- Samsung Galaxy Watch6 Classic - tekerd!
- Samsung Galaxy S25 - végre van kicsi!
- VoLTE/VoWiFi
- Honor 200 - kétszázért pont jó lenne
- A Z Fold7, vagy a Magic V5 a vékonyabb valójában?
- iPhone topik
- Mobil flották
- Vékonyabb lett, jobb kamerát kapott, de az akku maradt a régi: itt a Fold7
- Samsung Galaxy Z Flip6 - színt lép
- Milyen okostelefont vegyek?
-
Mobilarena
Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.
Új hozzászólás Aktív témák
-
válasz
DarthSun #57933 üzenetére
Az emag online piactér lett, millió egy eladóval. Így ez nem megvalósítható.
Alapból ezt az üzleti modellt kár volt erőltetni, mert szerintem totál felhígult.. de ezt erőlteti a fizz is.
@Masterdeejay: Nem az emag az eladó.
Emagon pl ez
Az Európai forgalmazója a Bocil Gmbh bárki aki esetleg EU-s piactéren venne bármit, na tőlük semmiképp
Cég neve: Bocil Gmbh
Székhely: Beeskower Straße 4,, Frankfurt (Oder), Frankfurt (Oder), 15234
Cégjegyzékszám: DE137176824
Adószám: 137176824 -
coco2
őstag
válasz
DarthSun #57910 üzenetére
Neeem, a skynet-hez előbb el kell terjednie a multi-master algoritmussal vezérelt adatbázis fürtöknek - katonai célokra a többi nem elég megbízható. De ne aggódj, én már írtam olyan algoritmust, és nem túl nehéz. Idővel talán mások is megteszik. Apropó, adatbázissal játszadozni ssd-ken kicsit ciki. Írás-intenzív az egész szakmai domain.
-
HantekDSO
tag
válasz
DarthSun #57859 üzenetére
718 rendelésem volt az e-bay-en, ebből ~710 Kínából. Három reklamációm volt, mindhármat tökéletesen rendezték. Ha mindezt magyar kereskedőktől szereztem volna be, minimum 2 millióval többe került volna és a felére a mai napig várhatnák... (Csak egy példa: Ami Kínából, ingyenes szállítással 0.69 EU volt, az a magyar(?) kereskedőnél 2990 Ft....)
-
pluto1969
aktív tag
válasz
DarthSun #57617 üzenetére
Igen, amíg megy addig jó. PL nekem a Patriot Burst ssd 5 éve megy hiba nélkül, pedig phison s11 van rajta, míg ugyanezzel a vezérlővel 1 óra alatt satafirm hibával elpusztult egy 960 gb verzió. Ez szerencse kérdése, előjön-e vagy nem a hiba. Mindenesetre én s11-el ssd-t nem veszek már, vettem egy dokkolót és abban nvme ssd-t teszek, mivel már azok sem drágábbak.
-
pluto1969
aktív tag
válasz
DarthSun #57615 üzenetére
Az hogy nálad az A400 jól működik, semmit nem mond. Nekem van több A400, és 3 féle vezérlő és nand-al szereltek, amit biztosan tudok. QLC és TLC vegyesen, és mind tök egyforma külsőre. Nálad jól működik az A400, de melyik fajta az a kérdés. Még olyan A400-am is van, amely Silicon motion vezérlő, és hynix TLC nandokkal van szerelve.
-
coco2
őstag
válasz
DarthSun #57582 üzenetére
3 dolog lehet erősebben hatással arra, amit látok az I/O számlálón, és utána a statisztikádon. Sajnos nem tudom biztosan, mi mennyire, azért lenne jó tudnom mindhármat.
A rendszeredről ezeket szeretném tudni:
Az egyik a kötet cache házirended. Win11 alatt: Start menü / "Device Manager" form-on "Disk Drives" lenyitni, alatta jobb klikk a drive-on, "Properties", új form-on "Policies" tab-on "Write-caching policy" csoportban mit látsz?
