Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz hesszan #20676 üzenetére

    Szia!

    Elég tágan hagytad a lehetőségek körét (és ami azt illeti a manual is).

    LED szalagoknál van még egy fontos tényező, mégpedig a LED sűrűség, azaz hogy 1M szalagon hány LED legyen. Vannak ritkább és sűrűbb szalagok is.

    Lehet csak fehér fényekkel machináló szalagot is használni, ez az úgynevezett CCT (Changeable Color Temperature - azaz változtatható színhőmérsékletű) LED. Ezt úgy vezérled, mintha RGB lenne, de nem a színeket keveri, hanem hideg-közepes-meleg fényeket.
    CCT-t inkább olyan helyre találták ki, ahol a fény a látási viszonyokat segíti, nem dekorcélú. A fehér fény (minden hőmérsékletben) előállítható RGB-ből is, csak az sokkal gyengébb fényerőt ad.

    A csatlakozót tekintve általában elején anya végén apa csatival szerelik a tapasztaltabb eladók. (Tehát ha rendelsz, úgy rendeld, hogy 2x1M szalagnál két patkolt szalagod lesz, 1x2M-nél meg csak egy). Első vásárlásnál érdemes megkérdezni, vagy megkérni rá, hogy milyen csatival adjon. Biztos találsz olyat, aki direkt PC-be árulja, egyértelműségét kihasználva lehet, hogy drágább.

    És végül : eBay

    És közben mire megírtam, látom megoldottad. Igen, az jó lesz. Picit drágább, de fixen jó csatival adják legalább. :)

Új hozzászólás Aktív témák