Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • birno

    addikt

    Ma probaltam rajonni hogyan lehet 2 szemelyes Brikkaval gyengebb kavet fozni 1 szemely reszere.
    Paraszt logikat kovetve, egyszeruen kevesebb kavet raktam bele, ugy hogy kb. felig volt a tolcser(2 csapott teaskanallal raktam, 70 ml vizhez), de igy nem szep lassan jon ki a kave, hanem felcsapja a szelepet s nagyon gyorsan kipreseli az osszest, a krem is sokkal sotetebb szinu s az ize olyan mintha sok zacc atjonne igy s mikor szetszedem latni hogy a kave fel van preselve a filter aljara.

    Ha tele rakom a tolcsert, akkor joval lassabban jon ki, nem is olyan sotet szinu s joval tobb is a krem, de ekkor meg olyan eros, hogy megbolondulok tole.
    Ilyen az enyem s ilyet szeretnek elerni.

    Most pl. egy olasz porkolesu kenya kaveval probalkoztam.
    Egyreszt gondolom durvabbra kellene oroltetni, hogy semmikepp ne juthasson at zacc a filteren.
    Kerdes, hogy ez megoldas lenne-e arra az esetre ha nem rakom tele a tolcsert?
    Masik alternativa gondolom, hogy mondjuk veszek francia porkolest s azzal mar valoszinuleg tele rakhatnam a tolcsert s akkor se lenne tul eros, de az meg azert joval pazarlobb, mivel majd haromszor annyi kave fogyna.
    Mit javasolnatok?

Új hozzászólás Aktív témák