Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Studi

    addikt

    válasz Ijk #82055 üzenetére

    Kocka nézetből igazad van. :K

    Az eltérés abból van, hogy nem biztos, hogy pontosan ismered az alapfogalmakat, és azok eredetét. Az élesség meghatározásához a fotográfiában a pontszórást vizsgáljuk. Erre van meghatározva egy határérték (CoC), ami alatt élesnek nevezzük, ezt viszont klasszikusan a filmek szemcseméretéhez igazította a szakma. A digitális világban viszont ez csak az érzékelőmérethez lett korrigálva, a pixelmérethez nem.
    Ezt persze nevezhetjük így idejétmúltnak, a DoF kalkulátorokban jellemzően lehet is manuálisan csökkenteni a CoC-t. De ha nem egy monitorra agyonnagyított képet vizsgálunk, hanem egy normálisan, teljes méretben kirakottat, és nem pár centiről vizsgáljuk, akkor ezek a számok még mindig megfelelnek annak, amit normál emberi szem élesnek lát.

    Persze a digitális fotózás magával hozott pár olyan dolgot, mint a túlzott élesítés, sőt, az UHD TV-k demói jellemzően már bántóan túl vannak húzva, sokszor kifejezetten kellemetlenek a szemnek. De néha fölösleges a határokat hajszolni, hátrébb kell lépni egy kicsit. :K

    Ettől függetlenül épp én írtam sokszor, hogy de jó lenne a m43-ba is egy Foveon szenzor, mert én szeretem annak a képét. :K

Új hozzászólás Aktív témák