A másik a rendszeredben installált memória mennyisége. Win 11 alatt tálcádra jobb klikk, "Task Manager" klikk, megnyílt form-on bal oldalon "Performance" klikk, középső területen bal fent a függőleges listában felülről a második "Memory", per jellel elválasztva két értéket ír, jobb oldali az elérhető rendszer memória. Mennyid van?
A harmadik a rendszer paging file beállításod. Start menü / "System", középső listában legörgetni, legalul "About" klikk. Új ablakban középső területen felülről a második csoport (görgetni lehet) a "Device specification" nevet viseli, jobb alsó sarkában "Advanced system settings" klikk. Megnyílik új ablak "System Properties", "Advanced" tab-on "Performance" csoportban "Settings..." gomb klikk. Megnyílik új ablak "Performance Options", "Advanced" tab-on "Virtual memory" csoportban írja "Total paging file size for all drives:" - mennyid van?
-
HoReSz1975
őstag
-
King Unique
titán
válasz
DarthSun #57039 üzenetére
Mármint hivatalos rendszerkövetelmény az UEFI + Secure Boot, meg akkor nyilván a GPT, de némi trükközéssel ezek megkerülhetők és telepíthető akár MBR alapon is.
A hagyományos telepítés nem támogatott külső meghajtóra (pl. külső SSD-re), ellenben a Windows To Go szerinti igen, + a meglévő átkonvertálása is, egy másik topikban ki lett fejtve.
-
King Unique
titán
válasz
DarthSun #56903 üzenetére
Itt a folyamatos fájlmásolásnál úgy értendő, hogy egyszerre nagyobb adatmenyiséget, több 10 vagy akár több 100 GB-ot rámásolni, aminek nem feltétlen kell 1 db akkora fájlnak lenni. Az adatátviteli sebesség pedig csak addig lesz gyors, addig fogja hozni a szekvenciális maximum értékeket, ameddig az SLC cache-t tudja használni, addig az X GB-ig, ellenben utána belassul, leírták már.
Azok még akkor a korai gyártású A400-asok lehetnek, a legelső revíziók, amik nem voltak rosszak. Ellenben amiket utána és manapság gyártanak, azok már hulladékok, TLC helyett egyre gyakrabban QLC, normális vezérlő helyett SATAFIRM S11 firmware hibára hajlamos Phison S11, stb., nem véletlenül nem ajánlott SATA SSD egy ideje.
-
King Unique
titán
válasz
DarthSun #56900 üzenetére
Dehogy képtelenség, a nemrég linkelt példánál is jól leírták erre vonatkozóan a lényeget, az SSD-re történő folyamatos fájlmásolásnál (írásnál) amint elfogy / telítődik az SLC cache, utána eleve belassul az SSD. Ami egy gyárilag egybetákolt olcsó külső SSD-nél megint nem lenne meglepő, vsz kis méretű benne az SLC cache, meg DRAM-less QLC modell lehet.
Az 1 TB tárolókapacitás és az 550/500 MB/s olvasási/írási sebesség manapság egyáltalán nem nagy szám, annyit már az SSD-alapú gyors pendrive-ok is tudnak (példák), sőt 2x akkora sebességet, lásd pl. Kingston DataTraveler Max. Meg ezért is írtam, hogy az ~ 1000 MB/s (1 GB/s) adatátviteli sebességet lehetővé tevő 10 Gb/s USB 3.2 Gen 2 szabványhoz képest eleve lassú ez az 550/500 MB/s, amikor a dupláját tudja maga a szabvány, a 20 Gb/s Gen 2x2 meg a négyszeresét.
-
válasz
DarthSun #56885 üzenetére
Kimaradt, látszik a fotón, hogy spec hőelszívó csíkok vannak az alappanelen, kétoldalas nagykapacitású SSD ajánlott, ott a NAND/vezérlő IC- k pont hozzáérnek, ezáltal tud cirkullálni a felesleges infra. Egyoldalas SSD hátlapja viszont kb 0.5mm-re van a kiegyenlítőtől, az is valami, de hát nem annyira hatékony.
szerk : a korábbi linken írták a kínai szociál-kapitalista elvtársak az ajánlást.
-
King Unique
titán
válasz
DarthSun #56801 üzenetére
A CDM esetében tesztelni mondjuk 5 x 1 GB/GiB beállítással szokás, meg összehasonlítani lehetőleg azonos típusú és tárolókapacitású SSD-ket, nem a 128 GB-osat a 256 GB-ossal.
Az evidens hogy oprendszer és programok futtatásánál a kis méretű fájlokkal végzett random olvasás és írás számít + az elérési idők, nem pedig a nagy méretű fájlokkal végzett műveleteknek megfelelő szekvenciális értékek.
Lehet téged nem érdekel, de másokat igen mint a linkelt példa is mutatja, ahol fájlmásolásnál egy MX500 eleve gyorsabb és stabilabban tartja a sebességet mint az A55, meg pláne ha az utóbbi QLC (nálam egy 512 GB-os Intel 144 QLC NAND-os). -
King Unique
titán
-
válasz
DarthSun #55023 üzenetére
Igen, ez is előferdülhet, csak akkor nem szántak volna egy külön oldalt a manual-ban ennek a figyelmeztetésnek...
Ettől függetlenül megér egy próbát kipróbálni (hogy egyáltalán a HYPER adapterben lévő M.2 x4 látszódik-e, indul róla a rendszer avagy sem), amit mindjárt javasolni is fogok flurider-nek...
-
válasz
DarthSun #55018 üzenetére
Számtekben minden előfordulhat, meg annak az ellenkezője is, az biztos, hogy a deszka manual egyértelműen fogalmaz, és ez esetben -már ha tényleg helyes is, amit írnak benne- nem mehetne X4 eszköz abban a slot-ban... Majd kiderül...
-
pluto1969
aktív tag
válasz
DarthSun #54910 üzenetére
Nincs baj az NV2-vel, azt leszámítva, hogy QLC. Még kiadáskor volt belőle TLC is, de hamar átváltottak. A Sata A400 már nem az ami volt régen a Toshiba TLC nandok-kal. Jelenleg Intel 144L qlc nandok-kal szerelik, de a nagyobb baj, hogy maradt továbbra is a Phison S11 vezérlő. ami hajlamos még mindig a satafirm hibára. Saját tapasztalat. Graphics sokat tudna erről mesélni, benne volt a témában.
-
-
Fabolous4
csendes tag
válasz
DarthSun #54801 üzenetére
3db 120as venti van bent, kettő elölről a harmadik hátulról kb így néz ki a samsung m2 pedig nem a vga alatti slotban van hanem alatta gondoltam alá teszem nehogy az is +ban melegítse
-
-
válasz
DarthSun #54770 üzenetére
Egy Legion laptopban van az itt ajánlott Graugear bordával. Rendeltem egy Be quiet! MC1 Pro hűtő bordát de sajnos nagyon nem fér el benne, sejtettem, hogy nem fog elférni ezért vettem egy Thermal Grizzly Minus Pad 8-at is, a Graugear hűtő gumiját vagy mit cseréltem le és maradt rajta a réz borda mert az alacsony így elfér, talán mintha lassabban melegedne de 64 fokig felment aztán már nem volt időm tesztelni. Gugliztam és a Samsung fórumban azt írta valaki, hogy 70 fokig normális a hőmérséklet a 970 Evo Plus-nak, 85 foknál amúgy is throttlingolni. Azért kíváncsi lennék, hogy napi több órás mondjuk 75 fokos kikepzésnél meddig bírja... Ja és van a laptop alatt hűtő ventilátor.
-
Gabrikovics
aktív tag
válasz
DarthSun #53959 üzenetére
Nekem se volt bajom vele , vagy a BIOS frissítés ( ASUS B550 legújabb frissítése pont valami M.2 hibát javított ) vagy a Win frissités cseszett ki velem . Bújom a netet egy ideje sokan jártak így nincs megoldás ! Kár érte nagyon régi rendszer és már az előző AMD Buldozer-nél került fel kb 6 éve. Most küszködhetek vele heteket amíg úgy múkszik ahogy szeretném
-
válasz
DarthSun #53743 üzenetére
Nem. Egy komplett Ventoy+portable Ubuntu van rajta, és tegnap még ezeket bootoltam simán. Ma már nem bootol. 2 PC-n se. Mintha irgalmatlanul sokat venne fel az usb portról és tilt az alaplap.
Már a gyanús volt hogy az Ubuntu 40 percig települt rá, ami normál esetben 5-10 perc sincs.
Írtam a cégnek ahol vették, meglátom mit válaszolnak. -
atika88
senior tag
válasz
DarthSun #53718 üzenetére
Köszönöm, 6 éve megszolgált eddig tökéletesen, semmi bajom vele (amúgy). Sose hagyott cserben...4K FHD ezt azt megnézni olykor róla rendben volt eddig. Normális PC? A szabvány azért szabvány mert ezt kell hoznia egy PC-nek nemde? Azért egy Dell-t ne húzzak már le a WC-n. Picit erős volt ez most ide nekem...köze sincs ennek a problémához azt hiszem.
-
válasz
DarthSun #53718 üzenetére
Mégis mi a gond a brand gépekkel? Totál stabil.
Ugyanolyan chipsetre épül, mint a többi, semmi köze ehhez a dologhoz.
A saját szubjektív véleményed ne akarsz belemosni ebbe.
Nem tesz különbséget az SSD és a külső ház sem, hogy mire dugod rá..
Bocsi, de ilyen hülyeséget ne írj ide.. 5-10 éve használok vegyesen brand és épített gépet is, az hogy a brand gépnek vannak korlátai még nem befolyásolja egy külső házban való működést...
Ez szakmailatlan a részedről..Az SSD-t neki nem külső házban kell frissíteni, itt ennyi a válasz...
-
ricsip
addikt
válasz
DarthSun #52772 üzenetére
Én sem vettem észre gondot, amíg nem futtattam egy felület ellenőrzést samsung magician-ban: az hirtelen talált vagy 2 tucat hibás szektort. Ha nem nézegeted a windows eseménynaplóban a disk hiba bejegyzéseket, valóban nem fog látványosan sípolni meg trombitálni a windows. Szerencsére ennél jóval csendesebben hagyja megpusztulni az ssd-t. Amíg a neki lényeges rendszerfájlok nem sérülnek, "csak" a te lényegtelen adataid, mint dokumentumok, fotók, filmek, zenék és egyéb haszontalan állományok, szót nem fog szólni.
Újév előtt csak úgy kíváncsiságból lefuttathatnál egy teljes tesztet te is magician-ból, hátha lesz meglepetés
Az Attrib 252 meg nem a hard disk sentinel régiségétől függ, hanem az ssd firmware-től: a javítottban van ilyen, ami a SVT02B6Q. Ha neked nem látszik ez, akkor a gyári eredeti SVT01B6Q van neked, ami még a hibát nem kezeli le. -
válasz
DarthSun #52772 üzenetére
Ezek statisztikai értékek, amiben az is vastagon benne van, hogy egy adott gyártó mennyire stabil beszerzésből, mennyire stabil minőségellenőrzés mellett dolgozik.
Nagyon régen voltak számítógépszervizes ügyfeleim, ahol tudták, hogy vannak tényszerűen hibás szériák és hulladék gyártók, de az sem volt ritka, hogy egy-egy adott eszköz-/komponenstípus esetén egyből a gyártási dátumot, illetve a szériaszámot nézték -- a boltok már beszerzés előtt.
MaCS
-
válasz
DarthSun #46047 üzenetére
Ez ugyan off-topic, de talán nem annyira, hogy szürkével ne férje el itt:
A jelzett rendszer tehát 12 éves, egy nagyon korai Windows 7 vétellel indult. Emellett viszont van három gépem is nagyon hasonló teljesítménnyel, amelyeket többször is újratelepítettem, ami nálam mondjuk egy nettó 14-15 órás folyamat plusz még hónapokig a csiszolgatás. Anno az XP alatt nagyon éreztem, hogy másfél-két évente újra kell húzni, mert elnehezül.
Most azt kell, hogy mondjam, hogy az évtizedes rendszerem érzésre semmivel nem instabilabb (soha nem fagyott le), mint a frissen húzott. Az SSD-t egyszerre kapták meg (két gépet újratelepítettem, kettőt továbbmentettem), az mondjuk hatalmasat lendített a dolgokon, mint ahogy a Windows 8 RAM-kezelése is, de a régen rettegett Windows-lassulást már nem tapasztaltam.
MaCS
-
-
-
-
válasz
DarthSun #45253 üzenetére
A meghibásodás oka az, ahogy kivettem a ruszki fórumokból, hogy a cellák elhasználódása miatt valamiért megkavarodik a vezérlő.
Nálunk mai napig üzemel 25db, de átlagosan 2 havonta egy megáll S11 hibával.
Ma cseréltem ki 15 db-ot , használt SanDisk és Lite-On SSD-kre, mert nagyobb a bizalom.
Nálunk sajnos már az az A400 széria volt, ami hibásabb.
-
King Unique
titán
válasz
DarthSun #43646 üzenetére
Ha hitelesebb módszer kell a teszteléshez, akkor úgy javasolt, illetve a linkelt hozzászólásban leírtak szerint.
Ja hogy eseteben ez a "USB3.1 gen2 -> USB3 kicioccó Kínai kábel" megfogalmazás azt akarja jelenti, hogy az adapter csak USB 3.0-s, értem. Akkor nyilván nem meglepő a kapott eredmény és nincs miről beszélni. USB 3.1 Gen 2 alapon amúgy ~ 550 MB/s a vége SATA3-as SSD-vel, ami valóban nem sokkal több, mint az a ~ 450 MB/s, ami USB 3.0-n érhető el. De PCIe NVMe SSD-vel már nyilván rendesen kihajtható a szabvány (példa), USB 3.2 Gen 2x2 / USB4, valamint Thunderbolt 3 / 4 alapon pedig maga az NVMe SSD sebessége is még jobban kihasználható.
HDS-ből van már 5.61-es promó is, de mivel láttam, hogy nem promós - amit ugye nem szabad frissíteni, különben visszavált trial módba - hanem nem regisztrált verzió van telepítve, ezért adta magát, hogy akkor már értelemszerűen a legújabbat (5.70) kellene használni. A 3.X CDM pedig bőven muzeális, de végül is technikailag lehet vele tesztelni, az is igaz. -
Frawly
veterán
válasz
DarthSun #43646 üzenetére
Ezek az USB- megoldások nem futják általában meg az SSD maximumát, az hiába tudna 500+ MB/sec-et, ezek az USB-SATA konverterchipek általában nem nyomnak át ~400 MB/sec-nél többet, teljesen mindegy, hogy USB 3.0 gen 1 vagy gen 2. De nyilván, így 400 körül is marha gyors, bármikor állva hagy bármilyen HDD-t és pendrive-ot.
TRIM, UASP megy, kb. 400 MB/sec megvan, ennél többet egy ilyen projektből nem nagyon lehet kihozni. Hasznos, mert ha van egy gyors, külső SSD-s megoldásod, az pl. nagyon meggyorsítja OS-et telepítését, OS telepítőt kiírni csak pár mp., ami aztán pár mp. alatt bootol, teljes OS installok 2-5 perc alatt vannak, Win10-é több, de nem a drive sebessége miatt, hanem telepítéskor sok hülyeséget kérdez, Cortana, telemetria, egyéb baromság, az az idő, amíg ezeket megválaszolgatod, amúgy az sem lenne pár percnél több.
-
King Unique
titán
válasz
DarthSun #43636 üzenetére
Az előző válaszban linkelve lett hogyan kellene tesztelni Windowson, illetve USB-n az UNMAP (TRIM) működését. Az hogy a HDS mit ír, az másodlagos, meg az UASP csak a feltétel, nem a ténylegesen működő állapot. + Windowsoknál az
fsutil behavior query disabledeletenotify
parancs csak azt mutatja meg, hogy OS szinten engedélyezve van-e a TRIM, ellenben az megint nem feltétlen egyenlő adott meghajtónál a ténylegesen működő állapottal.
Az adatátviteli sebességnél meg vagy a gépeden lévő USB-port korlátoz és csak USB 3.0-s, vagy az adapter csak USB 3.0-s, mert amúgy egy kellően gyors SATA3-as SSD-nek USB 3.1 Gen 2 alapon kb. ilyen értékeket kell tudnia. + A CDM-ből is amúgy van újabb a muzeális 3.0.3-as verziónál, ahogyan a HDS-nél sem az 5.61-es az aktuális. -
válasz
DarthSun #43544 üzenetére
Pénteken megérkeztek, a kábelek már korábban, de csak most ejtettem meg a próbákat. Úgy néz ki, hogy a kis Zen- el nem kell semmi bonyolultabbat kavarnom. Az USB3.1 gen2 -> USB3 kicioccó Kínai kábel -> WD/Samu SATA SSD- k - mindegyik jónak látszik. A kábelek JMicron chipesnek bizonyultak. A képmentéseken látszik hogy a JMicron SCSI device+USB UAS is bent van az eszközlistában, valamint a HDS is írja a TRIM- et, teljesítmény 100% (bár a kábel azért korlátoz sztem, de külső meghajtónak bőven jó), valamint a detailsnál is minden SSD funkció aktív/enabled, a nullával való feltöltés is. Ha mégsem jó, vagy ennek ellenére még bogarászni kell valamit, jelezzétek
Tehát összeállt a banda, mindegyikhez a kicioccó kábellel.
-
-
King Unique
titán
válasz
DarthSun #43541 üzenetére
Ha nem lehetne particionálni, formázni, akkor nyilván érdemlegesen használni sem lehetne, vagyis már maga az eredeti kérdés is értelmetlen...
Amúgy ezen a fómumon is használnak többen pl. PCIe NVME - USB 3.1 Gen 2 külső SSD-t. Példák: [link], [link]. + A gyárilag készre szerelt USB 3.1 Gen 2, USB 3.2 Gen 2x2, (USB4), Thunderbolt 3 / 4 külső SSD-kben is eleve NVMe SSD van, mivel SATA alapon nyilván nem érhető el olyan adatátviteli sebesség.Egyébként a TRIM-et, pontosabban USB-n az SCSI UNMAP parancs működését az itt leírtak szerint tesztelted? Illetve a működésnek feltétele az UASP, azt támogató OS, stb.
-
Frawly
veterán
-
válasz
DarthSun #43532 üzenetére
Az első széria mindig jó a Kingstonnál
Ok egyszerű, tesztre mennek, ott jól kell szerepelni, de utána senki nem teszteli újra a termékeket
Habár az Adata esete után remélhetoleg lesz erre is példa
Ahogy jöttek ki a Kingstonnál a revíziók, úgy lett hibás is.
Pedig jó Nand van elvileg, de a Phison vezérlővel van gond valamiért.
Később egy FW javitotta ezt, de mezei user nem update-lget
-
válasz
DarthSun #43529 üzenetére
Az A400-zal a gond az szokott lenni, hogy a vezérlő firmware összeomlik.
Nem tudni mi az oka, nem tudok kiváltó eseményről sem
Nálunk volt, hogy munka közben állt meg, volt hogy hosszabb állás után nem indult. (S11 vezérlő hibával)
Ekkor azt hiszem 20mb-nak látszódik, de lehet sokat is mondtam.
Opciók vannak az újraélesztésre.
Az egyik verzióban flashelni kell a széria szám alapján megfelelő vezérlőt, ami érdekes számomra hogy csak S11 fw-bol van vagy 30...
Ekkor teljes törlés történik, tehát a NAND tartalma törlődik, visszaállitani nem lehet utána.
A másik opció egy speciális eszköz, amit egy német cég fejlesztett ki, ez egy technikai módba teszi az SSD-t, aminek segítségével IDE módban lehet megfelelően újraírni a vezérlőt.
Ez utóbbit csak olvastam, adatmentő cégek valószínűleg ezt alkalmazzák.
És gondolom létezik a hardcore verzió, amikor is leforrasztják a chipeket és atteszik egy működő nyákra
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Tudástár Az SSD kondíciója, tények és tévhitek
- Tudástár Windows 7/8/10 SSD-vel! Hogyan is?
- Elemzés Átfogó elemzés az SSD-k természetéről
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest