- Samsung Galaxy A56 - megbízható középszerűség
- Magisk
- 200 megapixeles zoomkamerát sem kap az S26 Ultra?
- Tesztpadon az exynosos Galaxy Z Flip7 FE
- Xiaomi 15 - kicsi telefon nagy energiával
- Okosóra és okoskiegészítő topik
- Ulefone Amor 34 Pro - a nagy vetítőgép
- A Mate 70 Pro+ és Mate 70 RS a Huawei titánjai
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- Samsung Galaxy S22 és S22+ - a kis vagány meg a bátyja
-
Mobilarena
RECEPTEK GYŰJTEMÉNYE A TOPIKBÓL
Új hozzászólás Aktív témák
-
-
-
#40553216
törölt tag
válasz
#75501312 #4436 üzenetére
Megnéztem ezt a videót. Ugyan a Bavarian Edge egy leheletnyivel jobb, de a végén az éltartás teszt azt mutatja, hogy a Presto Eversharp tartósabb élt csinál.
-
-
inf3rno
nagyúr
válasz
#75501312 #4421 üzenetére
"Itthon mostanában kezd befutni a natúr görög joghurt, ami ízében többnyire átmenet a joghurt által nyújtott savanykás ízvilág és a lágy tejfölé között, és ez az állagára is igaz." [link]
Gondolom zsírosabb, mint a sima. Ahogy nézem 7-10% zsírtartalommal bírnak, ami nekem valszeg nem lesz elég. Én elkezdtem majd simán higítatlanul, aztán ha jégkása lesz, akkor öntök hozzá még kókusztejet.
Holnap szerintem csinálok ilyen sütök főzök napot, mert a túró is lejárt. Valahogy mindig veszek túrót, hogy majd salátába vagy pitébe elhasználom, aztán a végén vagy kőrözött lesz vagy a kukában végzi. Fene se érti ezt, hogy nem csinálja meg magát.
-
inf3rno
nagyúr
válasz
#75501312 #4414 üzenetére
Ha nincs keverve folyamatosan, akkor nagy jégkristályok képződnek benne, és kásás lesz. A fagyigép csak annyit csinál, hogy folyamatosan keveri amíg megfagy.
Én tejszínnel csináltam, de még aznap elfogyott. Ha fagyasztóba teszed, akkor sokáig eláll. Állítólag tojást is kevernek fagyiba. Ha úgy tolod, akkor már érdemes pasztörizálni a fagyasztás előtt, különben befigyelhet a szalmonella. Vettem még kókusztejet és görög joghurtot is, de még nem próbáltam ki velük. Még ami eszembe jutott, hogy a tejszínt felverem mielőtt összekeverem a többi alapanyaggal, és akkor talán több levegő lesz a fagyiban és krémesebb lesz.
Persze lehet higítani, én tejjel csináltam, de a víz is jó. A zsír %-ot kell belőni, szerintem olyan 20 körülre, de még nincs nagy tapasztalatom vele. Mármint a fagyiba. A jégkrémnél ez szerintem nem szempont, akár cukros vizet is fagyaszthatsz, ha neked az a szimpi.
-
#75501312
törölt tag
válasz
#75501312 #4416 üzenetére
Közben végigböngésztem csomó jégkrém és fagyi receptet.
Amiket használnak: tej, tejföl, joghurt, habtejszín, víz és ezek keveréke + van amibe még tojást is raknak.
Szerintem megpróbálkozom egy kisebb adag joghurtos + tejes / vizes csodával, amibe teszek gyümölcsöt meg mézet. -
krizmo_
Topikgazda
válasz
#75501312 #4414 üzenetére
A jó minőségű joghurt lefagyasztva jégkémnek nagyon finom, nekünk ilyen van, ebben szoktam készíteni: Jégkrémkészítő, én már csináltam úgy is, hogy vágtam bele gyümölcsöt, összekevertem és úgy fagyasztottam le, a fagyasztóból kivéve bele lehet mártani egy kis olvasztott csokiba, ami egyből ráfagy, és ropogós lesz.
-
inf3rno
nagyúr
válasz
#75501312 #4401 üzenetére
Ami meghatározza az árat náluk, hogy be kell e tenni fagyasztóba vagy sem. Ha be kell tenni, akkor szinte csak egy keverő az egész, és 5k-ért volt Lidl-ben akciósan nemrég. Ha saját hűtése van, akkor 30k-40k körül indul, de nem feltétlenül lesz jó, amit annyi pénzért kapsz. Nálunk mindig csurig a fagyasztó és az olcsó saját hűtésesekről is azt olvastam, hogy nem tökéletesek, úgyhogy én inkább valami komolyabbat vettem 75k-ért, de a hang akkor is zavaró. Ha ez a normál működése, és nem hibás, az árát akkor sem fogja visszahozni soha. Drágák az alapanyagok, áramot is fogyaszt és vehettem volna 75 doboz cartedort ennyi pénzért. Szóval ez inkább ilyen úri hóbort volt most.
-
-
Essejó
veterán
válasz
#75501312 #4285 üzenetére
Összemenni mindenképp összemegy, mert ügyesen vizezik a húst.
Én sütöben szoktam sütni, egy magfelelö méretű serpenyőt kibélelek alufoliával, bele rakom a füszerezett combfilét, alá öntök pár csepp bort vagy almalevet. A husik tetejére tényleg csak csepegtetve 3-4 csepp olaj, befedem egy másik fólia darabbal amire körben ráhajtom az alsó alufóliát. Forró sütőbe tolom, hőfokot nem tudok mert ez egy kb 25 éves Karancs 3-4 sütö fokozaton 30 percig párolom, mad a fólia hajtást kihajtom, leveszem a fedö fóliát, és kb öt percig pirítom. A husi szaftos omlós, a teteje enyhén pirult lesz, de nem száraz. -
solena
tag
válasz
#75501312 #4285 üzenetére
Ne szedd le a bőrt. Akinek nem kell, majd leszedi magának (bár szerintem az egyik legfinomabb része a fűszeres-ropogós bőr).
Egyébként alufóliába csomagolva (az alubatyuba teszel mellé szalonnát, hagymát, ízlés szerinti zöldséget/gombát, fűszereket, stb.) sütőben 160 fokon, sokáig, mert úgy jó, ha omlós
Aztán mikor lényegében jól átpárolódott, akkor kicsomagolva forró sütőlapon 1-1 perc alatt mindkét oldalát megpirítod, Akkor nem szökik a szaft.
-
krizmo_
Topikgazda
válasz
#75501312 #4285 üzenetére
Sütőzacskóban, pácolás után. A sütési idő végén ki kell vágni a sütőzacskót, hogy jobban piruljon. Vagy az is egy jó módszer, ha lefeded a sütés elején alufóliával, majd a végén rápirítasz. Én sokáig szoktam sütni, mert omlósan szeretem, úgy ha szinte lejön a csontról.
-
-
kmarci25
veterán
válasz
#75501312 #4023 üzenetére
Ha csak kicsik a bubik, attól még nem feltétlenül kelt túl. Akkor lehet az is, hogy csak túlságosan maceráltad a tésztát, hajtásokkor túlságosan kihúztad, előformázáskot, formásákor túlságosan átgyúrtad. Persze, ha nem pont ez a cél!
Honeycomb-nak hívják, ha nem túlkelt, hanem szép egyenletes, kis bubis a bélzet. (Az enyémen látszik, hogy kicsit szétesett a struktúra, inkább laposak a bubik.) Persze, a liszt is sokat befolyásol.
inf3rno: itt a táblázatom, pár éve csináltam, a mai napig ezzel számolok, ez figyelembeveszi a kovász hidratáltságát is az össz hidrónál.
-
inf3rno
nagyúr
válasz
#75501312 #4023 üzenetére
Attól is függhet, hogy milyen lisztet használsz hozzá és mennyire hidratált. Még BL55-ön belül is vannak kategóriák, nem csak a sikér, hanem a szemcse méret miatt is. Pl az előző nekem tüskeszentpéterivel ment, a mostani meg aranykalásszal. Próbáltam már gyermeivel is, de ugyanúgy, mint a tüskeszentpéteri túl kicsi a szemcse mérete, szinte púder jellegű. Aztán emiatt sokkal könnyebben kiterül, mint az aranykalász. A nagyi titka úgy rémlik, hogy jó volt ilyen szempontból, de ritkán használtam, és nem nagyon emlékszem. Ránézésre is látni, de gyúrásnál is érezni, hogyha túl finom. Mondjuk ez egyéni vélemény, lehet, hogy másnak ilyen finom lisztekkel is sikerül.
Ti pizzát hogyan szoktatok? Én mindig hagyom erősen túlkelni, mert akkor könnyebb vékonyra nyújtani. Igaz a széle így lapos lesz tőle, de azért úgysem vagyok annyira oda.
-
krizmo_
Topikgazda
válasz
#75501312 #3827 üzenetére
#3828 kmarci25
Akkor ti sem unatkoztatok.Egyébként, mindent kézzel csináltunk/dagasztottunk nem használtunk gépet... Az elején jó ötletnek tűnt, aztán egyre kevésbé.
#3829 FerNandor
Az én kovászom is hűtőben van, kb. hetente etetem(mínusz 1-2 nap). Mindig előre számolok, így nem kell kidobnom soha belőle. És mindig szépen megkel minden, olyan lesz, mint a mesében.
Mostanában manitoba liszttel is etetem, nagyon szereti és roppant hálás érte.
Nagy kedvenc lett most nálam ez a manitoba liszt, olyan szép és finom kenyérkék/pékcuccok sülnek belőle. -
mephi666
nagyúr
válasz
#75501312 #3816 üzenetére
lidl pikok virsliből szoktunk venni általában 3-4kg-t, fagyasztjuk és hónapokig esszük
magas hústartalmú, enyhén füstös... szeretjük
tegnap itt kalács projekt volt: ezt a receptet vettem alapul... soha nem sütöttem eddig ilyet és nagy sikere volt... azt írták, hogy 40perc alatt duplájára kel a tészta... ez fél óra után saccra már triplája volt
...ma teszek egy újabb próbát kovásszal... hamarosan összerakom és reggelig kelesztem hűtőben... nővérem is próbálkozik, ő azt mondta hogy kis mézet is rakott bele és nagyon megindította... keveset én is dobtam bele és nagyon megy
remélem nem lepény lesz megint a végeredmény
-
inf3rno
nagyúr
válasz
#75501312 #3508 üzenetére
Én a gép előtt mindig úgy szoktam, de nem vagyok egy nagy expert. Nem is gyúrom meg, csak összekeverem a hozzávalókat egy picivel több vízzel, és hagyom egy estét kelni. Utána ha akarok szórakozni vele, akkor hajtogatok, ha nem, úgy is jó. Nyilván nem lesz a legtökéletesebb kenyér belőle, de ehető a végeredmény.
-
kmarci25
veterán
válasz
#75501312 #3508 üzenetére
lehet-e úgy csinálni, hogy mondjuk reggel meggyúrom a tésztát, és este megsütöm.
Egyértelműen lehet. A fent már emlegetett Ken Forkish úgy kezdi a könyvét, hogy a fizikai alapanyagokon túl még két összetevője van a tésztának: az idő és a hőmérséklet. Ezzel a kettővel, és a víz és élesztő arányával nagyon tág a mozgástér. Persze ezt ki kell kísérletezni, de érdemes.Egy idő után át is álltam a szárított élesztőre, mert olyan keveset használtam, hogy a friss tönkrement. Vettem egy tizedgrammos kanálmérleget, azzal ki tudom mérni az egész kis mennyiségeket is.
Az ilyen hosszú kelesztéses móka egyébként jó felkészítő a kovászos sütésre is. -
mephi666
nagyúr
-
kmarci25
veterán
válasz
#75501312 #3112 üzenetére
Zsemléhez próbáld ezt. Kovászos zsemle. Állati jó, klasszikus.
-
inf3rno
nagyúr
válasz
#75501312 #3108 üzenetére
Én egy tepsi vizet szoktam betenni alája. Az gőzöl rendesen... :-) Gondolom ha nem több szintes a sütő, akkor ez nehezebben megoldható... Egy másik lehetőség, hogy olyan edénybe teszed, aminek van fedele, pl a jénai ilyen, de szerintem fémből és szilikonból is lehet ilyen formákat kapni.
-
krizmo_
Topikgazda
válasz
#75501312 #2948 üzenetére
Nem mindennek van magyar neve.
Mivel sok mindent nem lehet nálunk kapni, ezért legtöbbször arra fordítják az ilyesmit, ami hasonlít valami olyanra, amit a magyarok is ismernek. (Ezt a sorozatfordítói múltam miatt tudom, mert én is így csináltam.
)
Szoktam hasonlókat sütni, teljesen jó lehet, egyébként ezek pár nap múlva kicsit jobbak, mint a hagyományos zsemlék, mert a bennük lévő zsiradék miatt nem szikkadnak meg annyira.
#2943 devil-k
"...a kenyérhez a 3 fő összetevőn kívül (liszt, só, víz) semmi szükség nincs másra..."
Én fel szoktam turbózni időnként a kenyereket pl. búzacsírával, lenmaggal, tökmaggal, szezámmaggal, útifű maghéjjal, asztal paradicsommal, fűszernövényekkel stb... A rozskenyérbe szoktam tenni karamalz sört meg diót és fűszereket. -
mephi666
nagyúr
válasz
#75501312 #2944 üzenetére
én ezt a videót néztem és könnyebben érthető elsőre, mint a tartalmas, szöveges leírás
(mondjuk nincs szó anyakovászról, frissítéséről meg egyebekről, ami a leírásban benne van)
ui: kommentekben is válaszol a kérdezőknek, ott is van sok hasznos infó
-
krizmo_
Topikgazda
válasz
#75501312 #2905 üzenetére
Ha élesztővel készítesz kenyeret, akkor nem jó ilyen sokáig keleszteni, az íze sem lesz jó, mert megsavanyodik, és a tészta sem, mert vagy ragadós és használhatatlan lesz, vagy teljesen összeesik, mert megdöglik az élesztő. Legalábbis én ezt tapasztaltam. Viszont, ha ciabattát készítesz, az eláll akár egész nap, sőt annál jobb minél többet áll.
-
krizmo_
Topikgazda
válasz
#75501312 #2878 üzenetére
Így a legjobb, hogy te tapasztaltad ki, így már mindig jól fog sikerülni.
#2875 justgiveup
Sok egyszerű és gyors recept van, keress rá pl. Jamie egyszerű és gyors kajáira, vagy 30 perces kajáira (de vannak 15 perces kajái is). Alapozásnak ez jó lehet.A fűszekerek ízlés dolga, idővel ráérzel majd, hogy mihez milyen és mennyi fűszer passzol.
Ha szeretnél elkészíteni egy ételt dobd be ebbe a topikba, és ellátunk jó tanácsokkal. -
#75501312
törölt tag
válasz
#75501312 #2866 üzenetére
Rájöttem miért keményebb kicsit és megy össze. Több folyadék kell bele.
Ma sütöttem egy adagot úgy, hogy a tésztát ragadósabbra csináltam, és gyönyörűen megkelt 2x is szobahőmérsékleten. Sütés végére laposabb lett kicsit, de nem ment össze.
Előtte a száraz élesztőt azért felfuttattam.
Azt hiszem végre megvan hogy fogom csinálni. -
-
Essejó
veterán
válasz
#75501312 #2855 üzenetére
Ha a formázás után nem hagyod elég ideig kelni, akkor bodagot sütsz.
Tessék langyos helyre tenni, én ilyenkor télen a konyhai konvektorra rakom, az nekem csak langyos. Nem rémlik hogy másfél óra lenne, de mondom, régen nem nézem már az időt. Ugyanis a környezeti hőmérséklet erőst befolyásolja a kelés idejét. Egy receptnél a kelesztési időt csak körülbelüli adatnak veszem, ugyanúgy mint a liszthez adandó folyadék mennyiséget. Liszt és liszt között óriási különbségek vannak, hogy mennyi folyadékot vesz fel ahhoz hogy kidolgozható tészta legyen. -
Essejó
veterán
válasz
#75501312 #2853 üzenetére
Az alábbiak saját tapasztalat. Az élesztö felfuttatásához mindig kell egy csipet cukor, ha mégse raksz bele, akor egy nagyobb csipet liszt, valamit ennie kell a gombának a szaporodáshoz. A kelesztési idöt sosem mérem. Ahogy nagyanyám mondta, minimum a duplájára kelesztjük, langyos helyen ruhával letakarva. És ez igaz a már kiadagolt formázott tésztára is. Otthoni sütöbe az élesztös tésztát mindig hideg sütöbe teszem, és akkor gyujtok be. Az elsö tiz-tizenöt percben a legkisebb fokra, és azután tekerem feljebb a höfokot. Kalácsot, kenyeret mindig így sütök, meg kb az összes élesztős tésztát.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Villanyszerelés
- Azonnali notebookos kérdések órája
- Autós topik
- AMD Navi Radeon™ RX 9xxx sorozat
- Fujifilm X
- Sütés, főzés és konyhai praktikák
- Samsung Galaxy A56 - megbízható középszerűség
- Medence topik
- Székesfehérvár és környéke adok-veszek-beszélgetek
- Hieronymus: A németországi vasúthálózat
- További aktív témák...
- Bomba ár! Fujitsu LifeBook U7310 - i5-10GEN I 16GB I 256SSD I 13,3" FHD I HDMI I Cam I W11 I Gari!
- Bomba ár! HP EliteBook 830 G5 - i5-8G I 8GB I 256GB SSD I 13,3" FHD I HDMI I Cam I W11 I Gari!
- Bomba ár! HP EliteBook Folio 1040 G1 - i5-G4 I 8GB I 256GB SSD I 14" HD+ I Cam I W10 I Garancia!
- Samsung Galaxy Xcover 6 Pro, 6/128 GB, Kártyafüggetlen
- HGST HUH721010AL5200 10TB 7.2k SAS HDD, DELL branded, nettó 38000Ft + ÁFA, 1 év garancia
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest