- iPhone topik
- Magyarországra is megérkezett a Xiaomi Smart Band 9
- Merész dizájn és új teleobjektív az iPhone 17 Pro mobilokban
- Samsung Galaxy A56 - megbízható középszerűség
- Íme az új Android Auto!
- Nem lesz Xiaomi 16
- Okosóra és okoskiegészítő topik
- Xiaomi 14T Pro - teljes a család?
- Huami Amazfit Bip okosóra
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
-
Mobilarena
Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel
Új hozzászólás Aktív témák
-
chab7
addikt
"Ráuntam. Egyszerűen és jól működő rendszert akarok. És eddig az ubi megadta ezt."
Emiatt én is mindig visszatérek az ubuntuhoz
pedig a unity óta igencsak elkalandoztam de az xfce visszavezetett
Felraktam én is minden nagyobb (és pár kisebb) disztrót a közelmúltban és valami mindegyikben hibádzott nekem amit már az ubuntuban megszoktam, vagy épp megy alapból. Persze mindennek utána lehet nézni, de ha az ember élni is akarja az életét de azért használni is a rendszert akkor nem biztos, hogy van annyi ideje utánajárni mindennek - főleg ha vannak olyan rendszerek is amik alapból nyújtják/tudják a keresett funkciót.Mind közt egyébként az arch volt a legmeggyőzőbb, bár igaz, ahhoz pár nap kényszerszünet kellett a hétköznapjaimból mire használható szintre összehoztam, de utána valóban a legstabilabb leggyorsabb rendszert kaptam vele.
Mégis ubuntun vagyok azóta, mert vagy hagynom kellett volna ahogy van,és csak a felhasználói alkalmazásokat frissíteni, magát a rendszert nem - de ennek nem sok értelme van mert akkor minek egy totál friss rolling disztró ha nem követem - vagy kéthetente/havonta átrágni magam az azóta létrejött változásokon frissítéseken, ami nem is lenne gond, de a konfig fájlk összefésülgetése nekem igen időigényes volt.Szóval visszatértem ubuntura, itt ellentétben kirk kapitány észrevételével a verzió frissítés is klikk klikk alapon megvan, ugyanis mikor jött a 12.10 akkor is annyi volt, hogy feldobta az értesítést hogy újabb verzió elérhető, először lefrissítette a jelenlegit majd kattintásra elindította a verziófrissítést és egy reboot után kész volt a friss verzió. Nem lesz ez másként 13.04 esetén sem. Egy teljesen kezdőnek még mindig ez a legegyszerűbb frissítési mód. (Próbáltam én is a chakrát, de nekem sem jött be. Főleg mivel diszkriminál engem mint régi kis géppel dolgozót. Csak 64 bit? csak kde? na neeee)
Viszont mivel van egy másik rendszer particióm, és időnként mikor időm is van én is szeretek bütykölni/telepítgetni, így arra az arch linuxot fogom újra feltenni. Mert jó kis rendszer az ha van az embernek türelme és elszántsága hozzá
És ha már arch alapú disztró akkor legyen maga az arch - ne chakra meg akármi arch...blabla. Az ilyen ráépülteket nem szeretem én sem mert vagy pont bejön a változtatás egy kis rétegnek aki pont ugyanazt változtatta volna a rendszeren és örül, vagy nem mert máris keretek közé lett beszorítva és pont máshogy szeretné mint abban kitalálták (lásd fentebb nekem sem a kde sem a 64 bit nem jön be, ellenben akinek olyan gépe van és erős is és pont a kde-t szereti és .... annak meg pont nagyon bejön (mint kirk) de ez csak egy kis réteg ám.
Na nem szaporítom a szót, mindenki azt használjon ami neki a legjobban bejön(#16307) alratar: Adtál a fájlnak futtatható jogosultságot?
És biztos,hogy neked run kiterjesztésű video driver kell? Nem jó amit a disztró a tárolóból szedne le?
Új hozzászólás Aktív témák
A topik célja: Segítségnyújtás a Linux disztribúciókkal még csak ismerkedők számára. A szerveres kérdések nem ebbe a topicba tartoznak.
Kérdés előtt olvasd el a topik összefoglalóját!
Haladó Linuxos kérdések topikja.
Linux felhasználók OFF topikja
Milyen program ami... [link]
Shell script kérdésekkel látogassatok el a topikjába
- Teszt Már csak két hónap van hátra a Windows 10 nyugdíjazásáig, ideje előrelépni
- Teszt [Linux] Vanilla OS, egy Debian alapú immutable operációs rendszer
- Teszt [Linux] Aeon Desktop, egy immutable operációs rendszer az OpenSUSE-tól
- Teszt [Linux] A Flatpak
- Bejegyzés MS Office365 Linuxon
- Bejegyzés [Linux] Futtassunk bármely disztrót a terminálunkban
- Bejegyzés Alpine Linux telepítés mindenféle low-end dologra
- Hír Zöld utat adott a nyílt forráskódú Linux meghajtóknak az NVIDIA
- iPhone topik
- Magyarországra is megérkezett a Xiaomi Smart Band 9
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Merész dizájn és új teleobjektív az iPhone 17 Pro mobilokban
- Motorolaj, hajtóműolaj, hűtőfolyadék, adalékok és szűrők topikja
- PlayStation 5
- Szolnok és környéke adok-veszek-beszélgetek
- Nyomtató topik
- Milyen autót vegyek?
- Mibe tegyem a megtakarításaimat?
- További aktív témák...
- Assassin's Creed Shadows Collector's Edition PC
- AKCIÓ! Jogtiszta Windows - Office & Vírusirtó licencek- Azonnal - Számlával - Garanciával - Nint.hu
- Game Pass Ultimate előfizetések 4 - 19 hónapig azonnali kézbesítéssel a LEGOLCSÓBBAN! AKCIÓ!
- Eredeti Microsoft termékek - MEGA Akciók! Windows, Office Pro Plus, Project Pro, Visio Pro stb.
- Windows 10 11 Pro Office 19 21 Pro Plus Retail kulcs 1 PC Mac AKCIÓ! Automatikus 0-24
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i9 14900KF 64GB RAM RTX 5090 32GB GAMER PC termékbeszámítással
- HP 14 Pavilion FHD IPS i5-1135G7 4.2Ghz 16GB RAM 512GB SSD Intel Iris XE Graphics Win11 Garancia
- Panasonic CF-XZ6 AIO all-in-one laptop tablet 2k touch i5-7300u speciális ütésálló rugged
- Apple iPhone 12 Pro 128 GB Pacific Blue 1 év Garancia Beszámítás Házhozszállítás
- Lenovo ThinkPad L16 Gen 1 - 16" WUXGA IPS - Ultra 5 135U - 16GB - 512GB - Win11 - 2,5 év gari
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest