Hirdetés
- One mobilszolgáltatások
- iPhone topik
- Milyen okostelefont vegyek?
- Várhatóan ez a négy iPhone már nem telepítheti az iOS 27-et
- Redmi Note 15 Pro 5G – a szokásosat?
- Távozik az Apple vezérigazgatója
- Vivo X300 Ultra - tárcsázz, ha van rá keret!
- Samsung Galaxy S25 - végre van kicsi!
- Xiaomi 17 Ultra - jó az optikája
- Honor Magic8 Pro - bevált recept kölcsönvett hozzávalókkal
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fulmi
senior tag
Na megoldodott a problemam, ugyebar nekem van kulfoldrol gepem es a hdd-m kattogott, emellett pedig nagyon sok bad sector volt rajta. Vegulis a kulfoldi gepeket (amik eleve NBD garival rendelkeznek) is 24 oran belul javitjak, hazhoz jonnek, ingyenesen.
A 160 GB-s Samsung helyett Seagate-t kuldtek Irorszagbol. Erdekesseg hogy tegnap del korul jelentettem be a hibat es a HDD ma reggelre mar itt volt es ezt szeretlek be, van egy 24 oras beszerelesi hatarido, ha azon kivul szerelik be, akkor a Dell nem fizet semmit (szervizdij, alkatresz, kiszallasi dij, semmit). Szoval nagyon popec ez a rendszer, mindenkinek ajanlom a Dell-t, ennyire osszeszedett profi szervizelest nem igen tapasztaltam meg Magyarorszagon, Nemetorszagban persze ez mindennapos.
-
netudky
csendes tag
ha tényleg csak word meg excel, akkor a sebesség se olyan nagy probléma, mert ezeket azért elég gyorsan kezelik már ezek a processzorok is. gyakorlatilag semmi igénybevételük nincs. akkor viszont az akksi időtaartama alapján valamelyik 9 cellás érné meg Neked/Nektek jobban. én hajlanék a 6400asra, azt ismerősömtől tudom, hogy egy nagyon pöpec kis gép. de a választás a tied
sok sikert! -
Gausz
aktív tag
válasz
spyduck
#9691
üzenetére
Depon néztem az árakat, kicsit körülnézve találnék olcsóbban is.
1521n ->142.800Ft
1525 ->150.354Ft
1520n ->151.668Ft
6400 ->151.991FtMint mondtam, játék nem igazán lesz rajta, így a VGA nem fontos.
A záró pöcök hiánya annyira nem zavar, csak hát eddig azt szoktam meg, hogy van ami rendesen tartja összecsukott állapotban.
Egy távolabbi ismerősnek is 6400-a van, aki vallotta, hogy a legkisebb fényerővel 7órát bír az aksi word közben... Szerintem az kicsit sok, de hát te is hasonlót mondasz. Ez a legrégebbi széria a felsoroltak közül, a többi is már úgy össze van rakva szerintem, hogy halkak. Vagy nem?netudky:
Aksinál szempont, hogy kibírjon egy szép hosszú vonatutat word és excel közben, ami kb 4 óra. Erre kell gondolom a 9 cella, igaz? Sebesség csak szerkesztéshez kell, meg hogy vista azonnal reagáljon mindenre, ne kelljen mp-ket várni. -
spyduck
nagyúr
Mennyi az áruk?
1521-->ebben a legerősebb a VGA
1525-->Az, h nincs zár a kijelezőn miért zavar téged? esetleg a lecsukásnál gézosabb mert nincs min megakadjon és így a csapódás a kijelezőn történik.
1520n-->én ezt venném
6400-->A Vista azt írja több mint 6 órás készenléti idő, van egy ilyen otthon, be se kapcsol a venti, halk, szép és takarékos kis gép. -
Gausz
aktív tag
Hi
Pár hónapja már tervezgeti bnőm, hogy laptopot vesz. Elolvasgattam pár márkának a fórumját, és hát ez volt a nyerő
Max 160k-ig kell gépet keresnem, ezért a lehetőségek:Inspiron 1521n: AMD Turion X2 TL56 1.8Ghz/TL60 2 GHz, 2Gb DDR2, 120GB HDD, 6 cellás, Ati mobil radeon X1270
Inspiron 1525 : Intel Centrino Duo T2370 1.73GHz, 2Gb DDR2, 160GB HDD, 6 cellás, Intel GMA X3100
Inspiron 1520n: Intel T2330 1.60 GHz, 2 GB DDR2, 160 GB HDD, 9 cellás, Intel GMA X3100
Inspiron 6400 : Intel Core Duo T2080 1.73 GHz, 2 GB DDR2 RAM, 120 GB HDD, 9 cellás, Intel GMA 950
Igény játékra nincs, inkább csak word & excel 2007, net, nameg a mindenki által kívánt megbízhatóság, élettartam. Nem hátrány, ha a vistát is elbírja, sőt valószínűleg az kerülne rá.
Az esélyesek választásban szerepet játszott még, hogy valahol olvastam, kerülendő a celeron, ugyanis nem energiatakarékos. Ezek alapján + 6400 úgy tudom kifutó széria + gondolom a 9 cellásak aksija tovább bírja, a 1520n a nekem megfelelő? Vagy milyen alternatívát tudnátok még?
Pár helyen olvastam, hogy 1525nek nem túl jó a zárszerkezete, konkrétan nincs is, csak simán össze kell hajtani. Ez gáz? Vagy azért jó gép? Hátrány a 6 cellás aksija?Kösz,
Péter -
Petya1957
csendes tag
Örülnék ha tudna valaki segiteni!!!!
A Dell XPS M1330 gépeknél olvastam a LED-es kijelzőt.
Egyenlőre drága mint a dög, de semmilyen információt nem leltem magyar nyelven (máshogy sajna nem tudok) erről a LED technológiáról.
Nekem igen fontos lenne a Notebook kijelző kitünő minősége, a lehetőségekhez képest.
Ha valaki tudna erről a LED technológiáról valamit, ill látott ilyet, megköszönném, ha megírná, vagy linkelné a tapasztalatokat. -
wwhy
veterán
válasz
ch4os.prof
#9684
üzenetére
Mint a menupont neve is mutatja, az akusztikára van kihatással. Perf. módban pl. sokat kattog (ott nekem), Qu.-ban pedig tökéletes Állapotra nem hiszem h kihatással lenne
. -
subidu
tag
Na, ígértem , hogy írok még az új Dell xps m1530-asommal kapcsolatban. A Medal of honor - Airborne után feltettem a Heroes 5-öt is. Ez is futoott rajta full felbontásban (1440x900), max beállításon minden gond nélkül. Kurva gyors gépecske.
-
ch4os.prof
csendes tag
válasz
netudky
#9682
üzenetére
Keresgélve a bios-ban találtam egy olyan beállítást a performance részben, hogy HDD Acoustic Mode és azon belül 3 lehetőség Bypass/Quiet/Performance ... alapból bypasson van.. kipróbáltam a másik kettővel is a winyót, hd tune-nal lemértem a sebesség változást de kb minimális volt, majdnem semmi. Viszont az, hogy halkabb vagy hangosabb az tényleg észre vehető szerintem.
Aki használta már ezeket a funkciókat kérdezném hogy ez kihatással van valahogy a winyó állapotára? Vagy igazából teljesen mindegy hogy melyiket használja az ember?
-
trinitron
csendes tag
Helló!
A DELL Media Experince program fellelhető valahol XP-re??Eddig hiába gugliztam ,csak vistára találtam!
Üdv!
-
-
tkazmer
addikt
válasz
netudky
#9676
üzenetére
mint ahogy előttem is írták, a wifi nagyon sokat fogyaszt.
megtakaríthatsz egyébként energiát, ha kilövöd a hangot, és leveszed a fényerőt. ezen kívül van egy notebook hardware control nevű program, egy időben szórakoztam vele, le lehet venni mindenféle (cpu, gpu) órajeleket, feszültségeket, stb, azzal is érhetsz el megtakarítást. -
netudky
csendes tag
akksiidőt hogy lehet növelni esetleg? vadi új gép, vostro 1310es, megy 3 óra körül, de egy ismerősömnek vitt 4,5 órát. ez miért van? semmit nem használok, csak a netet, az meg nem viszi az áramot. igaz, wifivel.
-
tkazmer
addikt
-
spyduck
nagyúr
Csak játék vay 3d-s alkalmazások közben veszi el a memóriát ha kell neki, nem lehet állítani. Az, h azt írja a géped, h 512mb-os kártya van benne az nem jelent semmit, csak 256-ot használ, másrészt meg egy 8600gt akkor használja ki az 512 ramot ha felrakod legynagyobb felbontásra és beállítod az AA meg az AF-et.
-
Z_A_P
addikt
Sziasztok, van egy Vostro 1700 gepem GF8600M GT-vel. 256 dedikalt ram. De a kartyanak meg meg van osztva 256 (512? mar nem remlik) a rendszer memoriabol.
Ezt hogy lehet letiltani? A system RAM kell nekem, a 256 meg boven eleg a jatekoknak. -
#34784256
törölt tag
válasz
Incubus
#9662
üzenetére
Nem értelek jó lovag, valószinűleg elbeszélünk egymás mellett

Mit nevezel itt tápnak? A táp nálam az ami a laptopban van és annak csak bemenője van aminek a másik vége a töltő hálózati csatlakozója. Ha a "tápból kijövő 3 lyukú kábel"-nél a szünetmentesre gondolsz akkor csináld egy átalakítót, amit a szünetmentes és a töltő közé paszírozol, egy sima tápkábelről levágod a dugót és a helyére egy konnektort heftelsz. Elméletileg ennek működnie kell így, bár nem árt megkérdezni valamilyen elektronikában jártas embenrt, hogy a töltőnek nem-e probléma ha szünetmentesről kapja az áramot. -
tkazmer
addikt
voltam bent végül a hrp-nél, onnan van a gép,mint kiderült. bevették a tápot, azt mondták,néhány nap és jön majd egy email tőlük, hogy mehetek egy új tápért. furcsa nekem a dolog, csak kellene azért tápnak lennie náluk, de ez van. garipapír tényleg nem kellett, leolvasták egy vonalkód olvasóval a service tag-et és megvolt oldva a gari érvényes e probléma.
a gépem egyébként nem külföldi, az első magyar core 2 duo-s szállítmányból való. -
subidu
tag
Meghajtottam egy kicsit az új notimat (XPS m1530), a Medal of Honor Airborne jétékkal. 1440x900-as felbontáson full beállításokkal és akadásmentesen lehetett játszani vele.
Igaz, hogy eléggé melegedett, meg zúgott, de azért lehett játszani. Most felteszem a Heroes V-öt, meglátjuk azzal mit tud. -
Fulmi
senior tag
válasz
tkazmer
#9655
üzenetére
"nem talalom a garanciajegyet.. szerintetek csak service tag alapjan beveszik?"
be, mert ha azt beutik a g epbe a szervizben akkor kiirja h milyen gari van ra, hol lett vege stb kinek a neven van.
ui: hivd fel az osszes ceget, a kfki gyorsan el fog kuldeni meg az smt is. humasofnt meg dunaelektronika segitokesz.
a te geped kulfoldrol szarmazo? -
subidu
tag
Én tegnap kaptam megaz m1530-asomat. Nagyon gyors. Az asztali(régi) ill. a régi laptopomat fényévekkel megelőzi. Nekem még Vista Buisnissel is gyorsnak tűnik, úgy hogy nálam ez marad.
Az aksit én sem nagyon szoktam kiszedni. A mostani Asusomat 2 évig így használtam és még most sem tapasztalok csökkenést az akumlátoridejében. Gond nélkül tudom használni 3 és fél órát töltő nélkül. -
#34784256
törölt tag
válasz
tkazmer
#9655
üzenetére
Szerintem igen, én azt sem tudom mi az a garanciajegy, nem volt ilyenem a dobozban

> szerintetek csak service tag alapjan beveszik?Ha szünetmentes tápra gondolsz akkor bedugod a töltőt a szünetmentesbe. ( tudom most romlott el ). Ha a csomagküldő UPS-re gondolsz, akkor passz.

> Hogy lehet ups-re rakni notebookot? -
-
tkazmer
addikt
-
tkazmer
addikt
meghalt a kicsit több, mint másfél éves inspiron 6400-asom töltője
ugye van rá 3 év alkatrész gari, szerintetek a töltőt kicserélik? ha igen, hol? (bp-n) a westendben van egy dell márkabolt, ott foglalkoznak ilyesmivel? -
Douwe
csendes tag
Hát még mindig nem vagyok teljesen biztos benne,hogy melyiket válasszam. De jelen pillanatban a tükrözödésmentes kijelző felé hajlok inkább.
-
ch4os.prof
csendes tag
válasz
#34784256
#9644
üzenetére
Igen ez relatív, nekem is múlthéten lett meg az M1530asom, és igazából nem igazán örültem, hogy TF kijelző lesz benne, mert nekem se jött be a tükröződés, de az viszont tény hogy tényleg szebb képe van. Ha tudja az ember, hogy őt nagyon fogja zavarni, akkor meg kell próbálni kerülni. Egyébként meg majd törekszem arra hogy napfénynek háttal használjam

Az szintén Vista-t lecserélőknek pedig pár hasznos link, tegnap tettem fel rá, és minden 100%ban működik, a tálcás tuch pad progitól, a fingerprint readeren át egészen a quickset-ig, össze lehet szedegetni dell oldaláról.
Plusz egy másik m1530 tulaj csinált egy oldalt, az összes drivernek, én tegnap beleintegráltam az xp cdbe és úgy tettem fel, és így telepítés utánra egy teljesen működő további driver telepítést nem igénylő oprendszert kaptam.
-
-
Fulmi
senior tag
Szia!
Ebbol ugy derul ki hogy ez csak egy sima alkatresz gari, vagyis barmelyik orszagban is vagy, csak az alkatresz lesz ingyen, szervizdijat meg hasonlok teged terhelnek (persze csak ha igenyled).
Ha nem a te neveden van a service tag akkor mindkeppen csinald meg azt hogy atviszed a sajat nevedre, ezt egyszeruen megteheted, kitoltesz egy formanyomtatvanyt es elkuldod a megadott e-mail cimre, kb. 5-6 ora alatt meg is csinaljak. link.
Mostanra kideritettem hogy itthon is olyan szolgaltatast kell hogy kapjak mint amilyet kulfoldon kapnek. Szoval no para, aki kintrol akar gepet rendelni.

-
MajaG
senior tag
No, felraktam látszólag semmi különbség nincs. Ez alapján mondjuk nem is lehet:
Fixes and Enhancements
Fixes/Enhancements
------------------
1. Improve compatibility with Dell Wireless 1390 & 1490 Dell WLAN.
2. Fixed: System Hangs on Resume from S3 with Driver Verifier enabled.
3. Added enhancement for optical drives. -
Douwe
csendes tag
Üdv
Egy dell vostro 1310 vásárlásán gondolkodok és lenne pár kérdésem
1. Melyik merevlemezzel érdemesebb rendelni a 5400 f/percessel vagy a 7200 f/percessel. Menyivel hangossab és fogyaszt többet a 7200-as, illetve a vista mennyivel gyorsabb a 7200-assal?
2. Melyik kijelzővvel érdemesebb rendelni? (sima vagy TrueLife -os).
Mennyivel ad élesebb képet a TruLife-os?3. A gépet 8400M GS -vel szerelve szeretném venni. Mekkora a valószínüsége, hogy a videokártya hibás?
-
Chris82
senior tag
Sziasztok!
Megoldódott a problémám az elektrosztatikus feltöltődéssel. Vettem egy földelt hálózati tápkábelt 1500Ft-ért és azóta semmi gond.

-
#34784256
törölt tag
Annak a LED-nek nem kell világítania, csak ha fel tetted a WiFi-hez adott hotspot finder ( vagy mi a bánat a neve ) progit, és akkor is csak akkor ha éppen keresi a hálózatot, de egészen pontosan a kézikönyben ez le van írva. De van egy kis kék WiFi LED is az állapotjelző fényeknél ( legalábbis Vostro-n, de gondolom a 1720 sem más ) ott világít ha aktív a WiFi kártya. Az XD-vel kapcsolatban pedig kérj segítséget a tech. supporttól, lehet velük csetelni is, sokkal kényelmesebb megoldás mint a telefon, főleg annak aki nem beszéli jól az angolt. Mint én

-
hol
csendes tag
-
^Clown
addikt
System Summary
Service Tag: xxxxxx Change Service Tag
System Type: Inspiron 1520
Ship Date: 10/13/2007
Dell IBU: Europe
Description Provider Start Date End Date Days Left
3Yr Parts Only Warranty DELL 10/13/2007 10/12/2008 89
3Yr Parts Only Warranty DELL 10/13/2007 10/12/2010 819Ebből hogyan derül ki az, hogy RTD vagy NBD garim van?
-
MajaG
senior tag
Érdeklődnék, hogy valaki rakta-e már fel az új A06-os biost, 1500-ra? Van értelme? Mi a különbség?
Hátránya nincs? (pl állandóan pörgő venti stb.)
-
subidu
tag
Már a szállítoknál van az új Dell XPS m1530-asom. Holnapra várható az érkezése.
Paraméterei: T9300, 2Gb ram 8600GT, 250Gb (5400rpm).
Majd letesztelem 3dmark06-tal, a mostani asztali gépem 1540 pontot csinált, az XPS biztosan többet fog.
Írok holnap a tapasztalataimmal kapcsolatban. -
hol
csendes tag
Sziasztok
Dell 1720-as tulajokhoz 2 kérdés
1 Még mindíg nem ismeri fel a kártyaolvasóm a Xd Kártyát, sőt nehezen is megy bele
2 Ha WIFIt használok a mellette lévő kis ledecskének nem kellene világítania ? Mert nekem nem világít.
Segítséget előre is köszönöm -
Incubus
tag
Sziasztok!
Dell 9400 (E1705) notiban nem N-s WiFi van, lehet benne N-s WiFit-t cserélni? Ha igen, milyet pontosan és hol lehet olcsón szerezni?
üdv RG
-
ArrayOfLilly
aktív tag
válasz
ArrayOfLilly
#9626
üzenetére
Nem esküszöm meg rá, hogy ez az, de nekem most ez van fenn és tudok a sarkokkal futtatni programokat, meg különböző műveleteket, pl. kontextmenü megnyitása, hozzájuk rendelni.
A driver verzióját írtam be a google-ba és ezt dobta ki:
-
ArrayOfLilly
aktív tag
válasz
ArrayOfLilly
#9625
üzenetére
Igazad van, nem ugyanaz.
Keresem.
-
ArrayOfLilly
aktív tag
A honlapon nézted? Mert most utoljára biztos, hogy ugyanazt raktam fel Vista alá is, szerintem ugyanaz van mindkettő alatt, legalábbis egymás mellől tuti, hogy elérhető, nem emlékszem hirtelen, de tudom, hogy egy füst alatt intéztem el mind a kettőt.
Ma már nem akarok vinyókat csereberélni, mert nagyon el van rakva az, amin a driver van, de ígérem, holnap utánanézek.
Vészesetben tőlem megkaphatod.
A lényeg az, hogy VAN.
-
MartinRS2
csendes tag
Lassan 1 hónapja van meg a D630am, T7500as proci van benne, netezés mellett 45 fokos, a venti ilyenkor még be se kapcsol, ha elkezdek videót nézegetni akkor felugrik 50 fok környékére ilyenkor elindul a venti max 5 percre. Szerintem egyáltalán nem hangos, pedig az enyémbe a vinyó is 7200rpmes.
-
atosz
őstag
válasz
ArrayOfLilly
#9593
üzenetére
R113813.exe
Ha jól látom ez csak XP-re van. Vistára is van ilyen? Én máig nem tudtam megszokni ezt az Alps-t a Synaptics után. Egy jó drivernek nagyon örülnék neki... -
^Clown
addikt
Szia!
Köszi a válaszokat! Ezen a héten még szükségem van a gépre, talán a jövő héten már tudom nélkülözni, és akkor megy vissza gariba. A tapasztalatokat pedig természetesen közlöm majd veletek, hátha valaki majd okul belőle

A zizegés valószínűleg nem a proci lesz, mert pl. ugyanazt a zizegést hallani akkor is, ha fülhallgatón zenét hallgatok, tehát a hangkártyát is bezavarja. Ami ugye alaplapi integrált, tehát az alaplap lehet a hunyó.
Köszi hogy elgondolkodtál a problémáimon! -
Fulmi
senior tag
Szia!
Talan par kerdesedre tudok valaszt adni:
1) Nekem regebben egy Clevo gepnel volt zizeges, ami a procibol jott, nem tudom mi lett vele mert eladtam, de lehet hogy nalad mas miatt van.
2) Nekem a HDD-m kattog, tonkre fog menni. Nincs valami hibaja a gepednek? Bekapcsolas elott nyomd az FN-t es ugy kapcsold be.
4) Ugye energiatakarekossag.
5) Szervizdijat gondolom neked nem kell fizetni, de mielott belerakjak a sajat RAM-jukat kerdezd meg hogy milyet raknak bele es mennyiert. Lehet hogy jobban jarsz ha te magad veszed meg, odaadod nekik hogy rakjak bele a mostani kettot meg eladod.
6) velemeny. Neked ez a garid van gondolom: NBD.
Kiszállási díj Budapesten (szervizmérnök, rendszermérnök) 7.000 Ft
Kiszállási díj, vidékre (oda-vissza értendő) 130,-/km -
^Clown
addikt
Kicsit szűkítsd le a kérdéskört: melyik típusra gondolsz, azon belül milyen HDD-vel, illetve processzorral szerelt verzióra vagy kíváncsi. Ha azt kérdeznéd, hogy az Opel Vectra mennyivel megy, arra sem tudnánk válaszolni: az 1.6-os motorral szerelt, 20 éves kocsi megy 160-at, a legújabb 3 literes motorral ellátott verzió meg 230-at (csak a hasamra ütöttem).
-
ArrayOfLilly
aktív tag
válasz
Chris82
#9609
üzenetére
Nekem lassan érik egy szervizlátogatás, csak úgy a biztonság kedvéért, pedig ez előtt a gép előtt nem voltam ilyen aggodalmaskodó... Ha megjártam, ami nem a napokban lesz, akkor megosztom a tapasztalataimat.
A felmerülő kérdések a következők lesznek: hőmérséklet; földelt kábel + adapter az alanti okból; miért látszik gyűröttnek a kijelzőm, amikor éppen fekete; vinyó kattogás pár óránként (arról is van forrás, ha valakit érdekel).

Amit megúsztam: pixelhiba, "grainy screen" by Samsung, különösen hangos slot-in dvd-drive (mondjuk a normál hangba is bele kellett törődni), valamint a sleep-módban való ventillátor kikapcsolást 90-100 fokos véghőmérséklettel), egyéb teljesen halott alkatrészeket.
Amibe eddig bele kellett törődni: hangminőség - Advanced Audigy szoftveres támogatás dacára speaker használata esetén, slot-in dvd-drive ki- és betoláskori hangja, ici-pici hézagok a házon, az egyéni preferenciáimat nem sorolom.
Tulajdonképpen meglep.
Mindezzel együtt tulajdonképpen kezdem megkedvelni a gépet...
-
^Clown
addikt
Üdv mindenkinek!
Dell Inspiron 1520-as notim van, 3/4-ed éves a drágaság, ám sajnos gariztatás előtt állok (Humansoft-nál lett vásárolva). Néhány kérdésben a segítségeteket szeretném kérni, illetve néhány hibajelenséggel kapcsolatban egy-két kérdést feltenni. Nos, a hibák a következők:
1.) Folyamatos "elektronikus zizegés". Ez főleg a teljesítménycentrikus üzemmódban jelentkezik, szinte új kora óta, de most jutottam el odáig, hogy foglalkozzak vele (idő hiánya
). Már korábban is olvastam, hogy másoknál is jelentkezett a probléma. BT be-ki kapcsolása, illetve a hálózati működés ugyan módosítja a jelenséget, de attól függetlenül zavaró (általában akkor jelentkezik, ha rá van dugva a hálózatra, és BT+Wifi megy, de mivel a gépet alapjáraton, az esetek 90%-ában így használom, ezért eléggé zavaró). Úgy olvastam itt a fórumon, hogy valószínű tekercselési hiba, és alaplapcsere lesz a megoldás.
2.) Napi 1-2 alkalommal nagyon hangosan, kb 1mp-ig sípol, és kattan egyet a gép. Fogalmam sincs miért lehet, de pl. ha alszom a gép mellett, és épp megszoktam az imént említett zizegést, erre tuti felébredek.
3.) A DVD-meghajtó tálcája úgy gondolta, hogy mostantól nem nyílik ki...
4.) Igazából nem tudom, hogy mennyire hiba ez, vagy csak én vagyok láma (na ez biztos
), de a következő a helyzet: CPU-Z-vel nézegetve a proci adatait (T 7500), teljesítménycentrikus módban (Vista Home Premium SP1), a Core Speed értéke 1180Mhz és 2159Mhz között ugrál. Inkább 1180-at ír ki, csak időnként ugrik 2159-re, de csak 1-2 mp erejéig, inkább 1180-on tanyázik. Szeretném tőletek megkérdezni, hogy ez normális, vagy valamiféle beállítási, avagy hardveres hiba van? (ha kéritek, lőttem két képet a két különböző állapotról, feltöltöm ha kéritek).
5.) Memóriabővítés: úgy döntöttem, hogy 2x2 gigára szeretném bővíteni a memóriát a jelenlegi 2x512Mb helyett, Ha már be lesz adva a Humansoft-hoz, akkor gondoltam egy kalap alatt ezt is elintéztetem velük. Jól járok, ha velük csináltatom, vagy érdemesebb "házilag" cserélni? Garanciavesztéssel járna, ha nem a szervízzel csináltatnám?
6.) Humansoft mennyire dolgozik jól? Értem ezalatt a munkájuk minőségét, gyorsaságát, hogy nem összekarcolva adjék vissza a gépet, stb. Házhoz jönnek, vagy nekem kell elvinni hozzájuk a gépet? (úgy tudom, hogy házhoz jönnek, de nem vagyok benne biztos, azért kérdezem meg inkább).Bocsánat, hogy hosszút lett, csak jól át szeretném gondolni a hibabejelentős levelemet, mielőtt elküldöm az említett cégnek. Remélem a segítségemre lesztek! Előre is köszi!
-
Chris82
senior tag
válasz
ArrayOfLilly
#9608
üzenetére
Köszi, akkor nem agódok ezmiatt. Talán nem fog megrázni az áram

-
Chris82
senior tag
Sziasztok!
Van egy 1530XPS laptopom és amikor be van dugva a 220as hálózatba, a fémbelső elektrosztatikusan feltöltődik. Ez normális dolog? Van valakinek hasonló tapasztalata?
-
Pettyem
csendes tag
Sziasztok!
Nem tudtok valami infót arról hogy mikortól lesz kapható a Dell stúdió ? Neten kerestem de nem találok semmi infót még előrendelést se

-
ArrayOfLilly
aktív tag
válasz
trinitron
#9602
üzenetére
Elvileg a hangkártyákhoz ma már kell a High Def Audi Busznak valami windowsos illesztőprogramja, ami nekem a windows update-tel vagy úgy rendeződött, hogy megengedtem neki, hogy a neten keressen megfelelő drivert ehhez a felkiáltójelhez, Lehet, hogy hasonló jelenségről van szó, próbáld ki, annyit megér.
-
Fulmi
senior tag
válasz
ArrayOfLilly
#9598
üzenetére
humansoft
-
trinitron
csendes tag
válasz
#34784256
#9600
üzenetére
HELLÓ!
Köszi töltöm,kipróbálom.Közben megoldódott,találtam illesztő progit.
R127314 a neve.
Már csak egy sárga kérdőjelem van ,amivel nem tudok mit kezdeni,mert fogalmam sincs mit jelenthet.
? Hangeszköz a High Definition Audio buszonHangom pedig van, látszólag minden működik már.
Köszi az eddigi segítséget!
-
ZPapp23
csendes tag
Sziasztok!
Egy kis segítség kellene, illetve érdeklődnék. Adott egy tiszta új 1525-ös, de a nyomoronc vista állandóan fagy. Mivel nem az enyém fentmaradt, bár eleve tudtam hogy előbb utóbb le fogom cserélni, de nem gondoltam hogy ilyen hamar. Szóval ez ilyen ez a vista, vagy esetleg hardvergondon is elmélkedjek? Köszönöm előre is.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Legújabb Thinkpad T14 gen6 - Bontatlan + magyar! - Core Ultra 7 255U - 16/32GB - 512GB - Gyártói gar
- Dell Latitude 5411,14",FHD,i7-10850H,16GB DDR4,512GB SSD,2GB VGA,WIN11
- Dell Precision 7720,17.3",FHD,i7-7820HQ,16GB DDR4,256GB SSD,P3000 6GB VGA,WIN11
- Dell Latitude 5411,14",FHD,i7-10850H,16GB DDR4,512GB SSD,2GB VGA,WIN11,ÚJ AKKU
- Dell Latitude 5480 gyors üzleti notebook magyar billentyűvel i5/8GB/240GB/WIN11 1 év garancia
- Apple iPhone 12 Pro 128GB Gold Szép állapot 100% akkumulátor
- Lenovo ThinkPad T14s Gen 3 i5-1245U 14" FHD+ 16GB 1TB 1 év teljeskörű garancia
- Lenovo ThinkPad X1 Carbon Gen 10 - 27% ÁFÁS (0332)
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 7600X 32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- 278 - Lenovo Legion Pro 7 (16IAX10H) - Intel Core U9 275HX, RTX 5080
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest

.


ugye van rá 3 év alkatrész gari, szerintetek a töltőt kicserélik? ha igen, hol? (bp-n) a westendben van egy dell márkabolt, ott foglalkoznak ilyesmivel?
). Már korábban is olvastam, hogy másoknál is jelentkezett a probléma. BT be-ki kapcsolása, illetve a hálózati működés ugyan módosítja a jelenséget, de attól függetlenül zavaró (általában akkor jelentkezik, ha rá van dugva a hálózatra, és BT+Wifi megy, de mivel a gépet alapjáraton, az esetek 90%-ában így használom, ezért eléggé zavaró). Úgy olvastam itt a fórumon, hogy valószínű tekercselési hiba, és alaplapcsere lesz a megoldás.

