- Erős hardverrel érkezik a Honor 10 000 mAh-s mobilja
- Megérkezett a Google Pixel 7 és 7 Pro
- Európa exkluzív Edge 60 Fusion színe a Mocha Mousse
- iPhone topik
- Honor Magic V5 - méret a kamera mögött
- Samsung Galaxy Z Fold7 - ezt vártuk, de…
- Samsung Galaxy A54 - türelemjáték
- Samsung Galaxy Watch (Tizen és Wear OS) ingyenes számlapok, kupon kódok
- Milyen okostelefont vegyek?
- Samsung Galaxy Watch6 Classic - tekerd!
Hirdetés
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fritz Teufel
addikt
válasz
kchris78 #3123 üzenetére
Ez pont olyan mint a használt autó: igaz, hogy 10 éves az autó, de olyan legyen mint új korában lehetőleg 0 kilométerrel.
Aztán jönnek az eladók azzal, hogy német nyugdíjas életében nem dohányzó orvos néni használta kesztyűben, aki csak a garázsból kiállt vele meg vissza és azt is csak napos időben és inkább gyalog járt dolgozni -
Szabi®
addikt
válasz
kchris78 #2854 üzenetére
Csak a 20-ad szintű modell amit a samsung kidob megmaradt alkatrészekből készül, nem vár tőlük különösebb innovációt az "átlagpolgár" és 20-ad annyiba is kerül, mint egy flagship modell. Ergo ezekre nagyobb vásárlóerő van a piacon, mint egy 14 plusra. Számomra az iphone-nak addig volt varázsa amíg volt 2 darab (azaz KETTŐ) egy sima, és egy "S"-es modell, de még a sima modell esetében is volt akkora fejlődés, hogy arra megérje a csere, és jobban is tartották a globális versenyt, sőt akkor az apple is vezetett.
Eljutunk mi oda hidd el, hogy lesz az apple-nél is évi 6-8 telefon, és jöhet a nevetséges semmitmondó "iphone 32 pro" megnevezés. -
Szabi®
addikt
válasz
kchris78 #2452 üzenetére
Valahogy nekem ez az oldschool megoldás szimpatikusabb. Volt hogy kínlódtam apple pay-el, miután voltak németországban leolvasok amik nem akarták "lehúzni", kukáztam az ötletet. Annak meg sok értelmét nem láttam hogy pénzt is viszek ilyen esetekre, de a telefonra is rá van bízva+ kártya. Így csak a kártya maradt.
-
Roland861010
veterán
válasz
kchris78 #2200 üzenetére
Amúgy nem rossz főleg az S21Fe igazán alulértékelt telefon szerintem.
Elég erős hardver - minőségi kijelző - és egész jó kamerás képességek.
De mivel FE-volt mindenki valami butított verziónak gondolja.
Közben meg eléggé mellé lőtt vele a Samsung mert az S22 és S22+ kőzé ékelte be magát miközben az s21 mellé szánták. -
Gubu0101
veterán
válasz
kchris78 #2185 üzenetére
Persze.En se ujkent hirdettem,elotte megnezem
kb milyen arban mennek es aztan ahoz kepest mennyit er az amit en szeretnek eladni,allapottol fuggoen.Kb tudom mi az amit adnak erte olyan allapotban amilyen,de lagalabb nem arulok zsakbamacskat es korrektul korbefotozom es leirom mik a hibai,meg ha kell meg keszitek kepeket.A foldot utobb 140 ert hirdettem,hivott egy srac 120 km-rol jott el erte,igy elengedtem egy tizest uzemanyaba,korbenezte,kiprobalta es elvitte.
Ujat sose veszek semmilyen aprohirdetos oldalrol,csak szolgaltato. -
Roland861010
veterán
válasz
kchris78 #2155 üzenetére
Most ha eladnám a 13pro-t, akkor én még 2 év garanciával adnám el. De valahogy nem vonz az eladása sem. Igaz hirdetem, de minek? Akkora szórás van az árában, hogy igazából már apró pénzért is lehet kapni lejárt garanciás hulladékokat.
Nem igazán húzó erő az, ha valami patika - karcmentes - és nem részletre vett vacak. -
Roland861010
veterán
válasz
kchris78 #2152 üzenetére
Én meg pont fordítva olvastam vagy hallgattam amit mondanak .. Nem igazán éri meg váltani 13pro vagy pro maxról .
Amúgy én csak kamerában látom a különbséget a tőbbi nem releváns számomra.
De egyenlőre el vagyok én is pl. a 13proval . Az asszony 14pro maxot használ így ténylegesen látom a különbségeket. -
-
-
-
-
Szabi®
addikt
válasz
kchris78 #1371 üzenetére
Az oké lenne, ha opcionálisan lehetne kapcsolni ezt . . . De így ? Számtalanszor felmentem gépen az icloudba, nah mondom már biztos fent vannak a fotók, jah, megakadt a feltöltés, pause-álni kellett-és vissza, akkor kezdte el felrakni . . .
Azért lehet vele molyolni, és fluidnak semmiképp nem nevezhető ez a része. -
sethi
senior tag
válasz
kchris78 #1175 üzenetére
12pro nekem is pitakában volt. Vannak rajta apróbb karcol, főleg az alján tetején. Feleségem 13proja jól néz ki a gyári szilikon tokban. Semmi karc az arany telefonon. Most az ezüst 14promra leszek kíváncsi hogy fogja bírni. Most nem pitakát vettem rá hanem az ugyan olyan anyagból készülő tactical tokot. Ez védi alul felül is
-
Gáben81
senior tag
válasz
kchris78 #1073 üzenetére
Persze. De mondjuk a 12 Pro Max-et hirdetnem sem kellett sehol, csak kiraktam a Facebookra egyik este és reggelre volt vagy 20 jelentkező. De sokszor van már hogy előre szólnak ismerőseim, lefoglalják, tudják hogy vigyázok rá.
Válság ide válság oda egy iPhone-t nagyon könnyű eladni. De még a Watch-om is elment simán egy nap alatt. -
-
k-adi
nagyúr
válasz
kchris78 #1019 üzenetére
Nekem az első egy Nokia Lumia 925 volt, örök emlék marad
de most nem az internet hajnaláról van szó, meg a nyomógombos mobilokról amin valóban kínszenvedés volt bármit is megírni, anno - még sms-ben... hanem a modern új készülékekről és az azokhoz tartozó szoftverekről. Azóta azért lássuk be, fejlődtünk egy "kicsit", de tessék, itt van a legújabb iphone pro max, egy vagyonba kerül és látod hogy ilyen alapvető funkció, mint a "kényelmes" ékezetes bill., gond a leírtak szerint.
Mondjuk könnyen pofázok, pár napja van egy pixel 7-em (ez vagy iphone pro között vacilláltam, ezért vagyok itt amúgy
de inkább kivárom míg kiforrja magát a dinamic island meg az USB C port... ), ami magától kitalálja mit akarok írni, nem is kellett tanítani se már. Előző egy huawei p9 volt, EMUI rendszerrel, azt szépen betanítottam az évek alatt és utána már egymás után kínálta fel a szavakat és a legtöbb esetben simán össze tudtam ollózni azokból a predikciókból úgy a mondatot, hogy értelmes legyen - és nem azért mert szűk szótárt használtam, mert változatos szövegeket tudtam így is képezni.
-
válasz
kchris78 #964 üzenetére
Igen? Az mondjuk érdekes. Nem tudom, nekem valahogy az lenne a logikus, hogy az eSIM legyen Voda függő, és a fizikai SIM független... Ők ezt pont fordítva gondolják, ezek szerint.
Igazából mindegy, Digi-s SIM csak net forrás volt, a számát nem tudja senki, úgyhogy sokat nem vesztek vele... Le is mondom valószínűleg, vagy megtartom az iPad-be. Havi egy ezrest 30 GB net megér. Igaz, vidéken elég korlátozottan használható... még.
A teló akkuja viszont nagyon nagyon jó. Minihez képest ebben mindenképp nagyságrendi előrelépés van. Face ID is sokkal gyorsabb, mint volt, lehet ez a 16.1 miatt van, nem tudom. Összességében elégedett vagyok a cserével. -
Szabi®
addikt
válasz
kchris78 #722 üzenetére
""ez egy kiragadott példa hasonlókat mindkét oldalon lehet találni.""
Pontosan, ahogy jók képeket készítő eszközöket is lehet mindkét oldalon. iPhonenal is csak annyira lehet elfuserált képet csinálni mint S22.
Mondjuk 12-től felfelé a szépítő funkció sok kellemetlenséget okoz azoknak, akik csak egy nyers 1:1 képet akarnak. Látom én is iPhone 12 Pronál is. Jobban ránctalanít, mint a botox ... -
Gáben81
senior tag
válasz
kchris78 #722 üzenetére
+1. Ilyen beégés nálam talán csak akkor szokott lenni, hogyha rákoppintok a kijelző sötétebbik részére, hogy oda fókuszáljon konkrétan. Amúgy meg valóban egy 2 °-ot fordít az ember a telefonon és máris jó. Általában lehet hogy nem a legeslegjobb képet csinálja az aktuális iPhone, de évek óta a legtöbb jót. Mondjuk 100-ból sokkal több jó lesz, mint más telefonokkal, ez legalábbis a saját tapasztalom.
-
aujjobba
addikt
válasz
kchris78 #486 üzenetére
A koltsegek nagy reszet szerintem nem az anyag es a gyartas teszi ki, hanem a termekfejlesztes, a szolgaltatasok, tamogatas, stb.
Felteszem a hardveres es szoftvermernokok tobbet visznek dollarban, mint amit a kinai/indiai munkasoknak kell fizetni.
Nem veletlenul gyart az Apple olcso belepotermekeket, amikkel elvezhetoen lehet mar hasznalni a szolgaltatasaikat (music, fitness, tv, icloud, arcade, appstore), megsincs premium aruk.
A szolgaltatasokbol van tobb bevetel, nem a hardverbol, es egyertelmuen erre halad az apple. -
doooo
veterán
válasz
kchris78 #321 üzenetére
Szerencsére bármikor ki lehet kapcsolni a hosszú záridőt, vagy tetszés szerint állítani a hosszúságán, ha valami zavar. Persze elég halvány ez a "vicces képeket tudott csinálni". Bármilyen mobillal lehet vicces képeket csinálni, amellett, hogy más téma, kinek, mi a vicces.
i14P [link] , S21U [link] ; látható, hogy számos kültéri lámpa nem világít a másfél évvel újabb képeken (i14P), de azoktól függetlenül aligha van nappali világosság az S21U képein, pláne, ami nagy ellentétben állna az i14P képeivel.
A kínai gyártók szerették abnormálisan világosítani a képeiket, de már ők is visszavettek mostanság. Szerk.: azért nem mindegyik, lol (Xiaomi 12SU [link] , bár itt is ugyanúgy ki lehet kapcsolni az esti módot, és máris jobb a helyzet; amíg van rá egyszerű megoldás, nem valódi probléma). -
joey04
titán
gyorsabban felfűtik ez tény, csak a fényerőt hamarabb húzza le az iphone. próbáltam nyáron, a xiaomi melegebb volt meg jobban dadogott de még mindig ragyogott, az iphone érezhetően kevésbé hevült fel, nem is lassult, de a fényerőt már levette. ez nézetbeli különbség, az apple szigorúbban szabályoz.
-
Szabi®
addikt
Én nagyon-nagyon régóta iPhonet használok, de sztem baromi jó telefonokat csinálnak android fronton is. Egy samu Fold featurjeit messze innovatívabbnak tartom, mint egy iphone 14 Pro-t. Nem mellesleg az ottani készülékek 150-200k-s áron több dolgot adnak, mint egy 450 ezres sima 14-es iphone.
Ha nem a Pro modellt veszi valaki, akkor elég "fapados" telefont kap közel fél milláért ...
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Nintendo Switch 2
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Robotporszívók
- Szeged és környéke adok-veszek-beszélgetek
- Gaming notebook topik
- TCL LCD és LED TV-k
- SSD kibeszélő
- Azonnali fáradt gőzös kérdések órája
- További aktív témák...
- Redmi Note 10 Pro Glacier Blue 6GB RAM 128GB ROM
- Új/Bontatlan/Garis Google Pixel 9 Peony
- Szép állapot!! Hátlapon kisebb kopások!!! Samsung Galaxy S20 FE SM-G780G/DS - világoskék
- Nagyon szép állapot!!! Samsung Galaxy A13 SM-A137F/DSN - fehér
- Megkímélt állapot!! Xiaomi Redmi Note 9 128 GB M2003J15SG - zöld
- Microsoft Surface Laptop 5 13,5" i7-1265U 16GB 256GB magyarbill 1 év garancia
- Apple iPhone 11 64GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Eladó karcmentes Moto G31 4/64GB / 12 hó jótállással
- HP 15 Zbook Studio G8 FHD IPS i7-11850H vPro 32GB 512GB SSD Nvidia A2000 Studio Win11 Pro Garancia
- DELL PowerEdge R730xd 26SFF rack szerver - 2xE5-2680v3 (24c/48t, 2.5/3.3GHz), 64GB RAM, 10G, H730p
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest