Hirdetés
Talpon vagyunk, köszönjük a sok biztatást! Ha segíteni szeretnél, boldogan ajánljuk Előfizetéseinket!
-
Mobilarena
Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)
Új hozzászólás Aktív témák
-
válasz
smallmer #151861 üzenetére
Jujjuj, én iyelnekkel óriásit szívtam már többször, soha senki meg nem mondja, egy esetleges félresikerült mutatvány után a Skype, mail, FB. stb. stb jelszavakat, esetleges újrainstallnál a kutya, az unokák stb. elveszett képei meg akut pánikrohamokat, kamrafibrillációt okoznak idős embereknél.
És mindig én voltam a hülye. -
Doky586
félisten
válasz
smallmer #151861 üzenetére
Én a helyedben Macriummal usbről bootolva lementeném előbb fileba valahova a teljes rendszert, mert ha valami nem stimmel a frissítéskor simán vissza tudsz állni érintetlen állapotra. Újraindítás előzze meg az usb bootolást (ne bekapcsolás).
-
efemm
tag
válasz
smallmer #151861 üzenetére
Ha nem tudja a jelszavait, és fel sincsenek írva (skype, email, stb), akkor én a helyedben hozzá sem nyúlnák a géphez. Inkább mondd azt, hogy nem tudod megcsinálni. Az is kérdés, hogy milyen proci, hdd és mennyi memória van a gépben. Lehet, hogy el lehet vele dolgozgatni, csak éppen az upgrade fog 1 napig tartani.
Ja, és a 8.1-es még jellemzően hdd-s gépekre került, a w10 meg nem szereti, ha nem ssd van alatta. -
King Unique
titán
-
King Unique
titán
válasz
smallmer #132132 üzenetére
Minek? Ha egy esetleges újratelepítés miatt akarod kiolvasni, akkor teljesen felesleges, ami nemrég lett elmagyarázva egy másik válaszban.
Az automatikus drivertelepítésre vonatkozóan meg lásd az alábbi leírásokat, ez sem újdonság itt.
• How to Turn On or Off Automatic Device Driver Installation in Windows 10
• How to Enable or Disable Including Driver Updates in Windows Update in Windows 10
• How to Hide or Show Windows Updates in Windows 10 -
King Unique
titán
válasz
smallmer #131901 üzenetére
Most sem feltétlen szükséges a telepítésnél a Microsoft-fiók használata, ami Pro és magasabb rendű kiadásoknál egyszerűen megoldható, de még Home kiadás esetén is van lehetőség helyi fiók használatára, lásd egy másik válaszban leírtakat.
-
King Unique
titán
válasz
smallmer #130019 üzenetére
Lásd nemrég egy másik esetnél leírtakat a "megtartásos" módszerre, + egy másik válaszban leírtakat a hogyan kell Windows 10-et telepíteni témában. + Ugyancsak egy másik válaszban már arról is volt szó itt, hogyan lehet fájlszintű, valamint teljes rendszermentést készíteni.
-
King Unique
titán
válasz
smallmer #126101 üzenetére
Majd megmondják a vírusirtó topicban, ahol szintén feltetted ugyanezt a kérdést, illetve ha már fut az ESET ellenőrzése, akkor nem teljesen világos mi is a kérdés...
De amúgy normál esetben nyilván vírusmentes a rendszer, ahol ha esetedben malware tenyészet, akkor igen, nem árt egy víruskeresés, de annyira azért nem kell túlzásba vinni többszörös ellenőrzéssel, ha már úgyis újra lesz telepítve a 0-ról. -
King Unique
titán
válasz
smallmer #109111 üzenetére
Ha elolvasod pl. ezt a hozzászólást, abban le van írva, hogy milyen pró/kontra lehet egyiknél és másiknál, azoktól is függ, kinek melyik használata a jobb választás. Az MCT egyik előnye amúgy a kisebb méretű ESD ISO letöltése, meg akik nincsenek tisztában a CSM/UEFI szerinti telepítéssel, annak megfelelő telepítési adathordozó létrehozásával, azoknak az univerzális telepítő elkészítése.
Normál esetben eleve vírusmentes a rendszer és akkor nyilván nem kell. Ha nálad nem az, vagy fennáll a lehetősége, hát akkor értelemszerűen lefuttatsz előtte egy víruskeresést.
Ha a telepítési adathordozót, jelen esetben a pendrive-ot több windowsos gépen, több gép telepítéséhez is használod, akkor a létrehozás után opcionálisan és átmenetileg akár írásvédetté is lehet tenni parancssorban, hogy később egy vírus esetlegesen ne tudja módosítani a tartalmát és ezzel végigfertőzni más gépeket is. Az USB-s kivitelben is megvásárolható Windows 10-nél maga a pendrive szintén read-only (de az firmware szinten) és szintén leginkább ezért, ahogyan az optikai lemezes (DVD-ROM) változatok ugyancsak. -
Doky586
félisten
válasz
smallmer #108825 üzenetére
Semmlyen program nem fogja megtalálni a "C:\pistabácsi\doksik\" mappát vagy a "c:\Program Files\évike játékai\mentések\" mappát dokumentum mentéshez..
Szóval filekezelőben mindent kijelölsz (a windows könytár kivételével) és mentés..
Aztán majd törölgetsz belőle a felesleges hatalmas fileokat. -
King Unique
titán
válasz
smallmer #108825 üzenetére
Egyrészt lehet rendszerszinten, a szükséges partíciókat kijelölni és lementeni egy képfájlba, amiből később 1:1-ben visszaállítható a korábbi állapot. Ez megoldható a Windows 10 beépített eszközével, valamint pl. a Macrium Reflect programmal szintén. Az pedig alap, hogy a mentés lehetőleg minimum másik partíción, sőt eleve inkább másik fizikai meghajtón legyen, ami ehet akár pl. USB HDD is.
Másrészt lehet fájlszintű mentést is készíteni a fontos adattokról lehetőleg ugyancsak másik fizikai meghajtóra, ami szintén megoldható a Windows 10 beépített eszközével, valamint külső programokkal egyaránt. Vagy akár manuálisan is, fájlkezelős másolással.Az igazán biztos és a legjobb az, ha rendszeresen készül mentés, mind a Windowsról mind az egyéb, de fontos fájlokról. Az pedig alap, hogy a fontos adatokat eleve több helyen, több offline és/vagy online tárolón kell tartani. Szóval megmondod a kedves felhasználóknak, hogy ha nem akarnak adatvesztést, meg az általuk esetlegesen szétcseszett rendszert állandóan újratelepíteni, akkor lesznek szívesek rendszeresen menteni. Ha ez számukra nem opció, akkor alkalomszerűen megcsinálod te magad, esetleg beállítasz automatikus offline/online szinkronizálást, ilyen egyszerű.
-
King Unique
titán
válasz
smallmer #106219 üzenetére
Erre így nem feltétlen van minden esetre érvényes általános válasz, mert pont az a lényeg, hogy eset- és hardverfüggő is lehet, hogy pl. a másik válaszban említett 3 módszer közül kinek melyiket célszerű alkalmazni. Alapesetben amúgy adott az első, a Windows Update automatikusan telepíti a szükséges drivereket. Ha nálad egyes driverek utólagos telepítése / frissítése gondot okoz, akkor az szükség letiltható, ilyen egyszerű.
Másrészt meg azon van a hangsúly, hogy probléma esetén legyen hova nyúlni, azaz pl. csökkentett mód és helyreállítási környezet (WinRE) elérése, bekapcsolt rendszer-visszaállítás és visszaállítási pontok megléte, teljes rendszermentés készítése és megléte stb., lásd az egyes korábbi válaszokban leírtakat: [link], [link]. -
Cs1csó
titán
válasz
smallmer #106219 üzenetére
Egyszerű, csinálj egy tiszta telepítést majd 3 lehetőséged van:
1. Hagyd a Windows-ra a driver-ek telepítését te csak a hiányzókat telepítsd és mondjuk a VGA driver-t
2. Manuálisan frissíts minden driver-t - amiket a gyártók honlapjáról szedtél le
3. telepíts egy driver kereső és telepítő programot pl. Driver Booster Free (sokan kritizálják de nálam még amikor használtam nem csinált galibát) és ennek segítségével frissíts minden driver-tEzek után mindhárom esetben használd a gépet és amelyiknél stabil marad a rendszer azt válaszd.
Én az 1. és a 3. változatot próbáltam (a manuális driver vadászathoz lusta vagyok) és mindkét esetben stabil volt a gépem jelenleg - már legalább 1-2 éve - csak az 1. módszert alkalmazom és nem foglalkozom a driver-ek telepítésével.Magyarán gép függő, hogy melyik módszer lesz a megfelelő.
-
#86564352
törölt tag
válasz
smallmer #106010 üzenetére
Csökkentett módból, parancssorból próbáld eltávolítani a legutóbbi frissítést ennek a cikknek mintájára. KB4515384 a legutóbbi frissítés száma.
wusa /uninstall /KB:4515384
(valami driver-frissítés összeakadhatott, előfordul még a saját Microsoft Surface cuccaikkal is bajos lehet, fotós haverom a színprofilok piszkálás miatt tépte ki a haját nyáron pedig kopasz)
-
-
Cs1csó
titán
válasz
smallmer #97518 üzenetére
Sajnos igen, ez egy nagy biznisz, dolgozol egy nagy cégnél hozzáférsz egy ilyen mester kulccsal amivel "sok" gépet lehet aktiválni és magadnak gyártasz kulcsokat amiket pár ezer forintért árulsz, gondold el 20-30-at elad 5 ezer forintos áron az TISZTA 100-1500k-s haszon úgy hogy ő SEMMIT sem tett - ugye ezek a kulcs átadások is emil-en mennek.
BizB
Igen az lehet, hogy jót jelent, de majd lesz itt aki a kulcsok eredetiségének megállapításához jobban ért és remélhetőleg olvassa a hozzászólásodat és ha pontosításra szorulok akkor ír.
Egy biztos, ha valaki 100%-osan biztosra akar menni az csak COA matrica és számla birtokában lehet.
-
Cs1csó
titán
válasz
smallmer #97515 üzenetére
kb. 4-5k ennyiért nem kapsz Windows 10 PRO-t, ez valami vállalati mester kulccsal generált kód amiből ha túl sokat eladnak akkor a Windows lelövi és vége. (mondjuk a szerződés 5000 gépes rendszer aktiválásra lett értékesítve de ezen kívül ha az MS érzékeli hogy 6-7k gép üzemel ezzel a kulccsal generálva akkor lelövik.
-
Doky586
félisten
válasz
smallmer #81219 üzenetére
Meg kell kérdezni azokat akik a bevásárlóközpontok parkolójában odajönnek hozzád és igazi bőr nadrádszíjat, arany karórát, bonbont árulnak, hátha van olocsó windowsuk is..
Te kifizeted a mindössze 5eFt-ot, kapsz érte egy jegyzetfüzetből kitépett lapra írt tucatnyi számot és mindenki boldog.Amíg haza nem érsz.
-
#71043776
törölt tag
válasz
smallmer #81215 üzenetére
Ez egyrészt OEM, nem retail, másrészt gyanúsan olcsó is. Ha nem kapsz semmit a kód mellé (pl. számla az eredeti vásárlásról), akkor mintha leolvastad volna egy gépről. Jó eséllyel Dreamspark kód, az sehogy sem lenne jogtiszta. Véleményes oldalon (Trustpilot) az angolt is törik. Szerintem ne pazarold a pénzed.
-
King Unique
titán
válasz
smallmer #68508 üzenetére
1. Ideális esetben nyilván vírusmentesnek kellene lennie a rendszernek. De, ha nagyon akarsz, akkor lefuttathatsz a rezidens vírusirtóval egy keresést. Valamint pl. a(z) MBAM / HitmanPro, illetve komolyabb fertőzéseknél egy pendrive-ról bebootolt Rescue Disk futtatása is opció. Továbbá egy "tiszta" rendszeren a Windows-telepítő kiírása után magát a pendrive-ot is akár írásvédetté lehet tenni, hogy később egy vírus ne tudja módosítani a tartalmát és ezáltal a telepítésnél más gépeket végigfertőzni. Például a pendrive-os kiszerelésben kapható Windows 10-nél gyárilag írásvédett a flash meghajtó többek között emiatt is.
2. Opció az MCT, a Rufus és a manuális fájlmásolásos módszer egyaránt, amiről egy korábbi hozzászólásban volt szó. Aztán, hogy kinek melyik megoldás kényelmesebb és praktikusabb, azt eldönti mindenki maga.
-
krealon
veterán
válasz
smallmer #64473 üzenetére
"Windows 10 telepítésnél, ha van ssd is és hdd is, akkor kötelező lehúzni a hdd-t a telepítés idejére vagy elég hogyha a partició létrehozásnál nem csinálok a hdd-re particiót."
Ha a windows 10 telepito talal MBR (Legacy boot, CSM eseten) Primary (elsodleges) particiot, akkor azt aktivva teszi es a boot managert oda telepiti.
Tehat ha a HDD-n nincs particio a telepiteskor, akkor azt windows telepito nem bantja.
-
King Unique
titán
válasz
smallmer #63674 üzenetére
Az MCT-vel el lehet készíteni közvetlenül a pendrive-ra is a telepítőt, mint azt a fórumtárs által készített screenshotok szemléltetik. De egyeseknél előfordult, hogy nem ismerte fel a pendrive-ot stb. Én jobban szeretem letölteni az ISO-t, amit később is elő lehet venni és kiírni. Utóbbihoz használható a Rufus, de Win8.1/10 ISO-k esetében akár az is elég, ha csak rámásoljuk az ISO-fájl tartalmát egy FAT32 fájlrendszerű pendrive-ra.
Amúgy az MCT-nél még annyi van, hogy a letöltésnél hagy némi "szemetet" a rendszerpartíción, de ez utána lemezkarbantartóval eltakarítható. Vagy le lehet tölteni akár ezen és ezen oldalakról is az ISO-t.
-
vlevi
nagyúr
válasz
smallmer #57035 üzenetére
Persze, hogy semmi bajod nem lesz belőle. Nekem 7-8 éve megvan a Win7 DVD-m, még mindíg használható
A telepítőlemez elkészítéséhez elég 8GB-os pendrive, vagy SD kártya is, és nem feltétlenül fontos az ISO-t letölteni. Ha a Media Creation tollal csinálod, az letölti amit kell, és kiírja pendrivera. MCT-nek az az egyik előnye, hogy 8G-s pendrivera ki tudja írni úgy a telepítőt, hogy az egyben tartalmazza a 32, 64 bites, home és pro változatokat is, és telepítéskor kell csak kiválasztanod, hogy melyiket akarod telepíteni.
UEFI telepítéshez amúgy sem kell sokat varázsolni, elég, ha FAT32-re van formázva a pendrive, és ezután az ISO tartalmát egyazegyben rámásolod. Az UEFI-nek így is kell tudni bootolni. Ez azért van így, mert az UEFI nem bootsectort használ, hanem a meghajtó efi könyvtárában lévő indítófile-t futtatja.De persze, ettől még lehet rufussal is csinálni, de nem szükséges.
-
Imco
őstag
válasz
smallmer #56895 üzenetére
1-2 órája linkelték. Értelmes. Azaz előtted kettővel. Rengeteg leírás van a kérdésben.
-
SP4C3
veterán
válasz
smallmer #56294 üzenetére
Meg tud, de nem valószínű. Sokkal valószínűbb, hogy egy ransomware beeszi magát a MCT által letöltött fájlok közé plusz még nem kell a gépednek "megépíteni" az iso-t. mert ugye tudjuk a Microsoft a csőd szélén áll, ezért nem tudnak még egy iso-t elérhetővé tenni, nagyon megnyomná nekik a villanyszámlát amíg a szerver elkészít egy iso képfájlt, amit felraknak a koszos 10 éves szerverre + kell nekik reklámbevétel + az eladott adatokból befolyó pénz. Szegény cég tönkremegy. #CsődSzéle
-
King Unique
titán
válasz
smallmer #56287 üzenetére
Ha letöltesz normális helyről egy Win10 ISO-fájlt, akkor azért az csak nem lesz vírusos...Másrészt az MCT esetében az nem tetszik, hogy letöltésnél létrehoz a C-n plusz mappákat, amiket utána a lemezkarbantartóval kell külön eltakarítani stb. Meg egy másik topikban adott válasz értelmében más programok legalább tudják a 32 GB-nál nagyobb pendrive-okat is normálisan kezelni.
-
-
King Unique
titán
válasz
smallmer #52012 üzenetére
Fentebb említve volt, hogy az utólagos particionálásnál mi a helyzet. Vagyis a lemezkezelő nem feltétlen engedi egy adott méret alá csökkenteni a rendszerpartíciót. Ha valaki fix méreteket akar, akkor azt célszerűbb még telepítésnél beállítani.
Másrészt függ a felosztás attól is, hogy mekkora az SSD, mekkora tárhelyigényű programok lesznek rá telepítve. Ha például csak 120 GB-os + combos programok is mennek rá, akkor nem feltétlen érdemes 60 GB-os partíciót adni a rendszernek. Pláne, hogy a Windows 10-nél folyamatos build upgrade-ek vannak és azoknak is kell a plusz tárhely. Illetve, ha esetedben van HDD is gépben, akkor gondolom a játékok & letöltések majd arra mennek. Tehát ez esetben nem feltétlen muszáj az SSD-t felosztani, ez az egyéni igényektől is függ.
Továbbá egy rendszerlemezt azért szokás több részre particionálni, hogy ha valami miatt újra kell telepíteni az OS-t, akkor csak annak a partícióját kelljen újraformázni és az adatokét ne piszkálja. De, ha utóbbiak eleve külön lemezen lesznek, akkor ugye más a helyzet. Valamint a például a vírusok miatt, amik rendszerint a C meghajtót veszik célba elsőként. De, ha valami komolyabb fájltitkosítós xart kap be az ember, akkor kb. ugyan mindegy, mert azok jellemzően az összes partíción és lemezen végigmennek. Ez ellen max. az nyújt védelmet, ha fizikálisan is külön helyen (pl. külső HDD) vannak tárolva a fontos adatok.
-
King Unique
titán
válasz
smallmer #52010 üzenetére
Általában érdemes a többi lemezt lehúzni / kivenni ilyenkor. Hogy particionálatlan lemezen létrehozza-e őket, az jó kérdés, de lehet rá esély. UEFI-ben eleve GPT partíciós séma van, aminél lehet szaporítani a partíciókat és a 4 db-os elsődleges partíció korlát sincsen, mint az MBR-nél. A telepítésnél meg a 3 db kisebb + 1 db magának a rendszernek a lényeg. Egy ötödik (inaktív) nem valószínű, hogy bekavarna.
-
King Unique
titán
válasz
smallmer #52005 üzenetére
"Csinálok a hdd-nek egy particiót"
Ezt nem teljesen értem...van a laptopban egy HDD is? Ha igen, akkor telepítésnél bekavarhat a 2 db lemez, mivel a Windows a fentebb említett kisebb partíciókat hajlamos a másik lemezre rátenni. Ha ez történik és a másikat kiveszik, akkor meg vsz nem fog elindulni a rendszer. Ezért szokták azt javasolni, hogy telepítéskor csak a HDD/SSD legyen (csatlakoztatva) a gépben, amelyikre a rendszert rakjuk.
-
King Unique
titán
válasz
smallmer #52005 üzenetére
4. Ha nem szűz (particionálatlan) az SSD, hanem rajta van pl. egy korábbi telepítés maradványa, akkor igen, azokat lehet törölni. Vagy akár a diskpart is opció. Utána mutat majd 1 db lemezt (ha másik nincs a gépben), amire ha ráböksz, akkor felajánlja és létrehozza a 3 db kisebbet. Tehát azokat nem szabad törölni, hanem a negyedik partíciót jelölöd ki magának a rendszernek!
5. A lemezkezelő rendszerlemezt nem feltétlen enged telepítés után a felére csökkenteni. Tehát ezt lehet célszerűbb lenne még a telepítésnél megoldani és ott létrehozni az ötödik partíciót az adatoknak. Persze külső programok megcsinálják akár utána is, de eleve újraindítást kérnek és PreOS módban futnak. Tehát ez meg kicsit macerás. A driverek manuális felrakását meg nyilván offline módban célszerű csinálni. Aztán, hogy utána az automatikus telepítést végleg letiltod, vagy sem, az már más dolog.
-
King Unique
titán
válasz
smallmer #52002 üzenetére
Igen, elvileg be lehet állítani. Nálam mostanában ugyan nem okozott gondot laptopnál az automatikus driver telepítés, de korábban azért volt rá példa.
Windows 10: Szabaduljunk meg a nyomulós illesztőprogramoktól
-
King Unique
titán
válasz
smallmer #51992 üzenetére
Üdv!
2. Ez totál felesleges...Az a Windows hiányossága, hogy nem tud 32 GB-nál nagyobb partíciókat FAT32-re formázni, ellenben akár a 2 / 8 TB-osat is kezeli. Viszont külső programok simán megoldják, ahogyan például a Rufus is. Sőt, az a harmadik opciót választva alapból FAT32-re formázza a pendrive-ot.
4. Nem feltétlen kell mindent kikapcsolni, de ha nálad azon a gépen máshogy nem működik, akkor legyen. Illetve az is fontos, hogy tiszta UEFI telepítést célszerű beállítani, tehát ne ilyen hibrid Legacy + UEFI módot, ami szokott lenni egyes gépeknél! Illetve, ha van ilyen opció, akkor bootolásnál az UEFI jelölésű pendrive-ot kell majd kiválasztani.
5. UEFI boot módban a Windows telepítő létrehoz 3 db kisebb partíciót a rendszer számára. Ezeket a manuális particionálásnál is automatikusan felajánlja és nyilván nem kell őket törölni!
6. Én mondjuk telepítés után először offline módban felpakolom a spéci drivereket például egy laptopnál (ha van mit). Mert, ha kap internetet, akkor a Win10 automatikus letölti és telepíti a drivereket is. Nem feltétlen szokott ezzel probléma lenni, de voltak akiknél pont a driverek automatikus telepítése kavart be. A rendszer frissítése meg ráér majd utána is.
-
King Unique
titán
válasz
smallmer #47872 üzenetére
"mert 256 gigás pendrive-om van amit a windows nem igen tud kezelni."
Itt inkább arról lehet szó, hogy a Windows a 32 GB-nál nagyobb partíciókat nem engedi FAT32-re formázni, de ennek ellenére akár az X TB-os FAT32-es partíciót is kezeli... Külső programok viszont simán átformázzák, ahogyan a Rufus is. Utóbbihoz még ezt tudnám hozzáfűzni.
-
jeni
félisten
válasz
smallmer #41439 üzenetére
A folyamat automatikusan megy végre,annyi a dolog,hogy engedélyeztetned kell.
Frissítés során nem törli a korábbi képeket,mappákat,dokumentumokat. Az a hátránya,hogy a folyamat lassabban megy végre és lesz egy OLDS. régi mappád is amiben a korábbi mentések kerülnek oda,vagyis +nagyobb lefoglalt helyed lesz. Előny,hogy ha nem tetszik vissza tudsz állni 30 napon belül.
-
King Unique
titán
válasz
smallmer #39125 üzenetére
Ahogy mondják, valószínűleg ellenőrzést végez a háttérben, azért pörgeti. Illetve nálam frissítéskor is tapasztalni, de az mondjuk csak minimális ideig tart. Amúgy beállítható a programban, hogy mikor végezzen ellenőrzést, illetve ez ügyben a topikjában is lehet érdeklődni.
Amúgy a Windows automatikus karbantartása (üresjáratban indul) is nagyon be tudja akasztani a gépet...pl. egy laptopon, sima HDD-vel ilyenkor a 8.1 pár percig szinte használhatatlan és kell neki pár prc, míg magához tér...
AutoKMS...
-
King Unique
titán
válasz
smallmer #37629 üzenetére
Ne bonyolítsd túl feleslegesen...!
Az AOMEI sem feltétlen kell, csak azért említettem meg, hogy mivel lehetne partícionálni ilyen esetben. A Rufus olyan profi program, hogy megold mindent maga. Én tettem csináltam már vele egy 1 TB | MBR | NTFS paraméterű USB HDD-re is Windows 10 telepítőt, ami UEFI módban bootolt. A legördülő listában csak a GPT-UEFI opciót kellett kiválasztani és mindent megcsinált és beállított maga a program. A végén lett egy 1 TB | GPT | FAT32 külső lemez, amiről a Win10 simán bootolt UEFI módban.
Tehát, ha egy ilyen extrém esetben működött, akkor a te 120 GB-os pendrive-odnál is nagy-nagy valószínűséggel fog. -
King Unique
titán
válasz
smallmer #37625 üzenetére
Igen, akkor vsz ez lehet a gond. Mert Windows alatt hivatalosan nem formázható FAT32-re a 32 GB-nál nagyobb partíció. A korlátolt lemezkezelő tudománya nyilván megáll ezen a szinten... viszont intelligensebb és profibb külső - AOMEI - partícionáló programok simán megcsinálják. Én X TB-os külső HDD-ket is ezzel szoktam FAT32-re formázni, ha éppen valamit tesztelni kell.
Amúgy a partíciók max. mérete 2 TB lehet, de a megfelelő szektormérettel akár 8 TB is. -
King Unique
titán
válasz
smallmer #37623 üzenetére
Üdv!
Mért nem tudod FAT32-re formázni?? Ha más nem megy, akkor a fentebb említett partícionáló programmal, vagy egy diskpart törlés után lemezkezelőben.
Utána pedig a Rufus programmal kell kiírni a GPT-UEFI opciót választva a fölső legördülő listából. Sőt, arról nem beszélve, hogy maga ez a program is megformázza automatikusan (FAT32-re) a pendrive-ot.Amúgy elég lett volna 1 topikba beírni...
-
zolee0307
őstag
válasz
smallmer #36393 üzenetére
az eszköztelepítés beállításnál a nem-et választod, a csoportházirendben (gpedit.msc) a windows update-nél a frissítéseknél a 2-es értéket választod ki, így update előtt jelez, nem kezdi el letölteni, frissíteni a dolgokat, illetve van a Microsoftnak egy wushowhide.cab nevű alkalmazása, ezzel is le lehet rejteni az egyes update-ket, így azokat nem rakja fel.
-
Ivan15
senior tag
-
BiP
nagyúr
válasz
smallmer #24396 üzenetére
Asztal üres részén jobb gomb, Display Settings, Change the size of text, apps, stb.
Itt csúszkával állíthatod a mértéket. 100-175% között. Ez már ezer éve benne van a Windowsokban.
Talán be is kell lépni újra a windowsba.Az eredmény nem lesz tökéletes, mert bár sokminden jól skálázódik, de sok program részlegesen ugyanúgy kissé homályos lesz, mintha csökkentetted volna a felbontást. Szóval kissé vegyes lesz a kép.
Próbáld ki, és meglátod, mennyire emészthető.
(a korábbi Windowsokhoz képest némileg fejlődött, de mivel változott a metódus, némely program rosszabb lett. Ha nagyon nem jön be, erre is van trükk, hogy a régi módszer szerint skálázzon.)
Új hozzászólás Aktív témák
• OFF topik
• TILOS a warez!
• Windows 10 frissítési kisokos
- Vírusirtó, Antivirus, VPN kulcsok
- Windows, Office licencek kedvező áron, egyenesen a Microsoft-tól - Automata kézbesítés utalással is!
- Windows 10 11 Pro Office 19 21 Pro Plus Retail kulcs 1 PC Mac AKCIÓ! Automatikus 0-24
- Windows, Office licencek kedvező áron, egyenesen a Microsoft-tól - Automata kézbesítés utalással is!
- Adobe Előfizetések - Adobe Creative Cloud All Apps - 12 Hónap
- Ritkaság! Hibátlan! Intel Core I9 13900KS Processzor!
- Fujitsu LIFEBOOK E449 i5-8130U 12GB 512GB 14" FHD 1 év garancia
- BESZÁMÍTÁS! MSI B550M R7 5800X 32GB DDR4 512GB SSD RX Nitro+ 6700XT 12GB Corsair 4000D ASUS ROG 650W
- 18 éve! Billentyűzet magyarítás magyarosítás. Festés vagy lézerezés és egyebek! 3 lehetőség is van.
- Samsung Galaxy A04s 32GB Kártyafüggetlen 1Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest