- Nothing Phone (3a) és (3a) Pro - az ügyes meg sasszemű
- Hivatalos a OnePlus 13 startdátuma
- Motorola Edge 40 - jó bőr
- Telekom mobilszolgáltatások
- Yettel topik
- Mindenkire rálicitál az új Oppo kameratelefonja
- Samsung Galaxy S24 Ultra - ha működik, ne változtass!
- Realme GT Master Edition - mestermunka
- Samsung Galaxy S23 és S23+ - ami belül van, az számít igazán
- iPhone topik
-
Mobilarena
Arduino hardverrel és szoftverrel foglakozó téma. Minden mikrovezérlő ami arduinoval programozható, és minden arduino program, board, és hardverrel kapcsolatos kérdések helye.
Új hozzászólás Aktív témák
-
And
veterán
válasz
tonermagus #16917 üzenetére
Még mindig nem világos, hogy pontosan mit (milyen megoldást) szeretnél. Dimmeléssel indítottál, amiből ezen hsz-ed alapján kapcsolgatás lett - bár az igaz, a PWM-es dimmelés is 'kapcsolgatás' -, eggyel előtte pedig analogwrite-os lehetőség. Tehát: analóg vagy PWM? A közvetlen mosfet-es analóg vezérlés több okból is problémás, a lehetséges erős disszipáció miatt és az átviteli karakterisztika nem teljesen lineáris jellege okán sem tökéletes. A pozitív ág vezérlése sem előny, mert a rendelkezésre álló uC kimeneti feszültségnél nagyobb vezérlő (gate-) feszültséget és / vagy p-csatornás mosfetet igényel külön meghajtással, vezérlőszint-eltolással. A PWM-es meghajtásnál nincs - jelentős - disszipáció és a vezérelt eszköz átlagárama is lineáris összefüggésben marad a PWM kitöltési tényezőjével.
"Továbbá az ellenállás/kondi méretezés sem annyira világos."
Itt milyen ellenállásra vagy kondenzátorra gondolsz? Alapesetben (lásd a #16910-es rajzot) egy mosfethez egyik sem kell. Kapac kifejezetten hátrány egy PWM-es vezérléshez, nagyobb frekvenciájú vezérlésnél eleve probléma lehet a mosfetek gate-kapacitása, mert meghajtóáramot igényelhet. Mod: gate-source (n-csatornás gate-et GND felé húzó) ellenállás nagyságrendileg 100 kΩ.
Mosfet típus nagyon sokféle szóba jöhet határadatok (disszipáció, Uds_max, Id_max), Rds_on érték, kivitel, tokozás, vezérlési mód szerint.
Új hozzászólás Aktív témák
- Elektromos cigaretta 🔞
- Spórolós topik
- Leadtek belső tévétunerek
- Brogyi: CTEK akkumulátor töltő és másolatai
- Nothing Phone (3a) és (3a) Pro - az ügyes meg sasszemű
- Az új Macbook Pro is beveti az M5-ös rendszerchipet
- Hivatalos a OnePlus 13 startdátuma
- Újjászületés: szombattól új szerverkörnyezetben a PROHARDVER! lapcsalád
- iRacing.com - a legélethűbb -online- autós szimulátor bajnokság
- CASIO órák kedvelők topicja!
- További aktív témák...
- Új állapotú, csúcstechnológiás Roborock Saros Z70 robotporszívó
- 24 GB-os RTX6000 HP - garanciával
- GYÖNYÖRŰ iPhone 12 mini 128GB Green -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3395, 94% Akkumulátor
- HIBÁTLAN iPhone 13 128GB Red -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3536,100% Akkumulátor
- Asus ROG Zephyrus G14 - 14"2.8K OLED 120Hz - Ryzen 9 8945HS - 16GB - 1TB - RTX 4060 -2,5 év garancia
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest