Hirdetés
Bevezetés
Tavaly kicsit nehézkesen vettük tudomásul, hogy kétszázezer forintnál drágábban kezdett a Honor 200, de nem számítottunk másra, a gyártó a Honor 50-nel való visszatérését is merész árazással tette. Miután a Honor 300 kimaradt az európai portfolióból, idén a Honor 400 van soron, és a bemutatón Bai Kai, a márka magyarországi vezetője (country manager) még poénkodott is azzal, hogy jó nagyokat ugrottak a számozásokkal. Viszont bejön a Honornak a számozott széria, 45 000 000 darabot adtak el indulása óta. Az indulás viszont itt nem az önálló Honort és az 50-es modellt jelenti, ebbe még a Huawei almárkájaként gyártott mobilokat is beleszámolják.
Kai a termékbemutatón (forrás: Honor) [+]
Mindenképpen van viszont kereslet a középkategóriában a Honor kínálatára a számok alapján, sikerült az elmúlt pár évben 10%-os piaci részesedést szerezniük a hazai piacon, ami jelentős. Az új modellek, a Honor 400 és a 400 Pro tovább erősíthetik a márkát Magyarországon, főleg a Honor 400, melyet sikerült 169 990 forintra árazni a kártyafüggetlen piacon úgy, hogy azonos hardverrel más gyártók lazán elkérnek negyedmilliót egy készülékért. Itthon a Honor 400-at fekete és arany színváltozatban lehet beszerezni hivatalos forgalmazásból, de létezik egy ezüst színű verzió is.
Ez pedig már a Honor 400 a kezemben a stúdiónkban [+]
A Honor 400-ból Magyarországon a 8/256 GB-os modell 169 990 forintért, a 8/512 GB-os modell pedig 189 990 forintért kerül forgalomba. Sajnos egyik készülékben sincs hibrid SIM-tálca, tehát microSD-t nem fogunk tudni tárhely bővítésére használni. Viszont van két nanoSIM-nek hely az alulról kihúzható tálcán, mellette pedig eSIM-et is támogat a készülék, szóval ha munkahelyi és privát kártyánk van, mellé simán le tudunk tölteni például egy Airalo eSIM-et nyaralós adatcsomaggal. Egyszerre két kártya lehet mondjuk csak aktív, ez a szokásos.
Mivel a Honor 300 nem jutott el Európába, így drasztikusnak tűnik a formát illető változás [+]
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!