- Fotók, videók mobillal
- Redmi Note 9 Pro [joyeuse]
- Motorola Edge 50 Neo - az egyensúly gyengesége
- Magisk
- Samsung Galaxy Watch6 Classic - tekerd!
- Samsung Galaxy A53 5G - kevesebbet többért
- One mobilszolgáltatások
- 65 órányi zenét ígér az Audio-Technica új TWS fülese
- Yettel topik
- Samsung Galaxy Watch7 - kötelező kör
-
Mobilarena
Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel
Új hozzászólás Aktív témák
-
psg5
veterán
válasz
lionhearted #17589 üzenetére
"Keresd meg ebben ezt a fájlt, és symlinkeld oda, ahol a régi plugin volt. (Symlinkhez ln -s eredeti pluginhelye)"
Ez az utolsó mondat nem áll össze.
Szóval kitrölöm simán a libflash.so-t aztán? A letöltöttet mit csinálok?
Már nem tudtam szerkeszteni...
-
psg5
veterán
válasz
lionhearted #17605 üzenetére
Köszi. Megvan letöltve. Utána hol találom a gnome classicot?
-
psg5
veterán
válasz
lionhearted #17603 üzenetére
Igazad van először a javaslatodat próbálom ki.
Az nem számít, hogy az Ubuntu alól megy? Az nem különbség, hogy Debian vagy Ubuntu? Mármint magánál a disztribúciónál nem számít a gépigény? -
psg5
veterán
válasz
lionhearted #17598 üzenetére
Vagyis erre az ubuntura is rá lehet húzni?
Pedig most pont töltöm a Debiant, vagyis tölteném, de nem tudom, hogy melyiket az én cpu-mhoz, ha jól gondolom az amd64 lesz az az amd athlon xp-hez(bár az nem 64 bites...)?:
amd64
armel
kfreebsd-i386
kfreebsd-amd64
i386
ia64
mips
mipsel
powerpc
sparc -
Jim-Y
veterán
válasz
lionhearted #17598 üzenetére
Én is kipróbáltam most a Gnome Calssicot, nem rossz, nem olyan szép mint a Cinnamon, de határozottan gyorsabb
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
lionhearted #17594 üzenetére
Azzal már nem találkoztam. Visszahozza Gnome3 alapon a Gnome2-es panelt?
-
válasz
lionhearted #17585 üzenetére
Apache-localhost-on keresztül fájlt sem tudtam feltölteni, jogosítás hibát írt, pedig volt jól beállítva. Meglett az ftp-re és az apache-ra is a hiba oka: SELinux-ot kikapcsoltam, és most minden működik. Köszönöm a segítséged.
-
psg5
veterán
válasz
lionhearted #17589 üzenetére
Hu na ezt a hsz-edet elolvasom egy párszor, hogy értsem...
Ahhoz képest, hogy milyen régi gépen van nem lassú amúgy, bár azt hittem kicsit gyorsabb lesz, ahogy a kikapcsolás és bekapcsolás is viszonylag gyors, sőt. De alkalmazásokban, megnyitásokban már nem annyira gyors, bár az office-okat hamar tölti. Jó-jó lehet inkább újabb gépen kellene próbálni, de egyenlőre akkor is tetszik.
Megpróbálom aleírásod alapján ezt a fránya flash-t. -
psg5
veterán
válasz
lionhearted #17585 üzenetére
Ez sem vált be, szépen megcsinálta, kiírta a parancssorban, hogy a legújabb telepítve, de nem játsza le.
Olvastam valahol, hogy athlon xp cpu-kal gond lehet nem ez van nálam is? -
Syl
nagyúr
válasz
lionhearted #17585 üzenetére
Mármint (parancssorban) shift+ctrl+v
-
válasz
lionhearted #17578 üzenetére
Átállítottam 2-esre fstab-ban, köszönöm az infót. "/var/ftp/megoszt" és "/run/media/csonti/data/megoszt/" is drwxrwxrwx. Ha a "/var/ftp"-be másolok egy fájlt vagy könyvtárat, akkor azonnal megjelenik, a mount bind hatására viszont eltűnnek a korábban üres könyvtárak.
A /etc/vsftpd/vsftpd.conf fájlban ezek vannak beállítva, próbálom ez alapján kideríteni, hogy itt van-e a gond:
anonymous_enable=YES
local_enable=NO
write_enable=NO
local_umask=077
dirmessage_enable=YES
xferlog_enable=YES
xferlog_std_format=YES
idle_session_timeout=600
data_connection_timeout=120
listen=NO
listen_ipv6=YES
pasv_enable=YES
pasv_min_port=10000
pasv_max_port=11000 -
psg5
veterán
válasz
lionhearted #17580 üzenetére
Igen ott van. Bocs nem a Firefox bővítményei közt nem látom. (hirtelen azt, hittem a szoftverközpontban ennek a csomagnak az alján kell nézni...)
Még mindg telepedik ez a csomag várok, felénél mintha mgállt volna. Ja persze nem láttam a felugró licenc ablakot...
Gondolom ezért
-
psg5
veterán
válasz
lionhearted #17578 üzenetére
és ha bepipálta? (leírás szerint csináltam, ott azt írta, hogy pipáljam be, ezért tettem így)
Böngészőt újraindítottam, de nem játsza le pl a youtube-os videókat se.Megvan ez a csomag, most töltöm. Most akkor az adobe-t amit szintén innen a szoftverközpontból raktam fel törölni kell? Nem akadnak össze?
Tiszta android az egész, nem rossz
-
psg5
veterán
válasz
lionhearted #17565 üzenetére
Köszi, maradok a legfrissebb Ubuntunál. Megnézem.
Ahogy a logoutban írtam, gyorsaságbeni előrelépés is volt az előtte rajt lévő xp-hez képest (igaz az már egy jó ideje rajt volt) szuper jól ment rajta. Egyszerűen fiamtól, "megörököltem egy phenom 545-ös,vga: 4850-es gépet és azt használom és régóta terveztem, hogy megismerkednék a nyílt forráskódu op-kel, most itt a lehetőség
-
tomi5244
őstag
válasz
lionhearted #17427 üzenetére
Pontosan nem tudom nem vagyok nagyon pro a témában csak mindenhol azt olvasom, hogy ha ssd-t telepítünk akkor az első, hogy engedélyezzük az ahci-t a biosban. Tisztában vagyok, hogy ezt benéztem, nem gondoltam volna, hogy a lapom nem kezeli. Mindenesetre megpróbálok el lavírozni így.
Sikeresen felment a Debian, eddig a gyorsaságra nem lehet panasz!
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
lionhearted #17414 üzenetére
Ez most pontosan mire volt válasz?
Am. persze, de akkor már Windows elé is ülhetnék, ott van mivel szopni a telepítés után.
-
ViZion
félisten
válasz
lionhearted #17360 üzenetére
"Message menu, sound menu, stb."
Nah, ez IS a különbség, hogy Ubuntuban kapod ami van, és -legalábbis Unity-n- egyre kevesebb lehetőség van az átszabásra. Fedora és a Gnome Shell ezért is tetszett meg nagyon (OK, jön Cpt.Pirk és megmondja, h ez sehol sincs a KDE személyreszabásához képest, de sajnos még tartósan működő KDE-t nem láttam). Vannak a GS extension-ok, amivel eléggé áthegeszthető, ráadásul javascript az egész, kis angol tudással is hegeszthető. Az említett menüket is innen lehet felrakni.
Fallback mód amolyan kényszermegoldás, de már gyengébb HW-n is működik a GS, szal. szvsz felesleges is.
Mir jó dolog is lehet, ha sikerül technikailag és több linux disztró is mögé áll. ITT jókat írnak róla szerintem, egy éven belül elvileg kiderül mi lesz vele, ahogy írják is: "We'll see how Mir for Ubuntu turns out... And whether it gets adopted by anyone else in the Linux world."
Lassan utolérem magam és újra lesznek linux hírek és ajánló is.
-
ViZion
félisten
válasz
lionhearted #17358 üzenetére
A legtöbb *buntuval valami elhasalás volt frissítéskor. Ezért is nem erőltetem. Lehet, h lenne rá megoldás, de annyira nem töröm magam, Fedora gyorsabb, kényelmesebb.
Global app menüt nem tudom feldolgozni... ezért is telt be a pohár, Unity egyébként kihegeszthető lenne, használtam én is ~bő fél évig.Netbookra volt Eeebuntu, azt néztem anno, de gyenge vason (2G surf) nem bikaviadal az sem.
"előbb vagy utóbb, de kiváltságos lesz"
Sajnos ez igaz. Lassan Linux = Ubuntu, ami elég nagy probléma, ha marad ez az irány Ubuntun...
Talán egy előnye lenne, hogy a gyártók kiadnának drivereket Linuxhoz.
Felhasználó bázisban szvsz Fedora és openSUSE is nagy, Ubuntu vezet gondolom (nem tudok rá statisztikát, de biztosan ez az első). -
ViZion
félisten
válasz
lionhearted #17341 üzenetére
Nincs túllihegve, közel 2000 disztró van, sztem nem kell mindenkinek az Ubuntu. ööö...nem keresgélek (illetve igen, mint logouton is olvashatod elég sok disztrót kipróbálok, érdekel), Fedora 18 marad, LXDE egyelőre, ha lesz időm mentem a partíciót és feldobom a GS-t rá, ha nem működik, akkor vissza a mentés, kész.
Másrészt jól ajánlgatod az Ubuntut, ha Unity (és a többi új okosság) közelébe sem kerültélbmate7:
Valószínűleg van egy logikai partíciód, azon van a linux. Teszem azt sda1 a rendszernek fenntartott win, sda2 windows, sda3 a logikai, ezen belül van a linux. Elsőnek a logikati méretezd át, utána a másikat. -
ViZion
félisten
válasz
lionhearted #17337 üzenetére
Ubunturól váltottam. ~2008-tól kb. Ubuntum volt. Anno Gnome Shell nem volt ám Ubuntura... Másrészt szpészmárk lassan windózt csinál belőle, lassan jobban benéznek a gépedbe mint a fészbúk, windóz meg a gúgli.
Lehet ezt a billentyűzet parát megoldaná, ha vennék valami "mezeit", de inkább OS-t telepítek százat, minthogy megváljak a Giga Aivia-tól
...OK, esetleg ha beesne egy Osmium 20k körül, akkor váltanék. Vagy valami Cherry.s, designos darabra, de most nincs rá $$$
Amúgy vhol olvastam, h valamit hegesztenek linuxoknál is, h ne legyen gebasz ezekkel (más gamer billentyűzeteket is csak normál módban tudja a Linux OS használni)."Mindegy, szenvedj csak" jah, szenvedek, de élvezem.
-
hodostamas
addikt
válasz
lionhearted #17066 üzenetére
Köszi a tippet, xubuntu az bevált, megy minden ahogy a nagy könyvekben le van írva
-
hodostamas
addikt
válasz
lionhearted #17066 üzenetére
Lassú volt, állandóan lecsatolta a külső merevlemezt, valami miatt csak 5MB-al értem el hálón keresztül a torrent cuccokat(eleinte >10MB)..
Most megy fel a 13-as mint, azon két kattintás volt a shared desktop és simán megy... meglátom ez hogy megy.A GUI nálam nem gáz, ubuntu is elvolt <20%-os proci használattal rendes használat mellett is ha nem vnc-ztem rajta épp... de mivel windows user neveltetésben volt részem így könnyebben belövöm magamnak a rendszert úgy
amúgy deamon használtam transimissionból, és nem volt vele gondom, kivéve hogy ha nem az övé az adott mappa, akkor cseszik bele írni
-
rybank
senior tag
válasz
lionhearted #17048 üzenetére
Hol találok annál pontosabb használati statisztikát?
-
Nowhereman
őstag
válasz
lionhearted #16952 üzenetére
A 10.10-ig volt alsa-driver csomag, ami speciel messze jobban hajtotta a VIA hangkártyákat, mint a kernelbe integrált...
-
ViZion
félisten
válasz
lionhearted #16952 üzenetére
Ubuntu = Unity... sajnos.
Amúgy meg is lepődtem, h már van driver, csak már eladtam a VIA lapom... és soha többet VIA -
kiskaktusz
addikt
válasz
lionhearted #16864 üzenetére
Arra figyelek, 100%-on áll.
-
válasz
lionhearted #16803 üzenetére
Én Mintet használok, alaplapi + HDMI hang van és alapból mindig a HDMI-re áll, noha az nincs kivezetve sehová, így mindig át kell állítanom az alaplapira (Cinnamon).
-
ViZion
félisten
válasz
lionhearted #16803 üzenetére
Igen, biztosan alaplapit használná, de sztem a hangkártyát is tudná. Ha sikerül eldönteni melyik legyen (van pár lehetőség szerencsére), akkor valahogy összehozzuk neki itt a hangot
-
Jim-Y
veterán
válasz
lionhearted #16766 üzenetére
Köszi, így sikerült
Sikerült hosszas próbálgatás után megcsinálni a repot, sikerült checkoutolni, commitolni, egy bajom van jelenleg, ezt a tutorialt követtem: [link]
Ahol a tester usert hozzáadja, ott csak egyet tudok hozzáadni, és az felülírja az előzőeket, magyarán nem sikerült 3 különböző usert hozzáadnom, mindig csak egy lesz benne:S Erre nem tudtok valami megoldást? üdv
-
tvamos
nagyúr
válasz
lionhearted #16754 üzenetére
Ax XP-t a gephez adtak, lehet benne valami, hogy jol birja az aksi.
Erdekes az oldal, koszi! -
McSzaby
őstag
válasz
lionhearted #16688 üzenetére
Az iptables-sel nincs gondom, csak gondoltam hátha hozzá tudtok még tenni valami okosat, hogy mi lehetne még benne.
DNS szervert még meglátom, mert simán tovább lőhetem a routerre meg a 8.8.8.8-ra.
-
McSzaby
őstag
válasz
lionhearted #16544 üzenetére
Jah, áhá, így már értek mindent.
-
ViZion
félisten
válasz
lionhearted #16533 üzenetére
"Aha, szóval biztonsági frissítés a közösségtől jár? Fura szokás, mondhatom."
Egyszerűen a "hivatalos" (azaz a 100% stabil, tesztelt, stb.) tárolókba lassabban kerülnek be a cuccok. Jó valami egységes csomag formátum meg minden egyéb, ami ahhoz kell. -
Gigi571
csendes tag
válasz
lionhearted #16528 üzenetére
Szia!
A YaST-ban a telepítési forrásoknál add hozzá a Közösségi telepítőforrások közül amire szükséged van, és utána lesz frissítés. Nekem már a 19-es Firefox van fenn.
Szerintem szokás kérdése, hogy kinek melyik disztro jön be. Én már régóta a SuSe-t használom, még valamikor a 9-es verzió óta. Próbáltam az Ubit is, nekem meg abból hiányzott az ami a YaST-ban van. Ki mit szokott meg.Üdv: Gigi
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
lionhearted #16492 üzenetére
A mysql-t cserélték mariadb-re, kint van a weboldaluk news részében. [link] Az aktuális ISO-ba még nem kerülhetett be az új csomag. - mint írtam a logouton, szükséges egy kis olvasás a disztró használatához.
Arra kíváncsi leszek mit mondasz az OpenSuséra. Szerintem erősen el van bonyolítva a régebbi állapotokhoz képest, a Yast1 idején tetszett, csak az rpm világ valahogy nem jött be.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
lionhearted #16490 üzenetére
A 600 még nem is sok, szokott lenni az 1giga is, és akkor 2-2.5 gigányi cucc cserélődik le a fájlrendszerben.
Gondolom ez még mindig a virtuális pc. Am. mi volt az ütközés? Az újabb helyi csomagos dolog, amiről már beszéltünk?
A Fedorás Gnome3 kapcsán linkeltem lentebb Linus véleményét, akkor ezek után már átérzed te is.
Most még olvasd el amit az OpenSuse kapcsán írt a 4. pontban: [link]*szerk:
Amúgy péntektől végre dolgozok, szóval legalább nap közben nem leszek itt Chakrát ajánlgatni. -
stranger28
addikt
válasz
lionhearted #16481 üzenetére
Az én gépemmel semmi gond nincs, viszont lenne egy vinyó, amit meg kellene takarítani, de ebbe nem szívesen tenném bele Windowshoz. Linux alatt meg nem sokat tudnak ezek a szarok kezdeni, ezért kérdem.
Ubuntu van fenn.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
lionhearted #16473 üzenetére
A libva-s szopórollert a saját gépemen is tapasztaltam, kb. 2009 óta van olyan VGA-m ami tud HD filmet gyorsítani, de hiába használtam bármi ppa-t, nem tudtam megoldani, végül feladtam a dolgot. Igaz ez nem csak Ubuntunak nem ment, a Mint és pár másik disztró sem tudta megcsinálni.
Most a múltkori esetnél játszottam egy kicsit vele a saját Chakrámon is és hopp, nekem is azonnal működött.Veled meg azt hiszem beszélgettünk már arról, hogy a Virtualbox nem valódi számítógép. Garantálom neked, hogy ha egy valódi telepítést csinálnál, akkor ott nem lenne az a pacman hiba, mint hogy másnak sincs ilyen...
Am. 3735 csomagot gondoznak a fejlesztők, ez adat mennyiségben közel 35 giga, ebből ~3000 a normál tárolókban lévő kizárólag 64 bites csomag. Ezek mellé jön 3095 csomag a közösségi tárolóból, egy jó része az Arch-os AUR-ből származik.
Azt a 39K csomagot szét kellene bontani értelemszerűen, de se Debian, se Ubuntu oldalán nem látok rá egyszerű módot (bonyolultat se) hogy akár csak rendezett formában kidobja a csomag listát, mert így pl. a Quantal kiadásnál pontosan 47632 csomagot dob ki, ami úgy jön ki, hogy egy nagy rakás közel azonos nevű csomag van benne, amik a fő csomagok ilyen-olyan függőségei, verziói meg egy rakás virtuális csomag, stb. Chakrán ilyen nincs, ott csak a nyelvi csomagok vannak külön bontva bizonyos programoknál, szóval a 3735 és a 47632 csomag nem hasonlítható össze közvetlen. -
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
lionhearted #16460 üzenetére
Nevezz elfogultnak, de mindig volt valami bajom az aktuális Ubuntu alatt, így a puszta számok a tesztelők terén engem nem győznek meg.
Jó példa a kb. egy-két héttel ezelőtti Brazosos konfig HW-s videó gyorsítása. Ubuntun feltettük a kellő csomagot, de libva hiba volt, megoldás nélkül. Ugyanazt a kellő csomagot feltettük Chakrán, ott meg azonnal ment a libva és vele együtt a HD film.
Azért egy ilyen HW gyorsítás elég alap dolog, én elvárnám h. működjön a gyakorlatilag legnépszerűbb disztrónál, mivel nem tegnap jelent meg a Brazos, meg az UVD egység a Radeonokban.Továbbá ez szubjektív, de nekem az a filozófia tetszik jobban, hogy telepítsd egyszer, használd végig. Ennek követelménye, hogy egy frissítés ne csináljon téglát a számítógépből, így akkor is követelmény az alapos tesztelés, ha relatíve kevés ember áll mögötte. Ellenkező esetben nem működhetne ez a kiadási modell.
Picturemaker: az lsusb parancs mit mond, mikor be van dugva a cuccod? A kezelő progit megtaláltad?
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
lionhearted #16397 üzenetére
De nem frissül folyamatosan, pont ezt áll a szövegben, ez nem Arch Linux. Nézd meg alaposabban amit linkeltem.
chab7: Jah, kinek mi. Ubuntuval mindig volt valami bajom, de pl. a rá épülő Mintet viszont szerettem, csak az meg összeborította a teljes partíciós táblát egy frissítés után, repült vele minden adatom a laptopról... (így végül a Mint is)
Az meg, hogy az Ubuntusok mindig szekálva voltak, az egy dolog, aki nem KDE-t használt, az még jobban kapta az ívet a tanár által.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
lionhearted #16393 üzenetére
Debian az az eabi és társai miatt jött képbe, mivel alapból ott van az ARM-es embedded repó, benne az oda kellő fordítóval és társaival. Idővel meg tudták csinálni az Ubuntusok is, csak kicsit több idő volt nekik, mert azt mégsem feltétlen erre tervezték.
A stabil tárolókban most a 3.7.6-os kernel van, az Unstabil ágban 3.8, ez majd be fog kerülni a testing ágban egy hosszabb tesztelési időre. Ha megnézed a teljesen rolling Archot, ott 3.7.9 van a stabil ágban, már tesztelik a 3.8-at és nincs is külön unstabil ág.
Ha gondolod lefordítom, de itt írják, miről szól a half rolling dolog:
The rolling release model dictates that any software is updated as soon as possible — whenever a new (stable) version is released upstream, and as long as nothing prevents the update from being performed. This model is followed by distributions such as Arch Linux.In the Chakra Project we decided to implement our own release model based on the former, which we named half-rolling.
Our model aims to provide a stable core of software, on top of which other applications can roll. The core of the system is not updated as soon as possible, but following a more tradicional approach. Then, the rest of the software is updated following an application-based rolling release model, where applications roll, and their dependencies roll as long as updating them does not prevent applications from running as expected, or make them loose functionality. Itt pedig bőven részletezik: [link]
A backportsos kernellel viszont vannak gondjaim. Debian alatt ha felrakom az ott lévő 2.6.39-et, akkor a képernyőn a kép összemegy 1:4 méretűre minden irányból a kép közepére, miközben szerinte a felbontás maradt normális értékű. Ha visszamegyek 2.6.32-re, akkor meg megint jó a kép. Szóval ez persze nem mond semmit Ubiról, de Debian alatt azon a gépen nem tudok kernelt frissíteni...
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
lionhearted #16347 üzenetére
Most az Xubuntu hogy jött ide? Még jó h. belefér kis memóriába, ha már egyszer az xfce egy lightweight DE.
A 11.10 alatt nem a classic gnome kinézete volt gázos, hanem a funkciók fele hiányzott benne, pár dolgot be lehetett tenni kézzel, de még az után is hiányoztak dolgok. Lehet h. ezt pótolták később, de addig fél évig ezt a semmit sem tudó valamit kellett volna használnom abban a tudatban, hogy talán befejezik valamikor?
Meg ez, hogy nem készült el időre, ez most komoly? És így kiadnak egy disztrót? Egy jó ideje mondom már, hogy ez a naptári kiadási rend semmire sem jó.A Gnome3-ról meg inkább nem beszélnék, egy rövid ideig használtam, de valami kegyetlenül korlátolt DE. Van is ezzel kapcsolatban egy angol cikk a blogomban Thorwaldstól.
- nyakamat rá, hogy nem ezt fogja kapni majd az új Debian.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
lionhearted #16333 üzenetére
Nem, a flasht és javát soha nem kapcsoltam le. Egyetlen dolog volt, az adblock, de az alapvető, nem fogok kéretlen reklámokat nézni. Az alacsony ram használat egyébként ilyen körülmények között a Firefox sajátossága, ha viszonylag kevés ram van a gépben, akkor az is kevesebbet eszik belőle.
A 11.04-es Ubuntu még 384MB SD ramos P3 gépen futott nálam, és futó böngészővel is simán volt szabad ram bőven, a swap meghajtóhoz nem nyúlt hozzá. Azért került le a gépről, mert a 11.10-es kiadásban annyira bugos volt a Unity, hogy kis fekete kockák voltak a gombok helyén, a helyére felrakható gnome classic meg már nem volt ugyanaz, mint korábban.
Így jött a képbe a Debian, azt már a váltás részeként egy erősebb gépre raktam, 1.5G ram és valami retek Celeron 2.8GHz...A régi csomagokra megoldás a "backports" tároló használata a programok terén, de azt továbbra is rossz megoldásnak tartom, hogy használjuk a testing repót, vagy építsünk rá egy komplett disztrót.
Laybee: nincs, de nagyrészt egyik disztróban sincs, mert non-free program. Ha a lentebb linkelt non-free telepítőt használod, akkor lehet már alapból telepíthető, de ha nem, akkor is csak be kell kapcsolni a contrib és nonfree tárolókat az apt.conf-ban. (ezt szerintem te is ismered)
chab7: valamilyen alternatív asztali környezet a neve, csak már régen láttam és nem emlékeztem rá, hogy mik vannak a választhatóak között.
McSzaby: jó is, meg kb. az egyetlen olyan disztró, amit mindenre fel lehet tenni, ami nem x86-os proci.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
lionhearted #16288 üzenetére
Nekem kettő, havernak 1 gépén fut Chakra, csak a kapudanos dolog jött elő, más csomagnál nem volt ilyen. Ez is csak most, kb. 2 hete.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
lionhearted #16281 üzenetére
Egy csomag esetében tényleg előfordult ilyen h. a helyi frissebb, mert átnevezték a csomagot olvashatóbb formára (kapudan20120826 --> kapudan2013-02 formára), ez miatt hitte azt a pacman, hogy frissebb. Egy --force kapcsoló megoldja.
Max annyi róható fel nekik, hogy nem írtak ezzel kapcsolatban a news rovatba.
*ritka, max a nagyon régen frissült csomagoknál lehet ilyen, mert minden mást normális olvasható csomagszámozással látnak el. -
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
lionhearted #16251 üzenetére
Tehát:
LTS-re épülő verziót használtok, érthető okokból. De erre jönnek a PPA-s csomagok, mert az LTS régi, de ezeknek meg vegyes a stabilitása.
Akkor még mindig én járok jobban, ha nV karim lenne, már a 313-as driver menne vele és stabilitási kérdések nélkül, biztos forrásból.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
lionhearted #16249 üzenetére
Az kemény, végül is "a negatív gyorsulás is gyorsulás"...
Anno én is használtam ppa-kat, mikor még Ubi vagy Mint alapokon voltam.
Itt nálam Chakrán ez úgy van, hogy általában egy nagyobb update csokor részeként a fejlesztők (és aki jelentkezett tesztelőnek), tesztelik az új Catalyst verziót, pl. legalább 3.7-es kernel van megadva a csomag függőségei között és nem is véletlen, mert a kernelt is akkor cserélték 3.7-re, mikor a Catalystet frissre.
nVidiából most 313.18-as van az alap tárolóban, szintén a 3.7-es kernelhez kötve. (meg persze legacy verziók lts kernellel ezekből)Nyilván ennek a megoldásnak hátránya, hogy visszafelé nem tudok menni driver téren, de a Catalysttal ilyen igény nem is merült fel, általában mindig javult valami az új driverben.
szerk: az ubuntu logo a boot alatt az egyéb rendszereken is problémás volt, régi nV kártyákkal is több esetben külön scriptet kellett hozzá futtatni, hogy előjöjjön.
Shadow: így már világos, a xorg-edgers féle up-to-date driver.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
lionhearted #16245 üzenetére
nVidiáék is gyorsulást ígértek a steam kapcsán?
(egyébként akkor driver téren konstans előnyben vagyok hozzátok képest a Chakrával, mert mindig megkapom a frisset, ami rendesen ki is van tesztelve, szal nem kell ppa-s varázslat hozzá)
sh4d0w: thx, az érdekes lesz. Amúgy mi az, hogy "libre" driver?
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
lionhearted #16243 üzenetére
Csak nem te is Ubuntu alapokon vagy?
Egyébként érdekesek ezek az értékek, itt is megvan az a 2-3FPS eltérés a wines és linuxos opengl között. Ennek vajon mi lehet az oka?
-
válasz
lionhearted #16237 üzenetére
Köszi.
-
válasz
lionhearted #16208 üzenetére
Én lefuttattam egy Quadro NVS 5100M aka GT216 (hp eltebook 8540p) hát a cikkben szereplő felbontáson / beállításokkal siralmas
De szép dolognak tartom, h már linux-on is elérhető ez a teszt
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
lionhearted #16208 üzenetére
Zsír, ha esetleg táblázatot is csinálsz, akkor betehetem a cikkbe is.
-
Vladi
nagyúr
válasz
lionhearted #16191 üzenetére
a dx-en kívül is van játékos élet bőven. ps3-nak pl. semmi köze hozzá, aztán..
-
whatnot
őstag
válasz
lionhearted #16173 üzenetére
Kliens oldalon én egyelőre úgy látom, hogy a Linux továbbra sem igazán versenyképes.
Gamer-eknek gyakorlatilag kizárva, hiszen directX nincs. Persze futtathatsz win-t Linux alól is, de akkor pont a rendszer átlaguser számára legfontosabb előnyét veszíted el: a legálisan ingyenes OS-t.Én egy hónapja gondoltam, hogy na akkor fussunk neki az Ubuntunak. Legfrissebb a 12.10, hajrá. Ja hogy a Skype nem megy rajta normálisan és a neten talált megoldások sem akartak működni. 12.10 kuka.
Felraktam a 12.03 LTS-t, mert azon megy a Skype. Ok, faszán néz ki, működik is minden, hallgassunk zenét. Hm. Valahogy nem ugyanolyan, mint win7 alatt. Kis keresgélés után kiderül, hogy a driver csak 2.0-ban kezeli az amúgy 5.1-et tudó hangkártyát. Irány google, ahol kiderül, hogy a 11.10 még tudta kezelni normálisan 5.1ben, de a 12.03 már nem!Amíg a Linux driver támogatása ilyen, addig igen korlátozottan használható csak egy átlagusernek.
-
McSzaby
őstag
válasz
lionhearted #16173 üzenetére
Csak az Ubuntu származékoknak..
-
rokefeller
senior tag
válasz
lionhearted #15846 üzenetére
Ugyan, fedorát telepíteni sem vészesen sok idő, és a 3.7-es kernellel is ugyan mi lenne a baj :-)
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
lionhearted #15843 üzenetére
A Vboxnak jelenleg nincs Chakrára szabott beállítási lehetősége, ha az Arch-ot adtad meg disztró fajtának, akkor az rossz választás volt, az általános Linuxot kell választani. Az egér egyébként Vbox alatt nálam is ugrált, de csak alul, a kde-s területen. Természetesen a valós telepítés ilyet nem produkál, meg a pacman problémát sem...
Szobatársad mit használ?
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
lionhearted #15811 üzenetére
A Cinstall mit keres ott a terminálban? Az a Bundle managerhez tartozik. Egyáltalán mit csináltál? rm -rf?
-
McSzaby
őstag
válasz
lionhearted #15813 üzenetére
Az interfaces-ben beállítom az adott kártya adatait, amit szeretnék és akkor az ./default/isc-dhcp-server szerverben pedig megadom, hogy melyik hálózati csatolót használja?
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
lionhearted #15808 üzenetére
Debian a Backports tárolóval, és akkor ugyanott vagy mint az Ubuntu származékokkal, csak nem Deb. unstabil alapokon összerakva. Ez sokkal inkább járható út, mint az LTS - nem LTS verziókkal vacakolni.
Én mondjuk sokkal jobban szeretem a rolling / half rolling modell szerint kiadott disztrókat. Jobbnak tartom azt, hogy csak egyszer telepítem, onnan kezdve meg csak egyszerűen frissíteni kell, nem ilyen dist-upgradeket tolni fél évente.
-
válasz
lionhearted #15808 üzenetére
Hogy pontosítsak, itt van meg:
http://old-releases.ubuntu.com/ubuntu/dists/(hiszen old-release...)
-
Normi™
őstag
válasz
lionhearted #15789 üzenetére
Köszönöm a válaszod,megpróbálkozom az kisebb verziószámúról "upgrade"-elni.
Köszönöm még egyszer!
-
McSzaby
őstag
válasz
lionhearted #15702 üzenetére
Tényleg nincs semmilyen linuxos megfelelője a chkdsk-nak?? Esetleg valami hdd monitorozó program??
-
MacCaine
őstag
válasz
lionhearted #15691 üzenetére
A google nekem az árgépet dobta ki elsőnek.
De végülis az ebay is megoldás...
-
McSzaby
őstag
válasz
lionhearted #15637 üzenetére
Eszem megáll, állam leesik
-
ViZion
félisten
válasz
lionhearted #15297 üzenetére
Akkor pontosítok: otthonra ~150+ W fogyasztású asztali gép vs. 3G router ~15 W fogyasztása... szerintem nem kérdés. Ehhez még hozzá vesszük, h asztali el kell indítani a hot spothoz, ráadásul ember ül előtte, frissíted hetente, etc. túl sok a hibalehetőség. Tudom miről beszélek, nálam 3G router + gigabit green switch van. Amióta így van, sokkal jobb minden,
zöldebb a fűvidámabbak a kisnyuszik, finomabb a kenyér, stb.Jah, és DNS szeróknek lehet kézzel guglisat beállítani, vagy ott az ISP-féle. Nem kell foglalkozni vele, egyszer belövöd, 'azt jó.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
lionhearted #15015 üzenetére
Jobban végiggondolva, egy két csomag frissítéséhez Debianon is kellett a dist-upgrade. Kezdek elszokni az apt-tól.
Clemi: szerintem tetszeni fog, gyors és könnyű rendszer.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
lionhearted #15012 üzenetére
Nem rémlik ez a dolog, régen (8.04-10.10) is így volt? Mostanában csak Debiant használtam .deb alapokon, de ott meg megállt az idő egyik régebbi verziónál, szal nem figyeltem erre.
-
MacCaine
őstag
válasz
lionhearted #14920 üzenetére
Belerakhatnék még vagy 50-et, de annyira hosszú ideig nem leszek szabin.
(#14919) rokefeller: "Kérges tenyerű fedorások"
-
Clemi
veterán
válasz
lionhearted #14800 üzenetére
Köszi, szerintem marad az újrahúzás, mert még nagyon friss, ez lett volna az első frissítés.
-
cuko
aktív tag
válasz
lionhearted #14650 üzenetére
Fejlesztett még elvileg. Nem a cloud alap miatt választottam ezt, hanem az elméletileg gyorsasága és egyszerűsége miatt (netbook-linux teszteket olvastam google-on keresve, és jókat írtak róla összehasonlításkor). Net nélkül, offline is használható.
A Lubuntut néztem még, de rágoogleözve találtam olyan hibát megoldás nélkül, hogy tapipad/hang nem működött valakinek 1215B-nél.A nem sikerült rendesen megírnivel az a bajom, hogy tényleg tucatszor próbáltam, és egyszer sem működött (volt, hogy biosban sem láttam az usb-t - gondolom ilyenkor írta rosszul).
CPT.Pirk: mivel pár napja pont usb-ről (és ugyanerről az usb-ről) raktam rá a Jolit, ezért nem hiszem.
Ráadásul egy másik, újabb pendriveval is próbálkoztam, és azzal sem volt jó (2, ill 4GB-os, és nem márkásak amúgy).
Az első bekapcsoláskor kellett típust választani, nem is volt 1215b, csak n, illetve p. Az ígért egyből-felismerés, és zökkenőmentes működés nem volt meg, nem gyorsult tőle a gép, valamint a barátnőmnek sem lett szimpatikus.
Valószínűleg ezért...- sajnos nem gondolkodtam előre.
Valakinek esetleg van tapasztalata 1215B-n gördülékenyen működő linuxról?
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
lionhearted #14650 üzenetére
Ezt nem írtam le mert siettem, de így van, ahogy írod. Mondjuk akkor már inkább ide is a Debiant mondanám.
-
Ryle
tag
válasz
lionhearted #14373 üzenetére
Köszi mindjárt megnézem.
)
Úgy látszik még az internetet se tudom rendesen használni
De legalább a logout-ot megtaláltam, és van mindig egy segítő kész ember aki nem sajnálja rám az idejét.
-
rokefeller
senior tag
válasz
lionhearted #14373 üzenetére
Ja, félreértettél. Régebben mintha írta volna a kolléga, hogy az upgrade-et felajánlja az ubi, de nem történik semmi. Gondoltam, most hogy befrissült a rendszer, újrapróbálhatná azt. De igazából egyszerűbb kiadni a parancsot, igazad van.
-
Ryle
tag
válasz
lionhearted #14369 üzenetére
Hát mert van egy ingyenes vpn szolgáltató ( vipvpn.hu ) és nem tudom milyen beállításokat kell megadnom a telomnál hogy menyjen.
-
Tomi_Sci
őstag
válasz
lionhearted #14360 üzenetére
Köszönöm szépen
-
rokefeller
senior tag
válasz
lionhearted #14285 üzenetére
HP multifunkciós, bedugom, packagekit nyekken, leszedi a csomagokat, mondjuk vagy 40 megányit, de megy utána simán. Winen minden szemetet fel akar pakolni, nem fogja fel, hogy nekem elég a driver, nem kell képnézegető, szerkesztő, szkennelő, toolbox, quickstarter, meg anyám kínja, jó ami a winben van default... horror az egész, az összes bloated szart fel akarja tenni, hivatalos oldalról (ez mondjuk rég volt) 1 gigás telepítőt kellett leszedni, mert nem volt olyan hogy csak driver.
Másik hardveres anekdota. 2 vagy 3 éve vettem vodás mobilnetet, pci express-es huawei modemmel. Nem nagyon volt róla sok infó neten, hogy megy-e linux-szal, de én folyamatosan néztem a NetworkManager-es arc blogját, és úgy tűnt, elég jó már a 3g modem támogatás, meg egy videón mintha egy ugyanolyannal demózta volna, csak verizonos volt a cucc. Bementem a vodába, 10 percig udvaroltam az eladónak, hogy hadd bontsak ki egyet, ha megy, viszem is. Belement, rendes volt, nézte a tokot, szedte ki a ragacsból a cd-t, közben olvasta volna a manual-t, hogy kell telepíteni, mire mondtam hogy oké, köszi, megy, ugyanis addig én betoltam a gépbe a modemet, networkmanager látta, és kérte a pin-t :-)
A történethez hozzátartozik, hogy egy év múlva a networkmanager - modemmanager szétválasztásnál kicsit szétment, mert mindig usb-s cd-nek akarta felismerni, merthogy ez mass storage is, rajta van a win-es driver :-(
De azért elég elnök érzés volt :-)
-
Rimuru
veterán
válasz
lionhearted #14283 üzenetére
Az érem másik oldala, Lexmark X1190-es gépet még mindig nem sikerült scannelésre bírni Arch alatt.
-
Ryle
tag
válasz
lionhearted #14279 üzenetére
Hát akár
-
Ryle
tag
válasz
lionhearted #14277 üzenetére
Na hát akkor már most sporoltál nekem 5e Ft-ot
-
rokefeller
senior tag
válasz
lionhearted #14265 üzenetére
Ja, de ezt is elég könnyű megkerülni, LiveCD-vel kipróbálod hogy megy-e a hardver, ha megy, akkor virtuális gépben kipróbálod hogy melyik desktop környezet, melyik program tetszik, meg egyáltalán, bejön-e a linux. És ha bejön, akkor mehet a fizikai install.
-
Ryle
tag
válasz
lionhearted #14265 üzenetére
Igen, igazad van....mindenki a pozitívat próbálja kihangsúlyozni a dolgokkal kapcsolatban, de mint mindennek ennek is van "árny" oldala.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
lionhearted #14093 üzenetére
Igen, mivel Gnome2 van a mostani Debianban. Rákerestem és a friss hírek szerint Xfce-t választották utódnak a Gnome2 helyére a majd megjelenő Debian 7-ben. Mondjuk meg is értem, a Gnome3 se egy túl jó dolog.
-
selenge
tag
válasz
lionhearted #14047 üzenetére
De akkor mitol villog, ugral a kep?
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
lionhearted #14030 üzenetére
Ez pontosan hogyan működik? Mert régebben a pidgin protokoll listájában ott volt a skype, de most már nincs.
-
Vladi
nagyúr
válasz
lionhearted #14019 üzenetére
Igen, mi is kísérleteztünk ilyenekkel, nem vált be.
-
anxius
aktív tag
válasz
lionhearted #14008 üzenetére
igen! Most benyomtam kábelre, felinstalált 150 updatet, de a wireless még mindig nem megy
-
anxius
aktív tag
válasz
lionhearted #14004 üzenetére
Eddig oké
De hogy a túróba aktiválom? Fent a Wireless networknál azt mondja, hogy device not ready. A wifi lista sem jön elő, nem ismeri fel a sajátomat sem.
-
Иван
őstag
válasz
lionhearted #13890 üzenetére
6 giga van belepakolva. Szóval akkor ubuntu, azt mondjátok?
Majd meglesem a dolgot otthon, hogy melyik disztró lenne nekem jó, köszönöm (amúgy egy suse volt előtelepítve rajta)
-
nolika
senior tag
válasz
lionhearted #13861 üzenetére
turkáltam elvileg a 12.04-ben már orvosolva van.
de továbbra is fennáll, próbáltam a szolgáltatást újraindítani-semmi. -
ViZion
félisten
válasz
lionhearted #13824 üzenetére
Nem tudom mit nézett el, de rengetegszer rákérdez, h tényleg akarod? Írjam? Legyen? De komolyan? Fedora 17 telepítős cikkben írtam hányszor kérdez, legalább 3×, még a kézzel beállított particionáláskor is... Telepítője sztem az Ubuntu-féléknek a legbarátibb, de azért utánaolvasva a Fedoráé sem bonyolult. Ami nincs fizikailag is felülírva azt valszeg vissza lehetett volna hozni. Remélem ad majd még esélyt a jó Fedorának
Gebriel: ikonok a baj... ohh.
annyi van, hogy sok is... [link]
Mondjuk nem szoktam keresgélni, de van pár híresebb, pl. Faenza amit nézz meg. De témákat, háttereket, indikátorokat is lehet letölteni, csak rá kell keresni. Ha egy fain Gnome Shell-es OS-ed lenne, akkor többet tudnék segíteni -
leslieke
Jómunkásember
válasz
lionhearted #13824 üzenetére
Jogos.
-
leslieke
Jómunkásember
válasz
lionhearted #13778 üzenetére
Szegény lemez.
-
Vladi
nagyúr
válasz
lionhearted #13778 üzenetére
Eh. Aki hülye... ott van a telepítőben a kérdés, ha az elsőt választja így járt.
(#13782) ViZion:
Ha nem kérsz formázást, akkor biza nem formáz. Csak simán odamásolja a cuccait. Jah, hogy kérdez...
-
ViZion
félisten
válasz
lionhearted #13778 üzenetére
Mi van???
Most mia p...van?
Minden, ismétlem _MINDEN_ OS törli a partíciót, ha telepítéskor azt választod, h a teljes merevlemezt használja. Nem, nem írja tele 0-val (aki wipe-olt már az tudja, hogy az 1×-es írás sem pár perc...), de csinál egy teljesen más fájlrendszert, ami odaver ha korábban pl. NTFS volt, az tény. Az adatok kis szerencsével helyreállíthatóak (a fizikailag felülírtakon kívül).
Másrészt a hülyeségre nincs gyógyszer. Ezerszer le lett írva, h a partícionálás, telepítés nem játék, olvasson utána (inkább előtte), nézzen meg cikkeket, ahol a _magyar nyelvű_ telepítő szűk leírásánál bővebben leírják mi mit csinál. Végül többen mondták: legyen mentés. Ez OS független. +1: csak a manuális telepítés a tuti, előre elkészített partíciókkal. Nem kell megbízni semmiféle okosságos automatikus telepítőkben...Sajnálom a barátodat, de azért a telepítőben meghozott rossz döntésért ne az OS-t hibáztassuk már
Gebriel: jah, sorry az uname -r -ből nekem nem esett le, h az Ubuntun csak a daily, Fedoránál ez már stabil
-
Siriusb
veterán
válasz
lionhearted #13778 üzenetére
ROFL.
Most már tényleg ki kell próbálnom ezt a fedorát.Vagy virtualboxban vagy valami szívemnek kedves ember gépére feltelepítve.
-
Gebriel
veterán
válasz
lionhearted #13778 üzenetére
-
Gebriel
veterán
válasz
lionhearted #13771 üzenetére
Ez alapján raktam fel.[link]
-
rokefeller
senior tag
válasz
lionhearted #13771 üzenetére
Upsz :-)
Ezt a hibát én is elkövettem, még fedora 5 bétával (vagy akkor még alpha 4 volt talán...)
Linux disztróból csak stabilat, amennyiben nem vagy fejlesztő vagy tesztelő.
-
mzx
senior tag
válasz
lionhearted #13696 üzenetére
Köszönöm a választ.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
A topik célja: Segítségnyújtás a Linux disztribúciókkal még csak ismerkedők számára. A szerveres kérdések nem ebbe a topicba tartoznak.
Kérdés előtt olvasd el a topik összefoglalóját!
Haladó Linuxos kérdések topikja.
Linux felhasználók OFF topikja
Milyen program ami... [link]
Shell script kérdésekkel látogassatok el a topikjába
- Vélemény Ubuntu 20.04 LTS
- Vélemény Linux Mint Debian Edition 4
- Tudástár MX-Linux 19
- Bemutató Linux a mindennapokban: Manjaro KDE
- Bemutató Linux a mindennapokban
- Hír Zöld utat adott a nyílt forráskódú Linux meghajtóknak az NVIDIA
- Hír A Steam Play hozza el a Windowsra írt játékokat Linuxra
- Hír Hova jut a világ? Linuxot kínál a Windows Store!
- Kertészet, mezőgazdaság topik
- ubyegon2: Airfryer XL XXL forrólevegős sütő gyakorlati tanácsok, ötletek, receptek
- Renault, Dacia topik
- PlayStation 5
- Autós topik
- Robogó, kismotor
- Fotók, videók mobillal
- The Division 2 (PC, XO, PS4)
- Radeon RX 9060 XT: Ezt aztán jól meghúzták
- Kerékpárosok, bringások ide!
- További aktív témák...
- Microsoft licencek KIVÉTELES ÁRON AZONNAL - UTALÁSSAL IS AUTOMATIKUS KÉZBESÍTÉS - Windows és Office
- Sea of Thieves Premium Edition és Egyéb Játékkulcsok.
- Assassin's Creed Shadows Collector's Edition PC
- Új, bontatlan World of Warcraft gyűjtői kiadások
- Számlás!Steam,EA,Epic és egyébb játékok Pc-re vagy XBox!
- BESZÁMÍTÁS! Apple Macbook Pro 15" 2019 i9 9980HK 32GB 500GB Radeon Pro 560X hibátlan működéssel
- Csere-Beszámítás! Asztali számítógép PC Játékra! I5 12400F / RTX 3070 / 32GB DDR4 / 500GB SSD
- Hp USB-C/Thunderbolt 3 dokkolók: USB-C Universal, G2, G4, G5, Hp Elite/Zbook- Thunderbolt 4 G4
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad T490s - i5-8GEN I 16GB I 512SSD I 14" FHD I Cam I W11 I Gari!
- Motorola E40 64GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest