- Yettel topik
- Samsung Galaxy Watch (Tizen és Wear OS) ingyenes számlapok, kupon kódok
- Samsung Galaxy A54 - türelemjáték
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- Apple Watch Ultra - első nekifutás
- Apple Watch
- Honor 400 Pro - Gép a képben
- Redmi Note 13 Pro 5G - nem százas, kétszázas!
- Honor 200 Pro - mobilportré
- Erős, de energiahatékony lesz a Dimensity 9500
Hirdetés
-
Mobilarena
Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Vegha
senior tag
válasz
tototos #40814 üzenetére
attól tartok ez normális, nálam is ezt csinálja. több komponensből áll a driver, az egyiket frissíti csak, a másikhoz nem nyúl és emiatt is látszik továbbra is ugyanaz a verzió a Dev. Managerben. És persze telepítés közben szól is, hogy baromira up to date a drivered és nem fog frissíteni.
Egyébként nekem még csak intenzív wifi forgalom sem kell hozzá. úgy találtam meg a probléma gyökerét, hogy a hálózatos meghajtóról a localhostra másoltam a zenét és onnan indítottam el, de akkor is szaggatott. aztán eszembe jutott, hogy (mivel SPDIF-et használok egy külső hangkártyán keresztül) mikor videózni szoktam, akkor az erősítő percenként többször is megvillantja a kijelzőjén a kapott jelet (Dolby Digital, DTS), vagyis egyértelműen megszakad akkor az adatátvitel (vagy túlvezérelt jelet kap?). Ezt hosszas kínlódás után a wifi lekapcsolásával sikerült orvosolni. Innen jött az ötlet, hogy a localhostról lejátszott zene szaggatását is esetleg megoldhatja ez. és láss csodát...! De azért elég rejtélyes, nem ? mégis mi köze lehet az egyébként szinte 0 forgalmat bonyolító wifinek a zenelejátszáshoz ?
Meg aztán: nálam pl. egyáltalán nem olyan gyakori a jelenség, főleg nem szabályos. Van hogy perceken keresztül semmi, aztán beszaggat egyet, utána megint percekig semmi, majd egy sorozatot lenyom.ezt az érdekességet találtam még a témában:
http://forums.lenovo.com/t5/Windows-7-Discussion/Windows-7-64-bit-wireless-latency/td-p/243812
kipróbáltam, de nálam (W8 RTM-64) eddig is max performance-on volt. Most lejjebb vettem, de nem segített. -
tototos
addikt
válasz
tototos #40808 üzenetére
Valaki segítsen mert nem értem az egészet. Nemrégen felraktam a legújabb intel wlan drivert a gépemre. Most megnézem az eszközkezelőben és egy microsoftos 12-es drivert használ a kártyához holott amit én felraktam az inteltől az 14-es verzió. Hiába mondom hogy frissítse a drivert kiírja hogy ez a legfrisebb pedig fel van telepítve az intel verzió
-
-
-
-
azbest
félisten
válasz
tototos #40122 üzenetére
Ez nem az Intel® Chipset Device Software (INF Update Utility), amit te telepíteni próbálsz?
A video drivert így hívják
Intel® Graphics Media Accelerator Driver for Windows* 7 64 (exe) [link]
Ez a legfrisebb hivatalos driver Win7-hez:
10/2/2009 15.12.75.4.64.1930
A windows az 8.15.10.1867 verziót teszi fel. -
azbest
félisten
válasz
tototos #40116 üzenetére
mi a verziószáma?
Ha jól emlékszem lenovo féle driver után csak úgy ment fel az inteltől töltött, ha előtte töröltem a már feltelepítettet.
egyébként nemrég vettem észre, hogy a most aktuális flash esetén megint van hardveres teljes képernyőre nagyítás az eddigi x3100 driverrel is, a flash info kiírása szerint. A 3d tartalmakat nem gyorsítja, de a videóknál úgy tűnik engedélyezték - vagy a google változtatott valamit a lejátszóján. Mondjuk most 1080p-ben akad valamennyire, szal lehet mégis visszateszem a win8-as drivert (ami opengl-t nem tud).
-
-
-
metal01
őstag
válasz
tototos #35676 üzenetére
Eddig nem volt gond a driverrel, de természetesen azt már újratettem, és semmi változás. Ugyanúgy akad. De ahogy észrevettem, nem csak a hang, olyankor minden megakad, az egér is, a gépelés is, minden. És össze-vissza jön elő. De linux alatt nem csak W7 alatt. És csak pár napja, azóta semmit nem tettem fel, vagy szedtem le. Csak úgy random elkezdte csinálni.
-
azbest
félisten
válasz
tototos #34516 üzenetére
Nem feltétlen jobb, az volt szempont hogy az 5100-nak gyárilag 2 antenna csatlakozója van, míg a 4965-nek meg 3, így passzolnak a gépekbe. Elvileg valamennyire működne 2 antennával is a 4965, de akkor már inkább eleve olyat választottam, ami direkt olyan.
Érdekes egyébként, hogy az AMT webes felülete N-esnek hiszi a letiltott N-es kártyát
-
válasz
tototos #34516 üzenetére
a 4965agn is tud többet, mint 130-as kapcsolat, csak megfelelő beállítás szükségeltetik, például mind a két oldalon engedélyezni kell a wide (40 megahertz) sávszélességet!
a notis wifi modulok elég nagy hányadánál csak a 20 megahertz van engedélyezve alapban, ami csak egy csatornát jelent, az pedig nem elég a 300-as kapcsolat felépítéséhez! -
kiskekko
tag
válasz
tototos #34108 üzenetére
Ajánlanék neked egy nagyon jól összeszedett olvasmányt, szerintem ez segítségedre lesz
.
-
mitulabattyi
aktív tag
válasz
tototos #33107 üzenetére
Úgy van beállítva, hogy ne menjen ~800MHz fölé, ha akkuról használom.
Chaser: Én úgy tudom, hogy az x200s és az x200 tablet alaplapja szinte ugyanaz, nálam bekapcsolt wifivel pl prohardvert olvasgatva, 3-as, 4-es fényerőn ~5.5W a fogyasztás. (persze, ha tele van az oldal flashekkel, akkor több)
-
Chaser
legenda
válasz
tototos #32890 üzenetére
Ugy. akkukat sztem hanyagold, ebayen ebben az árfekvésben nem kapsz mást. Gyári akku onnan drágább mintha itt szerzed be okosan.
szerk: xcds Ez az x200-ak fogyasztását súrolja
Akinek esetleg lenne ezzel tapasztalata...mennyivel jobb az ips 1400x1050 a tn 1680x1050-nél? Persze utóbbiból biztos van szórás gyártónként minőségben.
-
DjKoxi
senior tag
válasz
tototos #32911 üzenetére
Alap, amit most is árul. Win7 32bit van rajta.
Most 10,1W 3óra 6perc, 12,04V
-
audi100td
nagyúr
válasz
tototos #32843 üzenetére
Elég hasonlóan teljesítenek, szerintem nem ér meg plusz pénzt a samu, meg úgy is T61 lesz a korlátozó tényező.
-
azbest
félisten
válasz
tototos #32835 üzenetére
A samsungokra nem szokott panasz lenni. Nekem előző generációs sata2-es van.
Vertex plus az egyik itteni gépben megy, érzésre az is gyors volt (de azt desktop gépben, xp-vel próbáltam). Szerintem érdemes lehet megnézni, hogy milyen iops értéket ír a gyártó rájuk, a több az jobb. -
Gondwana
addikt
válasz
tototos #32660 üzenetére
... kivéve ha ThinkPadja van, mert akkor talál hozzá egy Matrix Storage Drivert, ami egy IMSM vagy IRST vagy valami hasonló nevű folderbe szétdobja magát a C:\Drivers\Win alatt, ahol egy darab install.cmd-t kell lefuttatni, majd reboot közben BIOSban visszakapcsolni az AHCI módot.
-
dbius
veterán
válasz
tototos #32499 üzenetére
Nekem. Win7 alatt nekem a billentyűzettel kapott cd-n lévő drivert kellett feltennem, de kompatibilitási módot át kellett állítanom xp-re (ha jól emlékszem, de az biztos, hogy simán futtatva nem volt jó). Utána felment szépen és működött a trackpoint, ultranav és bill. is.
-
-
buvartacsko
addikt
-
-
lapa
veterán
válasz
tototos #30540 üzenetére
25-30k plusz kis barkács, ha minden igaz. korábban 118 + 20 $ volt, meg kell nézni ebajen épp mi van. de van aprón is egy.
tudom, hogy unalmas hogy erre rázogatom folyton, de az affs-csoda a 15 éves it pályafutásom legnagyobb jelentőségű-hatású felismerése az x200s mindentvivőségének felismerése után.
nagyon sok függ attól mit csinálsz. én ha helyszínen vagyok akkor mobilnettel dolgozom citrixen, ami gyak folyamatos ébrenlétet jelent a modem, cpu, minden számára (nem úgy, mint netezésnél). múltkor néztem, nappali fényerőn 14w körül is bekajált így folyamatos gépelés mellett (kis térerőnél, nemtom számít-e).
a modem folyamatos forgalmazásnál (ez citrixen ugye minden betű) rengeteget zabál. összehasonlításképp 17w-ból játszik 720p-t prociból, gondolom látható milyen durva a modem. egyébként wifin netezgetve-olvasgatva elmegy 8-9w körül normál fénnyel. szóval 9 cellással 5-10 óra, attól függően mit csinál az ember. egyszer kihoztam belőle a 13 órát 5.4w wifis-minimálfényessel, de azóta se tudtam megismélelni. így asszem 6,9w körül van az alja kikapcsolt vinyóval, pcie ssd-vel, wifivel, minfényerőn.
-
lapa
veterán
válasz
tototos #30533 üzenetére
sokadszorra is.
szerintem nyilvánvalóan a kis terület a kisebb kompromisszum, ha az ember hajlandó alkalmazkodni a desktopjával-böngészőjével-mittoménmivel.
nekem a szemem kifolyik ha valami miatt 5 percnél többet kell a t61-en nyomulnom. hozzáteszem a t61 és a korábbi d630 is a legokádékabb panellel van szerelve. ettől függetlenül nem sokkal jobb a t43p se.
a hp-knak annyira tán nem gáz, de azért a 2530-as 1440-es panelja még mindig gyermekjáték az affs-sel szemben. a nagyobb (probookokat) bottal nem piszkálnám úgyhogy csak távolról néztem, de fakók azok is mint állat. persze az nem elitebook, de lásd 2530.
-
franc0
őstag
válasz
tototos #30523 üzenetére
Nekem a fő gépem X200, egy barátnak nemrég intéztem alfától egy 2530p-t.
Azt kell mondjam, nem rossz a HP. A képe például sokkal jobb (nyilván ez alól kivétel, ha spéci kijelző van a ThinkPad-ben...). A trackpoint és a billentyűzet viszont tényleg sokkal jobb az X200-ban, így én maradnék ennél.
De ha 20-30 rugó az eltérés és nem vagy hozzászokva a kitűnő TP beviteli eszközökhöz és a tökéletes csendhez, nyugodtan ajánlom a HP-t. Tényleg klassz. -
audi100td
nagyúr
válasz
tototos #30528 üzenetére
Engem HP-n (6910p) az érintésérzékeny gyorsgombok zavartak a legjobban, erről váltottam első ThinkPademre, azóta más gép nem is kell, max egy Mac-et próbálnék ki. Ha van pénzed X200-ra és meg is éri neked a felárat, akkor szerintem egyértelmű.
Ha az ár fontos szempont, ott van a 2530p ami szintén egy remek gép, 1-2 zavaró aprósággal.
-
válasz
tototos #30523 üzenetére
én csak az x200s-ről tudok nyilatkozni, mert azt vettem az asszonynak. ha érintene ez a kategória (nekem kicsi a képernyő), akkor qrvára ezt venném, gyakorlatilag hibátlan. a billentyűzet önmagában eldönti nekem, subnotin ilyen pazarul használhatót még sosem láttam (itt igazából jót tett a képarány szélesedése, mert az x60/x61-nél még nyomorított őúéáű betűk voltak, az x200-nál viszont már teljes értékű).
és igen, elég sokszor próbálkoztam már hp és dell pöcökegerekkel, hogy alá tudjam támasztani, amit audi100td mond: csak a lenovóé használható jól, tényleg (5 éve csak azt használom, no egér, ever, van rutinom a mellbimbóban......
).
-
audi100td
nagyúr
válasz
tototos #30523 üzenetére
2530p mellett szól, hogy nagyon baráti az ára, renew gépeket láttam most aprón 70k-ért. Igazából nagyjából egy kategória, felhasználói szokások lehetnek döntőek. Hűtésben jobb az X200s, meg szerintem összességében egy komolyabban átgondolt gép. 2530p-ről hallottam, hogy terhelve szeret hangoskodni, viszont van benne optikai meghajtó, ami akár HDD-re cserélhető, a HP pöcökegér viszont nem az igazi.
-
audi100td
nagyúr
-
audi100td
nagyúr
válasz
tototos #30172 üzenetére
Szerintem az említett hibákat (rossz fedélzár, kopottas élek, hiányzó TP logó a palmrestnél, utóbbi ebay-ről 1-2$-ért pótolható) illetve az akku kérdéses állapotát figyelembe véve max 70-80k szállítással együtt, legalábbis én többet nem adnék érte, de inkább 70-et.
Az AFFS kijelző is WXGA, mondjuk szerintem 12"-on ez az ideális.
-
HXY
addikt
válasz
tototos #29862 üzenetére
Ha van ra egy kicsit tobb keret, akkor a Seagate hybrid merevlemezet vedd!
Sokkal gyorsabb lesz a geped.peq: En is talakoztam mar ilyennel egy X200-as eseteben.
Persze nem szabadott volna bekapcsolni a gepet.
Mi diribdarabra szedtuk, jol megtisztogattuk, hagytuk szaradni egy darabig,
Majd orakon at teszteltuk a thinkvantage beepitett cpu vga ram full stress opciojaval.
Sebbi baja nem lett. Ennek mar ket eve, es mind a mai napig megy.
Sot egyszer azota volt szervizben is, ott sem vettek eszre, hogy kapott kb 3dl asvanyvizet.
A szervizben csak a ventit fujtak ki suritett levegovel a portol.Nincs a gepekben valami olyan matrica, mint pl az Apple termekekben, ami jelzi a szerviz fele a nedvesseget?
-
azbest
félisten
válasz
tototos #29511 üzenetére
Az egyik T61-en 64 bites win7 van, 2x2GB rammal, semmi hiba nem volt vele még. A másik kicsit gyengébb gépen csak futólag próbáltam 32 bites win7 alatt, de azt főleg linuxszal használom.
Érdemes lenne egy memtestet kipróbálni valamelyik északa (live linux pendriveről futtatva például). Hasonlót egy teljesen másmilyen gépen tapasztaltam és ott vga hiba okozta, vga csere (ugyanolyanra) megoldotta. Az integrált vga a rendszer ramot használja, így ha az hibázik, akkor valsz az okozhat ilyen tünetet.
Új hozzászólás Aktív témák
- 30+ típus!!! Lenovo ThinkPad, X1 carbon, X1 Yoga 5-12. gen 12,5-15" all-in-one, Workstation, stb.
- Csere - Beszámítás! ASUS TUF Gaming laptop : I5-11400H / 32GB DDR4 / RTX 3050 Ti / 144Hz - GARANCIA!
- P14s Gen5 14" FHD+ IPS Ryzen 7 PRO 8840HS Radeon 780M 16GB 512GB NVMe ujjlolv IR kam gar
- P15 Gen2i 15.6" FHD IPS i7-11850H RTX A3000 32GB 1TB NVMe ujjlolv IR kam gar
- Lenovo ThinkPad Yoga 2in1 Touch Laptop! AMD Ryzen 7 PRO 7730U / 16GB 3200MHz / 256GB NVMe
- Xiaomi Redmi Note 14 5G 256GB Kártyafüggetlen 1 év Garanciával
- BESZÁMÍTÁS! Gigabyte A520 AORUS R5 5500 16GB DDR4 512GB SSD RX 6600 XT 8GB Rampage SHIVA TT 500W
- AKCIÓ! FEHÉR ipad pro 13" M4 billentyűzet, VADIÚJ! EU-MAGYAR átvilágítós (lézeresen)
- 4 db érhető el (130/131/132) - Lenovo Legion Pro 7 (16IRX9H) - Intel Core i9-14900HX, RTX 4080
- HIBÁTLAN iPhone 13 512GB Starlight -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3076, 100% Akkumulátor
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest