- Samsung Galaxy S22 Ultra - na, kinél van toll?
- Mobil flották
- Leesett a kamionról több millió eurónyi Z Fold7
- Xiaomi 15 - kicsi telefon nagy energiával
- Samsung Galaxy Z Fold7 - ezt vártuk, de…
- Samsung Galaxy A56 - megbízható középszerűség
- Xiaomi 14 - párátlanul jó lehetne
- Yettel topik
- Okosóra és okoskiegészítő topik
- A hagyományos (nem okos-) telefonok jelene és jövője
Hirdetés
Talpon vagyunk, köszönjük a sok biztatást! Ha segíteni szeretnél, boldogan ajánljuk Előfizetéseinket!
-
Mobilarena
Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.
Új hozzászólás Aktív témák
-
VoidXs
nagyúr
Persze, több módon is, RT60, decay, IR... Annyi, hogy ha könnyen szeretnél jól összehasonlítható eredményt mérni, akkor ki kell vinni szabadtérre. Bent marad a szőrszálhasogatás relatív eredményeken.
A center érzetre emelése megoldható, de az nagyon körülményes. Teljesen egyedi IR-eket kell csinálni a szobához kézzel, a centert a többi hangszóró helyén kétszer mérve, kamu zengéseket kiadva majd rajtuk, amitől úgy hangzik, mintha máshonnét zengene. Egy nagyon tróger, de működőképes közelítés, hogy kicsit a középtartományából rákeversz a frontokra.
-
VoidXs
nagyúr
Pedig az egy jó ötlet, amit mondasz
Amennyi mélyed van jelenleg, annál a punch is sokkal kevesebb. Ide már smoother vagy egyedi kell. Közben megvan a probléma oka, a crossover miatti gain korrekció annyira csökkentett a szinteken, hogy azt hitte a halk csatorna kereső, hogy mind halk. Ez most korrigálva lett.
Új kiadás, van már benne rendes DD+ vizualizáló, hangostul, eddig csak objektumokkal volt.
-
BBéci
legenda
Mindenre vonatkozik. 25 éve házimozizom 5.1 rendszerrel, ezen idő alatt mindenféle elhelyezést, szöget kipróbáltam álló, állványos és szatellit hangdobozokkal. A Dolby és a THX által ajánlott szögtartomány minden esetben optimális hangzást biztosított, függetlenül a képmérettől.
-
VoidXs
nagyúr
Ha megnézed a Dolby ajánlást, a kép szélén vannak azok. Igazából két lehetőséged van: ha a pontos tér számít, a kép mellé teszed, mert így pont onnan hallani mindent, ahol a képen lennie kell. Ha a zenei élmény számít, akkor jöhetnek a szögek, hiszen az az ideális. Ha mindkettő kell, akkor kénytelen vagy úgy elhelyezni egy akkora TV-t/vásznat, hogy a széle pont jó szögben legyen.
Atmos óta amúgy teljesen máshogy akarták (külön megadott képmérettel, szoba sarkába tett hangszórókkal), erre a formátum fel is készült, csak a stúdiók szartak rá, és maradt minden szuboptimális, ha nem egy vászon a teljes front falad.
-
spiky03
veterán
Az biztos lesz.
Nah meg kíváncsian várom, hogy az asszony mit mond majd rá mert egy picit nagyobbak lesznek, mint a Cantonok.
Az Ultimaxnak sem örült annyira de ugye, ha már kifizetettem meg haza vittem nem volt mit tenni.Majd írok, ha meglesznek és felkerültek a helyükre.
Szerencsére nálunk a mozi a fő szempont, zene az max háttér rádiózás.
De hallottam zenén pl. D500t és nekem nem volt vele bajom.
Igaz én nem vagyok vajtful.@mivamma
Így van. Csak az LCR, főleg mozin! -
spiky03
veterán
Igen már jó ideje
5 db D6os LCR lesz.
Mondjuk a centerrel lesz egy probléma mert nem fér el a vászon alatt, úgyhogy kicsit fentebb kell majd engednem a vásznat.
Meg ha a két szélsőt vízszintesen rakom a vászon két oldalára akkor kicsit kitakarja a vászon, de szerencsére ott nincs hangszóró
2.tulajtól lesz az AVXről. -
-
spiky03
veterán
-
-KP-
addikt
Írtam már párszor, hogy vászon mögé tehető hangsugárzók felé mozdulnék. Nekem is a koax. volt az egyik elgondolás. Elég sokat utánaolvastam a témában. Az egyik fő gond az, hogy koaxhoz általában elég nehéz váltót készíteni. Nézz meg egy koax hangsugárzó adatlapját, és látod hogy igen gyakran az alap frekvenciaátvitelük olyan, hogy lepetézel tőle kb. Több meló van velük jóval, mint egy hagyományos kétutas elrendezéssel.
A másik, hogy ugye a mélyközeped a tölcsér. Ami mozog előre hátra. Ami még hagyján lenne, de ugye ritkán pont olyan a tölcséred alakja a mélyközépsugárzóval, mint amilyennek ideálisan lennie kellene egy tölcsérnek.
Aztán amit szintén gyakran látni, hogy nem egyenletesen esik a tengelyen kívüli átvitelük. Megméred 10 fokon 20fokon szépen egyenletesen esik,aztán egy bazinagy esés. Illetve szintén gyakori, hogy pont a tengelyen mért átvitel lesz rossz. Hogy lesz benne egy nagyobb kiemelés miközben a tengelyen kívüli lesz pont a jó. Ilyenkor szokták azt javasolni, hogy úgy forgasd be a hangfalaidat, hogy ne pont szembe nézzen. Aki meg pont szembe ül vele, na az így járt... Pl. nézd meg a HSU ajánlásait a saját koax hangsugárzóikról, és megérted mire gondolok.
Ez nem azt jelenti, hogy minden koax rossz, mert vannak olyanok, akik ezeket a problémákat szépen megoldják, csak általában a jó koax hangszóró egyáltalán nem olcsó, többe kerül mint egy jól kivitelezett hagyományos mély+magas illetve a váltó is bonyolultabb általában. Persze diy hangfal esetén az ár nem feltétlen gond. Illetve jelentős időt spórolhatsz ha olyan hangsugárzót raksz össze ami egy kit, vagy van hozzá doboz és váltóterv.
Most már semmi idegzetem de majd kelés után előkaparok pár ilyen mérést.
-
foltang
csendes tag
30 cm-enként vannak a bordák mindkét irányban a plafonon. A perforált gipszkarton sokkal nehezebb, mint a normál, és sokkal merevebb is. Az előírtnál a csavarokat is sokkal sűrűbben raktam. Az előtétfalon sokkal ritkábban vannak a támasztékok, gondot ott sem tapasztalok.
-
foltang
csendes tag
A plafon csupasz volt induláskor, az adta magát, hogy telibe rakom ilyen megoldással, mivel hangszigeltelni IS kellett.
Azon felül van/volt egy olyan fal, amit egyébként is hangszigetelni IS kellett, ezért oda is ilyen került.
Említettem, hogy az utózengési idő lecsökkent 0.2 és 0.3 s közé, ami ugye már egy picit túlcsillapított. Megjegyzem, hogy én nagyon szeretem ezt a hangzást. Szempont volt még az, hogy a helyiségben hangszeres zene is lesz, ezért engedtem szabadjára az ilyen felületet, mert így sokkal elviselhetőbb a zárt térben egy rendesen megszólaltatott hegedű, vagy fagott.
Mivel nagyon tovább nem akarom csillapítani, most tervezem a diffúzorok helyét, méretét, típusát. (Plafon, elsődleges visszaverődési pontok, hátsó fal), mert a beszakadások, illetve állóhullámokra ez így önmagában nem elég.
A nem párhuzamos előtétfalon én is gondolkodtam, de a maximális vászon méretét már nem akartam tovább lekorlátozni, így maradt így. -
VoidXs
nagyúr
-
ada19
senior tag
Nekem egy ideig Klipsch R-14S volt, ami a 3 hangszórós változat mint a MA a képen. RP-250S-re cseréltem (bipól) ami pedig olyan mint az SVS a képen csak fejreállítva, és valóban teljesebb/testesebb így a hang - bár szívesen kipróbálnék pl. egy XTZ Cinema tripólt. Az elhelyezésük megegyezett, 115-120 fokot zár be a center síkjával, függőlegesen pedig 12 fokot emelkedik a fülmagassághoz képest (talán 170 cm körül van a magassugárzó).
Azzal nem értek egyet hogy csak effektek jönnek hátulról, saját tapasztalatom szerint ritkán van szükség igazán jó surroundra de akkor nagyon - értsd: sokszor tényleg csak effektek jönnek, de amikor beszédhangot vagy járművet kell megszólaltatniuk ami mögéd megy, ég és föld a különbség.
Én pl. jobban szeretem ezeknek a hangját mint a direktsugárzóknak, bár anno elsősorban praktikussági okok miatt választottam a nappali miatt. Simán el tudom képzelni amúgy hogy tartalom függvényében változna a véleményem, pl. ha néznék bármilyen koncertfelvételt.
-
BBéci
legenda
SVS és quadral volt nálam, utóbbival nem igazán voltam elégedett. Ami nagyon tetszett: Atlantic Technology 4400 SR, pár hónapig használtam és azért nem vettem meg a listaár harmadáért, mert nem lett volna egységben az LCR-ekkel.
Viszont hátfalra nem tenném egyiket sem, kipróbáltam és nagyon nem tetszett. -
ada19
senior tag
Úgy rémlik Quetz dobozai kapcsán keresgéltem én is pár hete, esetleg érdekes lehet számodra:
Volt 10 LX Surround Build
Volt Speakers -
denesdr
addikt
Uhh, bocs félreolvastam
. Ha bármi kérdésed lenne hangváltóval kapcsolatban, írj nyugodtan. Igazából 90dB feletti érzékenységű 6"-8" hangszórókat csak pro vonalon fogsz főleg találni, itt a mélyátvitel lesz visszafogottabb (nem fog olyan mélyre menni) egy hifi hangszóróhoz képest, cserébe magasabb az érzékenység és a hatásfok, de ha amúgy is szubbal használod, akkor nem gond a pro mélyátvitele.
-
python1
veterán
Persze, van minden méretben, teljesítményben.
Mivel sub/sat rendszerben gondolkodsz, sok problémád a hangváltóval sem lesz, és költséghatékonyan tudsz olyan minőséget kihozni, mint amiket nézegettél, vagy még jobbat is. Akár 10"-os méretig is mehetsz, ha engedi a falon a hely, bár nappaliba, számít a dizájn is.
denesdr
Ez igen, ha lesz szubom kíváncsi leszek rá, de nem azt mondtad, hogy nincs szubod?
Khaosz55
A legrosszabb arányú 5x52,7m. -
denesdr
addikt
Hangváltót nem találni kell, hanem készíteni mérés alapján a beépített hangszórókhoz, szólj, ha ilyesmire lenne szükséged. 6" és 8" hifi hangszórókból ajánlani tudom a Peerless HDS Nomex szériát, ha nagyon jó, de nem drága hangszórókat szeretnél, pl 830875 és 830869, a drágább Phonar dobozokba szerelik ezeket, hogy mást ne mondjak. A 8"-ből vettem nemrég 4db-ot, 220 Euro volt postával.[link]
Tamoo:
A reflexes pro mélyeim közeltéri impulzusválasza portátvitel nélkül, tuning 34Hz, próbáltam olyasmi felosztású grafikont belőni mint a tiéd. Hátha VoidXs tud adni valami tanácsot. Egyébként most lenne időm szabadtérem mérni, csak nagyon fúj kint a szél. -
python1
veterán
-
spiky03
veterán
Én is gondolkodom ilyenben.
Csak sajnos újonnan valóban nagyon drága és én ennyit nem adok értük.
Én a gyerekbarát kialakítása miatt nézegettem, hogy mehetnek a falra, onnan meg csak nem veri le a gyerek.
Mondjuk nem tudom mennyire takarná ki őket a vászon, mert a két oldalára tudnám csak elhelyezni, a vászon meg 20 centivel van a fal előtt.Használtan sajnos nem nagyon van, meg kintről is drága lenne még.
Így marad a várás.
Vagy ha esetleg valaki cserélne egy Canton Chrono szettre akkor szóljon bátran
-
I'am Dony
őstag
Több száz ezzel kapcsolatos fórumbejegyzés alapján amit olvastam, a korábbinál néhány jelentnél amit igazán meg kellett volna ütni, hiányoltak egy pici plusz erőt, ezt most pótolták. A gyártói tájékoztatás alapján az új erősítőnek jobb a jelz/zaj aránya, impulzusválasza. Az edge-be beépítettek egy PEQ-t, ami a korábbiban nem volt. Ez szerintem so-so... Kipróbáltam, szépen működik, nagyon jó dolog, de az a bajom vele, hogy a potméter bár precíz, határozott ellenállású, tényleg jó minőségű darab, de beállítás után nem iktatható ki ill. nem fixálható. Arra gondolok, hogy pl. beállítunk egy adott Hz értéket, erre valaki még ír egy DSP progit is minden szuper. Aztán letörli a port, matat mögötte, véletlenül hozzá ér és esélye sincs pont adott Hz-re, ugyan oda mérés nélkül visszatenni. Ezt én hibás tervezésnek, rossz gondolkodásnak tartom, pont ezért nem is használom. Megoldom inkább a miniDSP-vel.
A 10.17-hez képest egetverő különbség nincsen, de 12 az alsó tarományban néhány dB-el hangosabb ill. jobban megüti az olyan effekteket - ez "kinti" fórumos leírás alapján. A régiről egy bemutató: [link] -
I'am Dony
őstag
Volt bizony. Járattam egy pár filmmel már és zenélt is kicsit. Az első érzés szó szerint a döbbenet volt. Nem azért nagyon jó, mert most ez van, hanem egyszerűen olyan mozit csinál a korábbihoz képest, ami miatt végig fogom nézni az összes kedvencemet újra. Fura ezt mondani csak egy szub csere után, de mintha nem is tudom, másik rendszer lenne, de nem szeretnék túlozni sem csak tényleg gyenge volt az előző. Szóval mozira mondhat bárki bármit, ez nekem sokkal jobban tetszik. Nyilván papíron is erősebb jóval és nyitott is, de 13 óra állásnál jóval többet ad mint a korábbi 3/4-en, egy gyors alap EQ után.
Ami nem tetszik és még nem volt időm megoldani, az a remegés. Ezt én gyűlölöm és meg kell találnom azt a freki tartományt ahol vissza veszek pár dB-t, mert a jó hangot szeretem, a hangosat is, de azt nem ha állandóan rezeg alattam a kanapé és zörögnek dolgok. Egyszerűen idegesít. Ha ezen túl leszek és bejáródott majd írok hangzásról, zenéről, de még nagyon nyers ehhez. Egyébként az előzővel összevetve a hallgatói helyen minimális eltéréssel, szinte ugyanazt az alap görbét hozta. Van benne 3 auto EQ, amiket lepróbáltam, de sok értelmét nem látom, ezért maradt a REF - alap állítás, mert ez a legmagasabb. Itt még EQ nélkül, ha készen lesz majd mutatom a véglegeset is.
Szóval köszi az érdeklődést, boldogság
-
I'am Dony
őstag
Igen, nagyon gyorsan szerencsére
4 nap Svédországból az azért nem semmi.
A színnek nagyon örülök, mert igaz mattot írnak, de úgy van ahogy mondod, olyan szaténos, kicsit selymes.
Most, hogy mondod nagyon örülök h nem vártam vele, lehet pont ez az egy volt nekik mèg készleten. -
VoidXs
nagyúr
Én is okkal maradtam nála. Sajnos egy tegnapi beszélgetés közben realizálódott bennem, hogy ez a driver nem 60k, mint hittem, hanem inkább a 100-as kategória. Így már nem merem olyan örömmel ajánlani. Tényleg nagyon jó, és még mindig erősen felsőkategória, de ennyi pénzt egy 12" hangszóróra nem biztos, hogy megéri úgy egyáltalán kiadni.
-
VoidXs
nagyúr
Többféle van belőlük, és sajnos a gyártói adatlapon is csalnak rendesen. A sima LAB12 elvileg 6 Ohm, gyakorlatilag 4.6, és ezt úgy mondom, hogy majdnem 100 darabot teszteltem. C-t még nem használtam. A porsapkázás beszállítótól függ, mintha minden kontinensen más lenne (a PartsExpress például homorút ad), vagy egyszerűen hamisítás (amit kizárnék, bízom ennyire a forgalmazóikban).
Minden házimozis sub nagyon erősen DSP-zve van, ezek a kis dobozok magukban nem bírnának semmit. Sokszor a reflexet is nagyon alacsonyra teszik, és az ettől kialakult völgyet kisimítják. Amint feljebb tolod a hangerőt és úgy mérsz, elkezdenek előjönni a hiányosságok. A Klipsch például nagyon szép 40 Hz környéki völgyeket produkál, míg a 20-30-as reflexhangolás tökéletes, ahogy a driver saját 50 Hz körüli határa is. Zártaknál a helyzet még rosszabb, nincs kiemelés, és ha akció van, a hangok felét ki se bírják adni. Vegyünk például egy nagyobb és erősebb ládát, az SVS SB16-Ultrát, aminél 100 dB felett rohamosan elkezdi az erősítő beütni a fejét, és 110-nél már kiderül, hogy a hangszóró valójában nem bír kb. 60 Hz alá se menni, csak az extrém DSP menti meg. Ezért olyan hatalmasak a pro subok, és sokszor a 2x18" is kevés a 20 Hz-hez, mert ők nem hazudnak az arcodba.
-
VoidXs
nagyúr
Igazából minél magasabb target curve a jó (az a zajmentesebb), de hangminőségben ugyanaz a szint, ha lejjebb kalibrálsz, és növeled az erősítést.
A terhelést úgy tudod megnézni, hogy egyre növekvő hangerőkön, mondjuk 10 dB-enként mérsz. Egy ponton észre fogod venni, hogy az egyenesség szétesik, és visszaáll az EQ előtti állapot.
#167971 denesdr: Erre nem igazán van jó szó. A tökéletes fázis, ha minden 0, a teljesen csillapítatlan fázis (integrátor erősítő) frekvenciánként 180 fokot vált, a meleg hang pedig valahol az elején a kettő közt van. Elkezdenek közelíteni a 180 fok felé, de nagyon minimálisan, távolról nézve a fázisválasz még mindig egy egyenes vonal, 1-2 fokos kitérésekkel.
-
VoidXs
nagyúr
#167845 MasterMark: Természetesen az analóg részre gondolok, mert digitális dolgokhoz nincs szükség hangkártyára. A STRIX széria van már csak, de az is nagyon szép számokat hoz, volt teszt, ahol a legnagyobb modell a 160 dB-es dinamikatartományt rúgdosta. Ilyet házimozi nem tud.
-
VoidXs
nagyúr
És akkor még csak a legkisebb buktatójáról beszélsz. Nemrég olyat láttam valamelyik fórumon, hogy kimeredt a szemem: azt mondták, hogy attól lesz jobb a hang, ha több switch-et kötsz egymásba, a fotón 4 volt. Legalább jól keresett a D-Link. Nyilván elöl-hátul drága kábel, köztük az ajándékba adott darabok.
-
BBéci
legenda
Kétlem, hogy van értelme az árnyékolásnak, viszont az aranyozott végnek tutira van. Nem egyéb, mint a dugó belső felének tükörsimasága. Az, hogy közben kívülre is kerül az aranyozásból, az csupán mellékes körülmény, annak tényleg nulla a jelentősége.
#167736Gabi
Sokkal jobban járnál a KEF-fel, összehasonlíthatatlanul kellemesebb a hangja. -
denesdr
addikt
Inkább csak annyit mondanék, hogy a kis dobozban való mélyremenésnek ára van, de itt nem pénzre gondolok.
A hatásfok az a paraméter ami azt mutatja, hogy a hangszóróra küldött elektromos energiából mekkora mértékben lesz akusztikus energia (hang), minél alacsonyabb a hatásfok, annál több hő fog keletkezni az elektromos energiából hang helyett.
Egy nagy mozgó tömegű, kis dobozba való átlagos szub kb 0.2-0,3% hatásfokú, tehát a hangszóróra küldött elektromos energia 99,7-99,8%-ából hő lesz és nem hang, aztán minél több hő keletkezik, annál jobban jelentkezik a hang kompresszálódása, (power compression), dinamikacsökkenése.
Nem akarok vitát indítani, mert sokan szeretik és használják ezeket a szubokat, de ha megnézel egy pro szubot, ott könnyedén lehet találni 2-3% hatásfokú darabokat, ez 10x-es hatékonyságot jelent egy autós vagy tipikus home szubbal szemben és ez hallatszik is.
Persze a magas hatásfoknak is van ára, ami a nagyobb dobozigényben jelentkezik (ha hasonló mélyátvitelt szeretnénk) főleg és ez a legtöbb otthoni felhasználónál kapásból leveri a biztosítékot.
Mondjuk ha tényleg csak a legmélyebb tartomány visszaadása a cél, akkor persze jó lehet a nagy mozgó tömeg, de a közép vagy felső basszus ezt általában megsínyli.
Pick your poison! -
Tamoo
nagyúr
Amennyire én értek hozzá jónak tűnik. 30liter körüli miniatűr zárt dobozban vadállat módon szól.
De inkább venném a 15"-os ultimaxot. A 12-es zárt Ultimaxhoz képest viszont határozottan jobbnak tűnik és nevetségesen kicsi doboz is elég neki ehhez.
Hangminőségét nem tudtam megítélni nyilván, csak winISD-ben néztem rá a magam amatőr módján. -
VoidXs
nagyúr
A legtöbben tapasztalat vagy kérdezgetés után tanultunk, felejtsd el az ilyen képzéseket, inkább kérdezz itt, tanulhat belőle más is. Amiket hirdetnek otthoni felhasználóknak, azok semmit sem érnek, csak el akarnak adni valamit vele, néha rossz tudást adnak sok pénzért, és legtöbbször az sem ért hozzá, aki beszél. Ami valóban számít (installeri képzések például a Dolbytól), azok ingyenesek, de meghívásosak.
-
Quetz
őstag
Első körben néz meg, mindent jól állítottál-e be: https://www.dropbox.com/s/51jpnxet3bvew2k/REW%20101%20HTS%20Current%20Version.pdf?dl=1
-
denesdr
addikt
Jó lehet a LAB12C, a gyártó 30 -120 Liter zártba is ajánlja a reflex mellett, az adatlapján megtalálható az ajánlás. Ez a dobozméretesdi eléggé túl van hájpolva, bőven el lehet térni az elméleti "optimálistól", ha tudod mit csinálsz, a szimuláció pedig meg fogja mutatni. Amúgy a LAB12C a T/S paraméteri alapján valóban jó lehet zártba meg reflexbe is.
[LAB12C]
Új hozzászólás Aktív témák
- Kompakt "házimozi" szettekkel és hangprojektorokkal (soundbars) tapasztalatok híján nem foglalkozik a topik.
- hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót!
- HÁZIMOZI, HIFI, TV beárazás topic
- Házimozi belépő szinten topic
- Hi-Fi-ről általánosságban topic
- Hangprojektor/Sound Projector/Front Surround/SoundBar topic
- Építő/felújító topik
- Samsung Galaxy S22 Ultra - na, kinél van toll?
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Vicces képek
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 5***(X) "Zen 3" (AM4)
- Telekom otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Futás, futópályák
- Mobil flották
- AMD Catalyst™ driverek topikja
- További aktív témák...
- GYÖNYÖRŰ iPhone 12 mini 64GB Black -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS2954
- Bomba ár! HP Pro X360 11 G1 - Intel N4200 I 4GB I 128GB SSD I 11,6" HD Touch I Cam I W10 I Gari
- 11 GB-os RTX 2080 TI - HP OEM - garanciával
- Bomba ár! Dell Latitude E6520 - i5-2GEN I 6GB I 320GB I HDMI I 15,6" HD+ I W10 I Gari!
- HP EliteBook 830 G8 i5-1135G7 16GB 256GB 1 év garancia
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest