Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Batman

    őstag

    válasz Neil Watts #4227 üzenetére

    1; Kezdőknek személy szerint én Ubuntut ajállok, hogy miért sok leírás van hozzá neten és itt a forumon is rengeteg segítséget lehet hozzá kapni.

    2; Mindegyik megoldható.

    3; Igen mehet egymás mellet vista és ubuntu.
    swap-nak az 5gb sok, felesleges, nem tudom mennyi memóriád van ahoz kell viszonyítni.
    /home-t hat én nem raknam 250gb-osra , inkabb addnék annak pár gigát, és egy külön "adat" particiót csinálnék. Plusz még lehet ügyeskedni ,hogy a /root-ot is több részre bontsd , de kezdésnek tjó lesz így is.

    4; Ablakkezelők, az teljesen izlések és pofonok, próbáld ki mind a kettőt amelyik neked jobban tetszik. Én személy szerint Kde párti vagyok. De ezen kívűl meg vagy 100 másik féle is van.

    5; A /dev-ben jelennek meg a hardvereszközök, ezek most egy HDD lenne elvileg.

    Config file szerkesztés? minek?
    Hat mert vannak olyan beállítások amit sokkal egyszerübb config fájlban átírni mint grafikusan bűvészkedni.

    6; Ha a routeren nincs semmi korlátozás beállítva és dhcp osztja az ip-t akkor bedugod és menni is fog.

    üdv

    [ Szerkesztve ]

    A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

Új hozzászólás Aktív témák