Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nfsu17

    veterán

    Hellosztok!

    Napok óta szenvedek.

    A gond:
    -finom görgetés akad, laggol, darabos, stb.

    Legújabb FF.
    Az a baj, hogy ez lehet mindig is ilyen volt a gépemen, csak már 9 éve ezt a gépet használom, és lehet 9 éve ilyen akadós. Ami miatt feltűnt, hogy elkezdtem chrome-ot is használni. Ahol persze jó ez.
    És nem már nem emlékszem, hogy korábban ilyen volt-e, mert 2 hete már nem használtam FF-ot.

    GPU gyorsítás off, vagy on, 1 szál, 4 szál: tök mindegy.
    A config menüben a mouse és smooth értékek állítása valamicskét segít, de semmi lényeges.
    Videokártya drivert is frissítettem (ati radeon 5770, nem mai gyerek) a 2010-esről 2015-ösre, ez szerinte a legfrissebb.

    Viszont valami megoldást mégis találtam, de kb. kivitelezhetetlen így használni.

    Chrome alatt épp a twitch-et nézem.
    a GPU state3 állapotban megy (emelt órajelen)
    state5 az alap, ha nem megy a twitch.

    Tehát ha megy a twitch chrome-ban, akkor FF alatt gyönyörű simán megy a görgetés, álom használni.
    Amint bezárom, görgetek egérgörgővel és azonnal darabos, laggol, szembántó.

    Ha FF-ben nézem a twitch-et másik lapon, akkor is jobb a helyzet, mint ha nem nézném, de mondjuk csak 90%-os, nem 100. De már ezzel is kibékülnék.

    Letiltott kiegekkel is néztem, úgy sem jó.
    FF ESR portable is volt fent, azzal sem jó.

    Azt hittem a vsync-el van valami. [link]
    A chrome mindig jó benne, a FF meg néha jó egy darabig, néha nem, letiltott kiegekkel jobb a helyzet.

    Amúgy sokszor az első 4-5 görgetés egy friss lapon még szép sima és ahogy megyek lejjebb, úgy kezd el darabos lenni. Ilyenkor azt vettem észre, hogy maxra felugrik a GPU frekije (amíg sima) és ahogy érek lejjebb, úgy meg vissza alap állapotban a frekije..és jön a lag.

    Szerintetek ez így nagy hülyeség, amiket írtam?

    De ezt tapasztaltam.

    Cégnél egy laptopon megnéztem, hogy a vsync ott is jó, és a FF is jó azokon az oldalakon, ahol itthon nálam nem. Tehát látom bent, hogy milyennek kellene lennie mikor jó, itthon meg látom, hogy nem jó. Csak a chrome.

    Lehet visszateszem a régebbi 56-os FF-ot, azt használtam sokáig, de lehet a 2010-es vga drivert is.
    Viszont simán lehet, hogy az is laggolni fog, csak nem tudtam eddig, hogy ennek nem így kellene mennie :U
    Most meg már zavar, mert megtudtam. :W

Új hozzászólás Aktív témák