Hirdetés
- Yettel topik
- Mobil flották
- Xiaomi 15T Pro - a téma nincs lezárva
- Okosóra és okoskiegészítő topik
- Huawei Watch GT 6 és GT 6 Pro duplateszt
- Minden a BlackBerry telefonokról és rendszerről
- Milyen okostelefont vegyek?
- Honor 200 Pro - mobilportré
- Luna Ring 2.0 - így van értelme
- Külföldi prepaid SIM-ek itthon
-
Mobilarena
Ez a topik a Canon EOS DSLR digitális tükörreflexes fényképezőgép vázaival és a velük kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik.
Új hozzászólás Aktív témák
-
hito
nagyúr
Köszi mindkettőtöknek! Tehát akkor a látószög ugyanakkora lesz FF és APSC vázon is. Most itt szigorúan arra gondolok, hogy ha felteszem egy FF és egy APSC gépre és mindkettővel lövök 1-1 képet ugyanonnan, ugyanarról, akkor ugyanazt fogom látni mindkét képen...ha jól értettem.
-
Canon RF 50 1.8 akció BestBuy topikból.
49990Ft - 13000Ft Cashback = 36990FtVan egy EF 50 1.8-am, de még így is elgondolkodtam rajta, bár mostanában a 85 1.8 a kedvenc, meg egy 16-35 kéne inkább

De az R + RF 50 jó kis kirándulós kombó lenne. -
WhiteAngel89
aktív tag
jeni
KTTech
koszonom
-
jeni
félisten
válasz
WhiteAngel89
#42390
üzenetére
Amit kinéztél az nem kihajthatós tükrös LCD-s gép.
A mobil előnye,hogy kicsi ,könnyű és gyorsan tudsz lőni képeket vele.
Amúgy összességében a cserélhetős objektíves gépek jobbak ilyen téren de azt ügye cipelni is kell és méretes darabok, ÉS költséggel járnak a tartozékok megvétele.
Használtan még spórolhatsz az áron.
MILC
Olympus:
Alig használtan
jó áron van
Újabb IV verzió
Canon EOS M100
Canon EOS M5
Panasonic
GX80 váz
DSRL
Nikon
D5300 + két objektívvelJók a Sony gépek is.
Az újakat nem tettem ide,ott is vannak jó árazású, jó vételű gépek. -
KTTech
veterán
válasz
WhiteAngel89
#42390
üzenetére
Ha pixel szinten nézzük a képeket, akkor lehet előnye. Jobb felbontás (még a kitobjektívvel is), kevesebb zaj.
Viszont az AF rendszer nem túl acélos, így sokkal több rontott képre lehet számítani, mert az iPhone kis méretű szenzora ezeket a hibákat szépen elkendőzi, a dSLR APS-C méretűjén viszont látható életlenséget okoz az AF esetleges pontatlansága.
A dinamikatartományban előrelépés így is lesz, bár az új telefonok szoftvere igen jól dolgozik... főleg HDR módban (SDR-re kompresszálva). Ha ki akarod használni a dinamikatartományban jelentkező előnyt, akkor RAW-ban kell fotózni, és rá kell szánni az időt a képek számítógépen történő feldolgozására... a gépből kieső JPG, még DLO-val, highlight priorityben sem feltétlenül lesz elég.
A telefon fénymérése is jobb (mivel a teljes képet értékeli ki, ami a szenzorra esik), de ez azért megtanulható.
Ha nem ragaszkodsz az új géphez,a használt piacon vannak jobb ajánlatok. Hobbiobjektívnek én biztosan a 15-85 IS-t venném.
-
WhiteAngel89
aktív tag
udv
kezdő ill hobbi fotózásra mennyire lenne jo választás ez a gép ebbe a kiszerelésben ? ill megéri e egy ilyen gép pl nyaralásokra stb vagy nem lesz érdemi különbség egy i13 pro val szembe?
alap fotós dolgokkal képbe vagyok , (iso zárido stb) csak nyilván telefonon ezeket nem igen kell modositgatni
[link] -
jeni
félisten
válasz
rednifegnar
#42388
üzenetére
nem tudtam róla,legalább a hely ismerős maradt,szembe van a Szemészeti klinika.
-
jeni
félisten
válasz
rednifegnar
#42386
üzenetére
igen láttam azokat,csak hát kitudja ha netalán majdan szervizeltetni kell akkor.....a Canon szerviz mit szól majd?
feszegetni meg nem szeretném.
kár,hogy nem úgy oldották meg ennek a rögzítését mint a karóráknál a csat végében.
bemegyek a Blahán lévő Canon szervizbe és megkérem,hogy vegyék ki onnan. -
jeni
félisten
-
jeni
félisten
A Canon EOS 850D elemtartóját hogyan lehet sérülés mentesen leszedni,kivenni?
Megjött a markolat de amíg ott az elemfedél addig nem lehet rátenni a markolatot.
u.i.:
A gép váz alját kellene ehhez szétszedni. Ez meg gari vesztő dolog. -
Chosen
addikt
Sziasztok!
Szenzor tisztító eszközökből nektek mi vált be legjobban? Láttam, hogy többféle módszer is van, mint pumpa, ragasztó, ecset, stb. APS-C és FF szenzort is tisztítanék.
-
murdock25
tag
válasz
Timoboy
#42377
üzenetére
Én ennek az I-es szériáját használom, szerintem nagyon jó választás. A Godox abszolút megbízható, minőségi cucc, rendszerben (több vakus megoldások) is kiválóan teljesít. Még a Yongnuo jöhet szóba, de az egy picivel szerintem minőségben és teljesítményben mögötte van.
Most ez a Mikrosat-os kedvezményes ár teljesen jó árszintre rakta a vakut, érdemes megvenni! -
jeni
félisten
válasz
Timoboy
#42377
üzenetére
mint Canon váz alapján jó hozzá. de,hogy az -e legjobb választás árban az passz.
-
Timoboy
tag
Sziasztok!
Teljesen kezdő "vakusként" nézegetek vakut a gépemhez.
Ezt néztem ki: GODOX TT685II-C RENDSZERVAKU TTL HSS (CANON)
Kérdésem, hogy az EOS 90D vázhoz ez megfelelő lenne?
Köszi a válaszokat.
-
hito
nagyúr
válasz
p_adam
#42373
üzenetére
Nagyon egyszerű mi nem volt érthető. Idézem a válaszod:
"A fénymérést eddig nem is figyeltem mert sose zavart, de úgy tűnik, hogy R6 v. azalatt ilyen funkciók nincsenek. Azt hiszem az R6 Mark II / R8 az a "szint", amitől elérhető."
Két kérdést tettem fel ott és akkor (egyik a fénymérésre, másik az rekesz videó módra vonatkozott), amire tőled válasz - az idézet szerint is - csak a fényméréssel kapcsolatban érkezett.
Hát ez nem volt érthető. Ha kaptam volna választ a másik kérdésre is, nyilván nem teszem fel itt is
-
hito
nagyúr
Sziasztok! Tudom, hogy DSLR topic, de Canon MILC topicban nem igazán tudták a választ, hátha itt valaki.
R10 vázzal szeretnék rekeszt prioritás módban videózni, de csak automata, vagy manual módot találok. Azt szeretném, ha a rekeszt én állíthatnám, de a záridőt automatán állítaná hozzá a gép. Ha megfeszülök se találok rá megoldást. Esetleg azért, mert nincs?
-
zodo
nagyúr
válasz
rednifegnar
#42370
üzenetére
9-10k körül ment, mostaniakat nem néztem.
Formáztam pc-n, gyors és normál, futtatam 4 órát ( h2testw_1.4 ) de nem írt hibát.
Alig használt kártya, talán 10x volt a kamerába és másra nem használtam.
Most vettem új kártyaolvasót, szóval akkor mindkettő rossz lenne.
Kizárt szerintem, inkább valami pillanatnyi hülyeség csak igen rossz poén ha elveszik az adat.Megnézem mit ajánlanak és veszek egy új kártyát.
-
rednifegnar
senior tag
gepben formazgasd, es lodd tele. mennyi most egy ekkora kartya? en ilyenkor ezekben mar nem bizom, jo lesz vesz esetere vagy mp3 lejatszashoz de komolyabb dolgokra nem hasznalom.
egyszer volt egy draga es markas eredeti olympus usb-s kartyaolvasom. 3 db cf kartyamat vagta galyra, mire rajottem hogy az olvaso a xar.
-
zodo
nagyúr
Szerencsére nem vesztek el a képek.
Köszönöm a tippeket.
Egyelőre nekiáltam (normál) formázni pc-n, alapértelmezett foglalási egység, FAT32 de 2/3 időnél megállt hogy formázni kell aztán meg hogy nincs jogosultságom.
Ugyanez gyorsformázással simán lefutott.
Újra ráküldtem a normál formázást de még nem végzett de már túljutott a korábbi ponton.Szerk:
Lefutott a normál formázás, héten tesztelem mikor jöhet elő a nyűgje. -
KTTech
veterán
Próbálj meg egy rendes adatmentő szoftvert (pl. GetDataback for FAT32) , talán sikerül visszahozni a képeket. A biztonságos eltávolítás már csak egy funkció nélküli gomb, Windows 10 óta...
A miért? Pl. a fényképező bakizott egyet, amikor kivetted belőle a kártyát. Lehet, hogy még nem írta ki a teljes FAT táblát. Lehet, a kártyaolvasód bakizott, amikor beolvasta, és a Windows hibás adatot írt vissza rá azonnal.
Az is lehet, hogy maga a NAND flash vagy a kontroller hibázott. Ha utóbbi kettő valamelyike lenne, ismétlődni fog a hiba, előbb-utóbb (attól függ, hogy hol van a hiba). Ez esetben lehet másik kártyát venni. -
jeni
félisten
Formázni a saját fotógépben szokás, az adja meg a kiosztásokat,mappákat magának.
Lehet a nem megfelelő kivétel miatti sérüléstől. Fizikailag nem látni a sérülés. Semmi sem tart örökké. Nekem is voltak ilyen SD kártyáim amit nem tudott beolvasni utána.
Tegnap pl. egy 4Gb minőségi Corsair Flash Voyager csinálta ezt,hogy nem lehetett belépés. Csak mint egységet mulatott csak. -
zodo
nagyúr
Miértjéről nincs infó?
Ha elsőre nem másolom fel akkor oda az egész napi fotósorozat?
Nem is régi kártya.
Mitől sérül meg ha a fényképezőbe még jó, pc beolvassa jó, lemásolom még nincs hiba de levétel után meg hiba?
Fényképezőbe visszatéve is azt kéri hogy formázzam.Mivel és mire formázzátok a kártyákat?
-
jeni
félisten
az adatok megsérültek,nekem is ilyen van a Pentax vagy az Oly gépemben.
esetleg olyan módszerrel mint a HDD mentésnél ,kinyerni a meglévő még hibátlan olvasható, felhasználható adatokat kimásolni egy hibátlanra.
a gyártó csak a müködésre vállal garanciát megadott időn belül,az adatok megtartására már nem. -
zodo
nagyúr
Sziasztok!
Lehet nem ide kellene de talán társkérdés.
Van egy ilyen kártyám: Kingston SDHC Ultimate 32GB C10/U3
Tegnap kint voltam a Hungaroringen, készült 2000+ kép amit mint mindig egyből másolok a gépre.
Mindig a kiadás/hardver biztonságos eltávolítást használom.
Kizárólag a fényképezőbe használom őket, korábban Canon 650D jelenleg 6D MK IIÚjra csatlakoztattam a géphez ekkor tele lett mindenféle kriksz-kraksz nevű mappával és talán 260 képpel a DCIM mappa.
Vissza már nem tudtam lépni mert azt írta a win hogy nem létezik a mappa.
Lehúztam és vissza akkor pedig nincs olvasható fájlrendszer és kéri hogy formázzam.Mitől adódik ez a probléma vagy mi ez?
Máskor is volt már ilyen, szerencsére akkor is meg úsztam az adatvesztést.
Aztán lehet hogy a másik kártyámnál történt. Sandisk Extreme Pro 32GB -
Leki78
tag
Én úgy tudom hogy csak arról az akku-ról ad infót a markolat/váz ami az elsődleges slot-ban van.
-
jeni
félisten
A Pentax K7-ben ez szerepel a menüben,a markolatban 1 és a vázban is egy van melyett menüben lehet választani mi legyen az elsődleges? Lehet ebben az esetben a Canon-nál nincs ilyen technikai gond. Ott inkább az a kérdés-e ad-e infót arra nézve,hogy az egyik másik mikor merül le?
-
Leki78
tag
Ez nem tudom pontosan.
-
Leki78
tag
Hát akkor úgy tűnik nem lesz markolat a gépre, köszi azért!
-
jeni
félisten
Erre kíváncsi lennék.
Hivatalosan a Canon EOS 850D-re nincs Battery Grip.
Kár mert az egyel nagyobb típusra a 90D-re arra kijött a gyári markolat.
Ellenben itt a Canon EOS 800D/850D-re utángyártottként van ilyen.

-
Leki78
tag
A Vello-n erre a markolatra azt írja hogy "Discontinued".
-
Leki78
tag
A gyártói oldalon én nem találom.

-
jeni
félisten
válasz
Leki78
#42352
üzenetére
a gyártói oldalról rendeld meg.
-
Leki78
tag
Sziasztok!
Keresnék portrémarkolatot/akkutartót a Canon EOS 200D géphez. Kettőt találtam is. A típusuk a következő: 1.Vello BG-C17 2. BG-1Y. Ezeket YouTube-on láttam, viszont egy boltban sincsenek. Tudnátok segíteni? Esetleg más markolat? Köszönöm szépen előre is!
-
KTTech
veterán
válasz
Picturemaker
#42350
üzenetére
Valóban itt így szerepel, bár a sajtótájékoztatón, amin voltam nem ezt mondták... úgy tűnik mindegyik modelnél pentaprizmát írnak, bár a lényegen nem változtat (a prizma drágább, mint a tükör de világosabb képet ad és sokkal nehezebb, ennyi a különbség). Akár a tükör, akár a prizma kimozdul a helyéről ugyanazokat a hibákat okozza: keresőkép problémák, elmozdult AF visszajelző pontok (ez a superimposed keresőkép miatt), fénymérési hibák (mivel a fénymérő az a keresőben található).
-
KTTech
veterán
válasz
rednifegnar
#42348
üzenetére
Átgondoltam. Csak és kizárólag MF esetén van köze a fókuszáláshoz a mattüveg elhelyezkedésének (a prizma nem fog kimozdulni - tekintve, hogy nincs a 6D-ben, mert ragasztott pentatükrös, és ha az elmozdul, akkor nincs se fénymérés, sem pedig kép a keresőben normálisan -, a por nem befolyásolja a fókuszálást MF esetén), semmilyen egyéb esetben nincs...
Mivel minden más esetben nem a féligáteresztő tükör felső útvonalán történik a fókuszálás, hanem az alsón, a segédtükrön át az AF szenzor irányában.
A kérdező egy szóval nem írta, hogy MF esetén is gondja lenne a fókuszálással, tehát ez az út kizárható a válaszadásból (hozzáteszem MF-t a 6D-vel elég érdekes csinálni a gyári mattüveggel, kb. a k*rva nehéz és a lehetetlen közt van valahol).
-
KTTech
veterán
válasz
rednifegnar
#42346
üzenetére
Szó nem volt eredetileg MF-ről... arról volt szó, hogy a nem LV-ben készített kép életlen.
-
KTTech
veterán
válasz
rgabor66
#42344
üzenetére
Az sem több... amikor összekalibrálják az objektívet a vázzal, akkor sokszor a vázat pontosítják (előfordul, hogy nem tökéletesen 0-ra van belőve). Ha egy obit használsz, érdemes így csináltatni (meg amúgy is jobb a vázzal küldeni, mert az obit jobb, ha a vázhoz pontosítják hozzá, nem a gyári 0-hoz).
-
rgabor66
csendes tag
válasz
rednifegnar
#42337
üzenetére
Úgy még nem próbáltam, ma teszek így egy próbát, hátha. Köszi a választ!
-
KTTech
veterán
válasz
rgabor66
#42336
üzenetére
Alapvetően két eset lehetséges:
- Egy objektív front/backfókuszos, állandóan. Ez esetben az AF microadjustment a legjobb barátod, jó eséllyel be tudsz állítani egy olyan pozíciót, ami nagyjából jó lesz. Minden objektívhez más beállítás fog kelleni. A Camera Kft tud pontosabb beállítást készíteni, ők tudják az objektívek két végpontját állítani, az adott vázhoz. 3rd party objektív esetén mindig esetleges a pontosság, vagy jó lesz, vagy nem.
- A tükör/segédtükör kimozdulhatott a helyéről (a mattüvegnek és prizmának nincs köze a fókuszhoz, csak a fényméréshez). Ez esetben otthon nem javítható, Camera Kft a legjobb barátod.
Olyan AF pontosságot, mint a Live View, ne várj a normál AF rendszertől. Sajnos arra nem képes a vázad (egyébként a Canon AF specifikációja sem követeli meg a pixelszintű pontosságot az AF rendszertől)... A középső AF ponton kívül a többit érdemes hanyagolni, nem a pontosságukról híresek, a középső is akkor igazán pontos, ha F2.8 vagy fényerősebb objektívet használsz (de ott meg már bejön az, hogy annyira kicsi lesz a DoF, hogy úgy látszik, téved az AF, pedig nyomtatva, megfelelő élességű lesz a kép).
-
duni84
aktív tag
válasz
rgabor66
#42336
üzenetére
rövid verzió: a mattüveg/tükör szokott elpiszkolódni, emiatt van az, hogy a keresőben fókuszálva félremegy, a szenzoron (live mode) pedig betalál.
tldr verzió: érdemes megnézni (első körben akár klasszikus "szemrevételezéssel"), hogy van-e piszok a tükrön és/vagy a mattüvegen, aztán simán objektív nélkül picit "megrázva" megnézned, hogy mozog-e a tükör (ki van-e lazulva. 6D-nél úgy emlékszem nem volt jellemző). ezeket otthon is tudod tisztítani, de ha budapesti vagy, akkor olcsóbb besétálni a szervízbe.
konzisztensen front vagy back fókuszosak a képek vagy teljesen random? (pl 10 képpel letesztelve). otthoni tesznek a gyufásdoboz tesztet szokás javasolni
közelebb visz a megoldáshoz. HA konzisztensen front vagy back fókuszos, akkor ha jól emlékszem a 6D-ben volt AF microadjust opció, azzal el tudsz játszani addig, amíg elfogadható lesz neked a siker-ráta 
b terv: camera kft, ahol kb 10 perc alatt megmondják, hogy "csak piszkos, megtisztítottuk, mostantól jó lesz" vagy bármi kilazult/cserélni kell.
-
rgabor66
csendes tag
Sziasztok! Van egy Canon 6D vázam, aminél azt tapasztaltam, hogy a viewfinderen keresztül elkészült kép életlen, nem mindenhol éles a téma, viszont a live view—val készült kép hibátlan. Valakinek van esetleg tippje, hogy mi lehet a gond?
-
Surfym@n
senior tag
Canon LP E19 helyett megéri megvenni egy "zöld" patona márkájú hasonló akksit?
Elsősorban a magasabb kapacitás miatt (3500 mAh) került látómezőmbe a cucc.
Igaz a gyári canonnal is ellövök 4500-5000 képet egy feltöltéssel képvisszanézés nélkül terepen egy munkanapon 1DX2-vel. Ha tudna annyival több képet a patona, mint amennyivel nagyobb a kapacitása, boldog lennék (+1000 kép kb)
Tud %-os visszajelzést? kompatibilis gyári canon töltővel?
Most néztem, hogy pl 2 patona akksi + saját töltője kb 75 eFt-ra jönne ki, míg egy gyári canon akksi is kb akörül kapható...
Tudom, ha munkáról van szó, mindenki egyből csak a gyárit mondaná reflexből, én is afelé hajlok, de már csak kiváncsiságból is érdekel, mit tudnak ma már az utángyártottak. Utoljára 5d Classichoz voltak utángyártott akksijaim (kb 9-10 éve) -
e.vit
csendes tag
Köszönöm szépen!
-
duni84
aktív tag
mindkettő ugyanaz a kategória, csak eltelt a kettő között tippre kb 2 év. ha jól emlékszem, akkoa a 650D már hobbi szinten mindent kielégítő váz (volt akkoriban)
a wiki is ad némi támpontot, ha az összehasonlító oldalak elvesznének a részletekben. csak átfutva a nyers adatokon azt mondanám, hogy érezhető különbség van a kettő között, holott alapvetően egy kategória. első dslr-nek tökéletes választás lehet a 650d, ha eléggé olcsó

-
e.vit
csendes tag
Sziasztok, egy random kérdésem lenne.
Melyik volt a komolyabb, drágább gép, az 500D vagy a 650D?
A számok csökkenése utal a szintlépésre felfelé? -
KTTech
veterán
Kb. 250mAh-val tud kevesebbet a H nélküli verzió (1865mAh vs. 2130mAh kapacitás), minden másban megegyeznek.
Én sokáig próbáltam megoldani "minőségi" utángyártott akkukkal a dolgokat, de sajnos volt, hogy "neves", jó nevű utángyártótól vett 4 db akku kb. fél évig bírta, ráadásul kb. 3-4 töltést "éltek meg" (a kapacitás a 8-9 éves gyárinak a negyedénél is kevesebbre esett vissza)... meg olyan is, hogy egyszer csak úgy döntött, hogy fotózás közben kikapcsol vele a gép, és többé már nem volt használható az az akku (ráadásul LP-E6N volt
, az 5DmkII-höz).Azt nem mondom, hogy a gyárival nem lehet ráfaragni, de talán kisebb rá az esély. Persze csak ha eredeti... nekem sikerült belenyúlnom egy hamisított LP-E17-be, ami ránézésre gyárinak tűnt (tipográfia, hologram, doboz mind jónak látszódott), de használatban egy gyenge utángyártott minőségét hozta, sajnos garancia meg nem volt rá.
-
jeni
félisten
válasz
KTTech
#42327
üzenetére
itt 47ezer Ft
ha tényleg ennyi akkor inkább vennék minőségi aksikat többet mint 1 db gyárit
itt használt 1 év garival 30ezer Ft
H jelölés nélkül ez mivel tud kevesebbet 20ezer Ft áron ? -
jeni
félisten
válasz
mAtThEw0319
#42322
üzenetére
-
Roxx
tag
Sziasztok.Canon 7DMKII höz szeretnék új akkut milyet ajánlotok?jók az utángyártottak vagy inkább eredeti?
-
mAtThEw0319
senior tag
Sziasztok!
Van valakinek eladó BG-E5 markolata?
(500D)
Akár után gyártott is érdekel.
-
MasterHUn
senior tag
válasz
rednifegnar
#42320
üzenetére
köszönöm az infot
-
rednifegnar
senior tag
válasz
MasterHUn
#42317
üzenetére
hat nem mindegy hogy promaster vagy promax
ez ami a kepeden van az 99% hogy nikon. a canon talpu igy nez ki.
elvileg el lehetne sutni a nikonost is, de csak kozeperintkezosben, ehhez le kell takarni a tobbi erintkezot ugy hogy csak a kozepson at kapjon jelet (pl celuxal), de nem annyira jo ezt raeroltetni.
kiprobalni ugy tudod, hogy saru fem reszet es a kozepso erintkezot valamivel rovidre zarod akkor el kellene sulnie.
leteznek atalakito bizbaszok de attol a canonon tovabbra is csak kozeperintkezoskent hasznalhatod, azaz csak manualban tudod elsutni. nem egy nagy elmeny. -
MasterHUn
senior tag
válasz
rednifegnar
#42316
üzenetére
-
rednifegnar
senior tag
válasz
MasterHUn
#42313
üzenetére
ez a promax vaku? mert sztem ez csak egy feltet a vakufejen a feny szorasahoz.
a 60d egy kozeperintkezos vaz, elvileg elsuti a kozeperintkezos vakukat (a vakuk 99%-a kozeperintkezos).
mas kerdes hogy ezek a geppel nem kommunikalnak igy mindent magadnak kell beallitani (a vakun es a vazon is). elvileg 1/250s zaridoig (es alatta) el kellene sutnie megfeleloen a vakut. a canonnal van egy kapcsolo a saruban amirol tudja hogy vaku van rajta.
ha a vakun a kozeperintkezon tul vannak egyeb erintkezok az mar okozhat galibat, de ehhez tudni kell mifele vaku es milyen talpas. -
Spy89
aktív tag
#duni84
#rednifegnar
#JohnyBlue
Köszönöm a válaszokat!
-
JohnyBlue
addikt
A hivatalos Canon és Sigma szervízbe dobd be
Camera Kft -
MasterHUn
senior tag
Sziasztok, Van egy 60D-m és kaptam hozzá egy külső vakut, Promax 7500dx. Létezhet, hogy a 60D nem kezeli? Amatőr vagyok szóval bocsánat ha külyeséget kérdezek és egyátalán nem kompatibilis vele.
-
duni84
aktív tag
a vázban van "AF microadjust" opció a menüpontok között? mert ha igen, akkor magad is meg tudod csinálni. ha sigma ART obi, akkor szintén tudsz finomhangolni. ha az eddigi opció nem játszik, akkor a camera kft még mindig ott van, mint canon és sigma márkaszervíz. szerintem fél órányi szervíz díjért megcsinálják (helyben meg is tudod várni, mert hamar végeznek)
-
Spy89
aktív tag
Sziasztok!
Szeretném a Canon vázam egy Sigma objektívvel összekalibráltatni!
Legutóbb az Artwork Photo-nál csináltattam ilyet (Bp Ostrom út), de most nem tudom elérni őket, lehet már nem is létezik.
Tudnátok tippet adni, hogy hova lenne érdemes fordulni? -
duni84
aktív tag
ugyan nem ilyen vállpánttal, de ugyanez az obi nálam az 5dmk3 és 5dmk4-en is rendszeresen vállpánton lógott (nem ilyenen, amit linkeltél, hanem egy bőr "2 vázas" pánton, természetesen 2 helyen becsíptetve a vázra) és sose volt zavaró vagy különösebben nehéz.
egyelőre ugyanez az obi R5-ön (adapterrel) ugyanígy "lóg".nem az EF foglalat lesz a gyengepont, hanem vannak objektívek, amik simán a gravitáció miatt "leeresztenek"/"kinyúlnak". ha jól emlékszem, akkor a 24-105 F4 pl abszolútt ilyen volt, meg talán a canon 70-300 is, de nem merek rá mérget venni, mert mindkettő nagyon rég volt.
-
Laby
őstag
Srácok!
Van valami íratlan (vagy írt) szabály, hogy hány kg-os objektívig éri a vázba csavarva lógatni a kamerát?
Egy ilyen [vállpánttal] használnám, eretnekség a váz csavarjába rögzíteni?
5D mark III és egy 1,5kg-os 70-200 f2.8 II az alany.
Ha az objektívhez kapott tartóhoz rögzítem, akkor elég buta szögben áll az objektív, ütöm mindennek és persze nem esik kézre felemelni amikor kellene. -
A2lite
csendes tag
Sziasztok,
Használ valaki 24/2.8 STM obit? Mi a véleményetek róla? 18-55 kitobi és 50/1.8 mellé gondoltam. Ilyen árban nagyon nincs más választék sajnos.
-
Katicza
tag
válasz
Donki Hóte
#42301
üzenetére
Köszi. Én is gondolkoztam használtban is. De újnak jobban örülnék. Full Hd videók elegek egy koncertnél egy jó mikrofonnal, vagy van egy zoom h1n hangrögzítőm aminek a hangját alákeverve tökéletes a felvétek. Amúgy lehet a videó uhd is, amit full hd-re szerkesztve részletesebb, szebb videót lehet alkotni. Hosszabb távra lenne ez a gép. Az alapobjektív az utazózoom megfelel a mindennapokban, hiszen 18-135, a tele pedig természetfotó, vagy repülőnapokon pl. arra ezt a 100-400-ast néztem ki. Felvértezve a mikrofon/hangrögzítővel, markolattal, metz vakummal, dupla aksi, tartalék kártya, állvány (az is megvan), egy hosszútávú szett lehet belőle. Pár dologban csalódtam a Nikonban, de azzal is szép képeket alkottam. D3500-as volt. Azt eladva az objektívjeivel, némileg kompenzálja a kiadásokat. A videókat eddig Panasonic FZ-2000-el csináltam, ami még megmaradna, hiszen szuper videókat készít.
-
válasz
Katicza
#42300
üzenetére
Nekem 80D gépem van, már az is bőven többet tud, mint amire nekem szükségem van. A 90D meg még többet tud

Komolyra fordítva a szót, a 90D jópár dologban fejlődött az elődmodellhez képest, szinte már nem az igényes amatőr sorozat (a kétszámjegyű sorozat, 70D, 80D,...) csúcsa, hanem a félprofi kategória (6D, 7D,...) közepére van belőve.
De adódik a kérdés, hogy mit akarsz vele kezdeni. Ha nem gyúrsz UHD videóra, akkor a jóval olcsóbb előd (a 80D) 98 %-ban hozza a 90D fényképezési tudását.
A másik kérdés meg az, hogy meddig akarod megtartani és mennyit akarsz vele fényképezni. Ez a gép már olyan árszínvonalon van, amit csak akkor érdemes kiadni vadiúj gépre, ha nagyon sokáig akarod megtartani és sokat akarsz vele fényképezni.
A legtöbben azt mondják, hogy DSLR gépet már nem érdemes újonnan venni, keresni kell használt, de jó állapotú gépet, amit az új árához képest sokkal kedvezőbb áron lehet megvenni. A 90D is már 4 éve a piacon van, ha találsz jó állapotú használtat, akkor azon érdemes elgondolkodni.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Telefon felvásárlás!! Xiaomi Redmi Note 12, Xiaomi Redmi Note 12 Pro, Xiaomi Redmi Note 12 Pro+
- 58.5 mm full fém tamper
- ÚJ MacBook Pro 16" M4 PRO 24GB 512GB Space Black
- Csere-Beszámítás! Playstation 5 Slim Disc Edition ( Lemezes Slim PS5 Konzol.)
- Samsung Galaxy S24 Ultra 12/256 GB Titanium Gray 6 hónap Garancia Beszámítás Házhozszállítás
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Ekv 80mm, vagy APSC 80mm? 


Használtam zöld Patonát, 50% után sokkal gyorsabban merül, mint a gyári.

