Hirdetés
- Kicsinálja az S26 Ultra a fóliagyártókat
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Samsung Galaxy S24 Ultra - ha működik, ne változtass!
- Samsung Galaxy S23 és S23+ - ami belül van, az számít igazán
- Poco F8 Pro – titkos favorit lehet belőle
- Szívós, szép és kitartó az új OnePlus óra
- MIUI / HyperOS topik
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- Megjöttek Magyarországra a Redmi Note 15-ök, január 22-től ennyiért kaphatók
- Telekom mobilszolgáltatások
-
Mobilarena
Opel topik
Új hozzászólás Aktív témák
-
Nagyon korrekten leírtad a helyzetet, csak pont fordítva.
Az alufelni egy rideg, merev darab, ha azzal padkázol, törik. Az acélfelni rugalmas anyagból van, ha azzal padkázol, a felni enged és elhajlik.Az alufelni semennyi energiát sem nyel el. Vélhetőleg nem ok nélkül vannak a rugók acélból és nem alumínium vagy magnézium ötvözetből.
#7226: az számomra nem indoklás, hogy hány autó fordult már meg a kezed alatt, gondoljunk csak arra, mennyi légy van a világon és mit eszik.
Az az érvelés kétségtelenül igaz, hogy a puhább vagy rugalmasabb, könnyebben deformálódó anyag több energiát nyel el. Ilyen például az acél. A rideg, merev anyag meg mindent átad a futóműnek, mint például a könnyűfém felni.
#7235: "Az alufelnik rendszeresen szarrá törnek, míg acél ilyenkor is "csak" meghajlik": így van, ez azt sejteti, hogy az acél rugalmasan hajlandó engedni, az alu meg rideg és elpattan.
Nem tudom, volt-e már a kezedben nagyjából azonos méretű felni mindkét fajtából. Az acél felnivel szerelt kerék nálam kb. 8 kiló, az aluval szerelt kerék kb. 20. Az alufelni sokkal több erőt visz át a felfüggesztésre.
Az, hogy melyikben mennyi anyag van, egyébként semmit nem jelent, elég, ha megnézzük a kartondobozok papírját.
"Alu sztem jó eséllyel reped, míg az acél "csak" elhajlik.": ez megint nem azt támasztja alá, amit emlegettetek. Egyébként az emlegetett esemény valóban így történik, az acél képes hajlani, megnyúlni, míg a könnyűfém szakad vagy törik.
Anyagvizsgálati témába azért nem kellene belemenni, főleg nem szakítószilárdság témában, mert egyrészt a két felnitípus rendszerint nem ugyanannyi anyagból van, másrészt a felnit nem húzásra hanem nyomásra méretezik, mivel a kocsin nyomás nehezedik rá.
Az alufelni tényleg jobb extrémebb esetekben a futóműnek, de ezek olyan extrém esetek, amikor kijön a jósága, hogy nem is nagyon fordulnak elő. A küllemét leszámítva nincs értelmes ok alufelnit használni.
Új hozzászólás Aktív témák
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i7 14700KF 32/64GB RAM RTX 5080 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- Laptop felvásárlás , egy darab, több darab, új , használt ! Korrekt áron !
- Xiaomi Redmi 15 / 6/128GB / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia
- Új DELL UltraSharp U2722DE 27" monitor QHD LCD IPS 27% ÁFÁs
- Xbox One S 1 TB + kontroller 6 hó garancia, számlával!
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest


