- Csíkszélességben verné az Exynos 2600 a Snapdragon 8 Elite 2-t
- iPhone topik
- Magyarországon is kapható a Moto G85 5G
- Xiaomi 15 - kicsi telefon nagy energiával
- Keretmentesít a Galaxy S25 FE
- Redmi Watch 5 - formás, de egyszerű
- 45 wattos vezeték nélküli töltés jön az új iPhone-ba
- Google Pixel topik
- Apple iPhone 13 Pro Max - őnagysága
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
-
Mobilarena
Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Khaosz55
addikt
válasz
buci68 #187889 üzenetére
MC-10. Akartam egy új mérést csinálni, de végül a régit használtam, majd felrakom amit Dony ajánlott verziót és kipróbálom vele.
Szóval a régi mérésből indulok ki, de elméletileg az is jó mert nem változott semmi. A dirac görbén variálok. Azt vettem észre, hogy most bántónak érzem magas hangokat nagy hangerőn. Kapott egy új görbét . NAD Target curve a neve amin alakítottam még kicsit, nem tudom honnan szedtem. Lényeg, hogy mínuszba megy a görbe 20KHz felé haladva.
Sokat segít a dirac, kikapcsolva hát nem sokáig tudom hallgatni. -
BBéci
legenda
válasz
buci68 #187884 üzenetére
Az AVR390-et nem én teszteltem. De a listaára lényegesen a 750-é alatti, amiből lehet következtetni a beltartalomra; jóval olcsóbb és egyszerűbb felépítésű, két kategóriával alacsonyabban helyezkedik el a palettán. A maga idejében a 750 volt az aktuális csúcsmodell.
Azok a lejátszási módok, amiket említettél, számomra érdektelenek, a célhardverek híve vagyok. Az erősítő/AVR erősítsen, a lejátszó szolgáltassa a hallgatni- és néznivalót.
Hol verte meg a Solo DAC-ja a Lumint? A mesében? -
-KP-
addikt
válasz
buci68 #187074 üzenetére
Bocs, de ebből kb. semmi nem derül ki. Natív atmos hangsávnál nem szólt jól és keverte össze vissza a hangokat? Vagy a fostalicska 384 kbites 5.1 magyar hangsávokat nem keverte fel jól a felkeverő? Amit nem csodálok.
Én eddig akárhányat hallottam nem volt jó. Hallottam Avatart DTS Neural:X-el. Felkeverte a fejem fölé a 4 atmosra a zenei aláfestésből a trombitát. Rohadtul idegesített. Egy másik helyen a Dolby Surround felkeverő a Greatest Showman Jenny Lind Never Enough jeleneténél a fél zenekart felkeverte az elülső Atmosokra, a másik felét meg meghagyta a frontokon.
Mondanom sem kell szintén eléggé kiábrándító végeredménnyel. Visszaállítva natív 7.1-re a lejátszást, egyből a helyére került minden. Hogy legyen ellenpélda is, a Spectre elején amikor a tömeg felett bunyóznak a helikopterben, azt szépen eltalálta a felkeverő, szépen körbemegy felül a helikopter a 4 atmoson, pedig csak 7.1 a hangsáv.
Sokan odavannak ezekért a felkeverőkért,de engem eddig egyszer sem győztek meg. Persze mindegyik cég tud gyönyörűszép prospektusokat meg folyamatábrákat meg marketing rizsát kreálni, hogy hogyan mit és hova kever fel elméletben. De a gyakorlatot inkább hagyjuk. Meg ugye sokan úgy gondolják, ha már kiépítik az atmosos rendszert, akkor szóljon minden hangsugárzó ha kell, ha nem, ha már egyszer ki lett fizetve. De ennek meg óhatatlan végeredménye, hogy igen gyakran fognak olyan hangok szólni az egyes hangsugárzókból, amiknek rohadtul nem onnan kellene.
Szóval számomra ez nem érv, hogy "összevissza kevert fel mindent", amíg nem tudjuk egyértelműen mire gondolt a költő. A felkeverést ugyanis vagy az Auro3d, vagy a DTS Neural:X vagy a Dolby surround felkeverő fogja végezni, és elvileg nem az avr-től vagy procitól függ.
-
Rp526
aktív tag
válasz
buci68 #183235 üzenetére
Nem csak a hely a fő probléma, hanem hogy nem éri meg legyártatni hozzá a minőségi hangot. Olyan kis piac vagyunk, h sehol meg sem jelenünk. Egyszerűen senkinek sem éri meg. Nekem pl. most az volt furcsa, hogy egyes mozikban az Oppenheimer megy 2D eredeti nyelv magyar felirattal, máshol csak 2D erdeti nyelv.
Persze haladóban továbbra sem értem ki az aki nem eredeti nyelven néz filmet és miért.. Szerintem a filmek, a színészet szeretete sem engedi meg, hogy ne eredeti nyelven tekintsük meg. A hangról ugyebár nem is beszélve egy HM topicban. Természetesen egyéni vélemény és ha gyerek van stb.. akkor érthető. -
#62435328
törölt tag
válasz
buci68 #183226 üzenetére
Egyedül a Paramount filmeknek van idehaza forgalmazója,vagyis konkrétan halott a lemezpiac! Szinte semmi nem jelenik meg itthon.
Beszédes, hogy sem az Avatar 2, sem a John Wick 4-et nem adták ki.
Lemezjátszókkal szerintem csak annak érdemes foglalkozni, akit nem zavar a magyar vonatkozás hiánya (külföldi beszerzés) -
válasz
buci68 #183219 üzenetére
Ezek közül nem lesz csalódás...
Azóta született még egy... Magnetar UDP900
-
VoidXs
nagyúr
válasz
buci68 #183014 üzenetére
48-ban készült. Az már a BD szabvány része, bármilyen rendszer tudja.
Ha a nyers minőség számít, a PC-nek a közelében sincs semmi, hiszen embertelen teljesítménye van egy kis dobozhoz képest. Szinte bármelyik megfelel, nézd meg a CPU spec sheet-jét, hogy mire van dekóder. Általában 8K60 körüli számokat fogsz látni, nem lesz baj. 3D kimenetet viszont kizárólag OU/SBS-ként tudsz, ami egyébként tökéletesen elég, hiszen olyan nem létezik, hogy 4K 3D (csak és kizárólag IMAX-ben, azt az anyagot meg nem adják ki), így belefér a 1080p teljes minősége egy képkockába.
-
Gubu0101
veterán
válasz
buci68 #181538 üzenetére
Most ezt szemeltem ki
Canton ergo p 80-as evek.
Lenne mit javittgatni rajta,csatlakozok,egyikben a magas elszalt meg egy kis csiszolas,lakkozas vagy festes.Szepen rendbe lehetne rakni
Arat nem irt a muki var ajanlatot,kicsit varok hatha dob fol valami arat, ha nem meg 200€-ba megkerem hatha azt majd mond ra valamit
-
Gubu0101
veterán
válasz
buci68 #181536 üzenetére
Megkaptam,csak idom nem volt irni,mire lett volna meg elfelejtettem
400km re vagy a masik meg,hogy nem az en autom van kint,cegesel jarunk
A hangcuccom meg otthon Magyarorszagon 4 hetet vagyok kint 1 hetet meg otthon.
Nezegetem minden nap az ebaykleinant,egyenlore mentegetem el amiket kinezek.Alkudozni se nagyon kell,mert 1 het utan maguktol viszik le az arat 40-50€ valJo uzletelni a nemetekel,mert sokat le lehet alkudni.
-
Quetz
őstag
válasz
buci68 #181529 üzenetére
Egy videó, mérésekkel: Audioholics - Do Expensive Speaker Cables Sound Better than Cheaper Cables?
-
Quetz
őstag
válasz
buci68 #181525 üzenetére
Érthetetlen, mit is szeretnél tudni, írj kicsit összeszedettebben. Ha arra vagy kiváncsi, hogy a tidalhoz kell-e extra külső doboz, akkor nem kell. A telefont és a Marantz-ot kapcsold rá ugyanarra helyi hálózatra, a telefonon fog futni a vezérlés, a Marantz pedig streameli a tidalról a zenét. Bluetooth streaming-et pedig felejtsd el, hazavágja a hangminőséget.
Hangfalkábelnek a meglevő teljesen jó, sub/interconnect esetén dupla árnyékolásút keress, hdmi-re meg ami legolcsóbb és tudja amire szükséged van.
-
#62435328
törölt tag
-
powerup2
addikt
válasz
buci68 #181289 üzenetére
BMW-k nagyon mennek nincs 600 paci de jelenleg nézegetek egy újabbat aztán majd kitudja lehet veszek vagy még várok vele. Most mindenki elektromosat vesz én még maradok a simáknál. De a cél egy 440i vagy m4 de persze nem alap verzió. Pureturbo meg kicsi átépités és már 700 ló meg is van. Én nagyon ritkán megyek állat módjára de csak akkor ha nincs senki a pályán.
-
Gino20
őstag
válasz
buci68 #181246 üzenetére
Csak egy röpke gondolat.
A NAD T758 is Dirac-os, mégis az elmondottak alapján fasorban sincs az Arcam-hoz. Én személy szerint nem hallottam csak beszélgettem 1-2 olyan illetővel, akinek volt ilyen is, olyan is továbbá a neten (nem fizetett tesztoldalon) is kb azt olvastam, hogy a NAD-nak magához képest (az általa képviselt minőséghez mérten), "ezt nem szabadott volna a piacra dobnia". Ezzel csak azt akarom mondani, hogy lehet nem minden a dirac...
Ettől függetlenül lehet jó AVR lesz a Denon 3800/4800, de ezt ugye csak újonnan tudod majd beszerezni olyan áron, ami nagyon messze van az eddig leírtjaidtól. Ennyiért Én nem kisérletezgetnék, hanem vennék egy AVR10-et és jó eséllyel az 5 év gyártói gariból lesz még rá 2-3 év gari is (ha ez szempont). -
Gubu0101
veterán
válasz
buci68 #181215 üzenetére
Most szembejott velem egy Heco Vitas 500 meg is vettem gyorsba.(JBl bol ugy is kilottem minap egyet
)Mar nekem ez nagy elorelepes volt a Technicsrol
Kb 2x szebben szol,van magas,kozep,melybol mar vissza kellett vennem,mert mar sok pedig egy also kategorias valami ez a hangfal par is.Talaltam hozza eredeti,gyari hangszorokat is (mely,kozep,magas) ha netan elszallna valami ,de amig ossze jon a penz egy normalis szettre,addig szerintem kibirja.
Ebbol kiindulva,hogy ilyen poton penzert vett hangfal par is (szamomra) milyen szepen szol,kar 6-700k rakolteni hangfalparosra.Erositom is egy onkyo 7.1 sr608 ami nem mai gyerek,ezt is lecserelem majd stereora.
Komolyzenet meg hasonlokat nem hallgatok,se koncert felveteleket,messze all tolem.En elvagyok a youtube,soundcloud-on fellelheto tartalmakkal -
Gubu0101
veterán
válasz
buci68 #181192 üzenetére
Plauenben 365km-re
Na itt sokkal kevesebb uzletvan.Hetkoznap nekem sincs idom nezelodni mivel este 6-ig melozok reggel 7-tol szombaton meg du. 4-ig
Ebaykleinanzeigen (nyelvtoron) szoktam nezelodni,de nem sok ertelmes dolog van.Mondjuk csak 30km-es korzetben,posta nem jatszik,mert nem tudnam atvenni.Talan szombaton gyors zaras elott lesz majd ido ide-oda berohanni.
-
Gino20
őstag
válasz
buci68 #181171 üzenetére
750 euro?
Hol?
Annyiért bagatel......itthon kb 450e Ft-ért eladod talán 1-2 nap alatt.
Olvastam itt vagy belépő topikban, hogy arcam van használatban hetek óta és, hogy milyen klassz, de a dirac még nem volt alkalmazva. Szerintem dirac nélkül nem egy csoda, de dirac-al tényleg azt érzem azzá válik
. Én nyomokban sem vagyok pro felhasz és tudom-tudom a hallás utáni memória bakfitty, de mikor üzletben hallgattam XY gyártót, majd megvettem és aznap itthon beüzelemlve jött az óriási "pofon", aztán gyors AVR csere Arcam-ra. Na akkor mondtam azt, hogy basszus "ezt" hallottam üzletben a kalibráció nélküli valami komoly sztereó vas esetén....
Ha nem kellenek az új fícsörök, akkor tudtommal a 390-el kb ott lennél, mint a 10-el. -
Quetz
őstag
válasz
buci68 #181104 üzenetére
Ezen az áron, ráadásul garanciával... én nem gondolkoznék egy pillanatig sem. Újonnan x3800h-t kapsz ennyiért, ami az AKM gyár leégése miatt gyengébb DAC-al érkezik. Az eredménye pedig:
A legjobb rész, hogy tetszőlegesen kapcsolhatod ki/be csatornánkként a beépített végfokokat. Ma már nem vennék AVR-t ami valamilyen szinten nem teszi ezt lehetővé.
Mérések:
- Denon AVR-X8500H AVR Review
- Denon AVR-X3800H Review -
válasz
buci68 #181104 üzenetére
Bocs csak volt melóm idáig, láttam a privit is kvázi ugyanazt a kérdést 2x is feltetted.
Amit én ajánlok, akár Denon/Marantz/Anthem/Yamaha/Sony vonalon mezei házimozizásra, az általánosságban a következő. Próbálj meg használtan egy felsőkategóriás AVR-t szerezni akár 5-6-7 éveset is nem lesz tőle bajod, vagy újonnan egy erős közép-felső kategóriásat, de az meg jobban zsebbenyúlos mutatvány lesz. Ehhez társíts egy azonos családból származó 5-7.0 hangfalrendszert mozizásra. Ami a subwoofert illeti, majdnem a szíve-lelke az egésznek, itt ne sajnáld a százezreket, tipikusan a zárt subokkal jársz jól, de ha reflexnáci vagy az se baj legyen, de minőségi darabot, jó márkától válassz. A lejátszók terén én mivel filmgyűjtő vagyok, 4k UHD lemezjátszót használok, ebben a kategóriában, már szinte mindegyikben is van médialejátszó, így nem csak pendriveról vagy külső forrásból tud lejátszani, hanem lemezről is nyilván. Reavon, Panasonic, Magnetar illetve ebayen Oppo lejátszók vannak az értelmes kategóriában, ezek a márkák képesek referencia szintű lejátszásra.
Az az X7200-es Denon a 2018-as firmware óta képes Dolby Vision átvitelére, ha erre esik a választásod, ügyelj erre, hogy frissítve legyen (otthon te is meg tudod csinálni).
Mivel itt mozizásról van szó, így a projektor/vászon kérdése még fennáll, de arra meg van külön topik is, de akár itt is lehet róla beszélni, hisz a házimozizás része. Fix vagy motoros és oldaltfeszített legyen, 1.0 gaines általában jó választás, ha 3D-zel akkor 1.2-1.3 gain ajánlott.
-
BBéci
legenda
válasz
buci68 #181102 üzenetére
Volt nálam Denonból 7200 és 8500 is. Utóbbitól sokkal többet vártam, főleg az árához képest, de mint csúcsmodell sem adott annyit, mint a korábbiak, egészen 2000-ig visszatekintve. Ha nem kellett volna visszaadni, a mai napig használnám, de ha pénzt kellene adni érte, akkor inkább a 7200-ra költenék. Még a Marantz SR8012 az, amit felvehetnél a listádra.
-
-KP-
addikt
válasz
buci68 #181098 üzenetére
Mozira jó lesz akármelyik felsorolt Denon/Marantz, úgyis elsősorban a családnak kell, nem? Nyilván én nem te vagyok, de én valahogy úgy csinálnám a rendszert, hogy kötnék egy Minidsp SHD Studio-t vagy valami hasonló eszközt az aktív Dyno digit bemenetére, ezzel lehetne sztereózni meg Tidalozni, még szobakorrekció is van benne, nem is akármilyen. Az analóg bemenetre meg mehetne a Denon, vagy amit veszel. De external móddal. Egyébként is, a felhasználói kézikönyvet elolvasni kötelező.
Centernek szerintem egy Emit 25C is megtenné, surroundnak meg egy Emit 10. Vagy vadászol Kleinanzeigenről amit akarsz
-
-KP-
addikt
válasz
buci68 #181090 üzenetére
Mi az hogy közepes erősítő kimenő jelét feltornászni? Értem én, hogy kezdő vagy, de ilyenek honnan jönnek? A hagyományos leginkább elterjedt csatlakozási forma, hogy van az erősítőd és a hangsugárzódra kötsz egy kábelt amin az erősített jel megszólaltatja a hangsugárzód. Ilyen a legtöbb avr/integrált erősítő, mert az előerősítés és a végerősítés a készüléken belül történik. Aztán vannak a külön elő és végfokos rendszerek, ahol külön készülék az előfok és a végfok, és a két készüléket összekötöd egy úgynevezett interconnect kábellel. Ez lehet asszimetrikus RCA, vagy szimmetrikus XLR. Majd ezután a végerősítőből ugyanúgy hangsugárzó kábellel csatlakozunk hangsugárzódba. Aztán vannak az aktív hangsugárzók, ahol a végerősítő és a hangsugárzó egy dobozban helyezkedik el (persze ez nem feltétel, de most ne vesszünk el a részletekben) és csak egy előerősített jelre várnak. Ez stúdióban lehet egy mixer/keverő, házimoziban egy processzor vagy avr pre-out kimenete, sztereóban meg egy sima sztereó előfok/előerősítő, vagy akár hangerőszabályzós da konverter vagy hálózati lejátszó is lehet akár. Ez az eset a tiéd, az aktív Xeo hangfallal. Szóval szó nincs semmiféle feltornászásról, csupán két eszköz összekapcsolásának a módjáról.
Mondjuk annyit hozzátennék, hogy a mai modern aktív hangfalaknál gyakori az az eset is, hogy egyben hangerőszabályzásra is képes az aktív hangsugárzó, meg da konvertere, bluetooth csatlakozása is van, meg távirányító is jön hozzá stb. Megnéztem a Dynaudio hangsugárzód felhasználói kézikönyvét, be tudsz állítani az analóg bemenetedre egy úgynevezett external módot, amikor is a készülék saját hangerőszabályzója kikapcsolásra kerül kvázi végfokkén funkcionálna és akkor a rákötött házimozi processzor / avr végzi a hangerőszabályzást. Szóval minden adott, hogy mozirendszerbe kösd az aktív Dynaudiodat.
-
-KP-
addikt
válasz
buci68 #181088 üzenetére
Én erre semmilyen racionális okot nem látok, miért ne köthetnéd össze az avr pre out-kimenetét a hangfalad bemenetével. Az elvégre egy előerősített kimenet végfokoknak, vagy aktív hangfalaknak. Direkt erre van. Ahogy a hangsugárzód analóg bemenete is.
A gyári manual szerint az analóg bemenetre tudsz external módot is bekapcsolni, így az avr-nek megmaradna a hangerőszabályozás.
-
-KP-
addikt
válasz
buci68 #181081 üzenetére
Vettél egy high end aktív sztereó hangfalpárt és egy alsó középkategóriás mozikombájn erősítővel akarod hallgatni sztereóban? Annak a Dynaudionak sokkal magasabb szintű erősítő lenne a méltó párja, mint ezek a marantzok, denonok. Vagy most mozirendszert szeretnél a Dynaudio köré? Én kihasználnám azt, hogy két bemenete van az aktív hangfaladnak. Az RCA bemenetre mehetne egy mozierősítő pre-out kimenete, és a digit bemenetre rákötnék valami jó fajta hálózati audio lejátszót és lenne egy egymástól elszeparált mozi és sztereó rendszered. Amúgy a Klipsch és a Dynaudio nagyon más világ, ha a Dynaudio hang jön be neked, szerintem a klipsch garantáltan nem fog. És nem is ajánlom. Inkább vegyél egy Dynaudio centert és 1 pár állványos hangsugárzót háttérnek, és meg van a mozi. Nem kötelező drága aktív Xeo-nak lennie, lehet olcsóbb is. Persze szubláda még kell.
Amúgy szerintem ilyen tudású hangfal mellé én moziban minimum Anthem 20-as széria (520,720,1120) vagy valamilyen Dirac-ot tudó Arcam lenne a minimum.Az látszik, hogy még nagyon nem ismered a dolgokat, szerintem első körben szusszanj egyet és ne vegyél semmit, mielőtt elköltesz hülyeségre egy csomó pénzt és elkövetsz egy olyan vásárlást, amit később megbánsz.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Kompakt "házimozi" szettekkel és hangprojektorokkal (soundbars) tapasztalatok híján nem foglalkozik a topik.
- hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót!
- HÁZIMOZI, HIFI, TV beárazás topic
- Házimozi belépő szinten topic
- Hi-Fi-ről általánosságban topic
- Hangprojektor/Sound Projector/Front Surround/SoundBar topic
- 14" Dell Latitude laptopok: 5400, 5480, 5490, 7480, E7440, E7450 / SZÁMLA + GARANCIA
- BESZÁMÍTÁS! Microsoft XBOX Series S 512GB játékkonzol garanciával hibátlan működéssel
- Microsoft Surface Laptop 3 - 15 col - Fekete
- Bomba ár! Lenovo X1 Carbon G6: i7-8G I 16GB I 256-512 SSD I 14" FHD I HDMI I Cam I W11 I Gari!
- Lenovo V130-15IGM laptop (Pentium Silver N5000/8GB/256GB SSD
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest