megint leírom:
nem a szikrázó napsütésben való használattal van a bajom, hanem hogy nem csak akkor használják. Például pár napja, szombaton, trágya idő, eső, M1autópálya, hatalmas forgalom Pest felé....és rohadtul semmit sem látni, és a baromja nem kapcsol villanyt, hanem a ledet égeti elöl és a tükörben látom, hogy jön, de amikor meg elhalad mellettem, utána már nem látok semmit a kocsiból, mert hátul nem világít semmi. És rohadtul utolérem, de akkora a felvert víz a kocsik miatt, szürke minden. Nem is megyek gyorsan persze. Egyszer csak ott terem előttem. Gúvad a szemem, alig látni valamit, nagyon rossz. Olyan felvételeim vannak, hogy hihetetlen. Nem sorolom miket csinálnak az emberek, mert felmegy a vérnyomásom.
És ahogy mondtam, a felhasználó a hibás, mert rohadtul nem érdekli, hogy a mögötte haladó mit lát belőle. És aki ilyen felszereltségű autót használ, annak magas százaléka rossz látási viszonyok között is így használja. Nekem ez a tapasztalatom.
Tehát a gyártó, tervező is hibás, mert nincs tisztában azzal, hogy az ember, ha lehetőséget kap a kezébe, él vele. Minek égesse az izzókat? A led tovább tart és látják, ha jön....de ha megy? Azt már nem. De legalább hátul sem ég ki az izzó idő előtt. Legyen led elöl, de akkor kapcsolja a hátsót is automatikusan, mikor használja.
És ahogy rob említette, már a legújabbak így jönnek le a gyártósorról. Vajon miért? Mert látják a problémát. Látják, hogy milyen az “egyszeri” ember. -
MC Pite
veterán
válasz
#89309696
#72644
üzenetére
Sajnos 10ből 9 sofőr a felkapcsolást is elrontja.
Akkor kapcsoljuk fel lakotton kívül, ha olyan rosszak a látási viszonyok, hogy ez hozzárak a tompítotthoz, azaz ez kell hogy lásd az útburkolati jeleket előtted 30 méteren (ha be van álllítva, mert jellemzően ez sincs).
Ne akkor kell felkapcsolni mikor már csak 200 méter a látótáv (örülne a felének tompítottal) mert ott kb semmit ér.A zárófénynek is igen egyszerű lenne mikor kell felkapcsolni, de 100ból 97 ember nem érti mit jelent zárni a sort nagyon rossz látási viszonyok között lakotton kívül. Ha átszólok kiégett retinával este a városban (reggel se volt akkora köd hogy indokolt lett volna!) hogy még ég, vissza kérdeznek hogy Hátaztán?
Na, itt éppen lehetett volna előírás a monostabil kapcsoló, de sajna nem volt. Ahogy járó (motorú) autó se engedném menetjelző helyettt csak a helyzetjelzőt, mert mint említettem nagy az állatkert és alacsony a kerítés, azért hogy hátulról 50 lumennel látszódjanak napsütésben, cserébe az agyhalottak előről se nagyon látszanak, TIZED akkora fénnyel haladnak mint menetjeltővel.
Bár ez kb egy kategória azokkal akik este lakotton belül végig helyzetjelzővel mennek, vagy mert gyökerek, vagy mert olyan szar a lámpájuk, hogy észre se veszik hogy nem ég; az meg ugye nálunk gyakorlatilag legális miután b*sznak rá vizsgán.Harry: Nem, nem jól tudod hol hogyan kéne világítani. Sajna a topikbannis azaz arány ami az utakon. Le is írhatom megint, de mint már párszor korábban írtam, de valószínű akkor sem érdekelt, meg most se hiszem hogy fog:
„Lakott területen kívüli úton a forgalomban
részt vevő gépkocsit nappali menetjelző lámpával vagy tompított fényszóróval, … nappal és jó látási viszonyok között is ki kell világítani.”
A KRESZ elsőként a nappali menetjelző lámpát említi, mivel e lámpák „rendeltetése a járművet jobban láthatóvá tenni nappali vezetés közben.” Ezért a lámpák minden szempontból kizárólag a meghatározott rendeltetésnek megfelelően kerülnek kialakításra.
Nappali menetjelző lámpa hiányában, mintegy lehetséges helyettesítőként, a tompított fényszórót kell bekapcsolni, mely azonban nem jelzőlámpa, hanem útmegvilágító berendezés. -
harry
veterán
válasz
The.Biker
#72640
üzenetére
Maga a DLR szerintem tovabbra is egy jo dolog, mert hasznos tud az lenne varosi kozlekedesnel (amikor meg nem kell tompitottat kapcsolni). Persze mondhatnank, hogy de miert nem jo siman egy tompitottat kapcsolni, ha latszani akarok? Nos azert, mert ha emelt fenyu izzot hasznalsz (mert sokat mesz este, vagy barmi miatt), akkor azt nappal nem akarod feleslegesen erre hasznalni, tekintve, hogy honapokban merheto az elettartamuk, es egy par 4-8k forint... Es igen, szerintem is hulyeseg, hogy csak elol van.
-
#89309696
törölt tag
válasz
The.Biker
#72636
üzenetére
Ez nem azon múlik, az EU kitalálta és ilyen lett. Most sincs tudtommal kötelezve a hátsó világítás nappali menetfénynél, csak az autógyártók önszántukból csinálják így, mert ők rájöttek, hogy így jobb. Amíg az EU engedi addig átmegy minden kocsi a műszakin első nappali menetfénnyel és így is tervezik őket újonnan is, mert ma is ez a hatályos szabály rá. De azt is megmondom, hogy nem lesz egy kocsi sem visszavonva, ha az EU esetleg módosítana a törvényen (amit nem fog). Ez van, ezzel nem lehet mit csinálni, ez nem a műszaki vizsga meg nem a gyártók sara, ez totál EU fejzavar. Alkonykapcsoló kellett volna rájuk vagy hátul is világítania a helyzetjelzőnek. Ezt benézték, most már marad is így, se elismerni nem fogják, ha esetleg módosítanak is rajta utólagosan nem hívnak vissza módosításra többmillió autót
-
-
-
harry
veterán
válasz
The.Biker
#72629
üzenetére
No-no, nem az a baj, lehet ezt ertelmesen is hasznalni, jo latasi viszonyok kozott lakott teruleten belul teljesen rendben van (hiszen itt az "abszolut semmi vilagitas" is alternativa), amennyire tutom erre lett kitalalva, hogy valami azert legyen. Azt en sem ertem, hogy hatul miert nincs ilyen logika alapjan...
A gond a gyoker allatjaval van, hiszen ettol meg ugyanugy fel kene kapcsolni a tompitottat, ha nem megfeleloek a latasi viszonyok, vagy kilep lakott teruletrol. Tipikusan ilyenkor szokott automatan / DLR-en / 0 allason maradni a kapcsolo, ami ilyenkor keves (ez utobbi nyilvan kocsi kortol fuggetlen). Het elejen nagy kod volt pesten is, sok szerencsetlen lampa nelkul kozlekedett, nem is ertem mire szamitanak...
Regebben talan nehezebb volt 'elfelejteni' vagy rosszul beallitani, hiszen nem volt nappali feny / automata vilagitas, de mivel most van, jo lenne vagy felnoni hozza fejben az embereknek, vagy a szabalyzast / buntetest is utana igazitani.
-
#89309696
törölt tag
válasz
The.Biker
#72629
üzenetére
Itt is sokan mennek így, ködben, sötétedésben, jönnek szembe is és csak a nappali menetfény világít, hátul a tükörben nézem tök sötét a kocsi.
Eleinte én is villogtattam, hogy kapcsolja már fel, de 90%-uk azt se érti miért villogtattam meg azt hiszik rendőr van. Leszoktam róla.... Villogtasson az anyja az agyhalottaknak. Majd ha fellökik rájön.
Erről már beszéltünk többször is régebben, itt is, hogy a nappali menetfényt alkonykapcsolóval szabadott volna csak kiadni és akkor az egyszeri embert megvédi a kocsi saját magától. Az egyik céges Mazdánk ilyen pl.Lakott területen kívül tompított vagy nappali menetjelző fénynek kell lennie a Kresz szerint. Ellenben azt is leírja, hogy rossz látási viszonyok esetén a tompított a kötelező. A Kresz rendben van, a sofőröknél van a baj.
-
zeon.hu
nagyúr
-
válasz
zeon.hu
#72624
üzenetére
Jó, oké, legyen ez a baromság, de a hülye állatja, aki így közlekedik, hogy hátul semmi sem világít, bele sem gondol, hogy valaki utoléri és telibe vágja...valamelyik nap késő délután, már majdnem full sötét, elöl a led, hátul semmi. Rá is villogtam, hogy hé! Haver! Kapcsold már fel a villanyt bakker? Elhiszem, hogy vagányul néz ki a verda tőle, de hogy valaki ennyire aluliskolázott legyen, hogy baleset veszélyes, amit művel.
Itt komoly szigorításra lenne szükség ezügyben(is).
De most komolyan? Ki a f.szom találta ezt ki az új kocsiknál? Ki volt ennek a szellemi atyja? Nem gondolkozott el azon, hogy nem csak szikrázó napsütésben autóznak az emberek, hanem rossz látási viszonyok között is?
Suzuki Vitara-k előnyben!
De több márka is élen jár ebben a fergeteges újításban
-
rob210
Topikgazda
válasz
LamerGyuri
#72618
üzenetére
Osztom, sőt én az összesről leszedetném a rendszámot, hogy legyen visszatartó ereje a kisérletezgetőkkel szembe a szabályozásnak. (elsőről beszélek)
-
MM
őstag
2017 végi Megane 4-ben pl. már világít hátul is a helyzetjelző, ha elöl a menetfény ég.
De ez annyira nem általános sajnos. 2019-es Kadjarban meg nem... (Igaz, hogy az Zen és nincs benne fényérzékelő).
Ettől függetlenül ma délelőtt mentem egy órát M6-on lefelé szakadó esőben, a forgalom ugye nem túl nagy. Kb. 20% -nál nem világított hátul semmi, de a 20% 95%-ánál azért, mert elöl sem...

-
Kivagyok az első led helyzetjelzőktől az újabb kocsikban. Elöl világít, oké....de hátul semmi. Úgy, ahogy van, betiltanám, hogy a helyzetjelző nem világít hátul. Aki kitalálta, remélem hátulról utolér valakit esőben, szürkületben, vagy t.köm tudja, mikor rossz a látási viszony. Nem egy ilyennel találkozom autópályán, közúton. Komolyan mondom, rohadjon meg az illető, akinek a fejéből kipattant ez az óriási ötlet, hogy ha elöl világít a led, akkor hátul semmi sem.

-
#89309696
törölt tag
válasz
forceberg
#72620
üzenetére
Ha mondom akkor kevesebb lesz az M0-án a vakító lámpák száma? Nem. Kiidegeli az embert feleslegesen? Igen. Nem a usernek lenne feladata, hogy ezzel foglalkozzon, hanem van erre adónkból eltartott társaság... Én nem fárasztom magam olyannal amivel semmire nem megyek, de közben nekem meg árt. Sokat pusztít az emberen a felesleges frusztráció. Aki akar járjon vakító leddel. Remélhetőleg a rendőr kiszedi és a forgalmit is darabokra tépi érte, meg rátekeri a user nyakára mindkét rendszámot.
Én ilyen vagyok, bocs. Megfáradt. -
#89309696
törölt tag
válasz
LamerGyuri
#72618
üzenetére
Nem akarok bunkó lenni, nekem nincs ilyen a kocsimban, nem is lesz, nem égetem ki senki retináját vele. De amúgy magasról teszek rá, ha más csinálja és leírja a fórumba, hogy ő XY leddel jár és szétvakít mindenkit. Nem foglalkozom én ilyenekkel, enélkül is elhalnak az idegsejtjeink öreg korunkra.
Illetve én egy topikgazdában megbízom annyira, hogy ha ő azt mondja csak tolatóba teszi, akkor valóban abba is fogja tenni. -
LamerGyuri
senior tag
válasz
#89309696
#72617
üzenetére
Aztán az indexbe is belefér, aztán a féklámpába is belefér, aztán a tompítottba is belefér, aztán ......aztán egyszer lementem a dashcam-ot, és megmutatom, mik jöttek szembe tegnap este is
Senkit nem akarok megsérteni, de én egy valamit látok csak: Közúti forgalomban használható: NEM (off-road).
A közlekedés szerintem egy olyan társasjáték, ahol nem az egyéni győzelem, hanem az a fontos, hogy mindenki épségben célbaérjen. -
#89309696
törölt tag
válasz
LamerGyuri
#72616
üzenetére
Valóban, de tolatóba simán belfér és nem kell állandóan a talicskát, biciklit, bokrot lezúzni a kocsival.
-
mycso
Topikgazda
Tolatóba, pár kínai ledet kipróbáltam már, olcsóbbat-drágábbat.
Aztán lagunaklubon sokan istenítették ezt: [link]
Na, de ennyit kiadni 2 ledizzóért
Aztán csak rá szántam magam, hát nagyon brutál a fénye, én nem az a gagyiled fénye van.
-
#89309696
törölt tag
Robi. Meg tudod mondani mit mérjek le és milyen magasnak kell lennie egy Kangoo 1 ph2 vagy ph3-nak hátul (nem tudom melyik, de nem ph1)? Egy ismerős kocsija, ma csináltatta meg a torziós rugókat hátul (nem voltak még eltörve, de durván recsegett már) és valami baszott magas lett, undorítóan néz ki szemre is. Szerintem elrakták a rugókat pár ricnivel.
Mivel ő max 1-200 Kilós súllyal járkál tök felesleges ilyen magasra hagyni. Van ebből bármiféle hátrány menetstabilitásilag? Vagy mindenképp vissza kell vitetni, hogy rakják bele af#szukata szerelésükbe? Akármilyen fotót nézek a neten róla mindegyik alacsonyabban van.
95 rugót perkált érte ami nem olcsó munka, úgyhogy ha ez így nem jó akkor menni kell vissza csapkodni az asztalt. Főleg ha ez kihatással van a menet vagy kanyarstabilitására is. -
johnny_b
csendes tag
'99 Kangoo 1.4 E7J. Mostanában olyat kezdett el játszani a lelkem, hogy gyújtás állapotban nekiáll villogni az immobilizer LED-je és nem indul a kocsi. Jónéhány próbálkozás és kefe elrágása után egyszer csak beléhasít a felismerés, hogy jé, ez az én kulcsom és indul is a gépsárkány. Főleg akkor szereti előadni, amikor legtávolabb vagyunk
Az aksi jó, a kulcsokban friss elem van. Van erre valami gyógymód?
-
MC Pite
veterán
válasz
The.Biker
#72608
üzenetére
Előző autómban állíthatatlan de jó volt a törlés, F90ben állítható de még risszabb mint M3ban, mosásról nem beszélve.
Ez van
Szerk: billenős törlésnek a röviden magad felé húzod törlés van; tényleg. De ha hosszabban sikerül az se baj, hamarábbbtöröl úgyis mint ahigy odaérne a víz.
KKÜ a topiklakóknak! [link]
-
rob210
Topikgazda
K. K. Ü. K. N.
Azaz kellemes karácsonyi ünnepeket kívánok nektek. :)
-
Nekem meg szokott bolondulni

Ilyen béna megoldást még nem láttam.
Ráadásul nincs “billenős” törlés. A 15 éves Octaviam-ban normálisan logikusan működik és van benne 600.000.km. Szakaszos törlés 5 fokozatban állítható, billenő törlés....igaz nem esőérzékelős, de ne is legyen, mert a Scenic3-mamat látva, inkább ne.
-
#89309696
törölt tag
Nekem a leggyorsabbra van állítva az kb. jó is, a lassabbakon annyira ritka, hogy semmi értelme a létezésének.
Engem inkább az zavar, hogy van mikor nem kapcsol be, olyankor vagy továbblököm lassúra és vissza szakaszosra vagy lekapcsolom és megint szakaszosra. Nem tudom, hogy ez kontakthiba-e vagy valami vezérlő döglődik.Amúgy ha épp sikerül akkor a szakasosra billentve tud egyet törölni, de vezetés közben elég nehéz eltalálni azt a pontot mivel maga a kapcsoló nem lett erre kitalálva.
-
harry
veterán
válasz
atosan
#72603
üzenetére
Szerintem nem rossz dolog, de igen en is tapasztaltam.
Egyszeri torlesre egyet lekapcsolom majd vissza, hat igen ez ilyen.Amit viszont furcsallok, hogy ugye a szakaszos torles frekvenciajat lehet allitani, ellenben az elso ket erteken en nem lattam, hogy torolne egyaltalan
Avagy vagy ne is toroljon mert nem esik, vagy esett mar annyi (a legkisebb esoben is), hogy mar johetne egy torles. -
#89309696
törölt tag
-
atosan
veterán
Számomra új pozitív jelenséggel találkoztam Megane 1/2-nél. Az ablaktörlőm a második fokozatban ment (ciklikus utániban). Lelassítottam parkolót keresni, kettesben szinte alapjáraton gurultam, mire elkezdett ciklikusan törölni. Azt hittem először én kapcsoltam át, de nem. Gondolom másnak ez nem újdonság.
-
zeon.hu
nagyúr
válasz
diablo1984
#72599
üzenetére
Gyors kérdés:
Panel hogy jön le?
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- PC - Számítógép akár játékra // i5 // GTX 750Ti // Számla + Garancia //
- Keresünk iPhone 16/16e/16 Plus/16 Pro/16 Pro Max
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 5600X 16/32/64GB RAM RX 9060 XT 8GB GAMER PC termékbeszámítással
- HP Pavilion 15 - 15,6" Full HD - Intel Pentium N3710 - 4GB - 500GB HDD - Win10 PRO - MAGYAR - DWD R
- HIBÁTLAN iPhone 13 128GB Midnight-1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4397
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
en azért jelzem nekik és leírom hogy mit mondtak
nekem ennyit mondtak, azt mondták az nem volna normális ha lötyögne benne a víz. Nem mondod b.zmeg?
Mondtam, hogy oké, majd kicserélitek ha a pára szétcseszi a ledet. Erre már nem jött válasz..

azért majd rákérdezek hátha valami mást mondanak.
).




