Hirdetés
- Samsung Galaxy S25 - végre van kicsi!
- Samsung Galaxy A54 - türelemjáték
- Magisk
- OnePlus 15 - van plusz energia
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- CES 2026: Belépett a Motorola a VIP buliba
- CES 2026: Látható gyűrődés nélküli hajlítható kijelzőt hozott a Samsung
- Fotók, videók mobillal
- Apple iPhone 17 Pro Max – fennsík
- Szívós, szép és kitartó az új OnePlus óra
-
Mobilarena
Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.
Új hozzászólás Aktív témák
-
HookR
addikt
válasz
AxBattler
#62162
üzenetére
"Most vettem észre, hogy már az X300-on is volt második 4pin fan header, de nem értem, minek, amikor nincs egy ventihely a kasztnin?"
Az ASRock X300M-STX alaplap külön is elérhető a gyártó kínálatában, nem csak barebone-ként.Ami azt illeti, az én fantáziámat is csiklandozta egy időben (illetve egy picit még most is), hogy építsek köré saját házat (pláne így, hogy az X600M-ITX-szel is kompatibilis maradna) az alábbi szempontokkal:
- Minőségibb benyomást keltő, szemrevalóbb megjelenés (pl. alu házvasalódesz... fa előlappal).
- 120 x 25 mm-es venti a 90mm-es helyett.
(- illetve 3.5"-es HDD hely, ami a tápellátás miatt volt dilemma, de mostanra, a 2TB-os SSD árak mérséklődésével már nem olyan sarkalatos szempont.)"...a jövőre érkező Strix Point / Halo pedig valszeg' még éhesebb lesz."
Amennyire a szivárgások alapján meg tudom ítélni, AM5-be csak a Strix Point érkezik 16 CU-val. A Strix Halo (40 CU + 256 bites memóriavezérlő) felbukkanása legfeljebb ilyen Minisforum jellegű MiniPC-kben várható. De ne legyen igazam!
Új hozzászólás Aktív témák
- CRUCIAL 32GB (2x16GB) Pro OC DDR5 6400MHz CL32 WHITE - XMP/EXPO - 120 hó garancia
- 32GB DDR5 4800MHz CAMM Laptop memória 1év garancia
- G.SKILL Ripjaws M5 RGB 32GB (2x16GB) DDR5 6000MHz CL30 WHITE - XMP - 120 hó garancia
- G.SKILL Trident Z5 RGB 32GB (2x16GB) DDR5 6000MHz CL36 - XMP - 99 hó garancia
- Patriot Viper Venom 32GB (2x16GB) DDR5 6400MHz CL32 - XMP - 120 hó garancia
- Több darab! MacBook Pro 16" M1 32GB RAM 27%-os áfás számla
- REFURBISHED - DELL Precision Dual USB-C Thunderbolt Dock - TB18DC
- PS Plus előfizetések kedvező áron
- Új, Aktiválatlan iPhone 17 (256 GB) (rendelhető)
- Azonnali készpénzes nVidia RTX 2000 sorozat videokártya felvásárlás személyesen / csomagküldéssel
Állásajánlatok
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest



